• Reklama
 
 

Asmodus Colossal

Vše co je v podstatě krabička s baterií.

Moderátoři: dlouhejbil, Grif, jura-p

Asmodus Colossal

Příspěvekod Profivapers » ned 13. kvě 2018 0:26:36

Asmodus Colossal

Při volbě menšího Módu na jeden článek jsem dal přednost Colossal-u před výrobky s čipy Joyetech (Joyetech, Eleaf, Wismec) jako slušnou ekonomičtější variantou či finančně náročnější s čipy Evolv, o kterých jsem uvažoval. Přivedly mě k němu pozitivní ohlasy k výrobkům Asmodus všeobecně, relativně slušná cena a při osobní prohlídce vyhovující ergonomie, bytelnost, zpracování i zvědavost. Udělal jsem dobře?

Dojmy byly zprvu lehce rozpačité.
Ovládání (krom hlavního jediného tlačítka) přes dotykový displej jsem za pomoci manuálu pobral vcelku rychle, ale problémy s nepřesnými doteky se při nastavování občas objevovaly i když je to už mnohem lepší. Problém mám i s odemykáním displeje a funkcí - pohybem dolů. Na první pokus málokdy se zadaří tak přejedu, případně znovu a hlídám si na displeji "odemknutý zámek", až se povede. A pak musím hned přestat přejíždět jinak si přehodím v TCR a TFR nastavení pamětí "M". Dá se na to zvyknout.
Horší je to se zapamatováním výchozího odporu pro TC, kam se do menu s funkcemi, včetně zmiňované, přechází pětiklikem na hlavní tlačítko a je téměř nemožné trošku "neprožhavit" a neohřát spirálku. Dělám to teď tak, že se dostanu pětiklikem do menu funkcí a pak prstem chvíli funkce projíždím, abych počkal až spirálka vychladne. Pak teprve potvrdím detekci odporu a nechám načíst výchozí odpor. Jiné řešení neznám, i když člověk to používá jen občas, ale bacha na to. :chuckle
Taky trošku škoda, že nezobrazuje změny hodnot v reálném čase.
Při správně načteném odporu mi režim TC se spirálkou z SS 316L funguje slušně v režimu TCR při nastavení hodnoty 0,00100 a v režimu TFR při vložení hodnot křivky Djaquith V2. V přednastaveném Temp režimu pro SS316 je to horší, brzo utíná potahy i s dobrým zásobením.
Zpracování těla je velmi slušné i povrch, bytelnost - jsem spokojen. Ovšem u prvního kusu vypadnutá podložka (pravděpodobně pod hlavní tlačítko) nacházející se v oblasti displeje a po výměně druhý kus s mírně nakřivo nalisovaným 510 závitem, moc důvěry nebudí. Ale nijak zvlášť neva a to ostatní, co se týče provedení, je pro mě vlastně super.

Po té stránce ovládání je pro mě Asmodus úplně něco jiného, než jsem měl kdy z Módů v ruce - dotykový displej má své klady i zápory, nerezové vapovací spouštěcí hlavní tlačítko je ale vymazlené. Jsem spokojen i s funkcí teplotní kontroly i když s pro mě mírně krkolomným nastavením. Na druhou stranu si to stačí nastavit jen jednou. Pochvaluji si i možnost režimu TFR. Nadstandardní je i výdrž baterie.

Nějaký výhrady tedy jsou, stejně jako záležitosti, který se mi hodně zamlouvaj. Za mě fajn, ale myslím, že spíš pro pokročilejší. Nelituji. :mrk

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.

Re: Asmodus Colossal

Příspěvekod zoublu » ned 13. kvě 2018 13:56:33

Uzamykání odporu řeším uzamčení módu tříklikem, nasadím atík a bez problému a bez jakéhokoliv zažhavení pětiklikem do menu na načtení a uzamčení odporu

Odesláno z mého LG-H870 pomocí Tapatalk
zoublu
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 30
Registrován: úte 01. bře 2016 18:50:37

Re: Asmodus Colossal

Příspěvekod Profivapers » ned 13. kvě 2018 14:55:18

Super. :yes Je pravda, že i tím tříklikem se "zažhaví", ale počkat chvilku nečinně po uzamčení je to o dost praktičtější než jak jsem to řešil předtím. :mrk
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Asmodus Colossal

Příspěvekod zoublu » ned 13. kvě 2018 15:32:37

Jako tohle dělám převážně, když atíky měním. Uzamknu, vyměním atík, pětiklik a uzamknu odpor. Při nevýměně atíku jen povyšroubuji.

Ale mám problém, že se mi občas na TFR přepne druh drátu (zjistím až kontrolou přes TC) a tím pádem poté mod nereguluje správně teplotu. Nevím, jak se to může stát, ale je to tak. Někdy se též změní M1-5, přičemž neustále ukazuje M1 a též nereguluje teplotu. Možná je to ale jen mým kusem. FW V16.

Odesláno z mého LG-H870 pomocí Tapatalk
zoublu
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 30
Registrován: úte 01. bře 2016 18:50:37

Re: Asmodus Colossal

Příspěvekod Profivapers » ned 13. kvě 2018 16:50:53

Mám taky verzi firmware 16 a samovolně se mi toto zatím neděje i když uvidím co čas.
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Asmodus Colossal

Příspěvekod Profivapers » pát 18. kvě 2018 8:43:33

Absolutně bez problému. Už si "nehraji" a jen hulím a hulím v režimu TFR s pro 316L nastavenou osvědčenou křivkou. :smoke :mrk

212F =1.1000
302F =1.1400
392F =1.1800
482F =1.2230
572F =1.2590
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Asmodus Colossal

Příspěvekod zoublu » pát 18. kvě 2018 15:15:24

Osvědčená a také nejlepší

Ale zpátky k tomu hlídání teploty na TFR. Nastav všechny hodnoty, potáhni, na zkoušku hoď nízkou teplotu, jestli funguje regulace, teplotu hoď zpět na původní. V tento moment by mělo být vše v pořádku. Zkus na TFR jet třeba půl dne či den a poté zkus jen stáhnout teplotu do extrému (třeba 120 °C). Mě to prostě po delší době prostě nereguluje. Materiál správně, W dobře, teplota dobře, odpor nezměněn a M1 stále aktivní. Přepnu M1 na M2 a poté hned zpět a najednou mod výkon na tu extrémně nízkou teplotu reguluje....

Odesláno z mého ALE-L21 pomocí Tapatalk
zoublu
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 30
Registrován: úte 01. bře 2016 18:50:37

Re: Asmodus Colossal

Příspěvekod Profivapers » ned 20. kvě 2018 11:52:47

Zatím se mi to nepovedlo. :chuckle :mrk Používám prakticky přes den stále stejné nastavení (i teploty) tak ještě občas zkusím tu teplotu stáhnout, zda reaguje správně. Ale vypadá to, že vše dobré. :smoke
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Asmodus Colossal

Příspěvekod drulak » pát 18. led 2019 14:01:24

drulak
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát 05. říj 2018 15:28:06

Re: Asmodus Colossal

Příspěvekod svopex » pon 14. zář 2020 22:34:25

Ta TFR krivka me spolehlive zapali suchou vatu. Vubec to nechodi. TCR (88-110) i teplotni rezim na SS316 chodi OK.
Spiralka 0.6 OHM, 18W, 220°C. Nevim, co delam spatne. Pri nastaveni o rad mensich hodnot se spiralka zalita liquidem vubec nenazhavi...
svopex
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 25. srp 2020 13:59:59

Re: Asmodus Colossal

Příspěvekod dobrman » pon 28. zář 2020 20:44:17

Jelikož můj Evic Primo mini odešel do křemíkového nebe, tak při rozhlížení se po něčem novém, jsem narazil i na tenhle grip. Až na ten dotykový displej se mi moc líbí. Jak tvarově, tak funkčně.
Asi ho pořídím....

Je ten touchscreen snesitelnej? Na Ytrubce skoro ve všech videích po něm šmidlali jak zběsilí.... :D
Obrázek
Uživatelský avatar
dobrman
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3119
Registrován: stř 16. kvě 2012 23:21:12
Bydliště: Jindřichův Hradec
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Asmodus Colossal

Příspěvekod elfik » úte 29. zář 2020 20:22:22

A to je právě chyba Pro vstup do menu je potřeba táhnout klidně a "důsledně". Potom už není problém měnit hodnoty atd., to jde v pohodě.

Odesláno z mého MI 8 pomocí Tapatalk
Zmax, Vamo, tabákové míchanice FA
Obrázek
Uživatelský avatar
elfik
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 12
Registrován: pát 30. bře 2012 9:29:35
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Asmodus Colossal

Příspěvekod dobrman » stř 30. zář 2020 17:35:33

už ho týrám :D
jj, právě jsem na to taky přišel,
jinak, parádně sedí v ruce, je bytelnej, tudíž i těžší, ale zatím jsem nadšenej....
Obrázek
Uživatelský avatar
dobrman
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3119
Registrován: stř 16. kvě 2012 23:21:12
Bydliště: Jindřichův Hradec
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Asmodus Colossal

Příspěvekod dobrman » pát 02. říj 2020 13:42:43

Nevíte někdo, z jakýho je to materiálu? Záda (kryt baterie) je železo, magnetuje. Ale tělo je nemagnetický, ale na zinkovou slitinu se mu to zdá dost těžký....
Obrázek
Uživatelský avatar
dobrman
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3119
Registrován: stř 16. kvě 2012 23:21:12
Bydliště: Jindřichův Hradec
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Asmodus Colossal

Příspěvekod Muroň » pát 02. říj 2020 13:52:26

Na zahraničních webech píšou "Zinc Alloy based chassis", takže asi opravdu půjde o zinkovou slitinu.
X-Pro,G-Priv,AL85,IPVD3S,Vesta,V-IT,EvicyVTCmini,VTwo,CuboidMini,Pico75,Squeeze1a2,Baby,iPower80,HCigarVT75,iJoyCpt,AspireCF,LuxoticBF,StentorianRAM/ DvarwyMTL,Kayfuny5,Prime,V3mini,Lite'19,BYKAV8,TFGTR,DS2K16,AromacRDTAV2,OBSAce,Crius,Engine,Cheetah,ProfileUnity,Recurve,OdeonV2,FodiF2,Merlin,Siren1+2,Fuji,DropSolo,Etna,TFV8,Manta,LimitlessCE,SquapeXRDA,Entheon,NarCa,WaspNano,HakuPh,GalaxiesRDA
Uživatelský avatar
Muroň
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 435
Registrován: stř 18. lis 2015 13:46:47
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Další

Zpět na Box Mody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků