Stránka 1 z 1

Joyetech ESPION

PříspěvekNapsal: čtv 08. bře 2018 19:23:30
od Jirkator
Ač jsem se už dávno zařekl, že další železo už kupovat nebudu, tak tento kousek jsem si zamiloval na první pohled a tak mám další kus ve sbírce. Je to ESPION od Joyetechu.
Dá se koupit ve třech barvách.

Obrázek

Já si vybral ten černý, ale kdyby se vyráběl i celý z nerezu, tak určitě vezmu ten. V obchodě ho dostanete v celkem nudné krabičce.

Obrázek

Po otevření najdeme samotný mód.

Obrázek

Pod ním už toho moc není. Jen nějaké ty kartičky, krabička se standardním USB kabelem, která nejspíš obsahuje i atomizér ProCore Air, pokud si koupíte balení i s ním (já ho nechtěl) a návod. Ten dokonce obsahuje i čestinu, ale jsou tam takové perly jako "Vždy používejte buňky s vysokou rychlostí 18650 s trvalým výbojovým proudem (CDC) 25A". No, já tam měl ještě srozumitelný návod od prodejce.

Obrázek

Stejně ale každého zajímá samotný mód a ten vypadá takto.

Obrázek Obrázek

Parametry udávané výrobcem jsou následující:

Rozměry: 43mm x 28mm x 84mm
Typ displeje: 1.45" TFT barevný
Rozlišení displeje: 240 x 320 dpi
Výstupní Watty: 1-200W
Režimy: Power/RTC/TC(Ni, Ti, SS316)/TCR
Povolený rozsah : 0.05-1.5ohm pro TC/TCR režim; 0.1-3.5ohm pro VW režim
Teplotní rozsah: 100-315°C/ 200-600°F
Baterie: 2x 18650 (minimálně 25A)
Maximální proud pro nabíjení: 2.0A
Maximální výstupní proud: 50A
Maximální výstupní napětí: 9V
Hloubka závitu 510: 4 - 5,5mm
Maximální průměr atomizéru: 28mm

Displej opravdu není v HD roslišení, ale pro daný účel je více než dostatečný.

Obrázek

Do menu se vstupuje tříklikem žhavícího tlačítka a v něm se pak pohybuje pomocí dvou tlačítek pod displejem. Ta tlačítka jsou vlastně tři, vlevo je tlačítko pro zvolení vybrané položky a vpravo je kolíbka - a +. Ze začátku je trochu nezvyklé potvrzovat výbranou položku jiným tlačítkem než Fire, kterým se v tomto případě opouští menu, ale zvyknout se na to dá. V pohotovostním režimu se levým tlačítkem zapíná a vypíná displej. Pokud je displej vypnutý, uzamknou se zároveň i tlačítka + a -.

Obrázek Obrázek

Na druhém obrázku je vidět, jak jednoduché je zamykání odporu v TC režimu, jenom vyberu a potvrdím levou horní položku.
Dále se dají nastavit maximální použitelné Watty, maximální délka potahu a Watty použité pro předžhavení, maximální délka žhavení. Položka Subpara dává vybrat, za chcete mít na displeji zobrazen počet potahů nebo jejich délku nebo výstupní ampéry.

Jako bonus si lze i vybrat i podkladovou barvu displeje. Na výběr je bohužel jen toto.

Obrázek

Jen doufám, že v novější verzí FW bude výběr lepší, toto je prostě hrůza. Zajímalo by mne, kdo si tam dal tu hnědou...

Jak jsem zmínil výše, mód jede na dvě baterie 18650 vkládané spodem.

Obrázek

Kryt drží opravdu pevně, možná až moc pevně, ale třeba se to časem trochu ochodí, zatím je to na zlomení nehtu. Baterie jsou zapojeny do série a na obrázku je i vidět kontakt pro balancer. Umožňuje to i zobrazit napětí jednotlivých baterií.

Obrázek

Na ESPIONovi mně štvou tři věci - pokud vyndáte baterie na delší dobu, spustí se potom v režimu VW, zoufalý výběr barev na displej a nemožnost zobrazit klasické hodiny na displeji, jinak než v režimu RTC, který ale funguje jako VW. Přitom by to vypadalo pěkně. Navíc ty hodiny jdou celkem přesně. Ve vypnutém stavu se navíc dají zobrazit jedním stisknutím žhavícího tlačítka.

Obrázek

Všechny tři věci jsou ale při troše dobré vůle řešitelné v dalších verzích FW. Spíše ale doufám, že si módu všimnou i tvůrci ArticFoxu a ukážou co umí.
To co je pro mne ale rozhodující, je výborně fungující TC. Je to prostě Joyetech. Pochopitelně jsem zkoušel jen TC/SS, ale předpokládám, že stejně dobře funguje i s niklem a titanem. Pokud by si ho někdo chtěl poladit víc, může použít položky TCR M1 - M3.
Opravdu velké spínací tlačítko na boku pracuje jen v horní části a mačkat ho dole je bez účinku. Je to sice škoda, ale zní to ale hůř, než v to při běžném používání funguje. Všechna tlačítka kladou příjemně tuhý odpor a mají krátký a tichý chod.
Popisovat ovládání je si myslím vcelku zbytečné, je skutečně intuitivní a klávesové kombinace jsou u Joyetechu stále stejné.

Nemám možnost ho porovnat s DNA módy, ale tento se zase dá u nás koupit za 14 stovek a myslím, že nebude zas o tolik horší. Za sebe dávám 9 z 10 bodů a po odstranění tří výše zmíněných věcí, bych ještě i půl bodu přidal.

Re: Joyetech ESPION

PříspěvekNapsal: čtv 08. bře 2018 19:53:25
od korwin
AF aktualizace pro Espion se již připravuje spolu s aktualizací pro barevné displaye ;)

Re: Joyetech ESPION

PříspěvekNapsal: pát 09. bře 2018 5:53:23
od pe.ne
@Jirkator: díky za recenzi, ať Špion slouží.

[ Post made via Android ] Obrázek

Re: Joyetech ESPION

PříspěvekNapsal: pát 09. bře 2018 13:48:20
od Archaniel
Tiež po ňom pokukujem. Vďaka za recenziu

Ťapkám do skla

Re: Joyetech ESPION

PříspěvekNapsal: pát 09. bře 2018 14:15:56
od Alfonz
Osobně spíš pokukuji po tomhle Ešpiónu.
http://www.joyetech.com/product/espion- ... ocore-air/