• Reklama
 
 

TC - kontrola teploty na spirálce

Vše co je v podstatě krabička s baterií.

Moderátoři: dlouhejbil, Grif, jura-p

Re: TC - kontrola teploty na spirálce

Příspěvekod Kubin14 » čtv 30. lis 2017 12:08:42

vložím jen poznatek, který jsem se před pár dny dozvěděl při poptávání fused clapton spirálek - jádro 2x nerez a omot nichrom - některé módy prý na TC tuto kombinaci neberou a musí být použity komplet všechny tři dráty z nerezu. Tak aby se nějaký nováček po předčtení předchozích řádků pak nedivil, že to prý třeba na Alienu nejde, a myslím, že je pak jedno jestli je omot s nichromu nebo kanthalu :-D
bez klasické cigarety od 19/10/2017
4 týdny na CeraVape Nano tank + eGo 8W baterka
nyni Siren 2 - 22mm MTL GTA + GeekVape Aegis 100 W
Kubin14
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 33
Registrován: stř 01. lis 2017 20:07:58
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

FastTech

Re: TC - kontrola teploty na spirálce

Příspěvekod Profivapers » čtv 30. lis 2017 13:08:52

To je jasný. Murphyho zákony.
Murphy nebyl žádnej blbec.
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: TC - kontrola teploty na spirálce

Příspěvekod OldAlien » čtv 30. lis 2017 15:56:18

Všichni co vymýšlí zákony, nejsou tedy obecně blbci. To potom Milane žijem každý v jiném státě. :D
C2D1 DNA 250 / Thinkvape Finder 167 DNA 250 / HCigar VT133 DNA 200 / C1D2 DNA75 / SMY DNA 75 / WISMEC Luxotic BF / VT Inbox DNA75 / FRANKENSKULL BF / Pulse BF 80W /

iJOY EXO RTA[ / Ammit 25 / SKYLINE RTA / OBS Crius2 / ZEUS RTA / Vicious Ant Vaux / FLAVE RDTA / FLAVE tank bf RDA / Hussar Vape Torpedo Micro RTA / ETHEON bf RDA / RECURVE RDA
Uživatelský avatar
OldAlien
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 479
Registrován: pát 17. úno 2017 5:04:54
Bydliště: Písek
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: TC - kontrola teploty na spirálce

Příspěvekod Profivapers » čtv 30. lis 2017 16:25:46

Murphy byl letecký inženýr a myslím, že i TC dobře rozuměl.
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: TC - kontrola teploty na spirálce

Příspěvekod dobrman » pát 01. pro 2017 19:00:24

ZaMi74 píše:.......že pro přesné TC u single spirály z SS 316L je potřeba TCR nastavit na hodnotu 105.....


Mám názor, že ta hodnota se bude pohybovat v určitém rozmezí v závislosti na typu elektroniky (v odlišnostech způsobů a frekvence měření, výpočtu a i samotné regulace) a i materiálu spirálky. To že je materiál označený jako SS316L, neznamená, že všechno s tímto označením má absolutně totožné složení.
Každý výrobce (elektroniky - jeden typ může být ve více gripech různých výrobců) může používat drobné odlišnosti třeba v zaokrouhlování ve výpočtu, nebo i jiné vzorkování apod....
Takže tvrdit že zrovna tahle hodnota je ta nejsprávnější je trochu mimo....
Obrázek
Uživatelský avatar
dobrman
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3119
Registrován: stř 16. kvě 2012 23:21:12
Bydliště: Jindřichův Hradec
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: TC - kontrola teploty na spirálce

Příspěvekod Jirkator » pát 01. pro 2017 22:15:36

Ale odpíchnout se od ní dá.
Navíc tvrdí, že je to tak u Aegisu. Alespoň já to tak pochopil.

[ Post made via Android ] Obrázek
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: TC - kontrola teploty na spirálce

Příspěvekod pe.ne » sob 02. pro 2017 0:35:37

Pochopils to správně. A obdobně je to i u Invoke. Tam jsem si nastavil 108 (třebaže kdysi na eVicu s K5 - viz níže - jsem měl 88). Po pár dnech pak snížil na 105. Pak jsem tam dal Lišku a bylo vystaráno.
Rozdíly vidím i v atomizerech. Třeba na K5 bych to tak vysoko nikdy nedával. Ten je ze všech, co jsem vyzkoušel, na tohle nejcitlivější. TCR, které mám třeba ke Skyline, nebo Siren 2, vede na stejné nastavené teplotě v případě problému k pachuti spáleniny. Pokud je to na modu s TFR, mám na K5 max 205°. Jinde 220° a pohoda. Asi jiný vnitřní odpor.
Uživatelský avatar
pe.ne
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 306
Registrován: pon 19. zář 2016 2:34:51

Re: TC - kontrola teploty na spirálce

Příspěvekod ZaMi74 » sob 02. pro 2017 18:38:14

@ dobrman: asi jsem se špatně vyjádřil. Chtěl jsem říct, že DJLsb Vapes doporučuje u Aegisu nastavit hodnotu TCR na 105. Nemyslel jsem to obecně, jako že toto je nejlepší hodnota pro SS 316L, která platí pro všechny mody.

@pe.ne: překvapuje mě, že nastavuješ jiné hodnoty i dle atomizéru. Jakou hodnotu dáváš pro Siren 2? Díky.
"Ti, kteří své meče překovali na pluhy, budou orat pro ty, kteří tak neučinili." - Thomas Jefferson

Obrázek

Aktuálně nejvíc používám: SXmini G Class + Vapor Giant M5, Hcigar VT75D + Coppervape Hussar RTA, a Geekvape Aegis Legend + Innokin Ares
Uživatelský avatar
ZaMi74
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 135
Registrován: pon 26. zář 2016 14:45:56
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: TC - kontrola teploty na spirálce

Příspěvekod pe.ne » sob 02. pro 2017 21:35:09

Tam jsem měl 108 a pak po pár dnech ustálil na 105. Ale dávám to všude stejně, JEN u K5 mnohem opatrnější hodnoty. Jen u toho jednoho. Jak to tak po sobě čtu, zní to, jako bych to měl u každého jinak. To ne. Nicméně to vnímám jako další věc, se kterou je třeba počítat a není dogma. I u atomizerů mohou být rozdíly.

[ Post made via Android ] Obrázek
Uživatelský avatar
pe.ne
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 306
Registrován: pon 19. zář 2016 2:34:51

Re: TC - kontrola teploty na spirálce

Příspěvekod Sailo » čtv 15. úno 2018 16:28:01

Zdravím,
mám Hcigar nano DNA 75. Prvních 8 měsíců vše bez problému. Motám cca 0,4-0,8 Ohm. Nyní v TC režimu párkrát dlouze potáhnu a vyskočí hláška Temperature protect. Pak už to samozřejmě nežhaví a hláška se zobrazuje pořád dokola. Mód kompletně vyčištěn a stejně nic nepomohlo. Nemá někdo podobnou zkušenost? Vůbec nevím čím to může být. Pokud nastavím 220°C tak dvakrát potáhnu objeví se výše zmíněná hláška a mód už nic do spirálky nepošle. Pokud připojím k Escribe vidím teplotu na spirále 220°C a nějak moc nepadá. Pokud padne na 180°C hned po sepnutí vyskočí na 220°a módu padne výkon. Děkuji za info...
Sailo
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 15. úno 2018 16:14:52

Re: TC - kontrola teploty na spirálce

Příspěvekod Ladin » čtv 15. úno 2018 17:06:06

Jaký používáš atomizer? Ale všeobecně, atík rozebrat, pořádně dotáhnout centrpin, zkontrolovat chod odpruzění centrpinu na modu, jestli není moc zatlačený dolů.
2x Thinkvape Finder 167 DNA,Presa,Pico,Nemesis,Chi you,eGo,Aromamizer V1,V2,
Supreme Lite,Supreme,NextGen,Nextasis,Skyline,Ammit 22,Kayfun V3 mini,Pico RTA,
Kamikaze,Cheetah,Delivape,Cubis Pro,Mini Protank 3

Neříkej, že to nejde, raději řekni neumím. :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Ladin
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 700
Registrován: stř 11. kvě 2016 19:30:34
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod OldAlien » čtv 15. úno 2018 18:14:57

Je to naprosto v pořádku, ale je třeba vědět, že DNA hlídá kromě teploty, ještě příkon W
Pokud je jedna z těchto hodnot překročena, tak uvidíš hlášku, kterou jsi zmínil.
Proto musíš korigovat nejen °C, ale i W.
Stačí výměna driptipu, nebo přivření AF, spirálka se bude hůře chladit a čip to utne.
Špatné zásobování liquidem, je rovněž příčinou, pro přehřívání spirálky.
Uvedu příklad: 40w / 250°C čip hlásí chybu
39w / 230°C vše OK

Radši hýbám s oběma hodnotama o kousek, než pouze jednou, o notný kus.
C2D1 DNA 250 / Thinkvape Finder 167 DNA 250 / HCigar VT133 DNA 200 / C1D2 DNA75 / SMY DNA 75 / WISMEC Luxotic BF / VT Inbox DNA75 / FRANKENSKULL BF / Pulse BF 80W /

iJOY EXO RTA[ / Ammit 25 / SKYLINE RTA / OBS Crius2 / ZEUS RTA / Vicious Ant Vaux / FLAVE RDTA / FLAVE tank bf RDA / Hussar Vape Torpedo Micro RTA / ETHEON bf RDA / RECURVE RDA
Uživatelský avatar
OldAlien
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 479
Registrován: pát 17. úno 2017 5:04:54
Bydliště: Písek
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: TC - kontrola teploty na spirálce

Příspěvekod Sailo » čtv 15. úno 2018 20:14:42

Diky za rychle odpovedi a rady, uz hlasi jen shorted na vsech atikach jako sirena 22 a 25 i doggy style. Rozeberu to vycistim a uvidim. Mozna studenej spoj uvidim az to otevru. Dik panove dam vedet...

[ Post made via iPhone ] Obrázek
Sailo
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 15. úno 2018 16:14:52

Re: TC - kontrola teploty na spirálce

Příspěvekod Sailo » pon 19. úno 2018 13:59:30

Ahoj,
jen pro info. Kompletní rozborka a sborka, jako že totálně. Když už jsem to měl venku tak jsem si říkal, zda neproletuji znovu spoje, nakonec jsem to jen vyčistil lékařským lihem a složil. Nasadil sirénu 22 nastavil 220°C, 40W a TC na S316LL a jede to jako za mlada :). Tak snad to vydrží, nicméně jsem si stejně do zálohy objednal Lost Vape Mirage DNA75C, pokrok nejde zastavit :-D
Sailo
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 15. úno 2018 16:14:52

Re: TC - kontrola teploty na spirálce

Příspěvekod Suchac » pon 19. úno 2018 14:55:03

Škoda, že jsem to tu přehlídnul, to jsem ti mohl říct rovnou :D Vyšroubovat vršek i spodek a vnitřní i vnější závit pořádně vydrbat nějakým čističem. Já používám odlakovač na nehty :angel

Taky se vám u VT75 nano odchlipuje vršek i spodek? Na obou stranách mám asi 1mm fuku. Myslel jsem, že ten rámeček někde koupim novej, ale nikde ho už nemůžu najít, všude je vyprodanej.
HCigar VT75 Nano, Eleaf Istick Pico různé modely (+ Arctic Fox), Smok Alien (rev. B), Joyetech Ego One CT
VandyVape Berserker V2, Digiflavor Siren2 (24mm), Kay. 5 (Coppervape klon), Kay. V3 mini Plus (Noname klon), Digiflavor Siren 22, Augvape Merlin, Joyetech Tron-S (jen CLR hlavy), Kanger Subtank Nano
Suchac
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 284
Registrován: sob 05. lis 2016 15:11:36

PředchozíDalší

Zpět na Box Mody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků