• Reklama
FastTech
 
 

KOOPOR mini

Vše co je v podstatě krabička s baterií.

Moderátoři: dlouhejbil, Grif, jura-p

KOOPOR mini

Příspěvekod wednessmoke » ned 22. lis 2015 16:24:51

Tento box si své vlákno určitě zaslouží. Koupen na FT, teď jsem koukal, že od mé objednávky poklesla cena o $5, za necelých $30 za hubičku!
Ověření:
Obrázek

Dám jen staženou fotku, další fota a tecnický popis je na stránkách výrobce.
Obrázek

Material: Zinc Alloy and Stainless Steel
Output Power: 1W-60W Resistance Range: 0.06Ω—2.0Ω (TC Mode)
0.1Ω—3.0Ω (VW Mode)
Battery: 1x 18650
hloubka: 24 mm
výška: 83 mm
šířka: 40 mm
hmotnost: 169 g

Pro srovnání velikostí:
Obrázek

Grip působí velice příjemným a bytelným dojmem. S vloženou baterií a naplněným kanystrem váží nějakých 28 deka, to už se člověku trochu prověsí kapsa. Pro nošení na krku budu určitě nadále používat iklacík 30 :) Tlačítka chrastí jen velmi decentně, jejich chod je příjemně krátký a jistý. Pokud oblékneme Koopor do přiložené silikonové šprycky (já dostal oranžovou, myslím, že na FT ani jiné nemají, výrobce ovšem navíc uvádí bílou a černou, rozesílané náhodně), potom se už naprosto žádné pazvuky neozývají. Jsem zcela uchvácen magnetickým krytem baterie. Při potažení palcem se ozve krásné kovově cvaknutí, něco mezi zaklapnutím zapalovače Zippo a závěrem pistole. Kryt drží naprosto spolehlivě, jeho sundání je přitom naprosto hladké a lehoučké. Na začátku jsem více cvakal, než kouřil! :)

Trojkliky, pětikliky, a jiné kliky :)
Trojklik fire = přepnutí do menu
Pětiklik fire = uzamknutí/odemknutí
Dvojklik (spoluklik) up and down = uzamknutí/odemknutí nastaveného výkonu/teploty

Menu
Do menu se dostaneme trojklikem fire tlačítka. Menu je přehledné a intuitivní. Jediné, co bych vytknul, je velmi krátký čas na změnu parametrů. Po rozbalení položky musíme velmi rychle cvakat tlačítkem up nebo down, jinak se přepne do základního fire modu.
Obrázek
Hodnota odporu na hlavním (fire) displeji je zobrazena v Ohmech s dvěma desetinnými místy, při adjustaci odporu máme hodnoty v tisícinách Ohmu.

Potvrzení Atty
Po spuštění se grip zeptá (ve VW i TC modu), zda používáme “new coil” - potvrdíme tlačítkem up nebo “same coil” - potvrdíme tlačítkem down. Při nové spirálce si grip změří odpor, pokud potvrdíme stejnou spirálku, pracuje s tím, co má uloženo v paměti od posledního nastavení. Paměť se nevymaže ani při výměně baterky.

VW režim
Nenapadá mě, co zde napsat jiného, než že funguje naprosto spolehlivě a dělá to, co od něj čekáme. Tedy změří odpor a stepuje nahoru nebo dolů dle libosti. Pravdivost údajů jsem neměřil, nemám ani možnost, ale kdo chce, určitě někde na webu najde. Jako první jsem nasadil kanystr, namotaný kanthalem na asi 1,2 ohm, vše naprosto OK.

TC režim Ni 200
Po vykouření dvou kanystrů ve VW modu jsem se rozhodnul přemotat Ni200 drátem, abych se konečně zbavil panictví v TC. Berte mě tedy prosím trochu s rezervou, opravdu jsem poprvé zkoušel řízení teploty a nemám srovnání s jinými mody a námoty.
Změřený odpor atty byl 0,34 Ohm. Zkoušel jsem různá nastavení TCR a adjustaci odporu. Nejlepší výsledek byl při TCR 00055 a snížení hodnoty naměřené modem na 0,29  Ohm, při nastavení výkonu “normal”. Jaké to bylo? Nenapadá mě jiné slovo, nežli “sterilní”. Jistě, prokreslená chuť, žádné dryhity (zkoušel jsem zavřít v kanystru komín)… ale nuda. Jeden potah jako druhý, pokud bylo zásobení liquidem v pořádku. Sebekriticky přiznám, že setup nebyl 100%, zkoušel jsem FiberFreaks a do toho měkkoučkého niklu se cpal velmi špatně. Takže možná i toto mělo vliv…

TC režim SS 316
Možná placebo strachu z niklu, možná intenzivně během zkoušení TC vytahané 4 ml - pachuť v ústech, chuť pořád trochu jiná, než jsem zvyklý… nedalo mi to a vyzkoušel jsem SS námot. Dal jsem asi 9 otáček SS316 průměr 0,28, naměřený odpor 1,34 Ohm. TCR jsem srazil na nejmenší nastavitelnou hodnotu 00040, naměřený odpor jsem postupně přenastavil až na 0.96 Ohm - a sláva! Ono to vážně funguje! Při nastavení výkonu do režimu “soft” a teplotě nastavené až do 115 °C jsem naprosto spokojený. Už jsem chtěl napsat nadšený, ale zdržím se zatím emocí. :mrk

Pozor. Adjustace odporu dovolí úpravu pouze + – 25 miliOhm. Necháme potvrdit, znovu se přepneme do menu a ve snižování pokračujeme.

Pro srovnání občas přepnu se stejným námotem do VW modu (nezapomenout, že máme adjustovaný odpor dolů, tedy čísla při uspokojivém kouření ukazují vyšší, než skutečný výkon). Musím uznat, v TC modu mi chutná více.

Upgrade
Výrobce slibuje i SS režim. Zatím jsem ale nenašel, že by už byl tento upgrejd na světě. Každopádně bude zapotřebí nějaký hardwarový bazmek, který by měli mít k dispozici prodejci.

Zápory
Záporem může pro někoho být zmíněná vyšší hmotnost, to je ovšem daň za bytelnou konstrukci z nerezi.
Také o velmi rychlém přepínání menu do "fire" modu jsem už psal.
USB ďura slouží pouze pro upgrade, ne jako nabíjení!!!
A poslední zápor, který mě napadá – potvrdit "stejnou" spirálku tlačítkem down musíme po každém usnutí gripu (cca 5 minut nečinnosti)

Jinak zatím samá radost! :heart

Doplnění
Rychlé opouštění menu: když se mod přepne do požadované položky v menu, stačí podržet fire tlačítko a hned je na nastavování dost času! :D

Opakovaný dotaz na coil: ptá se jen při upravené hodnotě odporu spirálky. To znamená, že grip si pamatuje hodnotu odporu, se kterou pracuje, a když se tato hodnota liší od té, kterou naměří po probuzení, ptá se, co to je za coil. Že byla hodnota ručně upravena a proto se liší od naměřené se mu zdá divné… Pokud se funkce změny hodnoty odporu nevyužívá, je probuzení bez dotazu a opravdu velice rychlé!
Naposledy upravil wednessmoke dne pon 23. lis 2015 20:33:53, celkově upraveno 3
PRAVIDLA mani padmé húm
13. 2. 2013 v 17 hodin jsem se stal vaperem, též kutilem a alchymistou.
Nic jsem neušetřil, ale stal jsem se nezávislým na pyru!
Uživatelský avatar
wednessmoke
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 627
Registrován: sob 16. úno 2013 23:46:29
Bydliště: OV
Národní vlajka:
Panama

Reklama

Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.

Re: KOOPOR mini

Příspěvekod Profivapers » ned 22. lis 2015 16:37:37

Ať Ti dělá radost! No nováčku :chuckle :mrk pěkně sis to nastudoval a ještě lépe zpracoval. Super. Díky za informace. :yes
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: KOOPOR mini

Příspěvekod camelka » ned 22. lis 2015 17:14:48

Trochu se ztrácím. Píšeš že jsi zkoušel nerez a funguje to s ním a přitom nerez neumí?

Píšu z mobilu
Obrázek
Aegis Geek vape, HCIGAR Warwolf, Sigelei Minibook TC, Pico Squeeze 2, eVic VTC Mini, Pico TC 75W, Pico Mega, Cuboid Mini, Smoant mini, Wismec Presa 75W TC, Kayfun V5, Skyline, Dwarv, Berserker V2 MTL RDA... Míchám všechno možné.
Uživatelský avatar
camelka
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 203
Registrován: ned 19. říj 2014 17:07:56
Bydliště: Planeta Země

Re: KOOPOR mini

Příspěvekod Lubis » ned 22. lis 2015 17:36:19

Neumi nerez nativne, na 100°C by si moc nezakouril, pravdepodobne mel rezim ni.
Obrázek
Uživatelský avatar
Lubis
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 430
Registrován: sob 09. bře 2013 0:26:47
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: KOOPOR mini

Příspěvekod Profivapers » ned 22. lis 2015 17:48:02

Je rozdíl mezi oficiální podporou od výrobce pro SS tzn. že jde do toho režimu buď přepnout nebo nastavit TCR kolem 0,00100 (což je v podstatě to samé jen to jinak vidíme na displeji) a nebo že to jde zprovoznit. Tady lze nastavit minimální TCR 0,00400 což se vzdaluje TCR SS, ale v podstatě to znamená posun zobrazené teploty oproti reálné (proto tak nízko nastaveno) a korekcí odporu ještě doladěno. Je třeba pochopit všeobecně že každý ten námi používaný materiál má to svoje TCR (hodnotu teplotního koeficientu odporu - schopnosti měnit odpor s teplotou) a na tom je to celé, to použití různých materiálů postaveno. Některé gripy mají možnost "pouze" nastavit si TCR tak že si najdeme toho materiálu a pak nastavíme na gripu. A některé to mají tak že se jen mezi těmi materiály pro TC přepíná. V podstatě jako pricip je to stejné jen trochu jinak. A některé i kombinovaně (přepne se do toho materiálu a pak nastavuje v určitých mezích TCR). Možnost si nastavit TCR je lepší pro jemnější doladění, pouhé přepínání mezi materiály bez té možnosti je uživatelsky jednodušší že člověk nemusí nastavovat "nějaká čísla", ale zas nedává moc možností zvídavějším co třeba chtějí něco zkoušet a nebo jemněji si to doladit.
Moje zkušenost s tím SS je taková že když se to "nějak udělá" tak je to dobré, ale pokud lze nastavit na gripu TCR, které se shoduje (přibližně) s tím TCR použitého materiálu tak je to (pro mě) ještě lepší. V těch projevech při potahu a tom, co nám na tom TC tak šmakuje. :smoke
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: KOOPOR mini

Příspěvekod wednessmoke » ned 22. lis 2015 19:36:08

@camelka
Přesně jak píše lubis a profik. Oficiálně SS neumí (zatím), takže tady popisuji způsob, kterým jsem jej obalamutil :)

edit1: popisovaný způsob TC na SS je v nastavení "nickel"

edit2:
více, než nastavení TCR je plusem pro Koopor možnost nastavení hodnoty odporu. Když se podíváš, o kolik jsem naměřený odpor pro použití se SS snížil, je to skoro 1/4 hodnoty. A pořád zbývá prostor pro experimentování s ještě větším snížením (adjustací) odporu spirálky. Já se jen zastavil na hodnotě, kde to už bylo použitelné. Při pouhém nastavení nejnižšího TCR a nejnižší teploty spirálka nasucho žhavila do červena! :shake A je to určitě jednodušší, než strkat atík do mražáku, jak to tady provozují někteří Vetřelci! :D
Naposledy upravil wednessmoke dne ned 22. lis 2015 19:53:53, celkově upraveno 1
PRAVIDLA mani padmé húm
13. 2. 2013 v 17 hodin jsem se stal vaperem, též kutilem a alchymistou.
Nic jsem neušetřil, ale stal jsem se nezávislým na pyru!
Uživatelský avatar
wednessmoke
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 627
Registrován: sob 16. úno 2013 23:46:29
Bydliště: OV
Národní vlajka:
Panama

Re: KOOPOR mini

Příspěvekod camelka » ned 22. lis 2015 19:47:30

Už je jasněji. Čtu si tady o tom dost, zatím vyčkávám co bude dál. Cena tohohle kousku už je rozumná.

Píšu z mobilu
Obrázek
Aegis Geek vape, HCIGAR Warwolf, Sigelei Minibook TC, Pico Squeeze 2, eVic VTC Mini, Pico TC 75W, Pico Mega, Cuboid Mini, Smoant mini, Wismec Presa 75W TC, Kayfun V5, Skyline, Dwarv, Berserker V2 MTL RDA... Míchám všechno možné.
Uživatelský avatar
camelka
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 203
Registrován: ned 19. říj 2014 17:07:56
Bydliště: Planeta Země

Re: KOOPOR mini

Příspěvekod balabenka » ned 22. lis 2015 19:55:03

Sice KOOPOR mini nemám koupený na Fasttechu, ale koukám jak blázen...Jedna z věcí co na něm hodnotím kladně je právě to, že vůbec po usnutí nevypíná - ani nepožaduje nějaké potvrzení jestli je nový nebo stejný atomizér (samozřejmě pokud ho neodšroubuji).
Jsem s ním nadmíru spokojen.
Jinak kdo má zájem tak tady je nový FW co má už přímo volbu v menu nejen nikl a titan, ale i SS:
http://www.koopor.com/news/koopor-firmw ... uide.shtml

Jen upozorňuji na potřebu HW programátoru v ceně asi tří dolarů... :mrk
eCF Praha Vapers
ProVariV2+Penelope, FuzzeXL2, ProVariMini+WillPro15, Totally Wicked's Odyssey™, WillPro XT+XL.Titan, ZMax+FoGGatti T22, VMaxSS+RaK 4 wicks, Bolt+Storm Rider, Telescope Smok+RKN WP14, Vamo+Nautilus, VamoSS+WP.RKN4.2.GS.XL, GP Spheroid, EVO VV+RakTank Alu 2, LavaTubeMini+LiquinatorDCaluV2, PowerB+AGA, USB VV passthrough+Cobra, Gripper mod+GoodSenseVapor 306DCA, T18 a další
Uživatelský avatar
balabenka
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 737
Registrován: pon 09. črc 2012 19:16:13
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: KOOPOR mini

Příspěvekod wednessmoke » ned 22. lis 2015 19:55:11

@camelka:
Ještě jsem editoval předchozí post… jsi strašně rychlý! :hand

balabenka píše:…ani nepožaduje nějaké potvrzení…

A ty tam už máš tu aktualizaci firmware? Jestli to nezměnili v ní. Anebo, jestli jsem tuto funkci nějakým x-klikem nespustil, fakt nevím, chová se tak, jak popisuji.
Jinak ten link na upgrade, co's lady dal, znám, ale není mi úplně jasné, jestli už to je opravdu ta verze s podporou SS. A ještě prosím, zatím jsem nenašel, kde se dá ten hardwerový bazmek pro upgrade koupit…

Ještě jeden edit: nemyslím klasické usnutí - vypnutí displaye. Ale stav "hybernace", do kterého přejde po cca 5 min.

Tak ještě přidám edit: když si stáhnu User Manual k tomu programeru, a přepíšu příponu na .pdf, tak na straně 4 vidím 3 verze, Nu-Link-Pro, Nu-Link a Nu-Link-Me. V prodeji jsem našel jen Nu-Link-Pro, ovšem za cenu poněkud několikrát vyšší, než píšeš. :doh A ani na zahraničních fórech jsem nenašel nějaké ohlasy, ža by někdo měl Koopor upgradovaný na SS, příspěvky k upgrade se objevují od srpna, kdy Koopor upgrade slíbil, a v podstatě se tam řeší jen ten hardware dongl…
Zkrátka, informaci o tom, že by už Koopor s SS měl oficiální podporu, jsem nenašel, resp. našel ve fázi slibů…
PRAVIDLA mani padmé húm
13. 2. 2013 v 17 hodin jsem se stal vaperem, též kutilem a alchymistou.
Nic jsem neušetřil, ale stal jsem se nezávislým na pyru!
Uživatelský avatar
wednessmoke
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 627
Registrován: sob 16. úno 2013 23:46:29
Bydliště: OV
Národní vlajka:
Panama

Re: KOOPOR mini

Příspěvekod samos12 » ned 22. lis 2015 23:31:26

ked si to lepsie pozres je tam aj navod s inym programatorom
samos12
Kuřák fajnšmekr
Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 21. bře 2013 3:37:52

Re: KOOPOR mini

Příspěvekod wednessmoke » ned 22. lis 2015 23:46:12

No, našel jsem ten neoficiální návod s ST-LINK/V2, ten jsem objevil za cca $43. Ale to je jedno, to už by musela být velká nouze, abych se do toho pouštěl sám. Daleko víc by mě zajímalo, jestli ta verze firmware, která je teď k mání, už je opravdu s SS podporou. Myslím si, že ne.
PRAVIDLA mani padmé húm
13. 2. 2013 v 17 hodin jsem se stal vaperem, též kutilem a alchymistou.
Nic jsem neušetřil, ale stal jsem se nezávislým na pyru!
Uživatelský avatar
wednessmoke
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 627
Registrován: sob 16. úno 2013 23:46:29
Bydliště: OV
Národní vlajka:
Panama

Re: KOOPOR mini

Příspěvekod balabenka » pon 23. lis 2015 0:03:37

Programátor mám na cestě, FW tedy zatím původní...Ani když nechám KOOPOR mini stát na stole přes noc, tak nemusím ráno nic potvrzovat - jen zažhavím a vapuju.
Možná je v menu nějaká položka, kterou se dá hybernace ovlivnit.

Odkaz na FW upgrade pomocí toho levnějšího:
https://docs.google.com/document/d/1u_4 ... jOdkc0/pub

Podle tohoto (a dalších) příspěvků SS přidán:

goorsz
Koopor Mini upgrade conclusions:
I updated my Mini (thanks for Sylwek Petela!). My experiences are following:
- ok, the SS-wire is good!

Ok, we have SS-wire in TC mode, but anything else not updated. In the future will another update, that fix this errors?
2015-11-21 From: web

Ten levnější HW programátor je k mání třeba zde:
http://www.banggood.com/ST-LINK-V2-Emul ... 73898.html
eCF Praha Vapers
ProVariV2+Penelope, FuzzeXL2, ProVariMini+WillPro15, Totally Wicked's Odyssey™, WillPro XT+XL.Titan, ZMax+FoGGatti T22, VMaxSS+RaK 4 wicks, Bolt+Storm Rider, Telescope Smok+RKN WP14, Vamo+Nautilus, VamoSS+WP.RKN4.2.GS.XL, GP Spheroid, EVO VV+RakTank Alu 2, LavaTubeMini+LiquinatorDCaluV2, PowerB+AGA, USB VV passthrough+Cobra, Gripper mod+GoodSenseVapor 306DCA, T18 a další
Uživatelský avatar
balabenka
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 737
Registrován: pon 09. črc 2012 19:16:13
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: KOOPOR mini

Příspěvekod wednessmoke » pon 23. lis 2015 0:58:37

Tak dej vědět, až programátor dorazí, jak to funguje. Já se nejdříve pokusím najít někoho, kdo se takovýma věcma zabývá, jestli by se toho neujal… Jsem ještě donedávna ani netušil, že takovéhle věci existují, tak bych nerad něco zmršil!

To usínání probírají hoši tady – někomu to dělá, druhý neví o čem je řeč, řešení žádné :D
PRAVIDLA mani padmé húm
13. 2. 2013 v 17 hodin jsem se stal vaperem, též kutilem a alchymistou.
Nic jsem neušetřil, ale stal jsem se nezávislým na pyru!
Uživatelský avatar
wednessmoke
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 627
Registrován: sob 16. úno 2013 23:46:29
Bydliště: OV
Národní vlajka:
Panama

Re: KOOPOR mini

Příspěvekod samos12 » pon 23. lis 2015 1:17:40

je to naozaj zvlastne, ja ho mam tiez z ineho shopu ako ty a aj balabenka a tiez mi to nerobi, prave ten okamzity nabeh je vynikajuci :)
samos12
Kuřák fajnšmekr
Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 21. bře 2013 3:37:52

Re: KOOPOR mini

Příspěvekod trefcz » pon 23. lis 2015 1:25:07

Ten ST-Link V2 je na ebay do 4 dolarů, už ho mam objednaný na pkusko, doufám že vyjde oprava fw s funkčním TC na SS.
Koopor Plus 200W, Evic VTC Mini, SMPL, Kayfun v4, OBS Crius, Mad Hatter Mini RDA, Velocity RDA, Erlkonigin
Obrázek
Uživatelský avatar
trefcz
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 272
Registrován: sob 14. led 2012 20:09:47
Bydliště: Brno
Národní vlajka:
Czech Republic

Další

Zpět na Box Mody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků