• Reklama
 
 

Zařízení s čipem Evolv DNA 200 / DNA 75

Vše co je v podstatě krabička s baterií.

Moderátoři: dlouhejbil, Grif, jura-p

Re: Zařízení s čipem Evolv DNA 200 / DNA 75

Příspěvekod Profivapers » pát 24. čer 2016 18:03:19

Jardo, jsou to hodně rozdílný koncepty a oba moc dobrý, záleží z jakýho úhlu se na to podíváš. Ale jestli chceš nějaký praktický srovnání tak trochu víc specifikuj dotaz o co Ti přesně jde, protože těch rozdílů je až dost. :mrk Nicméně výsledek a pocity při hulbě v TC hrajou pro Evolv, kde je větší možnost si to ještě přes počítač přizpůsobit svým potřebám a to je pak i prakticky znát. Není to výrazný rozdíl, ale je tam.
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

FastTech

Re: Zařízení s čipem Evolv DNA 200 / DNA 75

Příspěvekod Dibli » pát 24. čer 2016 18:45:53

Odpověď mi stačí na dicodes nedám dopustit a s upgradem nemá chybu bere vše ale na cestě už je dna 75 tak sem zvědav. Osobně sem zvědav na funkčnost se dvěma atiky co používám. Ubertoot je výborný na evicu vtc a Clouds one je výborný na dicodes. Osobně sem zvědav na testování na dna elektronice a těším se na srovnání. Sem zvědav zda se mi podaří poladit přes sw, tak aby byly srovnatelné. Vím že trochu off topic ale do tohoto vlákna myslím že to ještě stále patří. No hlavně se mi zamlouvá prednastavenost profilu na dna 75. Nějak si nedokážu představit ladění křivek a další věci přes počítač. Nedokážu si představit, že bych si to nějak rozladil a bez komplu ani ránu.
Dibli
 

Re: Zařízení s čipem Evolv DNA 200 / DNA 75

Příspěvekod Profivapers » pát 24. čer 2016 19:04:54

Ty přednastavený režimy jsou v pohodě a perfektně funkční i když DNA nabízí tu možnost jít ještě dál což ale není nutnost. To bych znovu rád zopakoval, protože jsem si všiml, že vznikají trochu zavádějící dojmy. Kdo nechce využívat ve spojení s DNA EScribe tak nemusí a hulí si jak pán. Ale může využít i toho nadstartu EScribe. Pravda u nepřednastavené DNA, pokud se chce využívat třeba TC-SS tak je třeba to tam jednou frknout do toho kompu a zadat si do profilů jen třeba prostá TCR, stejně jako u Joyetech se to zadává do M1-3 tak tady přes program v počítači, dá se na to přijít během chvíle. Ale přednastavené SDNA75 není třeba vůbec připojovat, pokud člověk nechce a využívá pro teplotní režimy SS. Ono to ve spojení s tím EScribe působí možná složitě nebo nezvykle, ale v podstatě není co zkazit a i dokud se to neodešle jako změna do zařízení tak si to člověk může zkoušet. Pokud aspoň trochu ví, co dělá tak je to brnkačka, Evolv má hodně dobře ten program propracovanej, ale uživatelsky na úrovni jakéhokoli běžného. Je to něco navíc s funkcemi a měřeními, které nemají obdobu, ale pokud ne tak ne. I bez něj patří i SDNA75 mezi nejfunkčnější TC stroje světa, to je znát v každým potahu a hlavně už to neni ani až zas tak nákladné. Tak dej pak vědět. :mrk
Naposledy upravil Profivapers dne pát 24. čer 2016 19:09:25, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Zařízení s čipem Evolv DNA 200 / DNA 75

Příspěvekod Dibli » pát 24. čer 2016 19:09:11

Jj určitě napíšu nějaké poznatky. Dneska odesláno a nějaké 4 dny než dorazí.
Dibli
 

Re: Zařízení s čipem Evolv DNA 200 / DNA 75

Příspěvekod Profivapers » sob 25. čer 2016 7:53:18

Jj ještě taky přidám nějaký poznatek k SDNA75, však to byl jen první dojem, ale funkčnost čipu a EScribe (počítačový program pro měření a různá personalizace gripu) prakticky už trochu znám z DNA200, kde je to velmi podobné. Nechci psát stejné, protože jsem na to ještě nekoukal nějak víc, "jen" SDNA75 používám a jednou s ním mrkl do EScribe, ale jako stejné to prakticky působí až na ten rozdílný výkon a taky využití jednoho článku u DNA75. Takže jedno z nejlepších. Kdo o tom víc čte nebo kouká na videa tak by možná věděl a mohl třeba doplnit zda jsou mezi těmi čipy (DNA75 / 200) nějaké výraznější rozdíly. Taky mrknu jestli by mi nešlo nějak točit z plochy monitoru přes nějaký program atd. a kdyby někdo něco nebo třeba jak vkládat ty křivky tak bych to mohl ukázat, což mě jen napadlo, neslibuju a taky bych dodal, že vložit třeba tu křivku, profil materiálu změn odporu s teplotou pro TC (TFR) je asi takové úrovně jako vložit třeba tři fotky na Facebook.

Zatím mám SDNA75 hodně oblíben, je to pro mě pecka grip, takovej univerzálnější i na nošení a že se o něj tolik nebojím ho tahat, takže mohu teď téměř všude využívat tu nejvyšší TC kvalitu. :smoke Oblíbené jsem měl z podobného třeba tělo VaporShark rDNA40, ale ten ještě neuměl nerez a pokud jde o to tělo tak SDNA75 mi přijde pro mne ještě trochu lepší, protože je i o trochu menší a myslím i lehčí. Prostě super grip, akorát na VaporShark jsem měl ještě silikonová pouzdra, ty jsem zatím k SDNA75 neviděl.
Tak to už rovnou napíšu.. zápor, co jsem ještě objevil je u mého kusu trochu volnější 510 závit byť na oko fajn, kvalitní nerezový a dostatečně hluboký tak je trochu většího průměru než ostatní, co tu mám a atomizery se při dotahování trochu vaklají. Prostě to není úplně optimální, ale samo když se atomizer dotáhne na plochu tak to není žádný praktický problém. Pak kdo ještě náhodou používá atomizery se spodním sáním tak na SDNA75 si s takovým atomizerem nebafne. A celkově zápor těch DNA75 / 200 vidím v trochu komplikovanějším zamykání výchozího odporu v teplotním režimu pro SS, většina hlavních konkurentů je v tomhle směru dál a to zadání nebo zamknutí výchozího inicializačního odporu pro teplotní režim (hlavně pokud byl ten předchozí zamknutý odpor v řádu setin ohmu blízký tomu aktuálnímu, který chceme zamknout) je u nich snazší i když samo zamkneme i zde. :mrk :smoke

Obrázek
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Zařízení s čipem Evolv DNA 200 / DNA 75

Příspěvekod roberto7 » sob 25. čer 2016 9:01:03

Milane u mýho kusu je 510 závit bezchybní. Zamykání odporu je trocha horší,ale já to udělal přes PC.Dal jsem atomizer analyzer,tím pádem jsem viděl aktuální hodnotu a ručně tuhle hodnotu nabouchal do Escribe a zamknul. :D
roberto7
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 514
Registrován: ned 22. kvě 2016 7:49:28

Re: Zařízení s čipem Evolv DNA 200 / DNA 75

Příspěvekod Profivapers » sob 25. čer 2016 9:18:38

Ok, můj je v pořádku, ale volnější v něm ty atomizery při dotahování jsou, což to hlavně abych na něm taky něco zlého našel. :chuckle Spíš mě zajímá jak bude do budoucna držet ten příjemný pogumovaný povrch. Přes EScribe je to zamykání odporu brnkačka a i se dá sledovat jak se odpor mění s přesností na tisíciny ohmu a dá se třeba měřit jak se ten odpor změní po vypálení spirálky apod. Těch možností je, pokud člověk chce.. První zamknutí nebo zamknutí výrazněji rozdílného odporu mi přijde v poho i když musí se trojklikem (zde přednastaveným - dá se v EScribe navolit na kolik kliknutí se má tlačítko zamykat) zamknout tlačítko a pak podržením plus a hlavního spouštěcího tlačítka se zamkne odpor. Horší je to pokud byl ten předchozí odpor v řádu pár setin ohmu blízký tomu aktuálnímu. To je tady určitě jeden z mála záporů. Osobně to dělám prakticky tak, že napůl natočím jinej atomizer s rozdílným odporem, jen ťuknu na kontakt a hlavní tlačítko, ono si to ten odpor zapamatuje a pak vrátím ten atomizer, co chci využívat. To není optimální, ale musím opět podotknout, že ta změna odporu "takhle o kousek" nastane v řádu týdnu, pokud používáme s DNA stále jeden atomizer a pak je třeba provést to opětovné zamknutí aktuálního odporu při pokojové teplotě.
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Zařízení s čipem Evolv DNA 200 / DNA 75

Příspěvekod Dibli » pon 27. čer 2016 16:30:51

Tak je doma. Vzhledově pěkné, ergonomie skvělá. Pocitově zatím bez připojení k pc stejně jako pipeline. Ten závit mě trochu děsí , je to takové volnější. Nikdy nedotahuji na krev. Ty přednastavené profily super. Trochu sem zápasil s nastavením, ale jde to. Je to jen o zvyku. Zatím první dojmy jo sem spokojen. Hodně. Zatím mám nastaveno ss316 odpor 1,1 a cca 19 W. Akorát stejný neduh z china gripu zamknutí odporu, potah ok . Hodinku v klidu a potah nic. Musel sem odemknout odpor vyšroubovat atty znovu našroubovat potvrdit změnu , zamknout odpor a jede to. Stalo se to 2x během cca 3 hodin. Zatím to beru jako moji chybu, protože ještě Netuším co grip umožňuje ještě dál.
Dibli
 

Re: Zařízení s čipem Evolv DNA 200 / DNA 75

Příspěvekod Profivapers » pon 27. čer 2016 18:15:27

Tak fajn. :smoke A to Ti pravděpodobně lítá odpor nebo není správně zamknutý. To se neděje běžně. Zamknu a frrr do aleluja. :smoke Do toho není třeba pak už dlouho sáhnout. Zkoušel jsem víc atomizerů a i jsem dal tu "mou" oblíbenou křivku a jde to krásně. Jako dvoustovka. :mrk :smoke
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Zařízení s čipem Evolv DNA 200 / DNA 75

Příspěvekod balabenka » čtv 30. čer 2016 16:58:34

HCigar EVOLV DNA VT75:

Konečně jsem se dočkal dalšího boxu s elektronikou od EvolVapor, tentokrát jednobateriového krasavce s DNA 75 - tedy VT75 od HCigar.
Zatím jen první postřehy:
Možno použít (vysokoproudovou) 26650, nebo s redukcí v balení 18650 baterii.
Jelikož pro moje použití na pohodový vaping nevyužívám výkony u horní hranice, osadil jsem baterii 26650 s maximálním proudem jen 20 Ampér, ale s ohromující kapacitou 5200 mAh, která by měla mít výdrž o poznání větší než dostupné 18650.
Centrpin je odpružený (se šroubovací základnou) - není to nutné ale použil jsem i dodaný designový ochranný kroužek základny z balení a výsledek je vidět na prvních fotkách s Hurricanem v2.
Zatím jsem ani nepřipojil počítač s programem EScribe - pro první seznámení postačí výrobcem přednastavených osm profilů kde je i TC-SS.
Ovládání modu:
Uzamknutí modu-5x klik power (možno změnit v EScribe v Theme třeba na 3x klik).
Uzamknutí změny teploty nebo výkonu – současný stisk + a –
Uzamknutí odporu – mod musí být zamčen a taky změna teploty (pak současný stisk + a power)
Režim stealth-mod musí být zamčen a taky změna teploty (pak současný stisk – a power)
Změna režimu (profilu) – při zamčeném výkonu 2x klik + nebo – a následný výběr tlačítkem + nebo – a potvrzení power
Toto je vše co lze nastavit přímo v modu. Ostatní věci je nutné nastavovat přes software Escribe (popojení mikro USB kabelem, který zároveň může sloužit pro nabíjení baterie bez vyjmutí z boxu)...Při nabíjení lze i vapovat - LEDka u žhavicího tlačítka svítí červeně a po dokončení nabíjení zeleně.
Podrobnosti a software najdeme také na domovské stránce:
http://www.hcigar.com/index.php/Product ... 3UtJDUas8z
Padne perfektně do ruky a kovová mikrospínačová tlačítka mají jistý stisk, myslím že konstrukce je solidní a box by mohl dlouho sloužit.
Porovnání s Wismec DNA200 a Presa 100W:

Obrázek Obrázek

Více třeba na tomto videu:
Naposledy upravil balabenka dne pon 15. srp 2016 20:50:16, celkově upraveno 1
eCF Praha Vapers
ProVariV2+Penelope, FuzzeXL2, ProVariMini+WillPro15, Totally Wicked's Odyssey™, WillPro XT+XL.Titan, ZMax+FoGGatti T22, VMaxSS+RaK 4 wicks, Bolt+Storm Rider, Telescope Smok+RKN WP14, Vamo+Nautilus, VamoSS+WP.RKN4.2.GS.XL, GP Spheroid, EVO VV+RakTank Alu 2, LavaTubeMini+LiquinatorDCaluV2, PowerB+AGA, USB VV passthrough+Cobra, Gripper mod+GoodSenseVapor 306DCA, T18 a další
Uživatelský avatar
balabenka
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 737
Registrován: pon 09. črc 2012 19:16:13
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Zařízení s čipem Evolv DNA 200 / DNA 75

Příspěvekod vlastik63 » úte 26. črc 2016 19:53:51

Tak včera jsem si zadal úkol předělat dobu svícení displeje a prodloužení svitu diody, chvilku mi to trvalo protože další pole u diody bylo skryté no nakonec jsem na to přišel a zde je výsledek.



Nastavení v EScribe vypadá takto:
dioda/Theme:

Obrázek

displej/Screen:

Obrázek

A kdo chce vyzkoušet nejnovější neoficiální upgrade DNA_75_2016-06-05 popis:
je to malá změna: někteří baterie nemůže tlačit 75W a více nemůže, když se dostanou k nízkému stavu nabití. Dokonce i když vaše hladina energie jsou 20W nebo tak, pro chráněné teploty cívek dostanete 75W předehřátí. Takže jsme snížili agresivitu varování slabé baterie tak, aby odrážely realitu kynutého, ne předehřívání. Slabá baterie nyní zabere asi vteřinu, až se objeví. To také dělá méně nepříjemný věc blikající ikonu baterie, namísto blikající zprávu zakrývajícím celou obrazovku.
ke stažení zde:
DNA_75_2016-06-05.rar
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mám toho tolik, že jsem to už přestal sledovat :chuckle
Uživatelský avatar
vlastik63
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3945
Registrován: ned 25. bře 2012 15:37:35
Bydliště: Louny
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Zařízení s čipem Evolv DNA 200 / DNA 75

Příspěvekod Profivapers » úte 26. črc 2016 20:22:47

Jsem tam tuhle aktualizaci dal taky hned jak jsem měl SDNA75 nově. Nastav si na nějakou hodnotu jas displeje při dobíjení, pokud chceš něco vidět. Výchozí jas je nula. I to tak máš na tom screenu. Jinak stále spokojenost s DNA75. Ten pogumovaný povrch konkrétně u SDNA75, zatím to vypadá, že drží dobře a i jsem to trochu zkoušel. Preciznost všech funkcí a TC, tady není a nikdy nebylo u Evolv co řešit. Výtka patří zamykání odporu pro TC-SS, ale to už tu zaznělo. SDNA75 je pro mě zatím nejpraktičtější grip vyšší třídy, co jsem kdy měl, který můžu i tahat po všude, protože je malinkej, lehonkej, poměrně odolný, ne zas až tak úplně drahý a přitom špička. :smoke VT75 se mi rozhodně designově dost líbí, ale tak nějak když už ten Evolv udělal DNA75, aby na rozdíl od DNA200 byla využitelná i s jedním článkem tak jsem se těšil na malý grip pro jeden článek 18650 a jsem za něj i rád. Ale! HCigar VT75 Nano hmmm to se mi líbí. :chuckle Ať Ti slouží a dostaneš se dál než jen k barvám diody. :chuckle :mrk
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Zařízení s čipem Evolv DNA 200 / DNA 75

Příspěvekod buban76 » úte 26. črc 2016 20:43:39

Jak se vyvíjí u smy sdna75 510 závity? To moje laude je v podstatě přejmenované smy, i ten povrch je takový příjemný sametově gumový, ale 510 konektor je tragický ne snad samotný závit, ale celý konektor se, po dotažení atíku, lehce pohybuje ve svém uložení...

Odesláno z mého JY-S3 pomocí Tapatalk
Wismec reuleaux DNA 200,Laude DR75 DNA75, Smok X cube II ,Istick Pico, kanger dripbox 160, vandy vape bf mod 80w, coppervape bf mod. Kronos style,Kayfun V3mini style,Cubis, pulse bf rda, fuji,a další spousta squonk rda a mechanických squonk modů ...různé kombinace,náplně vlastní míchanice,zejména RY4

Obrázek
Uživatelský avatar
buban76
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 910
Registrován: ned 19. úno 2012 19:22:52
Bydliště: Jedlová
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Zařízení s čipem Evolv DNA 200 / DNA 75

Příspěvekod Profivapers » úte 26. črc 2016 20:49:18

Nerez závit 510 je pěkně říznutej, to je vidět na fotce, ale 510 atíků (a myslím, že mám s dobrými závity) jsou v něm poměrně volné. Není to jako když to sedí přesně v závitech tip ťop, ale volnější nicméně bez vlivu na funkci, protože atík se dotáhne na plochu. A konektor u mě drží jak přibitej. :mrk
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Zařízení s čipem Evolv DNA 200 / DNA 75

Příspěvekod buban76 » stř 27. črc 2016 9:13:07

Já jsem to po ránu kuchnul a nebyla řádně dotažená matka, která celý konektor drží, snad se mi ji podařilo kvalitně dotáhnout, nicméně ani zde nejsou závity zrovna vzorem přesnosti, tak uvidím, na jak dlouho bude klid. No, někde se ta ultra nízká cena musí projevit určitě by ale nebyl problém, celý konektor vyhodit a nahradit něčím kvalitnějším.

Odesláno z mého JY-S3 pomocí Tapatalk
Wismec reuleaux DNA 200,Laude DR75 DNA75, Smok X cube II ,Istick Pico, kanger dripbox 160, vandy vape bf mod 80w, coppervape bf mod. Kronos style,Kayfun V3mini style,Cubis, pulse bf rda, fuji,a další spousta squonk rda a mechanických squonk modů ...různé kombinace,náplně vlastní míchanice,zejména RY4

Obrázek
Uživatelský avatar
buban76
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 910
Registrován: ned 19. úno 2012 19:22:52
Bydliště: Jedlová
Národní vlajka:
Czech Republic

PředchozíDalší

Zpět na Box Mody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků