• Reklama
 
 

Eleaf iStick Pico TC 75W / Pico MEGA 80W

Vše co je v podstatě krabička s baterií.

Moderátoři: dlouhejbil, Grif, jura-p

Eleaf iStick Pico TC 75W / Pico MEGA 80W

Příspěvekod Profivapers » sob 16. dub 2016 9:22:00

Na trpaslíčka Eleaf iStick Pico TC 75W nás pár i díky dobrým referencím vaperských kolegů, nedočkavě čekalo a myslím, že čekání se vyplatilo.
Eleaf iStick Pico TC 75W lze pořídit v sadě s Atomizerem MELO III ve verzi s 2 ml objemem pro e-liquid a nověji třeba pro ty, kdo mají dostatek svých osvědčených atomizérů i jako samostatný grip. Ten jsem i pořídil a atomizer MELO III proto nebude součástí mého popisu.

Eleaf iStick Pico má rozměry: 70,5mm x 45mm x 23mm
Nastavitelný výkon: 1 W - 75 W
Nastavitelnou teplotu: 100°C-315°C / 200°F-600°F
Podporované režimy: VW/Bypass/TC(Ni,Ti,SS,TCR-M1,M2,M3)
Podporovaný odpor: 0,05Ω - 1,5Ω pro teplotní režimy
0,1 Ω - 3,5 Ω pro VW a Bypass
Pracuje s baterií: 18650
Má nerezový 510 závit s odpruženým středovým kontaktem
Samotný mod váží 88g a s baterií 133g

Podporované režimy VW/Bypass/TC(Ni,Ti,SS,TCR-M1, M2, M3) v podstatě po našem znamená: Režim nastavování výkonu ve Wattech (Wattage), režim vapování bez regulace s prostým využitím napětí baterie (Bypass), režimy teplotní kontroly (TC - Temperature) s využitím niklové, titanové či nerezové spirálky (zde Temperature - Ni, Ti, SS), režim s možností nastavení si teplotního koeficientu odporu různých materiálů využívaných pro TC a vaping (TCR) s možností jeho uložení a následném vyvolání podle zvoleného režimu (Temperature - M1, M2, M3).

Popis ovládání gripu s poděkováním kolegovi "mrkson". :mrk

Eleaf iStick Pico TC 75W stejně jako většina dnes používaných modů se ovládá třemi tlačítky.
Aktivačním tlačítkem neboli "fire" na čelní strané nad displejem a tlačítky (-/+), které jsou umístěny na spodní straně modu.

Ve vypnutém stavu můžeme:

- rychlým pětiklikem tlačitka fire mod zapnout
- rychlým desetiklikem tlačítka fire zobrazit aktuální teplotu PCB
- rychlým dvacetiklikem tlačítka fire zobrazit aktuální firmware
- současným stiskem a podržením tlačítek (-) a (+) otočit zobrazení údajů na obrazovce o 180' a při delším podržení do kolečka otáčíme
- současným stiskem a podržením tlačítek (-) a fire zobrazit stav baterie
- současným stiskem a podržením tlačítek (+) a fire se dostat do nastavení TCR memory M1,M2,M3, a dál se pohybovat tlačítky (+/-) mezi M1 až M3, kde aktivujeme volbu tlačítkem fire a dále tlačítky (+/-) nastavit požadovanou hodnotu a tu potvrdit tlačítkem fire

V zapnutém stavu můžeme:

- rychlým pětiklikem tlačitka fire mod vypnout
- rychlým trojklikem tlačítka fire se dostat do volby režimů Wattage, Bypass, Temperature NI,Temperature TI,Temperature SS a Temperature M1-M3, kde se pohybujeme tlačítky (+/-) tlačítkem fire volbu potvrdíme
- současným stiskem a podržením tlačítek (-/+) zamknout a nebo odemknout funkci tlačítek (-/+) a při delším podržení do kolečka zamykáme a odmykáme
- současným stiskem a podržením tlačítek (-) a fire vypnout zobrazení údajů na displeji při vapování a při delším podržení do kolečka toto vypínáme a zapínáme
- současným stiskem a podržením tlačítek (+) a fire zamknout a odemknout odpor režimech Temperature NI,Temperature TI,Temperature SS a Temperature M1-M3


V režimu Wattage můžeme tlačítky (-/+) nastavovat výkon od 1-75W

V TC režimech Temperature NI,Temperature TI,Temperature SS a Temperature M1-M3:

- tlačítky (-/+) nastavit požadovanou teplotu
- rychlým čtyřklikem tlačitka fire se dostaneme k nastavení výkonu, kde tlačítky (-/+) nastavíme požadovaný výkon (W)
- současným stiskem a podržením tlačítek (+) a fire zamknout a odemknout odpor


Přidám pár fotek a časem i ještě třeba nějakou zkušenost z provozu a popis některých funkcí, ovládání, až víc ukáže čas. V podstatě ale budu muset dost hledat, abych mu mohl i něco věcně vytknout, neobjeví-li se něco a pominu-li, že třeba může být pro někoho až neprakticky malý, ale to by bylo jako kdybych si koupil zelené auto a pak mu vytýkal, že je zelené. V podstatě zatím super, určitě ať chci nebo nechci tak nadšení asi neskryji a ten pokrok v těch gripech, co jsme mohli pořídit před rokem, před půl rokem.. a za jakou cenu a s jakou funkčností.. a co v současnosti. Opravdu i pro to, že mě to zajímá nadšen jsem. Nějaké pidi rozdíly prakticky v režimu "Temperature-SS", pro většinu asi v praxi nezaznamenatelné tu oproti těm populárním funkčním gripům od Joyetech jsou, ale to člověk musí fakt chtít vypozorovat, bez vlivu na dobrou funkčnost a celkově je to moc dobré a funkční. Aspoň v těch režimech co jsem zkoušel ("Temperature-SS" a "Wattage"). Zpracování a kvalita je také slušná, jsem na to hodně citlivej a všímavej jako zaměstnanec v přesném strojním oboru a s přihlédnutím i k ceně.. v podstatě není co vytknout, je to pěkně udělané. Samozřejmě roli bude hrát i životnost různých částí a jak mu to dobré dlouho vydrží. To je vždycky ve hvězdách.
Svou velikostí nebo spíš malostí je mi grip spíš příjemný, nemám pocit, že by byl až tak prťavý, že by mi to způsobovalo problémy při tom používání a na tahání po kapsách apod. fajnová věcička. Nezvyklá jsou na mne tlačítka uspod gripu, ale ne problematická.
Zprvu jsem grip vyzkoušel s Kayfun Mini V3, kde se mi díky možnosti regulovat přístup liquidu nejlépe zkouší TC a zatím musím potvrdit jeho slušnou funkčnost v režimu TC-SS (Temperature-SS) a TCR. Namotáno nerezovým odporovým drátem 316L, funguje dobře i pouhým přepnutím do režimu "Temperature SS" a ještě precizněji v režimu TCR při nastavení jak jsem zvyknutý pro tento můj drát "TCR" 0095, které mám uloženo v paměti "M1". Ovládání snadné, měl jsem to nastavené raz dva. Vyzkoušel jsem i další atomizery, co tu mám osazené nerezovým odporovým drátem pro funkci teplotní kontroly a fajnovka. :smoke Dobře funguje i režim regulace výkonu i směrem dolů pod napětí baterie, náběh "žhavení" ve všech režimech je s minimální prodlevou, nezaznamenatelná prodleva po probuzení gripu, 510 závit slušný pořádný nerezový, možnost dobíjet přes USB, při tom vapovat. Případně možnost v budoucnu přejít na vyšší verzi Firmware, bateriové víčko pěkně "chodí" - kvalitní no a já nevim.. nebudu-li chvíli džentlmenem :chuckle tak co víc si za ty prachy přát.. :smoke

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil Profivapers dne ned 10. zář 2017 7:36:41, celkově upraveno 5
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

FastTech

Re: Eleaf iStick Pico TC 75W

Příspěvekod 1mmortal » sob 16. dub 2016 16:05:54

Tento grip mě zaujal. Ostatně mám v hledáčku zrovna istick pico a wismec presa 75W. Dají se tyto dva gripy nějak porovnat? Tenhle mě zaujal jak cenou tak celkovou kompaktností. V případě, že bych do něj šel i s atomizerem Melo tak vyjde téměř stejně jako Presa.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
1mmortal
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 157
Registrován: pát 11. črc 2014 14:14:21
Bydliště: Ostrava
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Eleaf iStick Pico TC 75W

Příspěvekod mrkson » sob 16. dub 2016 16:47:36

Mám oba gripy a jsem s nima spokojen velice. Funkce maji stejné a co je pro mne důležité tak je TCR jelikož používám všude nerez a TC funguje na obou spolehlivě. Pico jsem bral jednotlive bez atomizeru. Cena je příznivá.

odesláno z Tapatalk
eGo ONE CT , eVic VTwo mini , Presa TC 75W , RX200S , Therion , Noisy Cricket , Theorem , Amor Plus , Cubis , Plume Veil , Torque

Vapuju od 18.11.2011
Uživatelský avatar
mrkson
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 393
Registrován: sob 18. úno 2012 13:20:20
Bydliště: Hlučín
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Eleaf iStick Pico TC 75W

Příspěvekod pospisilecek » sob 16. dub 2016 16:50:48

Dneska jsem ho mel v ruce..
Jsem rad, ze jsem ho koupil jen pro pritulku..
Prilis titerna zalezitost pro moje lopaty..
Presa pro me jasne ergonomicky lepsi..

[ Post made via Android ] Obrázek
RADY POUZE ZA POPLATEK..
BLBCUM ZA DVOUNÁSOBEK..


Obrázek
Uživatelský avatar
pospisilecek
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3126
Registrován: sob 27. říj 2012 23:30:03
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Eleaf iStick Pico TC 75W

Příspěvekod mrkson » sob 16. dub 2016 16:57:56

To víš, každej nemá takový lopaty jako ty. :) to víš rx200 to není. Já to chtěl do kapsy.

odesláno z Tapatalk
eGo ONE CT , eVic VTwo mini , Presa TC 75W , RX200S , Therion , Noisy Cricket , Theorem , Amor Plus , Cubis , Plume Veil , Torque

Vapuju od 18.11.2011
Uživatelský avatar
mrkson
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 393
Registrován: sob 18. úno 2012 13:20:20
Bydliště: Hlučín
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Eleaf iStick Pico TC 75W

Příspěvekod 1mmortal » sob 16. dub 2016 16:58:09

No momentálně hledám něco poměr cena/kvalita... tady jednoznačně vyhrává Pico. Další parametr je pro mě velikost, pač můj Cloupor mini tahám pořád po kapsách.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
1mmortal
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 157
Registrován: pát 11. črc 2014 14:14:21
Bydliště: Ostrava
Národní vlajka:
Czech Republic


Re: Eleaf iStick Pico TC 75W

Příspěvekod camelka » sob 16. dub 2016 19:38:36

Profi, děkujeme za recenzi. Ten Kayfun mini sedí dobře? Uvažuji, že bych Pico vzal pro polovicku právě s Kayfunem, ten fialový by se ji určitě líbil.

Píšu z mobilu
Obrázek
Aegis Geek vape, HCIGAR Warwolf, Sigelei Minibook TC, Pico Squeeze 2, eVic VTC Mini, Pico TC 75W, Pico Mega, Cuboid Mini, Smoant mini, Wismec Presa 75W TC, Kayfun V5, Skyline, Dwarv, Berserker V2 MTL RDA... Míchám všechno možné.
Uživatelský avatar
camelka
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 203
Registrován: ned 19. říj 2014 17:07:56
Bydliště: Planeta Země

Re: Eleaf iStick Pico TC 75W

Příspěvekod pospisilecek » sob 16. dub 2016 19:42:54

Nejdrive ji ho ukaz..
Ja kdyz jsem chtel objednavat purple, tak jsem dostal pojeb, ze tuhle barvu uz fakt neee :chuckle

[ Post made via Android ] Obrázek
RADY POUZE ZA POPLATEK..
BLBCUM ZA DVOUNÁSOBEK..


Obrázek
Uživatelský avatar
pospisilecek
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3126
Registrován: sob 27. říj 2012 23:30:03
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Eleaf iStick Pico TC 75W

Příspěvekod camelka » sob 16. dub 2016 21:26:02

Ukazuju ji ho furt:-D Na FT je v předprodeji za slušný peníz. Doufám, že po objednání ho zlevní, jako se mi to teď stalo...
Vypadá dobře a na léto do kapsičky by se hodil i mě. Uvidím. Achjo, pořád nový útoky na peněženku.
Kdyz si vzpomenu, ze před rokem jsem dal za istick 20W o pár babek vic, tak se neodvazuju ani pomyslet, co bude za další rok.

Píšu z mobilu
Obrázek
Aegis Geek vape, HCIGAR Warwolf, Sigelei Minibook TC, Pico Squeeze 2, eVic VTC Mini, Pico TC 75W, Pico Mega, Cuboid Mini, Smoant mini, Wismec Presa 75W TC, Kayfun V5, Skyline, Dwarv, Berserker V2 MTL RDA... Míchám všechno možné.
Uživatelský avatar
camelka
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 203
Registrován: ned 19. říj 2014 17:07:56
Bydliště: Planeta Země

Re: Eleaf iStick Pico TC 75W

Příspěvekod Profivapers » sob 16. dub 2016 21:49:05

Tak já zas přepnu na technickou stránku věci.
1mmortal píše:Ostatně mám v hledáčku zrovna istick pico a wismec presa 75W. Dají se tyto dva gripy nějak porovnat?

Určitě dali, ale srovnávat dva na trhu nejlepší (v poměru cena/kvalita, funkčnost, užitná hodnota) jednočlánkové gripy s funkcí teplotní kontroly s nerezovým odporovým drátem a TCR se dá jen hodně těžko. I je na to ještě brzo a to je vždycky i o subjektivních dojmech. Dobré jsou oba. No zkusím to, možná ještě něco doplním později. Na okraj poznatek po celém dni venku s iStick Pico.. to že jede na nerezu jako fík už víme, ale ovládá se snadněji a ještě logičtěji než Presa/VTC i když u těch to není taky nijak neprakticky řešené, ale Pico je na tom v tomhle ohledu ještě lépe tak třeba na začátek pro seznámení s těmi funkcemi má v tomhle navrch. Mám na mysli řešení menu a vyvolávání funkcí, ne fyzicky umístění tlačítek. Ty jsou u Pico nezvykle dole, už si zvykám, ale trochu pomaleji narozdíl od úchopů jak to Pico čapnout s mojí menší rukou naprosto v pohodě na několik způsobů úchopu. A dál to vypadá, že všechny ty viditelné části ve stříbrné barvy jsou vyrobeny komplet z nerezové oceli. A konečně mám i výtku a ta směřuje k ostřejší spodní hraně.. je ne moc tupá :chuckle , na to že pod to člověk často cpe malíček, není to úplně příjemné ta hrana. To třeba pořeší silikonové pouzdro a jsou i jiné možnosti, ale je tam. Už jsem je viděl, že existují silikonová pouzdra tak za chvilku budou určitě k dispozici všude, kde kdo chce. To je vlastně taky rozdíl mezi Pico a Presa, na Presu kdo chce ty pouzdra používat tak k dispozici jsem je neviděl a díky konstrukci toho gripu asi ani nebudou. Ta ergonomie Presy a celoplošného tlačítka z čela je silně návyková a jedno z podle mě nejlepších řešení, ale nemám žádný problém ani s Pico a je to fajn na tahání, jak jsem s ním byl třeba teď povenku tak k tomu účelu mi přijde lepší než Presa. Presa má stejně jako Pico nerezový 510 závit, ale Pico má závitovou část přibližně dvakrát delší což je samo technicky lepší, ale i u Presy je dobrý 510 závit. Presa má taky slyšitelnější stisk tlačítka žhavení a na slunci bych řekl méně čitelný displej. Presa i když je provedena dobře tak Pico mi přijde ještě bytelnější. Je to těžký.. vzal bych oba. :chuckle

camelka píše:Ten Kayfun mini sedí dobře?


Perfektně, sedne si akorát jak je to kruhové profilování na ukosenou hranu a jak přibitý. I to k sobě bych řekl dobře jde a jako sestava super.
Naposledy upravil Profivapers dne sob 16. dub 2016 21:56:27, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Eleaf iStick Pico TC 75W

Příspěvekod m64 » sob 16. dub 2016 21:54:10

Milane, myslíš že je komplet nerez tedy i ta část co je pod barvou?
Charles:Vy zpochybňujete přirozenou nadřazenost lidí z vyšší společnosti?
Hawkeye: To ne, narodil jsem se nahoře na ledničce.
Uživatelský avatar
m64
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 330
Registrován: stř 01. kvě 2013 16:03:11
Bydliště: Blekfild

Re: Eleaf iStick Pico TC 75W

Příspěvekod Profivapers » sob 16. dub 2016 22:05:06

To nevím a asi ani nijak nezjistím, protože se k tomu nedostanu bez rozebrání a zvenku pokud chci, aby byl stále v barvě.. Nijak jsem o tom nepřemýšlel, ale je to bytelné možná nějaká zinková slitina nebo nevím, co vše se používá, ale na dural to na poklep nevypadá. Gripík je i na svou velikost relativně těžší. Jestli někdo víte váhu tak ji prosím udejte. Díky.
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Eleaf iStick Pico TC 75W

Příspěvekod 1mmortal » sob 16. dub 2016 22:12:12

No jak tak na to koukám, tak je vezmu oba... :-D jak Pico tak presu... Ale musím tomu dát určitý časový rozestup aby mě přítelkyně nevyhnala... :-D díky za "recenzi"...

Odesláno z mého MI 4LTE pomocí Tapatalk
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
1mmortal
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 157
Registrován: pát 11. črc 2014 14:14:21
Bydliště: Ostrava
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Eleaf iStick Pico TC 75W

Příspěvekod 1AE6308 » sob 16. dub 2016 22:17:41

Dvě minuty budou stačit :D

[ Post made via Android ] Obrázek
1AE6308
 

Další

Zpět na Box Mody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků