• Reklama
 
 

Pioneer4You iPV 8 230W TC Box Mod

Vše co je v podstatě krabička s baterií.

Moderátoři: dlouhejbil, Grif, jura-p

Pioneer4You iPV 8 230W TC Box Mod

Příspěvekod Profivapers » pát 30. pro 2016 9:33:54

Malované děti přicházejí s dalším Módem ze série iPV. Pioneer4You iPV 8 230W TC Box Mod.

Obrázek

Web výrobce a parametry: http://www.pioneer4you.com/goods.php?id=145

Rozměry: 28 × 42 × 88 mm
Váha: 144 g bez článků a přibližně 240 g včetně článků (2×18650)

Z možných barevných kombinací jsem vybral samozřejmě tu nejhezčí, udávanou jako stříbrnou nebo též šedou, o které už budu psát.
Dalšími z možností je černo-červená nebo černá.

Měl jsem a mám i po týdnu z konstrukce Módu velmi dobrý dojem. Co se týče designu a provedení, srdce zajásalo hned, jak jsem Mód v reálu viděl. Podle mě působí ve skutečnosti lépe než na fotografiích, co jsem zahlédl jako produktové foto na webech a určitě i lépe než na těch mých. Působí i bytelným a kvalitním dojmem. Pro mě pocitově z prvního dojmu jeden z nejhezčích Módů, co jsem kdy držel v ruce.

Obrázek

Na stisk příjemná kovová tlačítka. Se stiskem „tak akorát“, bez nějakých laciných zvukových projevů s poměrně dobrým rozmístěním a snadným ovládáním funkcí Módu. Není to Dicodes Box, ale v tomto směru využívání tlačítek k provozu si stojí tento Mód relativně velmi slušně. Hlavní tlačítko i když je rozměrově spíše menší, se dá velmi snadno po citu nahmatat a využívat.

Do ruky padnoucí díky zaoblení a zřejmé snaze o minimální rozměry. K užívání domyšlená ergonomie a proporce s ohledem na využití dvou článků. Oproti Sigelei Fuchai 213, který je iPV8 konstrukcí a kategorií blízko, je iPV rozměrově ještě o fous menší, ale díky tvaru působí v dlani výrazněji menším dojmem.
Vlevo iPV8, vpravo Fuchai 213.

Obrázek

Drsný, pískovanou úpravu připomínající barvený povrch na těle ze zinkové slitiny, kombinovaný se stříbrnou částí vzhledu kartáčované úpravy, nejenže působí zajímavým dojmem, ale díky jeho hrubosti a i spojení s kůží, Mód tolik neklouže z ruky a je i příjemný k úchopu. Co se týče odolnosti povrchu, zkoušel jsem na skrytém místě, těžko popsat, ale řekl bych někde uprostřed. Povrchová barevná úprava nelze odškrábnout úplně snadno, ale ani není nijak extra odolná. U spodní plochy, na kterou zařízení stavíme, už prosvítá na hranách stříbrný podklad nebo tělo pod povrchem. Nevím, zda se to už ojelo provozem či je v tom místě jen slabší vrstva z výroby. Náhodou jsem si toho všiml venku, po pár dnech provozu, není to téměř zaznamenatelné. Uvidí se co čas.

Kůže působí kvalitně a u mého kusu je ve skutečnosti tmavší než na obrázcích. Bohužel úplně nesedí, kde a jak by měla. Místy přesahuje plochu. Hlavně v horní části u Micro-USB konektoru, přesahuje plochu, prolis k uložení. Níž sedí lépe. Není to ve skutečnosti, aspoň u mého kusu, moc zaznamenatelné krom té vrchní části. Drží zatím dobře, nepůsobí to zle, naopak a další zas ukáže čas.

Obrázek

Krásný čitelný displej. Pouze odstínem zobrazení se mírně odlišuje od displejů na novějších Evolv DNA. Tento je mírně více do modra, jinak působí na oko shodným dojmem. Foto jen ilustračně, protože umět zachytit věrně realitu bude asi to umění fotografie. Tak to neumím.
Displej není nijak zakrytován.

Obrázek

Bateriová dvířka, která uzavírají dva vložené články 18650, jdou poměrně snadno otevřít. Jen do nich člověk trošku víc drkne tak je otevřeno. Nicméně při praktickém provozu jsem si je omylem za těch pár dní, otevřel jen jednou a to ještě při hraní si s gripem v kapse. Ale úplně dobře na mě to chatrné uzavření článků nepůsobí. I úchyt dvířek pro polohu uzavření na mě nepůsobí zrovna nejbytelněji.

K Módu není v balení silikonové pouzdro, na rozdíl např. od zmiňovaného Fuchai 213. To je při potřebě třeba pořídit samostatně, až budou k dispozici.

Atomizerový konektor typu 510 je umístěn ve střední části horní plochy Módu a působí kvalitním dojmem. Usazen je mírně pod plochou těla a je menšího průměru než většina využívaných atomizerů. Při dotažení sedí atomizery svou spodní plochou na těle Módu. Atomizer průměru 25 mm ještě lícuje dobře s konstrukcí. Vychází přibližně k hranám, které přecházejí v ukosení. Pro představu, atomizer Cthulhu na fotografiích, je průměru 24 mm.

Obrázek

Mód k vapingu využívám výhradně v teplotním režimu. Zde zvaném režim „Joule“, stejně jako u dalších čipů YiHi (zde SX330-F8), kterým je i iPV8 osazeno.

Nastavené hodnoty TCR se mírně rozcházejí s realitou, prostě mimo a pro SS 316L spirálky zde využívám nastavený TCR 0,00110. To jsem si pozkoušel a o závěru mě i utvrdilo měření od DJLsb Vapes. Je to opravdu tak a třeba nastavovat trochu výš ten TCR. Jsou zde i možnosti předvoleb pro Ni200, Ti01, SS316, SX Pure, ale to jsem nezkoušel, při zvyku si nastavit a poladit vždy svůj TCR.

Při správném nastavení a zde velmi přívětivém a snadném inicializování výchozího odporu současným stiskem tlačítek plus a mínus, funguje Mód v teplotním režimu (Joule) se spirálkami z nerezové oceli, velmi slušně. Naprosto bez problému za celou dobu. Jede to pěkně i když DNA a podobné to vždy není i možná díky absenci předehřátí a zlomkovteřinové, ale zaznamenatelně zpožděné odezvě oproti stisku tlačítka pro vaping. S přihlédnutím i k relativní jednoduchosti v nastavení, obsluze a tomu, že problém ve funkčnosti zde není žádný tak i když dle mého názoru ta hladkost a i na druhou stranu razance provozu vždy úplně o kousek nedosahuje na ty nejlepší, není to vůbec zlé a nemám s tím žádný problém. :smoke Je tu vidět výrazný posun oproti třeba iPV5, které jsem zkoušel.. dobré. :smoke

Tento čip YiHi vrčí při provozu výrazněji méně než jiné čipy YiHi, které jsem kdy měl. :chuckle Ale trošku slyšet občas také bývá.

Funkce a zobrazení na displeji, vše je zjednodušeno a i v podstatě ošizeno. Ovšem bez výraznějšího vlivu na výsledek :smoke a co je pro jednoho záporem, pro druhého může býti kladem. Zde je jasným kladem jednoduchost při slušné funkčnosti. Kdo si chce více hrát a hledat optima, k tomuto účelu se asi pohlédne spíše jinde, kdo hledá funkční krásu v jednoduchosti nebo třeba na začátek s teplotními režimy a to vše v řekl bych i skrz nějaký ten malý zápor, ve vyvedeném bytelném kabátě, není důvod nevolit zrovna iPV8.

iPV8 nemá možnost aktualizace Firmware.

Disponuje vyváženým dobíjením článků, při kterém není možno vapovat.

Dokud se nepřipojí k nabíjení, nezobrazuje stav napětí článků, každého zvlášť. Při rozcházení v napětí článků, nijak neinformuje. Zkoušel jsem 3,4 V + 4,2 V.

V reálném čase zobrazuje na displeji v režimu Joule pouze odpor atomizeru a výstupní napětí. Ne už výkon a teplotu. Nastavená teplota není na hlavní obrazovce vůbec a je třeba se k ní i pro nastavení proklikat hlavním tlačítkem. Zde hlavní zobrazená hodnota a i priorita ve volbě nastavení, jsou Joule. Pro představu obrazně jako u jiných Módů výkon v TC, Watty.

Nenašel jsem možnost uzamčení tlačítek plus a mínus, ale ani bych to prakticky nevyužil.

Počítadlo počtu potažení se s vyjmutím článků vždy vynuluje.

Pocitově mám dojem výborné výdrže baterií, které využívám i jinde. Zde mi to přijde nadstandard, ale nemám to nijak změřené takže jen na okraj.

Obrázek

Komu se líbí iPV8, není důvod i s přihlédnutím k cenové kategorii, ho nepořídit. Veškerá i když pouze základní nastavení, zde po seznámení, probíhají velmi jednoduše. Ke komfortu též přispívá slušné rozmístění příjemných tlačítek a i poměrně do ruky dobře padnoucí zařízení. Dva články 18650 jsou výhodnou zásobárnou energie a i výhodou při využívání vyšších výkonů k vapování a zde i v relativně malém povedeném těle. Tělu, provedení, konstrukci i když jsem věnoval dost pozornosti a i trochu kritiky tak celkově je to hlavně pro zájem. Mě se provedení Módu jako celek i skrz mušky, dost zamlouvá. Funkčně si stojí také na dobré pozici a myslím, že sluhou býti umí.

Ať Vám to hulí, ať už s iPV8 či jiným zařízením. :smoke :mrk

Naposledy upravil Profivapers dne čtv 05. led 2017 9:45:29, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

FastTech

Re: Pioneer4You iPV 8 230W TC Box Mod

Příspěvekod MrWhite » úte 03. led 2017 21:53:11

Vyvazene dobijeni clanku znamena ze ma balancer?
Nikde to info nemozem najst iba na DE fore som nasiel ze nema balancer.

edit Tak uz som to nasiel. Balancer ma ale nedokonaly podla ECF review.
A zamyka sa trojklikom podla toho isteho zdroja.
Uživatelský avatar
MrWhite
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 18. čer 2015 13:32:13
Národní vlajka:
Slovakia

Re: Pioneer4You iPV 8 230W TC Box Mod

Příspěvekod Profivapers » čtv 05. led 2017 9:17:00

Při připojení k nabíjení přes USB adaptér, se na displeji zobrazí napětí každého z vložených článků. Při rozdílném napětí, se toto nejprve srovná a poté jsou dobíjeny články oba. Nezkoušel jsem ale do konce. Nabíjení výměnných článků přímo v Módu, osobně považuji vždy za nouzovku. Může se ale hodit.

Jj, tříklikem se zamkne komplet Mód včetně hlavního tlačítka. Mě šlo o zamknutí tlačítek plus a mínus i když jsem to úplně dobře neformuloval. Opravím, díky.

Jinak barva ze spodní hrany se odírá s časem ještě více, ale jako celek jsem si Mód dost oblíbil. Hlavně na nošení po venku. Pro mě dlouhá výdrž s rezervou energie, minimalizované rozměry s ohledem na využití dvou článků 18650. Příjemně padne do ruky, neklouže a tělo působí bytelným dojmem. Velmi rychlé blbuvzdorné komfortní ovládání (i v rukavicích), slušně funkční a je to fešák. Má prostě zas ty své klady, které se dají využít. :mrk :smoke Hlavně to fešáctví. :chuckle
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Pioneer4You iPV 8 230W TC Box Mod

Příspěvekod MrWhite » čtv 05. led 2017 11:10:44

Vela som o tomto mode precital a pozrel za poslednych par dni.
Zaujimalo by ma ako je to z uzivatelskeho hladiska z joulami. Je to velky rozdiel oproti inym modom a stupnom celzia alebo sa da na to zvyknut.
Ak by som pouzival 2-3 atiky s roznym odporom.
Uživatelský avatar
MrWhite
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 18. čer 2015 13:32:13
Národní vlajka:
Slovakia

Re: Pioneer4You iPV 8 230W TC Box Mod

Příspěvekod Tempter » čtv 05. led 2017 11:59:21

Tie jouly sa vo vaperskom svete zdaju zmatocne, nakolko takmer vsetci pouzivaju ako mernu jednotku 'watt', ale z fyzikalneho hladiska je 'Joule' presnejsie vyjadrenie. 1W=1J/s=1Vx1A, alebo 1J=1Ws=1Ax1Vx1s
Jednoducho - ked si bol zvyknuty nastavit vykon na 20W, teraz tiez nastavis 20, ale J...
Obrázek
Uživatelský avatar
Tempter
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 614
Registrován: stř 20. led 2016 11:50:42
Bydliště: Košice
Národní vlajka:
Slovakia

Re: Pioneer4You iPV 8 230W TC Box Mod

Příspěvekod Profivapers » čtv 05. led 2017 13:57:51

MrWhite: Zde plní práce a energie (Joule) v podstatě stejnou funkci jako u jiných Módů v teplotních režimech výkon (Watt). Je to určitě trochu matoucí včetně pojmenování teplotních režimů podle té jednotky, ale prakticky s tím nemám problém, nastavovat Joule. Teplotu ve stupních Celsia zde můžeš také nastavit, stejně jako u jiných Módů. Zde ale není teplota prioritní k nastavení a zobrazení (jako u některých Módů při volbě "Temperature Dominant" nebo pevné předvolbě). Prioritně se zde tlačítky plus a mínus nastavují v teplotních režimech Joule, jako např. dříve u DNA výkon (W) a k volbě teploty je třeba se proklikat. Zde u IPV8 není ani v hlavním zobrazení, teplota zobrazena. Nastavenou hodnotu člověk zjistí až po proklikání k volbě.
Mě osobně to trochu vadí, protože jsem zvyknutý využívat dominanci teploty, ale není to pro mě nic zásadního. A pokud přehazovat atomizery s rozdílným odporem, je zde určitě výhodou rychlé a triviální zapamatování výchozího odporu pro teplotní režim. Současným stiskem tlačítek plus a mínus.
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Pioneer4You iPV 8 230W TC Box Mod

Příspěvekod www.wolfstreetvape.cz » úte 21. bře 2017 1:12:00

Chtěl jsem ještě zde oficiálně poděkovat "Profivapers" za umožnění použití informací a fotografií z této recenze. Pomohlo moc při naskladňování.
www.wolfstreetvape.cz
Prodejce
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned 12. úno 2017 17:58:10

Re: Pioneer4You iPV 8 230W TC Box Mod

Příspěvekod Woolfhere » pát 31. bře 2017 20:17:55

Jak se na tom zamyká odpor?

[ Post made via Android ] Obrázek
Woolfhere
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 9
Registrován: pon 06. úno 2017 0:30:24

Re: Pioneer4You iPV 8 230W TC Box Mod

Příspěvekod strejda.max » sob 01. dub 2017 10:00:21

Odpor se nezamyká , načte se souběžným stisknutím tlačítek plus a mínus.

[ Post made via Android ] Obrázek
LEO, Super Smoke Unicaat, eGo W, LavaTube,VMax,ZMax a různé knoty



Obrázek
Uživatelský avatar
strejda.max
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 171
Registrován: úte 06. zář 2011 10:27:51
Bydliště: Všenory
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Pioneer4You iPV 8 230W TC Box Mod

Příspěvekod e-man » úte 30. led 2018 15:52:08

Zdravím všechny příznivce vapingu...

Mám dotaz týkajícího se módu Pioneer4you iPV 8 230W.
Dnes mi přišel a právě ho zkouším. Zarazila mně nefunkčnost TC i TCR.

Když na něj dám Cheetah Obs, namotaný ss316l na odpor 0.18 žhaví si vesele i téměř suchou vatu a to až do viditelného žhnutí spirálky. Když zkusím pouze spirálky bez vaty, relativně teplotou hlídá.

Druhá udivující věc je, že paradoxně když na něj nasadím nalitý tank Zeus, přes TC ani TCR vůbec nezažhaví a hlásí okamžitě suchou spirálku bez liquidu. Zeus opět namotaný ss316l na 0.6 ohmů.

Na jiném módu oba atomizery fungují v teplotním režimu bezvadně.

Ptám se tedy, jestli se jedná o podivnou vlastnost tohoto módu, nebo vám ostatním teplotní režim jede bez problémů?

Nutno podotknout, že mód byl zakoupen v akci za 999,- jinde je k mání až za 1999,- proto bych řekl, že mód za dvojku toto asi standardně dělat nemá, že? :hammer_head:

Nějaký nápad, rada, poznatek? :wring
Kapu, squonkuju a tankuju...
Uživatelský avatar
e-man
Kuřák
Kuřák
 
Příspěvky: 69
Registrován: pát 02. zář 2011 22:16:15
Bydliště: Sedlčany
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Pioneer4You iPV 8 230W TC Box Mod

Příspěvekod Profivapers » úte 30. led 2018 16:09:36

Umíš číst, vidíš video... Však je zřejmé, že jiné kusy fungují perfektně pokud se nastaví, jak třeba. Chyba je v tvém kusu nebo v tobě.
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Pioneer4You iPV 8 230W TC Box Mod

Příspěvekod OldAlien » úte 30. led 2018 16:42:32

Všechny elektroniky, nejsou stejné!!! Některá si nechá líbit hodně, jiná okamžitě reaguje, na sebemenší změnu teploty, nebo příkonu. Je to poplatné ceně.
Konkrétně jedu squonk na DNA a vůbec nemusím hlídat, kdy si mám dopunpovat liquid. Elektronika mi to řekne okamžitě v předstihu a okamžitě hžavení utne, takže žádný dry hit se nikdy nekonal.
Jek píše Milan, je to v nastavení, nebo je elektronika nemocná.
C2D1 DNA 250 / Thinkvape Finder 167 DNA 250 / HCigar VT133 DNA 200 / C1D2 DNA75 / SMY DNA 75 / WISMEC Luxotic BF / VT Inbox DNA75 / FRANKENSKULL BF / Pulse BF 80W /

iJOY EXO RTA[ / Ammit 25 / SKYLINE RTA / OBS Crius2 / ZEUS RTA / Vicious Ant Vaux / FLAVE RDTA / FLAVE tank bf RDA / Hussar Vape Torpedo Micro RTA / ETHEON bf RDA / RECURVE RDA
Uživatelský avatar
OldAlien
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 479
Registrován: pát 17. úno 2017 5:04:54
Bydliště: Písek
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Pioneer4You iPV 8 230W TC Box Mod

Příspěvekod e-man » úte 30. led 2018 17:07:50

Jj, máte recht!

Už to jde. :tmi

Nenapadlo mě, že si to musím nastavit na módu bez atomizeru :shake a pak ho tam teprve dát a zobrazit odpor.
Na Speederu to je jinak...

Každopádně, ač anglicky neumím, video z YT pomohlo :hand

Tímto vám děkuji :nod

Až se zase budu chtít ztrapnit, tak se zase ozvu :D :muscle
Kapu, squonkuju a tankuju...
Uživatelský avatar
e-man
Kuřák
Kuřák
 
Příspěvky: 69
Registrován: pát 02. zář 2011 22:16:15
Bydliště: Sedlčany
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Pioneer4You iPV 8 230W TC Box Mod

Příspěvekod OldAlien » úte 30. led 2018 18:18:24

Toho se neboj! Já osobně si vážím, že jsi se ke svému pochybení přiznal, s čímž mají mnozí problém a hledají viníka všude kolem sebe.
Na to jsou tu jiní, kteří se tu spolehlivě ztrapňují a to doslova, aniž by se tím snažili, komukoliv pomoci. :D
Jsou to týpci, kteří vykřiknou do tmy a zase na měsíc zmizí.
C2D1 DNA 250 / Thinkvape Finder 167 DNA 250 / HCigar VT133 DNA 200 / C1D2 DNA75 / SMY DNA 75 / WISMEC Luxotic BF / VT Inbox DNA75 / FRANKENSKULL BF / Pulse BF 80W /

iJOY EXO RTA[ / Ammit 25 / SKYLINE RTA / OBS Crius2 / ZEUS RTA / Vicious Ant Vaux / FLAVE RDTA / FLAVE tank bf RDA / Hussar Vape Torpedo Micro RTA / ETHEON bf RDA / RECURVE RDA
Uživatelský avatar
OldAlien
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 479
Registrován: pát 17. úno 2017 5:04:54
Bydliště: Písek
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Pioneer4You iPV 8 230W TC Box Mod

Příspěvekod heyoka » čtv 15. bře 2018 11:21:22

Dobrý den, mám problém s udržením načtené hodnoty odporu. Nasadím atomizér DigiFlavor 22mm, načtu odpor . Chvíli vapuji , odpor drží a po čase se začne odpor při každém zažhavení měnit a po dožhavení zůstává na nové hodnotě (nikdy ne pod prvotní načtenou hodnotu). Příklad.... načteno 0.62, následný 0.98, další třeba 0.71....atd. Závit modu i atíku je čistý, na jiném modu ten samý atík problémy nedělá. Zkoušel jsem i vyšroubovat atík, načíst bez atíku nulu a znovu načíst, tohle pomůže jen na chvíli. V modu jsem kontroloval kontakty drátů a nic jsem nenašel.

Děkuji všem za pomoc.
heyoka
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 46
Registrován: úte 10. kvě 2016 19:09:16
Bydliště: Opavsko
Národní vlajka:
Greece

Další

Zpět na Box Mody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků