• Reklama
Trika eCF Patron eCFSeznamka eCF

asMODus Ohmsmium 24

Vše co je v podstatě krabička s baterií.

Moderátoři: dlouhejbil, Grif, jura-p

asMODus Ohmsmium 24

Příspěvekod Tempter » čtv 11. kvě 2017 17:25:07

asMODus Ohmsmium 24

O značke asMODus som sa zmienil už v recenzii modu Minikin V2.
viewtopic.php?p=389101#p389101
A kedže je Minikin V2 veľmi podarený mod, rozhodol som sa pre kúpu menšieho, jednobatériového modu Ohmsmium 24

Zopár technických detailov:
Ergonomický dizajn
1x18650
Jasný OLED displej
80 W Maximum
Režimy: Power (+ Taste adjustment - vlastná krivka výkonu), Bypass, TC Ni/Ti/SS316
Rozsah výkonu: 1.0 - 80.0 W
Rozsah teploty: 100 - 300°C / 200 - 600°F
Použitelný odpor: 0.08Ω - 3Ω
Max výstup: 8,4V
Max output current: 20A
Micro USB
Nabíjanie: DC 5V/0,5A
Ochrany: pred skratom, prehriatím
Možnosť kompenzácie teploty

Rozmery: 25mm x 81.5mm x 43mm
Hmotnosť: 248 gramov bez batérií (doslova ťažká váha :D )

Funkčnost modu zabezpečuje proprietárny chipset GX-80-F.

AsMODus Ohmsmium 24 je zabalený v pevnom, kvalitnom kartónovom boxe, na prednej strane s pevným, priehľadným plastom, s popismi a kódom autenticity na stranách, stručným popisom na zadnej strane boxu

Obrázek
Obrázek

V penovej výstelke je mod a pod tým sú papiere - podrobný návod, servisná karta a výstraha o batériach. MicroUSB kábel pribalený nie je.

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Mod je akurát veľký, no prekvapivo ťažký. To preto, že je vyrobený z masy zinkovej zliatiny a ocele s dôrazom na extrémnu odolnosť. Povrchova úprava je pogumovaná, príjemna na dotyk, kvalitne nanesená. Tvar modu je na zadnej strane zaoblený, aby perfektne sadol do dlane, pripomína pažbu pištole.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Na vrchu je kvalitný oceľovy 510 konektor s postriebreným pinom s dlhým chodom. Bez presahu sedia atty do priemeru 25mm.

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Otvor batérie je výborne spracovaný, závity sú presné, krytka má ventilačné otvory a vyklopiteľné uško, ktoré sa samovoľne nevracia, takže výmena batérie je veľmi pohodlná. Vnútorný kontakt batérie (pozitívny) je taktiež postriebrený.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Predný panel je vyrobený z masívneho plátu ocele, oceľové sú aj tlačidlá. Na žhaviacom tlačítku, ktoré vyčnieva, je vygravírované logo.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Tlačidlá “+” a “-“ nie sú nijako označené a pri otočení displeja sa nemenia

Menu a ovládanie:
Mod sa zapína a vypína klasickým 5-klikom, pri zapnutí sa na displeji objaví logo Ohmsmium 80W, pri vypnutí model chipu.

Obrázek

Po našrubovaní atty sa objavý hláška “New coil?”, výberom yes/no sa zvolený odpor zároveň uzamkne.

Obrázek

Na displeji sa zobrazuje hodnota odporu, volty (v režime Watt), resp. watty (v režime TC), stav batérie, watty, resp. stupne Celzia/Farenheita, navolený režim a počet poťahov.

Obrázek
Obrázek

Stlačením “+” a “-“ sa uzamknú/odomknú nastavovacie tlačidlá, žhavenie ale funguje

Obrázek

3-klikom sa vstupuje do menu zmeny režimu, tlačidlami “+” a “-“ vyberáme medzi “Mech” -> “Watt” -> “Ni” -> “Ti” -> “SS”, výber potvrdíme Fire button (FB)

Obrázek
Obrázek

Stlačením “FB” a “-“ sa dostaneme do systémových nastavení. Tu sa dá nastaviť limit poťahov a ich vynulovanie, orientácia displeja, zhasínanie displeja (stealth) a tiež sa dá navoliť individuálna krivka priebehu výkonu (Taste adjustment). Toto menu sa opúšťa 2-klikom.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Ak sa zvolí jeden z TC režimov, 2-klikom sa umožní zmena nastavenia požadovaného výkonu (po 2-kliku začne blikať znak W). Zvláštnosťou je, že zmeniť výkon sa dá aj tak, že prepneme do režimu výkonu, nastavíme požadované watty a táto hodnota sa prenesie aj do režimov TC.

V režimoch TC (Ti-Ni-SS) stlačením “FB” a “+“ sa dostaneme do nastavenia kompenzácie teploty. Nenechajte sa zmiasť označením “TCR settings”, nemá to nič spoločné s teplotným koeficientom, ktorý sa bežne používa. Tu sa nastavuje, podobne ako u chipov YiHi, teplota okolia, avšak je v °F v rozpätí 0 - 100. Hodnote 20°C teda zodpovedá hodnota 68°F .

Obrázek

Už len pre upresnenie dodám, že watty sa prestavuju po 0,1W a stupne po 5°C.

Mod sa aj napriek vyššej hmotnosti veľmi dobre drží v ruke, je ergonomický, príjemny na dotyk, nekĺže sa z ruky. Tlačidlo žhavenia je akurát veľké, ani tuhé, ani voľné, tak akurát, nie je ani hlučné. Celkové spracovanie je precízne

Tak ako asMODus Minikin V2 je aj asMODus Ohmsmium 24 veľmi podarený, funkčný, praktický mod v ťažkom, mimoriadne odolnom prevedení. Menu je jednoduché, intuitívne, a funkciami úplne postačuje na bežné, každodenné používanie.
Jedným z negatív je práve hmotnosť, s batériou a plným tankom atakuje hranicu 350 gramov, čo nie je práve priateľské pre vrecká. Na druhej strane, ak hľadáte vhodný doplnok k hodinkám G-Shock a počítačom Getac, Ohmsmium je to pravé orechové.
A v prípade, že hľadáte niečo elegantné, luxusné, ľahké a funkčné, je k dispozícii aj edícia Ohmsmium Kodama zo stabilizovaného dreva, niektoré kusy majú dokonca predný panel a tlačidlá z damaškovej ocele. Ale to si už slušne priplatíte :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Tempter
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 614
Registrován: stř 20. led 2016 10:50:42
Bydliště: Košice
Národní vlajka:
Slovakia

Reklama

FastTech

Re: asMODus Ohmsmium 24

Příspěvekod awalon » pát 12. led 2018 20:54:35

Parádní maličkej a těžkopádnej modík :muscle žel jsem ho vrátil. To, že se mě v průběhu dne několikrát a bezdůvodně ptal na novej atík bych ještě kousnul, ale že se mi po pěti dnech začal loupat, to už teda né :shake a prodejcův argument, že je to u něj normální mě dorazil :hammer_head:
Uživatelský avatar
awalon
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 20
Registrován: stř 05. lis 2014 18:09:46


Zpět na Box Mody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník