• Reklama
 
 

Smoant Charon TC 218

Vše co je v podstatě krabička s baterií.

Moderátoři: dlouhejbil, Grif, jura-p

Smoant Charon TC 218

Příspěvekod Jirkator » čtv 17. srp 2017 20:17:47

Mód Charon TC 218 od čínské společnosti Smoant nám jen chvíli a tak pro začátek dám spíš jen popis. Poznatky z dlouhodobého provozu bych doplnil časem.

Mód je zabalen v krabičce s netradičním retro designem.
Charon (2).JPG


Uvnitř toho moc nenajdete. Mimo samotného Charona už jen USB kabel, anglický a čínský návod a ještě nějaké papírky.
Charon (3).JPG


Mód samotný je vyrobený ze zinkové slitiny a kvalitní pravé kůže (alespoň je to tak deklarováno). Rozměry jsou 91 x 53 x 25 mm při hmotnosti 195g (bez baterií).
Charon (4).JPG


Napájen je dvěma bateriemi 18650. Pokud budou dostatečně kvalitní, tak by měl čip ANT 218 dávat výkon v rozsahu 1 - 218W.
Baterie se vkládají pod víko, které drží dva páry magnetů. Zde bych chtěl vyzdvihnout spasování krytu baterií s gripem. Něco takového jsem zatím v ruce neměl, ten kryt se při běžném provozu prostě nehne.
Charon (7).JPG


Závit je pochopitelně typu 510. Šroubovákem to zkoušet nebudu, ale vypadá to na ocel. Jeho hloubka je k pinu 3,75mm + cca další 2mm rozumně odpruženého centrpinu.
Charon (5).JPG

Průměr toho horního kruhu je 22mm a se závitem tvoří jeden díl. Je vystouplý nad okolní povrch tak, že našroubovaný atomizér nevydře do povrchu nevzhledná kolečka, ale mezera je tak malá, že do ní lze vložit pouze jeden list papíru (dva už tam nedám).
Vaper s alespoň minimálním estetickým cítěním bude osazovat atomizéry do průměru 25mm.
Takto to vypadá když se našroubuje Pharaoh o průměru 25mm.
Charon (1).JPG


Na dnešní poměry spíše menší displej obsahuje vše potřebné. Jediné co bych mu vytknul, je zobrazení stavu nabití obou baterií jedním symbolem.
Venku za jasného dne je pořád ještě čitelný, ale pokud jej vystavíte přímému slunci, tak není vidět nic.
Charon (8).JPG


Lze použít režimy VW / TC-Ni, Ti, SS, Nichrom / TCR a upravitelné křivky DTC a DVW.
VW lze nastavit v rozsahu 1 - 218W. Použitelný odpor je 0,1 - 5Ω.
TC je v rozsahu 100 - 300°C nebo 200 - 600°F. Přepínání mezi °C a °F se provede pomocí tlačítka + nebo - rolováním nahoru nebo dolů v příslušné stupnici a pak plynule následuje ta druhá. Lze rolovat oběma směry stále dokola. Použitelný odpor je 0,1 - 2Ω
TCR režim lze nastavit v rozsahu 0,00001 - 0,01000.

Ovládání je trochu krkolomné. Smoant nepoužil klasické menu a vsadil na různé kombinace tlačítek.
Pokud má někdo dobrou paměť, tak je to celkem praktické, ale pro nás starší to může být trochu problém.
K volbě jednotlivých režimů se lze dostat tříklikem žhavícího tlačítka a následným výběrem tlačítky + a -. Výběr se potvrdí žhavícím tlačítkem

Ovládání při zvoleném VW režimu:
1) žhavící tlačítko a + : otočení displeje
2) + a - : uzamkne mód proti nechtěnému přenastavení hodnot

Ovládání při zvoleném TC režimu:
1) + a - : uzamkne mód proti nechtěnému přenastavení hodnot
2) žhavící tlačítko a + : nastavení max hodnoty použitelných wattů (doporučuji stisknout nejdřív + a pak o chviličku později Fire). Samotné nastavení se provádí tlačítky + a -.
3) žhavící tlačítko a + a - (opravdu trojhmat): uzamčení a odemčení odporu spirálky.

Ovládání při zvoleném TCR režimu:
1) + a - : uzamkne mód proti nechtěnému přenastavení hodnot
2) žhavící tlačítko a + : nastavení max hodnoty použitelných wattů (doporučuji stisknout nejdřív + a pak o chviličku později Fire). Samotné nastavení se provádí tlačítky + a -.
3) žhavící tlačítko a - : nastavení hodnot TCR. Samotné nastavení se provádí tlačítky + a -. Hodnotu TCR lze nastavit i při výběru tohoto režimu, pokud do něj přecházíme z jiného.
4) žhavící tlačítko a + a - (opravdu trojhmat): uzamčení a odemčení odporu spirálky.

Dál lze použít dvě upravitelné křivky jedna DVW pracující s režimem VW a druhá DTC pracující s režimem TC.
DTC tak nějak pracuje, ale v DVW jsem si dobře naběhl. Nastavil jsem si při odporu 0,95Ω rozumných 14W, ale po 1s žhavení křivka narvala do spirálky 100W a mě shořela nejen vata ale i krk. Jak je nastavit v módu nevím a v návodu je k tomu jen zmínka upozorňující, že tyto křivky lze upravovat prostřednictvím PC, ke kterému se mód připojí kabelem USB a po instalaci nového firmwaru. Počítač (Win 10) sice po připojení detekuje nějaké zařízení, ale neví si s ním rady. Nějaký software jsem na stránkách výrobce http://www.smoant.com hledal zatím marně. Na internetech jsem našel poznámku, že nový FW bude k dispozici v průběhu června až července 2017. No zatím nic. Na krabici je sice napsáno "Upgradable", ale zatím není čím upgradablovat, což zamrzí. Nicméně pokud netrváte na režimech DTC a DVW, je mód dobře použitelný tak jak je.
EDIT: Na základě upozornění od Roberto7 (čímž mu děkuji) se mi pomocí přímého odkazu http://www.smoant.com/charon-tc-firmware.zip podařilo stáhnout program pro úpravu obou křivek, nahrát je do elektroniky módu a lze je i uložit do PC jako soubor s příponou .nursc. Předpokládám, že se tedy časem objeví na internetu křivky vyladěné k dokonalosti. S hodnotami obou křivek si lze opravdu vyhrát, protože je lze nastavovat po 0,3s. Po rozbalení staženého .zip souboru z uvedeného odkazu dostaneme instalační balíček programu Smoant a obrazový návod v PDF. Co se týká nového FW, tak zatím stále nic.

Režimy TC a TCR pracují pěkně, ale jako u DNA to asi nebude.

Elektronika hlídá polaritu baterií, teplotu desky, nízké napětí baterií (3,3V) a zkrat atomizéru. Při žhavení delším než 10s ho elektronika přeruší.

Pokud jde o ergonomii, tak kdo je zvyklý držet mód oblou částí v dlani a mačkat fire ukazovákem, tak po chvíli bude cítit hrany. Není to nic hrozného ale trochu to znát je. Já jsem zvyklý oblou část pokládat na prsty, mačkat žhavící tlačítko palcem a v této poloze je držení skvělé.
Spínací tlačítko je velké, pěkně vystouplé a při stisku se ozve tiché kovové cvaknutí. K samotnému spínání dochází stiskem střední části, která má příjemně krátkou dráhu. Díky tomuto uspořádání nedochází k nechtěnému sepnutí.
Tlačítka +a - mají také krátký a tichý chod. Jdou sice uzamknout, ale já tak nečiním a nechtěné přenastavení hodnot se mi zatím nepovedlo.
Všechna tlačítka v běžném provozu nechrastí, nicméně pokud módem zatřesu, tak slyšet jsou.
Náběh žhavení je bez prodlev.
Po vypnutí či výměně baterií si elektronika pamatuje nastavené hodnoty všech režimů.
Při použití atomizéru s jiným odporem než byl ten předchozí, nebo i při sundání stávajícího a jeho i bezprostředním opětovném nasazení se elektronika v teplotním režimu zeptá, zda se jedná o jiný a po potvrzení že ano, hned uzamkne nový odpor.
Baterie lze nabíjet přímo v módu prostřednictvím USB, ale nikde jsem nenašel zmínku o balanceru a ač ho lze předpokládat, já pro jistotu nabíjím externě. Nakonec mi to nedalo, vyzkoušel jsem i nabíjení baterií přímo v módu a zdá se, že balancer opravdu má. Když nabíjení ukončil, měli obě baterie shodně po 4,10V. Nevím proč je nenabíjel ještě o tu desetinku voltu víc, ale na druhou stranu, nabíjení do 100% kapacity bateriím nedělá ohledně životnosti úplně dobře, tak třeba je to záměr.

A sami uznejte, je to fešák.
Charon (9).JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil Jirkator dne stř 13. zář 2017 6:21:06, celkově upraveno 2
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.

Re: Smoant Charon TC 218

Příspěvekod roberto7 » pát 18. srp 2017 9:03:51

Tady je odkaz ke stáhnutí.Křivka se musí nahrát přes PC a příslušnej soft.Je tam vše popsáno.

http://www.smoant.com/charon-tc-firmware.zip
roberto7
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 514
Registrován: ned 22. kvě 2016 7:49:28

Re: Smoant Charon TC 218

Příspěvekod Archaniel » úte 12. zář 2017 16:47:16

Ahoj máte sním ešte niekto nejaké skúsenosti? Teraz je na GB do 29€ a dosť po ňom pokukujem.

Ťapkám do skla
Archaniel
Kuřák fajnšmekr
Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 89
Registrován: stř 24. črc 2013 12:28:30
Bydliště: Nové Zámky
Národní vlajka:
Slovakia


Zpět na Box Mody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků