• Reklama
 
 

Eleaf Invoke 220W

Vše co je v podstatě krabička s baterií.

Moderátoři: dlouhejbil, Grif, jura-p

Eleaf Invoke 220W

Příspěvekod pe.ne » pon 20. lis 2017 22:43:02

Eleaf Invoke, 220W, 2x 18650, rozměry minimální, poměr cena/výkon maximální.

Jedná se o poměrně nové zařízení, ale v ČR v kamenném obchodě již k dostání. Zvolil jsem variantu bez atomizéru, stříbrno-černou. Jak se mi (ne)líbí se dočtete dále. Nejdříve suchá fakta:

Režimy: VW, TC (Ni, Ti, SS), TCR 1/2/3, powerbanka
Rozměry: 45mm x 27mm x 77mm
Výkon max: 220W
Maximální nabíjecí proud: 2A
Odpory TC: 0.05-1.5ohm
Odpory VW: 0.1-3.5ohm

O co se jedná a proč by mohl být oblíbený. Jde o svého druhu Pico na 2x 18650 s obsluhou atomizérů do 26 mm včetně (eLeaf píše 27 mm, ale mě se to moc nezdá). Z fotek je vidět, že už nemohl být o moc menší...

Hardware: Displej je poměrně velký a rozdělený jinak, než bývalo zvykem. Je schovaný pod krycím sklíčkem a jeho spodek zasahuje až pod okraj průhledu, tz. pár spodních pixelů není vidět. Toho si ale nevšimnete, dokud tam nenahrajete testovací AF. eLeaf s tím totiž počítal a na úplný spodek displeje žádné info nedal. Nevyužil tak plně jeho velikost. NFE Team tuto genialitu nepředpokládal a tak je prozatím ikona baterie na spodku lehce oříznutá. Viditelnost displeje nemohu v tomto podmračeném počasí posoudit. Na základní obrazovce je důležitý údaj a sice napětí jdoucí do spirálky (V). Důležité je to proto, že mod údajně nemá DC-DC převodník (zesilovač? angl. booster). Znamená to, že bychom jím měli pohánět jen spirálky, které nevyžadují více než 6V. Jinak bychom rychle mohli narazit na "Battery low" (info z fóra NFE Teamu). Centrpin je uložený pod šasi, tak ho nevyrve ani ten krejčík, co jednou ranou sto zabil a dvě stě zranil a chodí v rozsahu 3,5 - 5 mm zcela bezpečně. Odtěsněný nově bílou gumou. A teď pozor - umístěný je ve středu modu. Dvířka bateriové šachtice chodí s akorátním odporem, po pár otevřeních se už sdírá barva na jazíčcích, ventilace ano, odpružení ano, hrkání ne. Okraje šasi jsou pěkně zaoblené, tlačítko Fire (pravděpodobně) ze stejného materiálu jako čela. Vystouplé ani málo, ani moc. Stisk je v jeho horní části snadný a s dobrou odezvou. V dolní části je tlačítko ukotvené, ale kdo má stisk Herkula, stiskne ho i tam. Lze ho pohodlně zmáčknout jak palcem, tak ukazovákem, a to i bez klavírních prstokladů. Úchop modu je jistý, dobře padne do ruky, je příjemné ho držet, i když je povrch modu spíše kluzký. Spraví to pár měsíců potících se rukou, pak bude povrch zdrsněný akorát. K bateriím: mod disponuje balančním nabíjením, což je velké plus a na displeji jsou symboly baterií označeny čísly (1 a 2). Na vnitřní straně dvířek je pak označení taky, takže pokud se vám s jednou baterkou začne něco dít, např. začne rychle padat, ..., bezpečně poznáte, o kterou jde, na první pohled.

Software: Následující řádky se týkají eLeaf softwaru a doufám, že Liška odstraní všechny nedostatky níže zmíněné. Testovací verze AF (171114) je již ke stažení, uživatelé hlásí plnou funkčnost (až na tu velikost displeje) a tak se snad dočkáme oficiálně posvěcené podpory AF. Stejně jak je jiné rozložení displeje, tak je přepracované ovládání a struktura menu. Musím říct, že mě osobně ta bývalá logika ovládání vyhovovala více. Ztratily se zkratky (Fire a +, Fire a -) a ke všemu se tak doklikáme v menu. Největší nevýhodu to má při používání TC(R) režimu, kdy je mod striktně v režimu Temperature Dominant a ke změně výkonu už se nedostaneme víceklikem Fire, ale postupně se k ní ponoříme hlouběji a hlouběji do menu. AF prozatím instalovat nebudu, protože není dosud ke stažení eLeaf software, tz. není se k čemu vrátit v případě reklamace. TC(R) je taková eLeafácká klasika, funguje dobře.

Protože celá minirecenze je spíše pozitivní, negativa na závěr:
Po delším stání, kdy jsem mod odkládal v režimu TCR1, jsem ho vzal a jak jsem zvyklý z Pica s AF, nebo SDNA75, prostě zmáčkl Fire a začal tahat. V atíku to zaprskalo a v hubě zasmrdělo. Koukám na displej a tam už vidím jen VW režim, ale kolik W mi to tam pustilo, netuším. Snad ne celých 220W. Dále, při pohybu v menu to občas zamrzne a reaguje jen na tlačítka + a -. Na Fire ne. Čili pohyb v menu ano, potvrzení volby ne. Vzhledem k tomu, že se opuštění menu provádí potvrzením volby Exit tlačítkem Fire, je nutné namísto toho podržet Fire asi 10 vteřin a z menu nás to zkrátka vykopne ven (i když to předtím nereagovalo). Zda se jedná o skvrny na slunci, moribundus eLeaf softu, nebo genetickou vadu neodstranitelnou ani AF, se ukáže časem. Osobně mi to nijak kruciálně nevadí. Bude-li se chyba s režimem opakovat, naučím se mod napřed oživit klikem a pak až žhavit a tahat. Pohyb v menu taky až tak neřeším, protože to jednou nastavím a hotovo. Změna výkonu apod. proběhne max při přemotání. Ale šroubujete-li osmapadesákrát za den jiný atík a musíte to přenastavit, asi vás to bude obtěžovat, pokud se vám to zrovna stane, to je bez debaty.

Co dodat? Proč jsem si ho pořídil? Protože dnes jsem si pořídil můj první atík s průměrem nad 23 mm, a musím ho někam našroubovat. Z důvodů kompaktnosti a vzhledu (ano, byť jsem chlap, vaping je mi hlavně koníčkem a tak se mi mod musí i líbit) jsem zavrhl mody jako Pico 25, Primo SE, Ikoon, Alien, Sinuous a další s jejich vlnkami, blikačkami, barvičkami, tribal tetováním atd. apod. Invoke je totiž takový uhlazený, ničím nevyčnívající slušňák, bez designových extempore. Nic na něm nebliká, nebzučí, dokonce ani tetris si na něm člověk nezahraje, neupotává pozornost, je nenápadně elegantní. Přesně můj vkus. Jiný by zase řekl nudný, souhlasím. Ale to už jsme o dojmech...
Budu Invoke používat stejně tak intenzivně jako Pico? Prozatím tvrdím, že ano. Co mi na něm vadí? Asi jen to, že už si těžko koupím něco lepšího na takové to domácí vapení. Nezdá se vám to? Nedivím se, mě se taky nezdálo, když mi v mých začátcích všichni místní zkušení doporučovali Pico 22. Nakonec se z něj stal u mě bezkonkurenčně nejpoužívanější mod (zvláště pak od počátku letopočtu, myslím tím "po Lišce").

Váha prázdného... ...a s dvěma 18650
ObrázekObrázek

Centrpin. Ta mistička má průměr 20mm, takže pod 22 mm atíkem není vidět.
Obrázek

Označení baterek na dvířkách... ...a na displeji
ObrázekObrázek

Tlačítko tlačítkuje (ikdyž, viz výše)... ...a barva leze dolů.
ObrázekObrázek

Jak drží prase kost...
ObrázekObrázek

Porovnání velikosti s notoricky známými mody... ...a s baterkami
ObrázekObrázek

A hitparáda nakonec... Skyline, K5, Siren 2/24, Serpent mini
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
pe.ne
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 306
Registrován: pon 19. zář 2016 2:34:51

Reklama

Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.

Re: Eleaf Invoke 220W

Příspěvekod Jezevec10 » stř 22. lis 2017 23:50:50

Pěkná recenze.Dnes mi taky dorazil.Prvotní nastavování mi trvalo snad půl hodiny.To již zmíněné potvrzování,kdy nereaguje tlačítko.Už jsem s ním málem praštil o stůl.Pak mi to ale docvaklo.Je potřeba rychlost,žádné přemýšlení.Po výběru rychle potvrdit a už vše funguje jak má.

[ Post made via Android ] Obrázek
Uživatelský avatar
Jezevec10
Kuřák
Kuřák
 
Příspěvky: 51
Registrován: pát 15. bře 2013 10:36:06
Bydliště: Kladno
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Eleaf Invoke 220W

Příspěvekod pe.ne » čtv 23. lis 2017 8:28:26

Doplnění:
- balanční nabíjení funguje. Pokud je jedna z baterií nabita méně, mod nabíjí tu a po dosažení zhruba stejné úrovně nabití nabíjí zase obě
- se svéhlavým chováním Fire v menu jsem se po počátečních problémech nesetkal, dokud jsem nezměnil atík. Pak to zase chvíli blblo a pak zase již v pořádku
- centrpin mám lehce nakřivo, takže atíky nesedí stopro rovně. Vypadá to tak trochu jako věžička na staré brněnské radnici. Jde to vidět i na fotkách. Pokud budete kupovat v prodejně, doporučuji zkontrolovat. Holt eLeaf, na Picu to mám taky tak.
Jinak celkově pokračuje spokojenost.

[ Post made via Android ] Obrázek
Uživatelský avatar
pe.ne
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 306
Registrován: pon 19. zář 2016 2:34:51

Re: Eleaf Invoke 220W

Příspěvekod ZaMi74 » stř 29. lis 2017 17:42:23

Díky moc za obsáhlou a pro mě velmi užitečnou recenzi. :yes

Modík se mi líbil již od prvních fotek, které jsem na netu viděl a tak jsem ho z GB objednal už 9.11.2017. Nechtěl jsem celou sadu, ale jen mod v bílé variantě. GB nejdřív tvrdil, že odeslání bude 12.11.2017, pak to postupně plíživě posouval a 23.11. už oznamoval, že odesílat začne 1.12.2017. No a tehdy jsem narazil na tuto recenzi a kvůli vámi oběma popisovaným problémům s potvrzováním výběru v menu, jsem objednávku stornoval.

Sice se mi mod líbí pořád a chtěl bych ho, ale raději počkám, jestli tento problém výrobce opraví. Díky za upozornění! :yes
"Ti, kteří své meče překovali na pluhy, budou orat pro ty, kteří tak neučinili." - Thomas Jefferson

Obrázek

Aktuálně nejvíc používám: SXmini G Class + Vapor Giant M5, Hcigar VT75D + Coppervape Hussar RTA, a Geekvape Aegis Legend + Innokin Ares
Uživatelský avatar
ZaMi74
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 135
Registrován: pon 26. zář 2016 14:45:56
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Eleaf Invoke 220W

Příspěvekod pe.ne » stř 29. lis 2017 22:09:53

No asi opraví... A pokud objednáváš z China, tak bych to neřešil vůbec, protože to za tebe vyřeší liška (AF). Na NFE foru na to žádné negativní ohlasy nejsou (krom toho šoupnutého displeje), tz. pokud ji znáš z jakéhokoli modu od eLeaf/Joyetech/Wismec, dostaneš funkčně to samé. Mě od lišky drží zatím jen to, že jsem kupoval v ČR a eLeaf nemá ke stažení žádný FW, takže kdybych to chtěl náhodou kvůli něčemu reklamovat, nemám se k čemu vrátit.
Jinak jsem mezitím zjistil, že to s tím výběrem v menu je stejné, jako kdysi na PC s Win95 (98, ...). Ono si to chvilku potřebuje zapřemýšlet a pak to jede dál. Když to člověk zahltí klikáním, tak konec. Takže jak to nezareaguje napoprvé, tak chvilinku počkám a pak už to zas jede. I to mě utvrzuje v tom, že je to SW mucha. Takže prozatím pohoda.
Uživatelský avatar
pe.ne
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 306
Registrován: pon 19. zář 2016 2:34:51

Re: Eleaf Invoke 220W

Příspěvekod Jezevec10 » stř 29. lis 2017 22:29:10

Problém byl pouze po prvním vložení baterií.Od té doby problém žádný,takže bych se ničeho nebál.

[ Post made via Mobile Device ] Obrázek
Uživatelský avatar
Jezevec10
Kuřák
Kuřák
 
Příspěvky: 51
Registrován: pát 15. bře 2013 10:36:06
Bydliště: Kladno
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Eleaf Invoke 220W

Příspěvekod pe.ne » stř 29. lis 2017 23:54:01

...a taky jsem zjistil, že FW od eLeafu ke stažení už je. Dole na stránce Invoku na webu eLeafu. Popsáno to je jako utilita k nahrání loga, ale obsahuje to i aktuální FW. Takže zálohu máme, liška už je tedy v díře a :yes :smoke
Uživatelský avatar
pe.ne
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 306
Registrován: pon 19. zář 2016 2:34:51

Re: Eleaf Invoke 220W

Příspěvekod ZaMi74 » pát 01. pro 2017 18:04:36

Včera večer jsem se stavil na pobočce "vaší naší" a modík si prohlédl z blízka. Ta velikost je naprosto neskutečná. Když byl zavřený dekl na baterky, vůbec se mi nechtělo věřit, že něco tak malého může pojmout 2x 18650. Fakt paráda :yes

No a když tu slyším, že originál firmware už pro případnou reklamaci je ke stažení, asi přece jenom neodolám :sun

Akorát je problém barva. Na obrázcích se mi líbila nejvíce ta bílá s jakoby "měděným" hořejškem a spodkem, ale na živo mi přijde, že kvalita "nástřiku" žádná hitparáda a že se to rychle začne loupat. Jakou barvu jste si kdo vzali a proč? A už se vám odírá nebo loupe?
"Ti, kteří své meče překovali na pluhy, budou orat pro ty, kteří tak neučinili." - Thomas Jefferson

Obrázek

Aktuálně nejvíc používám: SXmini G Class + Vapor Giant M5, Hcigar VT75D + Coppervape Hussar RTA, a Geekvape Aegis Legend + Innokin Ares
Uživatelský avatar
ZaMi74
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 135
Registrován: pon 26. zář 2016 14:45:56
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Eleaf Invoke 220W

Příspěvekod pe.ne » sob 02. pro 2017 0:16:55

Vzal jsem černostříbrnou, protože se nedělá celostříbrná :-)
Neloupe se nic, od prvního postu používám pouze tento mod. Cestuje v autě, stojí na ponku ve sklepě, nechává se roznášet v boční kapse monterek. Po deseti dnech žádné změny nepozoruji. Ani na stříbrné části, ani na černěných, ani na tlačítku. Krom těch dvířek, viz první post. To je vidět pouze při otevřených dvířkách. Přesně si to už nepamatuji, ale myslím, že změny na Picu jsem měl poměrně rychle. Napřed na hranách a tlačítku a pak po nějaké době i všude po těle. Tady zatím nic. Vím, že to pořád srovnávám s Picem, ale nedá mi to, no... Kvalitou, použitelností a cenou to má ve své třídě slušně nakročeno k evergreenu, jakým je i to Pico.
Uživatelský avatar
pe.ne
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 306
Registrován: pon 19. zář 2016 2:34:51

Re: Eleaf Invoke 220W

Příspěvekod Jezevec10 » sob 02. pro 2017 6:29:06

Mám též černostříbrnou verzi a zatím beze změn.

[ Post made via Android ] Obrázek
Uživatelský avatar
Jezevec10
Kuřák
Kuřák
 
Příspěvky: 51
Registrován: pát 15. bře 2013 10:36:06
Bydliště: Kladno
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Eleaf Invoke 220W

Příspěvekod ZaMi74 » sob 02. pro 2017 18:14:50

Díky za info chlapi. Půjdu na prodejnu okouknout tu stříbrnou variantu a také celočernou.
Uvidíme, která ve finále vyhraje. :rock

[ Post made via Android ] Obrázek
"Ti, kteří své meče překovali na pluhy, budou orat pro ty, kteří tak neučinili." - Thomas Jefferson

Obrázek

Aktuálně nejvíc používám: SXmini G Class + Vapor Giant M5, Hcigar VT75D + Coppervape Hussar RTA, a Geekvape Aegis Legend + Innokin Ares
Uživatelský avatar
ZaMi74
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 135
Registrován: pon 26. zář 2016 14:45:56
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic


Zpět na Box Mody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků