• Reklama
Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.
 
 

Volná debata Joye eGo-T

Totally Wicked Tornado, SuperSmoke UNICAAT, Janty eGo, V-GO, Riva, T-Rex, EVod atd...

Moderátoři: dlouhejbil, Grif, jura-p

Volná debata Joye eGo-T

Příspěvekod smajlik » úte 25. led 2011 9:18:17

Dovolím si popsat první dojmy z eGo-T, které je již oficiálně k prodeji v čechách a včera jsem si ho koupil zde: viewtopic.php?f=23&t=8&hilit=ego+t&start=30 . Obecný popis s hezkým videem je tady: viewtopic.php?f=37&t=797 , takže jen stručný souhrn a dál bych se spíš věnoval subjektivním dojmům.

- Baterie je standardní manuál eGo 650mAh, zaměnitelná za větší.
- Atomizer rozměrově shodný s typem eGo A (velký kuželovitý), ale na straně cartridge není standardní můstek, ale ocelová trubička, ve které je (snad - není to moc dobře vidět) knot z kovové tkaniny.
- Tank, či cartridge, či náústek je pouze průhledná nádobka na liquid s dírkou pro trubičku atomizeru a na protější straně se standardním koncem jako např. cartonomizer.
- Součástí "Start-kitu" (dvě kompletní eGo-T) je samozřejmě i běžná nabíječka 230V/USB, 5 náhradních prázdných tanků a 2 krycí kroužky.

Tak a první dojmy:
Tank se plní ze strany dírky na atomizer, je tam taková čepička (špuntík), který je nutné poměrně velkou silou vytáhnout z tanku (aspoň nebude časem vypadávat), a po naplnění (cca 1 mm pod okraj, ale funguje i při malém množství) opět zašpuntovat. Z druhé strany (jak jsme byli zvyklí plnit cartomizery) se tank naplnit nedá!, dá se sice rozebrat, ale jen pro čištění. Po naplnění a zašpuntování (špuntíkem s dírkou) se dá s tankem jakkoli otáčet a pokud neuděláte velmi rychlý pohyb, nic z něj neukápne. Pro přepravu je k tanku ještě silikonová čepička, která se nasadí na stranu s dírkou a pak nevylétne nic, ani když si s ním zahrajete fotbal :-)
Naplněný tank se zasune do atomizeru a to skoro až brutální silou až po osazení. No alespoň skvěle drží a nebude po chvíli vypadávat.
A teď už jen našroubovat na akumulátor a dýmat.
Prvních pár potahů bylo s divnou příchutí, ale to je běžné u každého nového atomizeru. Ale potom, krásně čistá a lahodná chuť liquidu se spoustou kouře.
Můžu srovnávat jen s eGo atomizery (standard, LR, typ B, typ A, Q510), ale toto je opravdu o pořádnou třídu výš. Obrovské (minimálně dvojnásobné) množství kouře, takřka neznatelný odpor, kouří ihned po zmáčknutí spínače (není potřeba rozdýmávání), žádné pískání ani chrochtání, jen slabý ševel procházejícího vzduchu a ta chuť - čistá bez příměsí. Osobně jsem opravdu nadšený!
Nikde nic nevytéká, ani při celkem brutálním klepání. Náústek i akumulátor zůstávají absolutně suché bez liquidu.
Právě kouřím třetí náplň, takže je těžké hodnotit výdrž, či změny při používání. Zatím ale bez jakékoli znatelné změny. Spotřeba liquidu se mi zdá trošku větší, ale zatím si netroufám jednoznačně hodnotit.
Jako třetí náplň jsem zvolil jiný liquid a chuť se změnila cca během 3 potahů a opět je čistá bez jakýchkoli příměsí či pachutí.
Hit, či jak se to nazývá, je podle délky potahu. Pro mě (jako bývalého kuřáka cca 100 pyro denně) vede hodně dlouhý potah k rozkašlání, takže asi tak :blush .

Všem přeji moc krásné pokouřeníčko!

EDIT
Vložím sem i návod na čištění od Harmyho..
MÁ ROZBORKA A ČISTĚNÍ ATTY eGo-T
Dáš ho na prkénko tak 2cm širokou laťkou ho válíš ze strany na stranu v části kde je závit na baterku tak dlouho až ten vnitřek vyleze natolik, že jde vytáhnout.(lepší bude když ta prázdná část, do které strkáš tank bude mimo prkénko, mohla by prasknout) Pak kleštičkama sundáš trn s knotem, který namočíš do lihu a zbytek atomizeru se spirálkou taky. Stačí chvíli a pak z knotu nad plamenem svíčky vypálíš tu napálenou krustu.Neboj se toho jak to bude hořet, odpálí se krusta a knot bude zase bílý. Pak vyfoukáš líh ze zbytku atomizeru, chvíli počkáčš, našroubuješ na baterku a za stálého foukání na spirálu postupně žhavíš a vypalujěš spirálu tak dlouho až se začne rozsvěcovat. Tím se čistí. Pozor ať se nepřepálí, musíš přestat jak se začne rozsvěcovat a začít zase znova, dokud se nebude žhavit celá. Nejlepší je si vzít do pusy akvaristickou hadičku a foukat přímo na spirálu. Otázka je jaký typ knotu máš, pokud ten standardní, který je krátký, tak trn s knotem nasadíš zpět tak aby se pokud možno pocelé ploše dotýkal spirály. Nakonec na atomizer namáčkneš zpět obal a hotovo. Jenom nezapomeň nasadit zpátky tu gumu co je na tom vnitřku navlečená. To by sis rval vlasy jako já a mohl bys znova válet. Uf , to jsem se překonal! Dufám, že jsem na nic nezapomněl
Naposledy upravil Rumlik dne stř 04. dub 2012 19:21:25, celkově upraveno 4
Důvod: Přidán návod na čištění od Harmyho
smajlik
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 22
Registrován: sob 22. kvě 2010 21:16:51

Reklama

Re: eGo-T

Příspěvekod SandySmokers.cz » úte 25. led 2011 16:46:23

A jak ti vyhovuje ta nová funkce - zamykání tlačítka? Nebo ji nemáš u těch svých?
Pro ty co by nevěděli - 5 zmáčnutí :mrk
Uživatelský avatar
SandySmokers.cz
Prodejce
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3443
Registrován: ned 11. dub 2010 17:19:29
Bydliště: Pardubice
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: eGo-T

Příspěvekod marcuspedro » úte 25. led 2011 17:29:52

Ve startovací sadě je asi normální baterie bez zamykací funkce. Aspoň u HG to jest psáno.
2x Bateriový grip UT2600 od J.McG, E-Liquid si míchám sám dle své chuti z komponentů Inawera 9mg (VPG 18 + VPG 0), Cartomizer eGo X2™ DUAL COIL - 5ml, eGo clear echomizer v3 (CC) (1,6ml)
Oblíbený shop viewtopic.php?f=37&t=662

E-kouřím od 5/2010 a pyro jsem neměl od 25.7.2010
Obrázek
幫助和保護
Uživatelský avatar
marcuspedro
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 165
Registrován: pon 17. led 2011 1:34:40
Bydliště: Cheb
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: eGo-T

Příspěvekod smajlik » úte 25. led 2011 19:45:09

Zamykací funkci u akumulátorů nemám, bohužel.
K eGo-T bych doplnil, že liquid opravdu nekape ani nevytéká, kromě okamžiku těsně před tím, než dojde. Když to vypadá, že v tanku už nic není, tak vytečou odhadem tak 2 kapky na akumulátor. Je to docela nepříjemné, ale pokud se tank doplní o chviličku dříve, tak nic neteče.
Po vyčazených osmi tankách (tancích ?) všechno funguje skvěle (kromě již výše zmíněného), kouřivost stále obrovská. Spotřeba liquidu není tak velká, jak by se mohlo zdát, kouřil jsem cca 100 pyro denně a pořád čadím, co se do mě vejde :D .
smajlik
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 22
Registrován: sob 22. kvě 2010 21:16:51

Re: eGo-T

Příspěvekod SandySmokers.cz » úte 25. led 2011 19:56:42

Myslím, že zamykací funkce není žádným přínosem, ale třeba někomu to bude vyhovovat.
Uživatelský avatar
SandySmokers.cz
Prodejce
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3443
Registrován: ned 11. dub 2010 17:19:29
Bydliště: Pardubice
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: eGo-T

Příspěvekod kubice » úte 25. led 2011 20:32:59

Když to 5x zmačknu a vypne se to, jak to potom zase zapnu? :think
Obrázek
Přešel jsem z M401 na eGO-A potom na eGo-T a naposled na eGo-C
eCF Praha
Uživatelský avatar
kubice
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 952
Registrován: pon 11. říj 2010 19:06:57
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Antigua & Barbuda
Nejvyšší skóra: 1

Re: eGo-T

Příspěvekod alexa » úte 25. led 2011 20:37:25

Prej zase pětkrát zmáčkneš... :) to jsem někde četla.. :wait
alexa
 

Re: eGo-T

Příspěvekod e-Hana » úte 25. led 2011 20:42:32

Takže smajlíku,zatím moc díky za první zkušenosti!! :mrk :)
iStick Trim a CUBOID PRO + Digiflavor Siren 22
Aktuálně probíhající testy a recenze na eCF

Vapers Talk
eCF Ústí n.L. Obrázek
Obrázek
Chovejte se k druhým slušně, pak máte i právo trvat na tom, aby se i oni chovali slušně k vám.
Uživatelský avatar
e-Hana
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 11599
Registrován: úte 05. led 2010 21:23:09
Bydliště: Ústí nad Labem
Národní vlajka:
Czech Republic
Nejvyšší skóra: 1

Re: eGo-T

Příspěvekod kubice » úte 25. led 2011 20:43:17

No z toho bych měl brzo syndrom karpálního tunelu. Zlaté umělohmotné krytky.
Obrázek
Přešel jsem z M401 na eGO-A potom na eGo-T a naposled na eGo-C
eCF Praha
Uživatelský avatar
kubice
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 952
Registrován: pon 11. říj 2010 19:06:57
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Antigua & Barbuda
Nejvyšší skóra: 1

Re: eGo-T

Příspěvekod Vitus » úte 25. led 2011 22:13:49

Takže je to tu. Dneska došla pošta. Jednak z Anglie Tornado-tank, z Holandska eGo-T, pak ještě paar Clearomizerů.
Takže tady moje zkušenosti:
Plnění tanků: buď stříkačkou a jehlou (bez námahy, rychlé, čísté) nebo po odšpuntování (opravdu dost těžké, je zapotřebí silných nehtů) a nakapáním. Ale holt bez stříkačky.
Chuť u Tornada lepší, protože atomizer méně naplněn ochraným liquidem, u eGa kvůli množství ochraného liquidu na začátku (i přes vyfoukání ze strany závitu) trochu s pachutí. Kouře dost, ale žádná lokomotiva. Hit slušný. Výhoda: chuť se od počátku do konce nemění.
Zůstává až do konce suchý, žádné mokré nebo mastné prsty.
Nevýhoda: žere (do hodiny je tank s 1,1 ml liquidu prázdný).

Porovnání s clearomizerem (průhledná R4 v plastu poslední generace): chuť na začátku velmi dobrá a čistá, časem se mění a horší. Hit na počátku slabý, časem se rozkouří a zlepší (hlavně, když se vloží trochu pauzy mezi jednotlivými tahy). Kouře docela parádně.
Požity a porovnány 2 druhy: 2,4 ohmů pro 510tku - ale na eGo-baterii, 2,8 ohmů pro eGo baterku. Rozdíl byl jenom hit, překvapením bylo to, že ten nízoohmovější byl slabší (!).
Další překvapení bylo při šroubování. Najednou jsem měl v každé ruce jeden díl, v té levé 9mokré :cry ) baterku s tkaničkou a spirálkou, v té pravé (suché) průhlednou krytku. Jistotu, že to bude těsnit jsem neměl, takže jeden výpadek...
Stejně jako neprůhledné R4, protože je spirála umístěna u náústku, strašně zahřívá, takže TIP je povinnost. Jenom s bílou zátkou dostanete puchýře na rtech.
4.JPG
tanks.JPG

tanks up.JPG
clearo up.JPG

clearo in action.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
510, Tornado, KR808D, Nick, Super-mini, E8...
Vitus
Primář eCF
Primář eCF
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 132
Registrován: sob 17. dub 2010 21:28:52
Bydliště: Německo, Bad lausick

Re: Joye eGo-T

Příspěvekod SandySmokers.cz » stř 26. led 2011 17:07:59

Tak mi dnes mimo jiné zřejmě i přišla sada na testík. Jak se k ní propracuju (balíků je nějak víc dneska) tak napíšu první postřehy (nebo opět fofrvideo? :mrk) :)
EDIT: ne zřejmě, ale opravdu přišly :)
Uživatelský avatar
SandySmokers.cz
Prodejce
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3443
Registrován: ned 11. dub 2010 17:19:29
Bydliště: Pardubice
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Joye eGo-T

Příspěvekod alexa » stř 26. led 2011 19:31:20

no určitě sem hoď to fofrvideo... :D jsem moc zvědavá, co na ten tank budeš říkat... :mrk
alexa
 

Re: Joye eGo-T

Příspěvekod SandySmokers.cz » stř 26. led 2011 21:26:44

Fofrvideo asi zřejmě nebude, protože není klid dneska :( . Ale v něčem jsem překvapen :) .
Ještě se chci utvrdit a potom s tím vyběhnu ven (teda sem) :)
Uživatelský avatar
SandySmokers.cz
Prodejce
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3443
Registrován: ned 11. dub 2010 17:19:29
Bydliště: Pardubice
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Joye eGo-T

Příspěvekod alexa » stř 26. led 2011 21:31:57

Sandy, ty nás ale napínáš.... :think :D
alexa
 

Re: Joye eGo-T

Příspěvekod SandySmokers.cz » stř 26. led 2011 21:54:44

Ne to není úmysl, jen nechci zbrkle napsat něco, čeho se hned někdo chytne :D
Ale budiž, po chvilce testování takovej online hodnotič :) :
1. Sejmutí víčka při prvním plnění opravdu vyžaduje trochu víc síly, ale jde to. Snad to nebude časem protýkat.
2. Atomizer mě trochu překvapil svojí kouřivostí - mě se zdá nedostatečná, ale bude to asi spíš tím, že jsem "kapač" a jedu v podstatě jen na LR atomizerech.
Ale co mě překvapilo naopak oproti dýmavosti byl Hit.
Opravdu velmi solidní nářez a to jsem nasadil jako testovací liquid Broskev z vlastní stáje, kterej je sice plnej chuti, ale že by to byl nějakej extra trhač se mi nezdá. Na to že se jedná o standardní a ne nízkoodporovej atomizer bych řekl Hit srovnatelný třeba s právě používaným a zajetým LR306!
Že vám to nějak nejde dohromady, malá kouřivost a slušnej Hit? Mě taky ne, ale je to tak :)
3. Chuť (liquidu samozřejmě, e-cíga nejím :D ) - opět spokojenost. Chuť hezky vynikla a pokud porovnám opět s LR306 (což je pro mě atty ve kterém chutě opravdu mají možnost vyniknout) velmi podobná. 306 má trochu náskok, ale ně tak dramatickej.

Když uvážím, že atty má za sebou pouze prvních pár prásků, jsem mile překvapen.
Zatím myslím, že tenhle model bude ideální pro lidi, kteří nemají ambice stát se "kapačem" a nechtějí se mrňat s vatičkama, nebo PTB. Třeba pro mého tchána to bude asi ideál :) .

A věřte, že jsem se k tomuto modelu stavěl trochu skepticky amyslel jsem že první rychlovka bude vyznívat o trochu víc proti, ale člověk míní .... :)
Ale třeba se vše obrátí a já si budu nakonec po delší době moct pěkně ponadávat a vše co jsem právě napsal popřít :D
Uživatelský avatar
SandySmokers.cz
Prodejce
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3443
Registrován: ned 11. dub 2010 17:19:29
Bydliště: Pardubice
Národní vlajka:
Czech Republic

Další

Zpět na Elektronické cigarety typu eGo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků