• Reklama
Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.
 
 

Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Máte jistě plnou hlavu otázek ohledně e-cigaret a ekouření obecně.Zde je místo, kde je můžete v klidu položit.

Abecední seznam důležitých vláken fóra eCF.

Moderátoři: e-Hana, dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod dlouhejbil » sob 16. čer 2018 19:58:36

A číst umíš? Viz příspěvek nad tvým.

[ Post made via Android ] Obrázek
Uživatelský avatar
dlouhejbil
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 8290
Registrován: pát 18. lis 2011 16:23:20
Bydliště: Hradec Králové
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

FastTech

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod Ladin » ned 17. čer 2018 4:18:15

garen píše:A nebude ideální třeba SONY VTC6 baterie 18650 30A 3000mAh?


Nebude!!! Mám je. Pokud bys hledal, dozvíš se, že VTC6 Battery specifications:
Model: US18650VTC6
Manufacturer: Sony
Country of Origin: Japan
Max. continuous discharge current: 20A
Max capacity: 3000mAh
Nominal voltage: 3.6 V

Tudíž doporučuji VTC 4 nebo lépe VTC 5a.
https://batterybro.com/collections/amps ... _sony_chem
2x Thinkvape Finder 167 DNA,Presa,Pico,Nemesis,Chi you,eGo,Aromamizer V1,V2,
Supreme Lite,Supreme,NextGen,Nextasis,Skyline,Ammit 22,Kayfun V3 mini,Pico RTA,
Kamikaze,Cheetah,Delivape,Cubis Pro,Mini Protank 3

Neříkej, že to nejde, raději řekni neumím. :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Ladin
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 700
Registrován: stř 11. kvě 2016 19:30:34
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod dlouhejbil » ned 17. čer 2018 6:32:07

Tady není obecný pokec. Doprava, nákupy, baterie a další se řeší jinde. Další příspěvky mažu.
Uživatelský avatar
dlouhejbil
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 8290
Registrován: pát 18. lis 2011 16:23:20
Bydliště: Hradec Králové
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod whynooot » pon 18. čer 2018 17:55:25

Zdravím,

mám dotaz ohledně první ecigarety.
Projel jsem kupu videí(karotka, noid, i zahraniční vapeři), ale pořád nějak nevím co a jak.
Nějakou dobu jsem byl rozhodnutý pro ijust 3 - nový, skladný, relativně levný, hodně páry, ale čím dál tím víc inklinuju k motání.

Padl mi do oka Eleaf Pico TC 75W, jak je na tom v dnešní době, řekněme pro MTL?
Půjde to v kombinaci s WOTOFO SERPENT BF? Případně který by na Pico pasoval?

Předem díky za odpověď. :)
whynooot
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon 18. čer 2018 17:39:33

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod Jirkator » pon 18. čer 2018 18:32:56

Počítáš s tím, že když si hned od začátku budeš motat sám a nepůjde Ti to, tak s tím nejspíš sekneš a vrátíš se k pyru?
Ale ano, Pico je stále dobré (radím verzi 25) a s tím atíkem bude fungovat.

[ Post made via Android ] Obrázek
Naposledy upravil Jirkator dne pon 18. čer 2018 18:33:22, celkově upraveno 1
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod whynooot » úte 19. čer 2018 9:32:22

Spíš mi jde o to, že nechci co tejden chodit pro nový hlavy do krámu.. :angel
Motání mi přijde schůdnější a ne výrazně obtížnější, aspoň podle různejch videí.

Jestli se v případě neúspěchu vrátim k pyru nebo budu zkoušet něco jinýho, to těžko říct takhle.
Nejspíš půjdu do tohohle buildu a prostě uvidim. :)

Díky:)
whynooot
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon 18. čer 2018 17:39:33

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod OldAlien » úte 19. čer 2018 10:27:21

Než Ti půjde motání spirálek stejně automaticky, jako dýchání, tak si zatím můžeš koupit několik předmotaných spirálek a mezitím trénovat. S tou motací soupravou (váleček / tyčka), to musí snad zvládnout i kdejaký poslanec.
Hlavičky jsou sebevražda.
C2D1 DNA 250 / Thinkvape Finder 167 DNA 250 / HCigar VT133 DNA 200 / C1D2 DNA75 / SMY DNA 75 / WISMEC Luxotic BF / VT Inbox DNA75 / FRANKENSKULL BF / Pulse BF 80W /

iJOY EXO RTA[ / Ammit 25 / SKYLINE RTA / OBS Crius2 / ZEUS RTA / Vicious Ant Vaux / FLAVE RDTA / FLAVE tank bf RDA / Hussar Vape Torpedo Micro RTA / ETHEON bf RDA / RECURVE RDA
Uživatelský avatar
OldAlien
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 479
Registrován: pát 17. úno 2017 5:04:54
Bydliště: Písek
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod Jirkator » úte 19. čer 2018 11:21:36

@whynooot: Musíš počítat s tím, že za začátku to nejspíš nebude úplně ono, ale časem vychytáš jak na to (druh a průměr drátu, průměr spirálky, její pozici v kotelně, množství a druh vaty, ...) a pak už to půjde samo. Nesmíš to ale ze začátku vzdát, když se hned nezadaří. Není to zase tolik složité. Také bych asi doporučil k prohlédnutí atík eGo ONE v2 - dají se do něj koupit motací i hotové hlavy. Jen nevím, jestli se to dá ještě sehnat - už je to výběhový typ.
Kupované hlavičky jsou opravdu sebevražda, ale finanční :)
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod iqwe » úte 19. čer 2018 22:47:25

@whynooot: WOTOFO SERPENT BF na Pico pasovat bude i přesto, že jeho využití vidím spíš na BF modech. Otázkou je, jestli bude pasovat i tobě na MTL. Obecně se dá říct, že atomizér s náustkem připomínajícím chladící věž Temelína na MTL moc vhodný nebude.
Naposledy upravil iqwe dne úte 05. úno 2019 18:18:07, celkově upraveno 1
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.
Pico 75TC+Rocket R, Cloupor mini+Cobra, Koopor mini+Cobra
od 16.11.2012 vaping a 22.11.2012 poslední pyro
eCF Brno - RETROHIPSTER FETIŠISTA
Uživatelský avatar
iqwe
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 901
Registrován: pát 28. zář 2012 1:25:37
Bydliště: Brno

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod martelius » úte 19. čer 2018 23:09:01

Souhlas s iqwem. Navíc bych do začátku doporučil atomizér s jednou spirálkou; je to jednodušší a na MTL vhodnější.
Obrázek

Ares, Berserker, Cthulhu (Hastur, Mini), E-Phoenix (Firebird, Hurricane v2), Kayfun (3,4,5,Prime,Lite), Rose, Siren (22,v2), Skyline, Squape (E, X)
Uživatelský avatar
martelius
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 18. kvě 2017 2:48:16
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod whynooot » stř 20. čer 2018 18:51:11

Díky za odpovědi :)

koukal jsem na ten eGo ONE v2, přijde mi průměrem hrozně malý - v porovnání třeba s uvažovaným modem pico (25), není to na překážku? Je i na tento mod vhodný? :)
iqwe: Díky za objasnění:) jaký je tedy případně na uvažované pico vhodnější? Ten SERPENT BF je tedy vhodnější na CCH? :)

Je to tedy relativně zjednodušeně tak, že jedna spirálka - ideální na MTL; dvě spirálky - CCH? :)
whynooot
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon 18. čer 2018 17:39:33

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod iqwe » stř 20. čer 2018 20:49:20

Na překážku to není. Jde jen o estetiku, ale já dávám na první místo funkčnost. Doporučení na Pico 25 bylo z důvodu možnosti pozdějšího použití i pro atíky 24-25mm. Pro atíky do 23mm je plně dostačující i Pico 75W.
U serpentu bych řekl, že je určený pro DL. Kde je hranice mezi DL a CCH bude dost individuální a samozřejmě 2 spirálky dají víc páry než jedna. Navíc pro začínajícího "motače" je vhodnější jedna (singlcoil), kvůli jednoduššímu osazování a testování různých druhů materiálů a buildů.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.
Pico 75TC+Rocket R, Cloupor mini+Cobra, Koopor mini+Cobra
od 16.11.2012 vaping a 22.11.2012 poslední pyro
eCF Brno - RETROHIPSTER FETIŠISTA
Uživatelský avatar
iqwe
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 901
Registrován: pát 28. zář 2012 1:25:37
Bydliště: Brno

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod Jirkator » čtv 21. čer 2018 6:21:42

Atík eGo ONE v2 má průměr 19mm, ale dá se sehnat se i verze eGo ONE Mega v2 a ta má 22mm. Moje chyba, měl jsem to napsat přesněji.
Ještě se dá za nějakých 350,- Kč koupit + 100,- Kč za motací hlavu. Dej do vyhledávače:
Joyetech eGo ONE Mega V2 clearomizer
a na motací hlavu
Joyetech atomizer eGo ONE CLR
Přímý odkaz Ti sem dát nesmím.
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod BuTHCer » sob 23. čer 2018 16:22:16

Hele a nebyla by ta sirena úplně nejlepší. Já se na ní učil a pohoda

[ Post made via Android ] Obrázek
BuTHCer
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 168
Registrován: úte 16. úno 2016 12:30:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod bulm » čtv 05. črc 2018 17:06:37

Zdravím.

Takze, rozhodl sem se pro koupi e-cigarety. Moje posledni zkusenosti byly tusim naka ego-w a s takovy tim knotovym atikem, kterou sem ted nedavno nasel v supliku celou potecenou od liguidu, ktery vytekl z atiku. Coz mi vlastne vnuklo napad si nakou zase poridit, s tim ze je to uz par let a urcite uz budou nake lepsi nez v te dobe. Takze sem rozjel Youtube a zacal procitat zahranicni i tuzemske fora. Puvodne sem si rikal ze si koupim ego aio a pojedu tovarni hlavy, ale jak sem zabrousil hloubejc tak sem zjistil ze s modem ma clovek vice moznosti a obevil sem take rebuildable atomizery. Rekl sem si ze jak se znam ze mam rad ruzne hracicky a nastavovani tak bych stejne za chvili koupil mod a rta, tak sem ho obednal rovnou. Hodne nakupuju na Ali tak sem obednaval odtud i v tomto pripade. Po shlednuti x recenzi a procteni ruznych topicu sem obednal iStick Pico 75w, Doggy Style RTA (hodne lidi ho chvalilo na mtl coz chci), Cubise Pro s tim ze kdyby se mi nedarilo motat tak at mam neco s tovarkama. Kdyz sem hledal toho Cubise tak sem narazil na kit Ego Mega Twist+ ktery obsahuje jiz zmineneho Cubise a Baterku s nastavenim VW s cenou asi o 2$ drazsi nez samotny Cubis Pro. Rikam si to se vyplati, aspon budu mit neco v zaloze. K tomu nake draty, konretne Kanthal 26,28 a SS316L taky 26 a 28, potom nakou vatu a delsi drip tipy, dale pinzetku s keramickyma hrotama a takovou tu tycinku na motani s ruznyma prumerama.

Prekvapil me set Ego Mega twist+ u ktereho sem pri te cene moc neocekaval ale nakonec baterka za 2$ navic se jevi jako paradni spare zarizeni s tim ze ma vw tak pujde nejspis pouzit i na vic atiku. iStick Pico presne tak jak sem si ho predstavoval z videi a recenzi, maly nenapadny bytelny modik krery se dobre drzi v ruce s tim ze ho podpiram zespodu malickem a pasuje akorat do ruky, nemel sem jeste moznost vyzkouset TC jelikoz mam namotany kanthal ale na VW funguje paradne.

Jako první sem naplnil Cubise, rikal sem si ze si chci prvni troku zatahat nez se dam do motani s tim ze mi to urcite ze zacatku nepujde nebo se neco podela, asi po 2 vyjetych tancich sem si rekl ze zkusim neco namotat. Zkusit sem si udelat par spiralek jen tak nanecisto at chytnu gryf a pak sem natocil 28 Kanthal na 2mm 7 otocek, odpor nakych 1,1Ohm, jelikoz v Cubisovy mam Clapton 1,5 hlavu tak si rikam pohoda. Mel sem neco nakoukane z YT jak na toho Doggyho tak sem osadil spiralku a nacancal vatu. Rikam si no, naplnim to, zasroubuju a vychcije me to spodem, tak sem naplnil tak 1/3, zasrouboval a ono nic. Byl sem celkem prekvapeny ze na tom vlastne nic neni. Takze Doggy Style RTA, jedu ho na nakych 13W a pecka. Chutove daleko lepsi nez ten Cubis, fakt sem neveril ze tam muze byt takovy rozdil i kdyz to vsichni rikaly ze vlastni spiralka chutna lip nez tovarky. Pekne sedi na tom Mega Twistu+,na Pico ma mod dlouhy 510 pin takze nejde zasroubovat az nadoraz ale to sem vyresil vystrihnutou podlozkou z pichle duse od kola takze uz vsechno pekne doleha. Kdyz si clovek pohraje s Airflow tak se udelat pekne tesny potah coz u cubise nejde. Supl sem tam jiny drip tip co mi na mtl vyhovuje vic a fakt maximalni spokojenost.

Takze za sebe jako novacka doporucuji zacatecnikum jak iStick Pico tak i Ego Mega Twist+ a hlavne Doggy Style RTA. Lidi nebojte se toho motani, nic na tom neni, odmenou je daleko lepsi pokoureni a ve finale jeste min penez za hlavy, a i samotny atik stal nakych 10$.

Obrázek Obrázek
Grip: iStick Pico 75w, Voopoo Drag 157W
Atty: Doggy Style clone by SXK, Kayfun Prime clone by YTFK, Serpent Mini by Wotofo, Hadaly clone by ShenRay, Dvarw MTL V2 clone
bulm
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 05. črc 2018 16:15:46
Národní vlajka:
Czech Republic

PředchozíDalší

Zpět na Pro všechny nově příchozí.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků