• Reklama
Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.
 
 

Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Máte jistě plnou hlavu otázek ohledně e-cigaret a ekouření obecně.Zde je místo, kde je můžete v klidu položit.

Abecední seznam důležitých vláken fóra eCF.

Moderátoři: e-Hana, dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod Darth Vaper » stř 21. bře 2018 23:05:08

Většině kuřákům chutná, příchuť Prime Verde od T-juice. Voní krásně po tabáku, jako když se otevře čerstvá krabička. a když už je spirálka trošku napečená, tak to máš skoro jako cígo :) Mě třeba po ovocných příchutích, pálí žáha. A to i při nízké koncentraci, tak si sem tam jen lehce dochutím ty tabákovky pro zpestření.
Šplejchadla a kapáky, ty já mám nejvíc radši :cool
Obrázek
Uživatelský avatar
Darth Vaper
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 591
Registrován: pon 07. led 2013 8:47:41
Bydliště: Hanácké Athény
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod juratrilobit » stř 21. bře 2018 23:14:04

Na hledání startek se vykašli , nenajdeš .Náhodou já vapuju ry4 , desert ship , shade , ruyan a to většinou s karamelem . Ovocíčka mi přestaly chutnat zhruba před 2 lety . Jinak na siren 2 čekám od číňanů a můžu s klidným srdcem doporučit mtl innokin ares , jeho "šoupací" doplňování je boží ! A neboj , jesli vydržíš u vapování , tak poznáž že máš znovu nos . Strháš doma prohulené tapety , vymaluješ , vypereš koberce .... :D

ps: dík za tip , prubnu "příchuť Prime Verde od T-juice"
Naposledy upravil juratrilobit dne čtv 22. bře 2018 9:12:41, celkově upraveno 1
Obrázek
Uživatelský avatar
juratrilobit
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 339
Registrován: sob 23. úno 2013 16:06:16
Bydliště: vratimov
Národní vlajka:
Mongolia

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod Ladin » čtv 22. bře 2018 3:00:02

Já mohu doporučit Latakia od FA, Levian od Imperie, ale nejvíc mi šmakuje kombinace Latakie s Panterem.
2x Thinkvape Finder 167 DNA,Presa,Pico,Nemesis,Chi you,eGo,Aromamizer V1,V2,
Supreme Lite,Supreme,NextGen,Nextasis,Skyline,Ammit 22,Kayfun V3 mini,Pico RTA,
Kamikaze,Cheetah,Delivape,Cubis Pro,Mini Protank 3

Neříkej, že to nejde, raději řekni neumím. :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Ladin
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 700
Registrován: stř 11. kvě 2016 19:30:34
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod iqwe » čtv 22. bře 2018 8:33:42

Pánové, pánové, nějak jste si nevšimli, že radíte začínajícímu vaperovi. Prvak žádné rady ohledně HW, kromě zmínky o Siren a Aresovi a radíte jen příchutě tabákovek, které budou minimálně měsíc zrát. To jako má hned zkraje začít motat, míchat a zvykat si na vaping? To ho spíš odradí.

@Brucem
Koukám, že sis do příspěvku doplnil mod, co se ti líbí. Pěkný, ale na první místo bych stavěl funkčnost a budeš-li ho používat na MTL, tak zatím nevím, že by odstranili potíže s náběhem výkonu v TC režimu a také jeho výkon nevyužiješ. Většina MTLkářů se pohybuje do 20W. Na MTL jsou dostačující jednobaterkové mody s výkonem 75-80W a s tím, že v budoucnu budeš mít možnost využívat kvalitní TC. Vybíral bych z nějakých jako je oblíbený eLeaf Pico, který máme skoro všichni (třeba Pico 25), Wismec Sinuous P80 nebo Joyetech eVic Primo mini nebo SE.

Z atomizérů by bylo nejlíp začít s něčím na hotové hlavy a i po přechodu na motání ho mít jako spolehlivou zálohu. Asi bych vybíral nějaký Nautilus (nejspíš V2), něco z dílny Aspire nebo Cubis, ale toto není moje parketa a rád to přenechám ostatním.

K modu budeš potřebovat kvalitní baterie, čili buďto LG HG2 nebo něco od SONY - VTC6, 5 nebo 5A. K jednobaterkovému modu bych kupoval 2ks a k dvoubaterkovému 4ks a samozřejmě nabíječku, pro začátek stačí dvouslotová, nějaká Nitecore nebo Liitokala a pod.

Také je potřeba myslet na 1. vaperskou zásadu, a to že je potřeba mít 100% funkcní zálohu HW, když se něco pokazí, tak abys nezůstal na suchu.

U hotových liquidů liquidů bude s neochucenými tabákovkami trochu problém, ale zkus třeba Barly RED 18mg a 0-3mg, kdyby ta 18 byla na tebe moc silná, tak aby jsi mohl doředit na méně nikotinu nebo Liqua Bright Tobacco se stejným systémem regulace síly a hlavně začni co nejdříve míchat. Z tabákových příchutí na míchání bych doporučil firmu La Tabaccheria, kde výrobce uvádí, že se dají používat bez uležení (uživatelé doporučují nechat týden) a nemusíš čekat jako u jiných příchutí 1-3 měsíce než vyzrají. Z jejich nabídky, pokud chceš suchý neochucený tabák, tak je chválený Hell’s Mixtures Baffometto, případně Latakia nebo Virginia. Při hledání příchutí je dobré využívat možnost nákupu 1-1,5ml vzorků a míchat na zkoušku jen 10ml. Míchání se neboj, sliješ jen PG, VG, nikotin z boosteru a přidáš příchuť a protřepeš a je to. S motáním a osazováním DIY atíků to bude větší boj.

U všeho HW i liquidů a příchutí hledej hodnocení uživatelů a podle něj se orientuj. Na recenze na YT nedej, žádný z recenzentů to nedělá zadarmo a většina není nestranná. Potom se tady ptej na konkrétní problémy nejlíp v E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření.

Edit: Odstranil jsem doporučení na baterie Samsung 30Q. Zklamaly mě poměrně rychlým poklesem kapacity pod úroveň Samsung 26F, které mají za sebou nejméně dvojnásobný počet cyklů.
Naposledy upravil iqwe dne úte 12. čer 2018 19:32:38, celkově upraveno 1
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.
Pico 75TC+Rocket R, Cloupor mini+Cobra, Koopor mini+Cobra
od 16.11.2012 vaping a 22.11.2012 poslední pyro
eCF Brno - RETROHIPSTER FETIŠISTA
Uživatelský avatar
iqwe
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 901
Registrován: pát 28. zář 2012 1:25:37
Bydliště: Brno

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod Brucem » pát 23. bře 2018 12:14:53

Tak to jsem přesně potřeboval. Mockrát děkuji za rady .
Brucem
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 21. bře 2018 19:56:25

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod maartyy » sob 07. dub 2018 13:35:58

Zdravím
Vlastnil jsem již nějaké e-cigarety eGo-w z Aukra , pak na doporučení z fóra E-Vod, no oboje nebylo nic moc.

Každopádně, knoty, pidi spirálka, vytékající liquid, umírající baterky, dlouhý úzký váleček který neustále padá, minimální dým - to přesně už nechci.

S pyrem jsem přestal už úplně v prosinci, hledám něco na občasné bafání (bez nikotinu) k počítači a do práce.
Co chci? Hodně dýmu a rozumnou cenu (+- 1000,- ). Kolega v práci má Smok Stick V8 3000mAh a ten mi připadá velice fajn, jenom bych nerad objednal něco, co už je technologicky zastaralé.

Děkuji za každou radu :)
Uživatelský avatar
maartyy
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 11. úno 2015 21:17:39
Bydliště: Veselí nad Moravou
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod PizzaGalaxy » stř 11. dub 2018 20:54:42

Ahoj lidi :) Jsem kuřačka a rozhodla sem se pořídit si vapovačku :D rozhodla jsem se pro WISMEC RXMINI TC 80W a chtěla bych pomoci s výběrem clearomizéru. Sice sem dostala rady přátel kolem sebe ale chci se zeptat i vás zkušených. Předem děkuji za všechny rady a tipy :hi
PizzaGalaxy
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř 11. dub 2018 20:49:56
Národní vlajka:
Japan

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod Jirkator » čtv 12. dub 2018 6:28:42

Je ale potřeba ještě říct, zda si chceš kupovat do atomizéru nové žhavící hlavy, nebo si budeš motat vlastní spirálky (což je dnes mnohem jednodušší, než jak to zní). Také je třeba vědět, zda chceš kouřit stylem pusa - plíce (MtL), tedy tak jak se kouří klasické cigarety, nebo to budeš tahat rovnou do plic (DL), což ale u začátečníka nepředpokládám. Chtělo by to též vědět, jestli požaduješ větší atomizér a tím i větší kapacitu liquidu, nebo bys raději menší s tím, že budeš častěji doplňovat.
Je lepší používat termín elektronickou cigaretu, než "vapovačku" :)
Mimochodem: já osobně bych si grip s integrovanou baterií už nekoupil , zejména když to bude Tvůj jediný, ale je tu plno takových, kterým to nevadí. Musíš ale počítat s tím, že pokud Ti během dne dojde baterie, tak ne vždy máš možnost ji dobít, což pak velmi silně svádí k návštěvě trafiky a koupi krabičky cigaret. Kdežto u gripů s vyměnitelnou baterií to svádí jen k výměně baterie za nabitou, která se vejde do kabelky nebo i do kapsy. Ale je to jen a jen Tvá volba a Tvé peníze. :mrk
Ještě odpovím na jeden Tebou nevyslovený dotaz: liquid který chutná jako klasické cigarety se ještě nikomu nepovedlo vyrobit. :D
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod PizzaGalaxy » čtv 12. dub 2018 6:45:40

Nejpravděpodobněji kupovat nové, MtL, kapacita stačí do 3 ml, naštěstí nejsem tak silnej kuřák abych hned co se mi vybije elektronická cigareta musela pro normální, liquid který chutná jako cigarety ani nechci :D chci i beznikotinové báze :)
PizzaGalaxy
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř 11. dub 2018 20:49:56
Národní vlajka:
Japan

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod Jirkator » čtv 12. dub 2018 7:06:52

Pak tedy moc nechápu Tvou motivaci ke koupi elektronické cigarety, ale to tu řešit asi nechceš. :O
Pokud chceš kupovat náhradní hlavy, tak mne napadá Aspire Nautilus 2, Joyetech Cubis Pro, Vaporesso Guardian.
Pokud si troufneš motat vlastní spirálky, tak jsou možnosti mnohem větší třeba Kayfun5, Kayfun mini V3, Kayfun Prime, Siren 2, Vandy Vape Berserker, Typhoon GT-3 Mini. Je jich mnohem víc, ale toto jsou celkem dost osvědčené kousky.
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod PizzaGalaxy » čtv 12. dub 2018 8:52:51

Chtěla bych s cigaretama přestat úplně :) SMOK TFV8 BABY mohlo by být i tohle? :)
PizzaGalaxy
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř 11. dub 2018 20:49:56
Národní vlajka:
Japan

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod Profivapers » čtv 12. dub 2018 9:09:23

Nesplňuje.
PizzaGalaxy píše:MtL..
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod PizzaGalaxy » čtv 12. dub 2018 11:14:04

Vím že nesplňuje požadavek MtL :) bylo mi to porazeno od kamaráda :) a nebo ještě SMOK Minos :)

[ Post made via iPhone ] Obrázek
PizzaGalaxy
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř 11. dub 2018 20:49:56
Národní vlajka:
Japan

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod Profivapers » čtv 12. dub 2018 11:46:54

Aha, netušil jsem, že už ty předchozí požadavky neplatí a teď platí, co někdo říkal, že je dobrý.
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod Jirkator » čtv 12. dub 2018 12:14:41

PizzaGalaxy píše:... SMOK TFV8 BABY mohlo by být i tohle? :)

Může být pochopitelně cokoliv, pak ale nemá smysl se nás tu na něco ptát.
TFV8 je primárně určený na výrobu mraků, ale je to na úkor podání chuti. Takže sice po pár potaženích zmizíš v mlze, ale pokud použiješ liquid 0mg, tak chuť na cigaretu Tě nepřejde a příchuť liquidu si také moc nevychutnáš.
Jak píšeš, nejsi silný kuřák, tak s tím přestaň, dokud nezačneš být silný kuřák, na vaping se vykašli a budeš mít klid. Pokud se chceš vapingu skutečně věnovat, pak si nejprve ujasni, co od něj vlastně očekáváš.

Můžu se Tě zeptat na tvrdo? Ulehčí to tak další komunikaci. Tipuji, že Ti je tak 16 - 17 let, občas si z holkama za školou (nebo po škole) zapálíš a koukáš u toho, jak kluci závodí, kdo udělá větší oblak páry. Tobě se to líbí a chceš to zkusit taky. Hoši Ti poradili Wismec (je relativně levný, má slušný výkon a mezi mládeží je stále oblíbený) a na něj TFV8 protože je na mraky nejlepší (tedy alespoň pro mladíky, kteří si ani neumí sami namotat spirálku). Do toho bys lila nulkovou bázi, protože tu s nikotinem Ti ještě neprodají. Schválně, co s toho jsem odhadl špatně?
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

PředchozíDalší

Zpět na Pro všechny nově příchozí.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků