• Reklama
Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.
 
 

Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Máte jistě plnou hlavu otázek ohledně e-cigaret a ekouření obecně.Zde je místo, kde je můžete v klidu položit.

Abecední seznam důležitých vláken fóra eCF.

Moderátoři: e-Hana, dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod Boddah83 » stř 22. dub 2020 13:11:05

Tak i já si jdu pro radu. Určitě je tady spousta lidí, kteří mají vyzkoušených dost atomizérů... Takže, chtěl bych zkusit jiný atomizér. Momentálně mám už víc jak rok atík Joyetech Cubis Pro. Používám v něm hlavy LVC Clapton 1,5 ohmu. Jak už jste určitě vydedukovali, vapuju stylem MTL. Atík i hlava mi relativně vyhovujou, nemám s tím asi žádnej problém. U té hlavy se mi líbí, že dostatečně zásobuje vatu liquidem narozdíl třeba od hlav BF SS316, který mají jen malinký otvory vespod a když si potáhnu párkrát za sebou, tak už je cítit, že tam není dostatek liquidu. A říkal jsem si, jestli třeba přece jenom neexistuje pro moje potřeby nějakej lepší atík než mám teď.
Moje požadavky:

1. Lepší podání chuti než se současnou LVC Clapton hlavou.
2. Objem alespoň ty 4ml, ideálně víc. Momentálně mi vydrží 3,5ml na den a nechce se mi to plnit víckrát za den.
3. MTL hlavy (hotový, nic motat nechci).
4. Vyměnitelný drip tip.
5. Nějaké šikovné plnění.

Cenu neřeším, nároky na výkon neřeším. Vyhlídnul jsem si atík od Joyetechu Procore Air Plus. Má 5,5ml, šikovné plnění a pasujou do něj žhavící hlavy ProC1-S 0,25 ohmu, který jsou podle výrobce určený pro MTL. Ale zdá se mi ten odpor pro MTL hodně nízkej. Nemáte s tou hlavou někdo zkušenosti?

Předem díky za jakýkoliv tipy...
Gripy - Eleaf Invoke, Joyetech Cuboid Pro, Geekvape Aegis X, Smoant Charon TS 218.
Atomizéry - SvoeMesto Kayfun Lite Plus DLC, BPmods Pioneer, Steamcrave Aromamizer V3, Vapefly Holic.
Baterie - LG HG2 3000mAh 20A, Efest 3500mAh 10A, Samsung 35E 3500mAh 10A, Samsung 40T 4000MAh 35A.
Boddah83
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 39
Registrován: sob 14. říj 2017 23:03:49
Bydliště: Svitavy
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod korwin » stř 22. dub 2020 23:57:51

Tak za sebe bych doporučil raději ASPIRE NAUTILUS GT 2ML a k němu extension kit na 4,2 ml - hlavy kvalitní, dostupné a chuťově velmi povedené. Ten ProCore mi koncepcí přijde spíš na DL - jak objem tak i průměry airflow hlav a driptipu mi na MTL moc nepřijdou vhodné.


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Uživatelský avatar
korwin
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 154
Registrován: stř 22. dub 2015 21:56:52
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod Boddah83 » čtv 23. dub 2020 1:41:45

Díky. Na ten Nautilus GT jsem taky dostal tip od někoho jinýho. Vypadá dost dobře, tak ho asi vyzkouším. Prodává se i v 3ml verzi. A když mi bude vyhovovat, tak dokoupím to ošklivý 4,2ml tělo.
Gripy - Eleaf Invoke, Joyetech Cuboid Pro, Geekvape Aegis X, Smoant Charon TS 218.
Atomizéry - SvoeMesto Kayfun Lite Plus DLC, BPmods Pioneer, Steamcrave Aromamizer V3, Vapefly Holic.
Baterie - LG HG2 3000mAh 20A, Efest 3500mAh 10A, Samsung 35E 3500mAh 10A, Samsung 40T 4000MAh 35A.
Boddah83
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 39
Registrován: sob 14. říj 2017 23:03:49
Bydliště: Svitavy
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod faceless » sob 13. čer 2020 7:44:15

Aspire (Nautilus AIO) jsem v druhé fázi začátku e-kouření zkusil jako první a dobrý... Hlavy mi držely celkem dlouho, nic neteklo, myslím, že je to celkem schopná značka. Joyetech mi nesmi na oči, koupil jsem 2 sady POD systémů a bože, to byl takovej shit, letělo to do koše, 2500 v háji. :head :head :head Ale nevím, třeba jiný modely jsou okay....
Teď foukám modík AspireZELOS a jsem spokojenej, hlava 0,7 ohm, mesh.... dobrý. Občas dám klasiku 1,6.

Foto dokumentuje můj postup... :angel
Obrázek
Patriae fumus igne alieno luculentior.
Uživatelský avatar
faceless
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte 21. led 2020 20:23:37
Bydliště: Brno
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod gavroche » čtv 20. srp 2020 14:44:39

Zdravím všechny,
před rokem a půl jsem přešel z normálních cigaret na IQOS a teď hledám nějakou vhodnou alternativu. Klasickou cigaretu už do pusy nedám, nicméně toho "vykouřím" víc. Používám ty nejmentolovější náplně, a tak mě napadlo, že tam ten tabák vlastně nepotřebuju a že by možná bylo lepší přejít na e-cig. Klidně i s nižším obsahem nikotinu.
Pročítám forum a jsem z toho nějaký zmatený.
Existuje nějaká varianta, která by mohla vyznavači mentolu vyhovovat? Ideálně něco menšího, na IQOS mi nejvíce vyhovuje právě ta velikost.
Rád si nechám poradit.
gavroche
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 20. srp 2020 14:34:50

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod Jirkator » čtv 20. srp 2020 16:30:30

Cokoliv a pak si do toho dát mentolový liquid.

[ Post made via Android ] Obrázek
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod gavroche » čtv 20. srp 2020 18:53:00

A existuje v rámci toho cokoliv nějaký menší přístroj, který by byl kvalitní. Pročítal jsem fórum a mám pocit, že je většina těch lepších ve velikosti dělostřeleckého granátu:).
gavroche
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 20. srp 2020 14:34:50

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod Jirkator » čtv 20. srp 2020 19:47:03

Pro začátek bych ti v dnešní době asi poradil nějaký ne úplně malý "Pod". Slušný se dá koupit do pětistovky a na vyzkoušení je to asi ideální věc. Pokud máš možnost zajít do nějakého lepšího e-kuřáckého obchodu (ne, není to ten stánek v Kauflandu), tak tam okoukni co mají. Pokud ne, tak proběhni e-shopy a koukni co mají. Dnes už je to spíš o vkusu každého soudruha, protože funkčnost je více méně dobrá u všeho. Zkus taky kouknout na YouTube, třeba na Vapetalk s Karotkou, ale jsou i další. Sice to nejsou úplně objektivní recenze, ale na okouknutí výrobku to stačí.

[ Post made via Android ] Obrázek
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod gavroche » pát 21. srp 2020 19:44:27

Díky moc za tipy. Nakonec jsem vybral Uwell Caliburn a liquidy Mi Polar 10 a 20mg. Zatím tam mám tu 10mg a zítra zkusím 20.

[ Post made via iPhone ] Obrázek
gavroche
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 20. srp 2020 14:34:50

Beznikotinové ekouření

Příspěvekod lohi » sob 23. říj 2021 22:31:13

Ahoj,
nejsem úplně v oblasti vapingu nováček, před cca 5 lety jsem zanechal nikotinu a 2letého vapingu (a 10 let pyra předtím:)). Od té doby si dám jen výjimečně nějaký doutník. Každopádně mi po doutníku není vždycky dvakrát dobře, nemluvě o tom zápachu po požití a drobném nikotinovém opojení, které trochu aktivuje spící závislácké buňky...
Napadlo mě tedy si koupit nějakou jednoduchou e-cigaretu (ale určitě baterii + atomizér/cartomizér/jiný -mizér, žádné PODy, jednorázovky:)), se kterou bych si občas sednul na terasu, nalil do ní nějaký beznikotinový liquid a na chvíli vypnul od vnějšího světa:)
A protože už se v momentálních technologiích a možnostech (beznikotinového) ekouření nevyznám, prosím o 2 rady:
1) Máte prosím nějaký tip na ecigaretu pro beznikotinové použití (pokud se to nějak liší)? Moje představa:
- použití - maximálně jednou denně, spíš týdně, jen pro pocit
- baterie + atomizér/cartomizér/jiný -mizér
- snadná údržba - alespoň prozatím nehodlám motat nějaké spirály, stačilo by mi prostě nalít liquid, jednou za cas atomizér vycistit a při rozbití vyhodit, nebo velice jednoduse něco uvnitř opravit/vymenit - nechci s tím mít žádnou větší práci
- pořádný hit i s beznikotinovou náplní
- cena nijak zvlášť nerozhoduje, ale samozřejmě nechci za občasné potáhnutí dát třeba 3000,-. Řekl bych, že baterie + atomizér do 1300 - 1500,- by mohlo stačit.
2) Máte nějaké tipy na oblíbené beznikotinové náplně? Chci zejména hit, kouře klidně méně. Nikotinový jsem miloval Turkish Tobacco od Liqua, ale mám pocit, že u něj to bylo čím méně nikotinu, tím méně hitu... Chutě jsem měl rád prakticky všechny (tobacco, ovoce, dezerty, alkoholy), i když takové to základní kouření byl vždycky nějaký tobacco.
Předem díky moc za radu!
PL
lohi
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 19. črc 2012 1:34:15

Re: Beznikotinové ekouření

Příspěvekod dlouhejbil » ned 24. říj 2021 12:29:33

lohi píše:1 - Máte prosím nějaký tip na ecigaretu pro beznikotinové použití (pokud se to nějak liší)?
2- ...pořádný hit i s beznikotinovou náplní
.... jsem miloval Turkish Tobacco, ale mám pocit, že u něj to bylo čím méně nikotinu, tím méně hitu...

1 - Nijak se to neliší.
2 - Bez nikotinu není hitu až na jednu výjimku. Mě zafungoval mentol /slabota/ a ještě lépe eukalypt.
Takže si vyber chuť a doplň výše jmenovanými. Já to používal v kombinaci s ovocem, ale záleží na tobě.
No a ohledně výběru radím zajít do obchodu a osobně si vyzkoušet, nebo si tu najdi někoho z tvého města a zajdi s ním na pivo.
Uživatelský avatar
dlouhejbil
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 8290
Registrován: pát 18. lis 2011 16:23:20
Bydliště: Hradec Králové
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod lohi » ned 24. říj 2021 16:06:23

dlouhejbil píše:1 - Nijak se to neliší.
2 - Bez nikotinu není hitu až na jednu výjimku. Mě zafungoval mentol /slabota/ a ještě lépe eukalypt.
Takže si vyber chuť a doplň výše jmenovanými. Já to používal v kombinaci s ovocem, ale záleží na tobě.
No a ohledně výběru radím zajít do obchodu a osobně si vyzkoušet, nebo si tu najdi někoho z tvého města a zajdi s ním na pivo.


Ahoj, díky za reakci!

1 - A pokud se to neliší, co by tedy bylo vhodné nádobíčko bez ohledu na beznikotin (aby to splňovalo ty moje body)? Co jsem tak pohledal po internetu, tak liquidy s PG mají větší hit, zároveň jsou tekutější, tak možná, aby to bylo připravené na tyhle tekutější dobroty...
2 - Já nepotřebuju nějaký maximální hit, už 5 let nekouřím, tak předpokládám, že alespoň nějaký bude stačit:) Právě jsem doufal, že třeba Dekang, který má 70% PG, bude kopat víc... Tak jsem doufal v nějaká doporučení na třeba i jiné značky, neb Dekang mi nikdy nejel, klidně konkrétní značku i příchut. Mentol vím, že vždycky hitoval dost, ale mě osobně moc nejede:)

Díky moc předem za diskusi
lohi
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 19. črc 2012 1:34:15

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod Boddah83 » ned 24. říj 2021 17:22:42

Pokud chceš něco, co ti dá hit, tak si musíš koupit atomizér, kterej je málo vzdušnej (utaženej). A k tomu nějakej mód buďto s integrovanou baterií nebo s vyměnitelnou baterií. Ale 1500 je docela malá částka na tohle. Kdybys zvýšil rozpočet aspoň na ty dva tisíce, tak už by se něco vybrat dalo. Nebo zkusit nějakej pod, třeba Oxva Xlim se dá slušně utáhnout.
Gripy - Eleaf Invoke, Joyetech Cuboid Pro, Geekvape Aegis X, Smoant Charon TS 218.
Atomizéry - SvoeMesto Kayfun Lite Plus DLC, BPmods Pioneer, Steamcrave Aromamizer V3, Vapefly Holic.
Baterie - LG HG2 3000mAh 20A, Efest 3500mAh 10A, Samsung 35E 3500mAh 10A, Samsung 40T 4000MAh 35A.
Boddah83
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 39
Registrován: sob 14. říj 2017 23:03:49
Bydliště: Svitavy
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod lohi » ned 24. říj 2021 17:31:40

Boddah83 píše:Pokud chceš něco, co ti dá hit, tak si musíš koupit atomizér, kterej je málo vzdušnej (utaženej). A k tomu nějakej mód buďto s integrovanou baterií nebo s vyměnitelnou baterií. Ale 1500 je docela malá částka na tohle. Kdybys zvýšil rozpočet aspoň na ty dva tisíce, tak už by se něco vybrat dalo. Nebo zkusit nějakej pod, třeba Oxva Xlim se dá slušně utáhnout.


Ahoj, diky za reakci, klidne muzou byt 2000, pokud to ma smysl:) Co bys tedy konkretniho doporucil?
lohi
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 19. črc 2012 1:34:15

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod Boddah83 » ned 24. říj 2021 17:54:42

Tak můžeš zkusit třeba atomizér Nautilus GT a k němu nějakej mód, třeba iStick Pico 2. A samozřejmě jednu baterii 18650, například LG HG2.

Obrázek
Gripy - Eleaf Invoke, Joyetech Cuboid Pro, Geekvape Aegis X, Smoant Charon TS 218.
Atomizéry - SvoeMesto Kayfun Lite Plus DLC, BPmods Pioneer, Steamcrave Aromamizer V3, Vapefly Holic.
Baterie - LG HG2 3000mAh 20A, Efest 3500mAh 10A, Samsung 35E 3500mAh 10A, Samsung 40T 4000MAh 35A.
Boddah83
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 39
Registrován: sob 14. říj 2017 23:03:49
Bydliště: Svitavy
Národní vlajka:
Czech Republic

PředchozíDalší

Zpět na Pro všechny nově příchozí.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků