• Reklama
FastTech
 
 

Kde všude se dá kouřit e-cigareta?

Máte jistě plnou hlavu otázek ohledně e-cigaret a ekouření obecně.Zde je místo, kde je můžete v klidu položit.

Abecední seznam důležitých vláken fóra eCF.

Moderátoři: e-Hana, dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Re: Kde všude se dá kouřit e-cigareta?

Příspěvekod Jirkator » čtv 19. říj 2017 21:18:15

Cedulí se zakazuje zákazníkům, nařízením zase zaměstnancům. Jak prosté.

[ Post made via Android ] Obrázek
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.

Re: Kde všude se dá kouřit e-cigareta?

Příspěvekod dlouhejbil » čtv 19. říj 2017 21:28:58

Takže pokud by byl matasek64 zaměstnancem, tak by to věděl od zaměstavatele z jeho nařízení. O tom tu již dobrou čtvrthodinku hovoříme Plho. Jak prosté milý Watsone.
Uživatelský avatar
dlouhejbil
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 8290
Registrován: pát 18. lis 2011 16:23:20
Bydliště: Hradec Králové
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Kde všude se dá kouřit e-cigareta?

Příspěvekod Jesen » čtv 19. říj 2017 21:40:58

A pritom je to matasek64 :)
Jesen
Kuřák fajnšmekr
Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 86
Registrován: čtv 21. led 2016 21:27:25

Re: Kde všude se dá kouřit e-cigareta?

Příspěvekod dlouhejbil » čtv 19. říj 2017 22:02:18

Opraveno. :hammer_head: :yes
Uživatelský avatar
dlouhejbil
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 8290
Registrován: pát 18. lis 2011 16:23:20
Bydliště: Hradec Králové
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Kde všude se dá kouřit e-cigareta?

Příspěvekod iqwe » čtv 19. říj 2017 22:42:52

S dodržováním obecných pravidel slušného chování nelze než souhlasit, ale zákon je zákon (i když paskvil) a je nutné ho dodržovat.

mkoch píše:Pokud tam někdo bude vapovat bez ohledu na označení může dostat 1500,-.

Dovolím si nesouhlasit.
1. 1500,- není nikde uvedeno, když už tak 5000,-.
2. Pokud nebude prostor řádné označen (obecně, nemyslím zrovna Lidl), zdráhal bych se platit pokutu. Bez označení nemůžu tušit do jakého prostoru vstupuji. Od toho je zákonem dána povinnost ho označit. Je to jako by po mně někdo chtěl platit pokutu za rychlou jízdu v obci, ale silnice nebyla označena značkou začátku obce.

O tom, že policisté, strážníci, lékaři, řidiči a spousta dalších povolání, při kterých je možné komukoliv způsobit zdravotní újmu nebo poškodit majetek nemohou vykonávat tuto činnost pod vlivem návykových látek (tedy i tabáku), jsem už tady psal. Ovšem zákon obsahuje i další perly. Například kuřákům a uživatelům bezdýmných tabákových výrobků (např. AIOS) je zakázáno podávat alkoholické nápoje (§ 11 odst.7 Zakazuje se prodávat alkoholický nápoj osobě zjevně ovlivněné alkoholem nebo jinou návykovou látkou.), pod pokutou do 10.000,- respektive 50.000,- pokud by šlo o právnickou osobu. Do hospody nechodím, ale předpokládám, že tam, kde mají TO povolené nebo kuřáci stojí před hospodou, sedí potom všichni jejich uživatelé u limonády. :D
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.
Pico 75TC+Rocket R, Cloupor mini+Cobra, Koopor mini+Cobra
od 16.11.2012 vaping a 22.11.2012 poslední pyro
eCF Brno - RETROHIPSTER FETIŠISTA
Uživatelský avatar
iqwe
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 901
Registrován: pát 28. zář 2012 1:25:37
Bydliště: Brno

Re: Kde všude se dá kouřit e-cigareta?

Příspěvekod ZaMi74 » pát 20. říj 2017 10:04:16

iqwe píše: O tom, že policisté, strážníci, lékaři, řidiči a spousta dalších povolání, při kterých je možné komukoliv způsobit zdravotní újmu nebo poškodit majetek nemohou vykonávat tuto činnost pod vlivem návykových látek (tedy i tabáku), jsem už tady psal. :D


Tak to jsem přehlédl, ale každopádně je to celkem masakr. Když to vezmu ad absurdum a představím si zcela běžnou situaci: Zastaví mě v obci měšťák, že jedu moc rychle a já z něj ucítím, že kouřil. Začnu tedy tvrdit, že on obsluhoval radar "pod vlivem návykové látky", takže ho obsluhoval s největší pravděpodobností špatně a tudíž je jím změřená rychlost neplatná! A když budu opravdu "střelec", tak ještě zavolám jeho náčelníka a budu se dožadovat, aby u něj provedl test na "drogy" s tím, že mě svým jednáním "pod vlivem návykové látky" omezuje a ohrožuje ....
Většina našich zákonodárců jsou sice omezenci a prospěcháři, ale že by byli až takoví hlupáci ??? To se mi ani nechce věřit, že už toho spousta lidí nevyužila a nejsou toho plné noviny ... Nebo tys už takový případ někde zaznamenal?

iqwe píše: ... tam, kde mají TO povolené nebo kuřáci stojí před hospodou, sedí potom všichni jejich uživatelé u limonády. :D


Tohle je tedy taky perla :D Z metra chodím každý den domů kolem jedné putyky, před kterou vždy stojí spousta kuřáků, s půllitry v rukách. Limonádu v nich nemá nikdo ...
Jj, z výsledků práce našich pánů poslanců a senátorů by jeden :puke
"Ti, kteří své meče překovali na pluhy, budou orat pro ty, kteří tak neučinili." - Thomas Jefferson

Obrázek

Aktuálně nejvíc používám: SXmini G Class + Vapor Giant M5, Hcigar VT75D + Coppervape Hussar RTA, a Geekvape Aegis Legend + Innokin Ares
Uživatelský avatar
ZaMi74
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 135
Registrován: pon 26. zář 2016 14:45:56
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Kde všude se dá kouřit e-cigareta?

Příspěvekod iqwe » sob 21. říj 2017 2:42:49

Tak ono je to celkem jednoduché. Někdo udělá návrh nějakého zákona, který má určité návaznosti jednoho § na druhý. Potom se najde nějaký zarytý antikuřácký aktivista, kterému v zákonu chybí zdůraznění tabáku jako návykové látky a podaří se mu formou pozměňovacího návrhu vložit do úvodu (§2) jedno slovo, "tabák". A ostatní poslanci uznají, že to ví každý, že tabák je návyková látka, tak mu to schválí, aby už od něj byl pokoj a zákon mohl projít sněmovnou.

No a už je z celého zákona paskvil. :D
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.
Pico 75TC+Rocket R, Cloupor mini+Cobra, Koopor mini+Cobra
od 16.11.2012 vaping a 22.11.2012 poslední pyro
eCF Brno - RETROHIPSTER FETIŠISTA
Uživatelský avatar
iqwe
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 901
Registrován: pát 28. zář 2012 1:25:37
Bydliště: Brno

Předchozí

Zpět na Pro všechny nově příchozí.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků