• Reklama
 
 

Rukověť /nejen / začátečníka aneb - Než něco napíšu

Máte jistě plnou hlavu otázek ohledně e-cigaret a ekouření obecně.Zde je místo, kde je můžete v klidu položit.

Abecední seznam důležitých vláken fóra eCF.

Moderátoři: e-Hana, dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Rukověť /nejen / začátečníka aneb - Než něco napíšu

Příspěvekod dlouhejbil » pon 06. led 2014 18:14:46

Jak, kam a jakým stylem napsat příspěvek.
Na tomto foru jsou dva druhy témat. Témata technická a témata ostatní /většinou zábavná - zájmová a pod./
V netechnických tématech se při dodržení pravidel dá psát cokoliv a v jakémkoliv množství tázacích i oznamovacích příspěvků.
V technických tématech je třeba se trochu zamyslit, než něco napíšu. Příspěvek by měl být v první řadě k danému tématu, měl by obsahovat věcné a stručné informace a tam, kde se to hodí i doložené odkazem, nebo obrázkem.

Tázací příspěvky v tech. vlákně...
Pokud se na něco ptám, tak nejdůležitější před položením otázky je uvést maximální množství informací. Čím víc podám informací, tím lépe a rychleji se dočkám odpovědi.
Vyber si z následujících hesel, co se tvého dotazu týká....
Jak dlouho e kouřím, kolik klasických cigaret a jakou sílu jsem kouřil, jak si představuju svoje e kouření /doma, venku, něco malého, váha, velikost, druh nabíjení, druh baterie - akumulátoru, s měničem napětí, mechaniku, kompakt, kapání, knoty, vatu atd/, preferuji nerez, hliník, je mi to jedno, kolik chci investovat, jaké zařízení provozuji v současnosti, jakou sílu liquidu používám, jsem/nejsem míchač, umím/neumím si přemotat spirálku, umím/neumím vyčistit, vím/nevím kde a jak nakupovat, prostě lépe toho hned napoprvé napsat víc, než aby to ze mě museli páčit. Když je mi odpovězeno a jsem spokojen, tak to taky napíšu, aby ostatní věděli, že už nemusí dál bádat, jak mi poradit. Pokud se takový příspěvek objeví - už na něj nikdo neodpovídá.
Pokud se neumím na foru zatím pohybovat, nebo mi nejsou známy e kuřácké pojmy, tak nakouknu do abecedního seznamu důležitých vláken fóra eCF a seznámím se se zkratkami a e-kuřáckými výrazy

Oznamovací příspěvky v tech. vlákně...
Jde buď o běžné oznámení, kdy neočekávám žádnou odpověď a příspěvek by měl mít maximální vypovídající hodnotu, viz výše.
Nebo je to rada /odpověď/ na tázací příspěvek.
Pokud nevím, nebo si nejsem jistý - neodpovídám. Pokud už někdo odpověděl přede mnou, zamyslím se jestli můj příspěvek nebude pouze opakováním předešlého. Můj příspěvek musí být jasný, stručný a obsahující konkrétní odpověď na konkrétní dotaz. Pokud chci pouze podiskutovat, tak si příspěvek tazatele, či jiného odpovídajícího, zkopíruji a přejdu k diskuzi do e guláše. V technických vláknech nám jde především o přehlednost a zachování možnosti přečtení dalším uživatelům. Nemusím odpovídat za každou cenu!

Speciální upozornění pro technická vlákna...
Jelikož se tu dost rozmohl takový zvyk, že někdo napíše OT příspěvek v tech. vlákně a v poslední větě napíše „ Abych nebyl OT, tak dodám.......a podobně.” Tak platí, že i toto je považováno za OT. Proto takové příspěvky nepište. Moderátor potom nemá problém jej smazat, ale má problém zachovat kontinuitu vlákna.

Jakýkoliv příspěvek v technických vláknech obsahující pouze smajlíka je zakázán.
Pamatujte i na to, že ne všichni umí anglicky. Konec konců - jsme češi. /a slováci/

Pokud přesto dojde k chybičce, nebo omylu a příspěvek je moderátorem smazán, tak se ve vlákně neptám proč. Moderátorovi můžu napsat SZ /Soukromá zpráva/ nebo nemusím dělat nic. Moderátor ví, co a proč dělá. Rozhodně nechce škodit. :D

Založení tématu
Nováček - e holátko /je to jen hodnost - víme, že to může být zkušený e kuřák/ nemůže založit téma, dokud nemá dostatek smysluplných příspěvků.... Pokud už nejste nováček, můžete zakládat témata a máte pocit, že je třeba založit vlákno /jakékoliv - nejen technické/, tak byste měli velmi dobře prohledat forum, zda se tu už takové nevyskytuje. Pozor! Téma může mít jiný název než to, které chcete založit a přesto může jít o stejnou věc. Proto radím - napište dotaz k posouzení pomocí SZ moderátorovi. On už to tu zná a ví. Je to rychlejší a navíc vám i poradí, nejen s obsahem, ale i s místem, kam vlákno zařadit. Vyhnete se tak případnému smazání vámi založeného tématu, které vás stálo nějakou tu práci a čas.
V technických vláknech je třeba hned v prvním příspěvku uvést maximální možné informace, včetně obrázku/ů a popisu oné věci, ať víme o čem bude řeč. Obrázek nesmí mít např. vodoznak některého prodejce - viz pravidla. Špatně založené téma - pokud bude jen na nesprávném místě, není problém přesunout. Avšak téma, které neplní požadavky bude smazáno. I proto je lepší dohoda s moderátorem. Nikdy to nespěchá tolik, že by to nesneslo chvilkového odkladu. :D
Založení nového technického tématu je vždy vítáno a plně podporováno. :hand
Uživatelský avatar
dlouhejbil
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 8290
Registrován: pát 18. lis 2011 16:23:20
Bydliště: Hradec Králové
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.

Zpět na Pro všechny nově příchozí.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků