• Reklama
Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.
 
 

Zdravé kouření - Mýtus

Zde se pokusme dojít k jasným a jednoznačným závěrům a rozšířit tak naše informace z webu.

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Re: Zdravé kouření-Mýtus

Příspěvekod jarbara » stř 26. říj 2011 1:21:51

tady je taky něco o nikotinu http://elektronickecigarety.webnode.cz/images/200000207-1adf61bd96-public/nikotin.jpg ....... a je na každém, co si z toho pobere.....

ono nic není úplně škodlivé, či úpně nezávadné... a asi bychom se divili, po patřičném hloubkovém rozboru, co dýcháme, co vlastně pijeme i co jíme ... kolik škodlivin, pro nás, v čem je
užívám si Pink Birda od Vorla (jupí), dále Joye eGo-T USB passthrough, eGo baterky různé, cleromizery XL Ultimate, cleary CE4+, CE5 a eGoW, liquidy si míchám sama
Obrázek
eCF Pardubice a okolí
Uživatelský avatar
jarbara
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 137
Registrován: ned 28. srp 2011 11:15:30
Bydliště: Čermná nad Orlicí
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

Re: Zdravé kouření-Mýtus

Příspěvekod MiK » stř 26. říj 2011 12:00:08

jarbara píše:tady je taky něco o nikotinu http://elektronickecigarety.webnode.cz/images/200000207-1adf61bd96-public/nikotin.jpg ....... a je na každém, co si z toho pobere.....


Ale pořád tu dochází k dezinformacím... o nikotinu jsem nenapsal, že je rakovinotvornný, o kotininu ano. Klady nikotinu a jeho negativa tu již byly diskutovány, ale o kotininu tu zatím (co jsem tak vypozoroval, nikdo nemluví). No a jelikož je kotinin hlavním metabolitem nikotinu, pak je třeba mluvit o rizikovosti nikotinu v souladu s ním.

A ačkoliv ta jeho škodlivost není až taková, co by nás měla (jako uživatele e-cigarety) nějak vytrhnout, mluvit by se o ní mělo.

Ano, je to na každém z nás... a ano, divili bychom se... Nicméně, pokud se nemýlím, tak je toto fóru určeno k diskuzi nad e-cigaretami a s nimi spojenými věcmi... Takže poukazovat na to, že bychom se divili, co pijeme atd., je trochu off topic (pokud bychom si třeba nekapali liquid do skleničky s vodou :) ).

A ještě si troufnu říct, že celková škodlivost e-cigaret je << než např.: nedostatek pohybu, výběr nevhodných potravin, prací na nevhodných místech atd..., ale o tom tohle fórum myslím není.
Joye eGo, Joye eGo-c
MiK
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 33
Registrován: čtv 04. srp 2011 18:30:30
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Zdravé kouření-Mýtus

Příspěvekod kubice » stř 26. říj 2011 13:33:59

Ono je rakovinotvorný kde co. Jde hlavně o míru, jak moc a co s čím budem kombinovat.
Prostě jde o to, jak velká bude ta naše ruleta, kolik do ní naházíme kuliček a jakou budeme mít kliku.
S postupujícím věkem se počet políček na ruletě snižuje a my do ní házíme kuliček stále víc.
Ale taky nám může padnout bingo u jinýho stolu a přejede nás tramvaj. To pak má ta ruleta smůlu.
Obrázek
Přešel jsem z M401 na eGO-A potom na eGo-T a naposled na eGo-C
eCF Praha
Uživatelský avatar
kubice
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 952
Registrován: pon 11. říj 2010 19:06:57
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Antigua &amp; Barbuda
Nejvyšší skóra: 1

Re: Zdravé kouření-Mýtus

Příspěvekod Fido » čtv 27. říj 2011 0:56:13

Mám dojem, že tu nikdo netvrdil, že e-cigareta je vyloženě zdravá ale, že ve srovnání s pyro je v podstatě neškodná.
Úplně neškodná samozřejmě není ani v případě beznikotinových náplní. Nakonec i aromata jsou syntetická a kdo ví co dovedou.
Co se týče nikotinu, dokonce se objevují studie, že čistý nikotin v malém množství (to malé množství asi bude menší než dokážeme vybafat v liquidu) je dokonce prospěšný.
A můj osobní názor je, že lepší e-cigareta než umělá barviva, dochucovadla, sladidla, margaríny a bůhvíjaké další sajrajty. A to baští dneska všichni. Já se tomu sice snažím vyhýbat ale úplně 100% to nejde.
Uživatelský avatar
Fido
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1972
Registrován: stř 14. dub 2010 14:47:18
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Zdravé kouření-Mýtus

Příspěvekod Monika73 » čtv 27. říj 2011 1:20:05

E-cigareta nebude 100% zdraví prospěšná, ale co je dnes vlastně naprosto 100% zdravé? Můžeme si vybrat mezi pomerančem (který byl chemicky ošetřen, nezralý dovezen a někdy i nahnilý prodán ) nebo si dát nezdravou pilulku vitamínu C atd. Myslím, že e-cigareta nám nebude škodit jako pyro a dost mě rozesmálo, že prodávají e-liquid s vitamínem, tak si nakonec budeme synteticky dýmat i s vitamínem = 2v1 :-)
Vychutnávám si voňavé obláčky z eGo-T LCD, Vgo, Lea a nově z grip Azteca.
Uživatelský avatar
Monika73
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 159
Registrován: čtv 20. říj 2011 2:42:00
Bydliště: Praha.... někdy Beroun
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Zdravé kouření-Mýtus

Příspěvekod Monika73 » čtv 27. říj 2011 1:43:07

www.hypertenze.eu Současná situace v ČR je však neradostná. V České republice kouří již ve věku 13-15 let více než třetina všech dětí (!), ve věku nad 15 let pak téměř každý třetí člověk. Pokud vycházíme z faktu, že v ČR žije 8 700 000 lidí nad 15 let věku, znamená to, že 2 600 000 z nich kouří.

Podle průzkumů by více než 80% kuřáků rádo přestalo (tj. pouze 2 z 10 o tom neuvažují), jenže skoncovat s kouřením vyžaduje více než pouhé přání. Úspěšnost odvykání je totiž katastrofálně nízká. Pokud se nepoužijí léky a intenzivní léčba, pak činí maximálně 5%, spíše méně. Přeloženo - pouze 1 kuřák z 20 je schopen nekouřit po dobu 1 roku.

Kouření je vpodstatě klasická drogová závislost, která je dokonce považována za onemocnění s oficiálním kódem podle Mezinárodní klasifikace nemocí (MKN-10:F17) a která zahrunuje 2 složky:

* Fyzickou závislost, která spočívá v tom, že nikotin obsažený v tabálu tělo zahrne do svých metabolických pochodů. Když potom při odvykání přísun nikotinu odstraníme, začne tělu chybět. Protože bez něj ovšem již nemůže dobře fungovat, dostaví se abstinenční příznaky.
* Psychickou závislost, která je podmíněna určitými prožitky a situacemi spojenými s kouřením (tzv. kuřáckými stereotypy). Psychická závislost je možná ještě hůře odstranitelná než závislost fyzická.

Podle definice je závislost na nikotinu přítomna tehdy, pokud člověk vykouří nejméně 10-15 cigaret denně a první si zapaluje do 1 hodiny po probuzení. Míru závislosti na kouření orientačně hodnotí Fageströmův test - pokud kouříte, zkuste si jej!

Z uvedeného vyplývá, že kouření představuje zásadní a obtížně řešitelný problém. Významným průlomem může být "vynález" elektronické cigarety, ačkoli míra úspěšnosti odvykání při jejím použití dosud nebyla stanovena - jde o metodu příliš novou. Co nás vede k této úvaze?

1. E-cigareta úplně normálně "kouří", vytváří "dým", který může kuřák kolem sebe beztrestně vytvářet. Chutí se také podobá běžné cigaretě, včetně pocitu "šluknutí".
2. Je možno s ní manipulovat, hrát si s ní stejně jako s běžnou tabákovou cigaretou apod. Uživatel má tedy podobný pocit jaký zažívá při kouření běžné cigarety.
3. Hlavním důvodem je ale fakt, že umožňuje odstraňovat obě složky závislosti postupně. V první fázi závislost fyzickou, v níž se během 4-6 měsíců omezí přísun nikotinu k nule bez rizika vzniku abstinenčních příznaků. Ve druhé fázi pak závislost psychickou, kdy kuřák může postupně učit řešit kuřácké stereotypy jinak.
4. Za úspěch lze přitom považovat i úspěch "poloviční", kdy tělo odvykneme nikotinu, ale nepodaří se odstranit psychickou složku závislosti.
5. Dokonce i "čtvrtinový" úspěch by byl užitečný, tj. neodstranili bychom ani fyzickou, ani psychickou závislost, pouze bychom místo klasické hořící digarety používali cigaretu elektronickou. V klasické cigaretě je totiž kromě nikotinu obsaženo ještě přes 3000 dalších substancí a látek působících rakovinu a majících další významně škodlivé vlivy.

Zatím žádná dosud známá léčba závislosti na kouření dosud neumožňovala takové postupné schéma odvykání, které je přitom zcela logické. Ne všichni odborníci na léčbu nikotinismu s ním ovšem souhlasí - také možná proto, že sami nikdy nekouřili. Na druhou stranu dosud používané metody v té nejvíce intenzovní podob zahrunující časté konzultace, drahé léky a psychiatrické seance, dosahují úspěšnosti maximálně 25%. To je přece jen trochu málo. Léčba pomocí e-cigarety tak představuje obrovský příslib, pokud bude kvalitně a odborně zakomponována mezi metody současné.

Posláním společnosti HYPERTENZE.EU je především pomáhat lidem s vysokým kardiovaskulárním rizikem. Jde nám o to, aby lidé nedostávali infarkty nebo cévní mozkové příhody, aby prožili kvalitní život. K tomu jistě může přispět dobrá kontrola krevního tlaku stejně tak jako pomoc při vyloučení vlivu kouření cigaret. Pokud k tomu pomůže některá ze sad pro odvykání kouření, které jsme pro vás připravili na základě doporučení Světové zdravotnické organizace WHO - léčba náhražkami nikotinu (Nicotine Replacement Therapy), pak naše úsilí nebylo marné.
Vychutnávám si voňavé obláčky z eGo-T LCD, Vgo, Lea a nově z grip Azteca.
Uživatelský avatar
Monika73
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 159
Registrován: čtv 20. říj 2011 2:42:00
Bydliště: Praha.... někdy Beroun
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Zdravé kouření-Mýtus

Příspěvekod kubice » čtv 27. říj 2011 17:15:44

Ale já vůbec nechci přestat kouřit. Proto jsem si e-cigáro pořídil.

Kubiceho základní test nikotinové závislosti:
- Když přestanete kouřit, lezete čtvrtý den po zdi?
NE = nejste zavislí, alespoň ne na nikotinu
ANO = jste závislí na nikotinu, nebo jste batman
NEVÍM, ještě jsem to 4 dny nevydržel = tak jste mimo kubiceho stupnici

Kubiceho zjednodušený test nikotinové závislosti:
- jestli vás vůbec napadlo si tento test dělat, tak jste pravděpodobně závislí a doporučuji si udělat základní test
Obrázek
Přešel jsem z M401 na eGO-A potom na eGo-T a naposled na eGo-C
eCF Praha
Uživatelský avatar
kubice
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 952
Registrován: pon 11. říj 2010 19:06:57
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Antigua &amp; Barbuda
Nejvyšší skóra: 1

Re: Zdravé kouření-Mýtus

Příspěvekod Fido » čtv 27. říj 2011 19:01:09

:D :D :D :D :D
Uživatelský avatar
Fido
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1972
Registrován: stř 14. dub 2010 14:47:18
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Zdravé kouření-Mýtus

Příspěvekod MiK » čtv 27. říj 2011 21:31:49

Tak to už jsme tušili dávno, že e-cigareta není 100% bezpečná... Jen jsem chtěl ukázat to, o čem jste možná nevěděli... To, jak si to přeberete, mám na háku. :)
Joye eGo, Joye eGo-c
MiK
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 33
Registrován: čtv 04. srp 2011 18:30:30
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Zdravé kouření-Mýtus

Příspěvekod kubice » čtv 27. říj 2011 21:40:20

tak se na nás už nezlob MiKu, my bez toho !censored! nemůžeme bejt.
A zdravé kouření pochopitelně neexistuje. To je jasná páka.
Obrázek
Přešel jsem z M401 na eGO-A potom na eGo-T a naposled na eGo-C
eCF Praha
Uživatelský avatar
kubice
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 952
Registrován: pon 11. říj 2010 19:06:57
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Antigua &amp; Barbuda
Nejvyšší skóra: 1

Re: Zdravé kouření-Mýtus

Příspěvekod e-Hana » pát 28. říj 2011 6:06:08

Monika73 píše: Léčba pomocí e-cigarety tak představuje obrovský příslib, pokud bude kvalitně a odborně zakomponována mezi metody současné.
Posláním společnosti HYPERTENZE.EU je především pomáhat lidem s vysokým kardiovaskulárním rizikem. Jde nám o to, aby lidé nedostávali infarkty nebo cévní mozkové příhody, aby prožili kvalitní život. K tomu jistě může přispět dobrá kontrola krevního tlaku stejně tak jako pomoc při vyloučení vlivu kouření cigaret. Pokud k tomu pomůže některá ze sad pro odvykání kouření, které jsme pro vás připravili na základě doporučení Světové zdravotnické organizace WHO - léčba náhražkami nikotinu (Nicotine Replacement Therapy), pak naše úsilí nebylo marné.

Toho bych se trochu obávala, viz dole červená výzva pro prodejce!!! :head
iStick Trim a CUBOID PRO + Digiflavor Siren 22
Aktuálně probíhající testy a recenze na eCF

Vapers Talk
eCF Ústí n.L. Obrázek
Obrázek
Chovejte se k druhým slušně, pak máte i právo trvat na tom, aby se i oni chovali slušně k vám.
Uživatelský avatar
e-Hana
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 11599
Registrován: úte 05. led 2010 21:23:09
Bydliště: Ústí nad Labem
Národní vlajka:
Czech Republic
Nejvyšší skóra: 1

Re: Zdravé kouření-Mýtus

Příspěvekod PSRaVeN » čtv 01. bře 2012 0:20:02

kubice píše:tak se na nás už nezlob MiKu, my bez toho !censored! nemůžeme bejt.
A zdravé kouření pochopitelně neexistuje. To je jasná páka.



zdrave koureni existuje, ale to nepatri na tohle forum :)
kazdopadne ja uz jednou prestal kourit, vydrzel jsem skoro na rok, krome zblblyho metabolismu a pribrani asi 25 kg a vymeny pulky satniku zadna zmena, pac me to chybelo porad, takze uz prestat nechci, jen me stve ze 40 cigaret denne je problem jak zdravotni, a v mym veku to uz zacinam pocitovat, tak financni....coz za rok taky neni zanedbatelna castka (cca 55000,-) Ale kourit me bavi a proste po tech desetiletich nejak nechci seknout se vsim, tak jsem zvolil tohle, mozna mensi zlo, mozna zlo v necem jinym, ale jelikoz se vycistim od jednech toxinu a zanesu se dalsima, tak treba bude plichta a telo to oceni :D uvidime, rekl slepy.....
Notabene, mel jsem jednou studii, samozrejme prisne tajnou, ze skodlivost koureni a souvislost rakoviny plic napriklad je nesmysl....jasne, je to taky na velkou polemiku, ale byla tam uvedena prima umera mezi umrtima kuraku do roku 1945, kdy se bezne kourilo i v tramvaji klidne, tudiz huleni nonstop a po roce 1945, kdy rakovina plic rapidne vzrostla o stovky, ne-li tisice procent u kuraku, dukazy podane kvuli jadernym pokusum a vdechovani mikro castic, ktere obehnou cely svet.....
Nepresvedcuju nikoho, ale jak uz jsem psal, ja kourit prestat nehodlam, ale ekoureni me nadchlo uz jen z financnich duvodu :)
howgh :rofl
Uživatelský avatar
PSRaVeN
Prodejce
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 378
Registrován: sob 25. úno 2012 18:02:59
Bydliště: Praha 4
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Zdravé kouření - Mýtus

Příspěvekod Fido » čtv 01. bře 2012 0:36:18

Upřímně, tuhle studii jsem viděl taky. Pokud jde o rakovinu, docela bych tomu věřil. Ovšem další zdravotní problémy jsou fakt. Nejhorší z nich je asi rozedma plic. A to u éčka nehrozí. Tam je jediná prokazatelně škodlivá věc a to nikotin. I u něj se ale tvrdí, že v malých dávkách může být naopak prospěšný. A pak je tam jedna neznámá a to aromata. Těch je tam sice málo ale zase je přímo vdechujeme a jejich přesné složení nezná nikdo kromě výrobce.
Přesto si ale myslím, že proti pyro je to prakticky neškodné a víc škody udělá stres u těch, kdo přestanou úplně.
Uživatelský avatar
Fido
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1972
Registrován: stř 14. dub 2010 14:47:18
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Zdravé kouření - Mýtus

Příspěvekod PSRaVeN » čtv 01. bře 2012 0:42:31

mas pravdu, ja kdyz prestal tak se bal sam sebe, do prace me po dvou dnech nekoureni prisel frajer, skvele naladenej, usmevavej a ja mel chut ho minimalne zmlatit ne-li zabit kvuli jeho dobry nalade....okamzite jsem upaloval do lekarny a koupil aspon naplasti na 3 tydny....pomohly, ale dalsi 2 mesice se lecil z vyrazky ktera me naskakala....a vnitrni hlasy, ktery me napovidaly sami od sebe, tak si tu krabicku rozbal atd....to je fakt sila, nedovedu si predstavit bejt zavislej na nejaky jiny a silnejsi droze....je to hnus, pro me je ecko fakt spasa
Uživatelský avatar
PSRaVeN
Prodejce
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 378
Registrován: sob 25. úno 2012 18:02:59
Bydliště: Praha 4
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Zdravé kouření - Mýtus

Příspěvekod Radimek » čtv 29. bře 2012 22:34:57

Problém je, že není žádná kontrola nad různými černými dovozci. Setkal jsem se už i s ecigama od vietnamců a tam bych se skoro vsadil, že náplně budou mít všelijakou kvalitu...
Obrázek
Upraveno adminem
Uživatelský avatar
Radimek
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 29. bře 2012 22:26:40
Národní vlajka:
Czech Republic

PředchozíDalší

Zpět na Fakta a Mýty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků