• Reklama
FastTech
 
 

Tarot

Čímpak se zabavujete? Máte pejska, kočičku, papouška, potkana nebo rybičky? Máte zahrádku, jste kutil? Pojďte se pochlubit.

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Pravidla fóra
Vkládání fotografií:
Na fóru máme mód, který vložené fotografie automaticky zmenšuje na 640x480px. Pokud ale vložíte fotografii, focenou na výšku, kde je hodnota výšky(480px) větší než šířka, tak to mód nedokáže upravit a fotografie bude velikánská jako kr*va. Fotka pak zabírá prostor jako třeba 5-6 postů. Snažte se tedy takové fotografie před vložením upravit, aby jejich výška nebyla větší než oněch 480px. U fotografií focených na šířku, nemusíte dělat úpravy žádné a mód si s jejich úpravou poradí sám.

Další info naleznete zde:Jak vložit foto-obrázek do příspěvku?

Děkujeme

Tarot

Příspěvekod e-Hana » pon 11. čer 2012 1:49:01

Pokud máte blízko k Tarotu, zkuste se podělit o zkušenosti v tomto samostatném vlákně.

Já vím, že to je dost složité, ale přeci jen, možná se někomu podaří ho trochu víc ostatním přiblížit ?

Možná začněme jednotlivými druhy a významem jednotlivých karet Velké i Malé arkány a později pokračovat souvislostmi jestli to vůbec takto jde ?
iStick Trim a CUBOID PRO + Digiflavor Siren 22
Aktuálně probíhající testy a recenze na eCF

Vapers Talk
eCF Ústí n.L. Obrázek
Obrázek
Chovejte se k druhým slušně, pak máte i právo trvat na tom, aby se i oni chovali slušně k vám.
Uživatelský avatar
e-Hana
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 11599
Registrován: úte 05. led 2010 21:23:09
Bydliště: Ústí nad Labem
Národní vlajka:
Czech Republic
Nejvyšší skóra: 1

Reklama

Re: Tarot

Příspěvekod lavatera » ned 14. dub 2013 22:06:33

Existuje hodně popisů jednotlivých karet. Ale o tom podle mě tarot není. Nejlépe a nejhlouběji má podle mého vnímání zpracovanou symboliku Crowleyho tarot.
Při chápání karet a výkladu si nevystačíme s běžnou logikou. Tarot nás přibližuje k oblasti, kde mizí dualita a protiklady, dobro a zlo. To nám může pomoci vnímat realitu z jiného úhlu pohledu, intuicí a citem.
Obrázek

"Problém není to, že existují problémy. Problém je očekávat něco jiného a myslet si, že mít problémy je problém."
Theodore Rubin
"Omnia sunt venena, nihil est sine veneno. Sola dosis facit venenum." Paracelsus
Uživatelský avatar
lavatera
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 457
Registrován: sob 08. pro 2012 18:37:29

Re: Tarot

Příspěvekod e-Hana » pát 19. dub 2013 1:28:08

Proto jsem myslela, že někdo tu třeba bude schopen taroty trochu víc objasnit, nastínit - popsat, ale asi to tak snadno nejde ...chtělo by to nejspíš konkrétní příklady a to se tu moc nedá...
Pro mě jsou nějak mnohem srozumitelnější třeba Ci*kánské karty, kde na obrázek mohu intuitivně nějak lépe navázat a vidím hned souvislosti..
iStick Trim a CUBOID PRO + Digiflavor Siren 22
Aktuálně probíhající testy a recenze na eCF

Vapers Talk
eCF Ústí n.L. Obrázek
Obrázek
Chovejte se k druhým slušně, pak máte i právo trvat na tom, aby se i oni chovali slušně k vám.
Uživatelský avatar
e-Hana
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 11599
Registrován: úte 05. led 2010 21:23:09
Bydliště: Ústí nad Labem
Národní vlajka:
Czech Republic
Nejvyšší skóra: 1

Re: Tarot

Příspěvekod hlehule » pát 19. dub 2013 13:38:32

Mě zase nejdou ci*kánské karty. Crowley tarot je podle mě hodně náročný, spousta lidí se ho i bojí a já ho používám spíš k sebepoznání. Ale Rider-Waite tarot a jeho odnože jsou docela jednoduché, když se na to člověk podívá trošku blíž. Ale nejsem žádná profi kartářka. Vykládám sobě a přátelům, jen občas třeba přes mail.
Obrázek
Uživatelský avatar
hlehule
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 20
Registrován: pát 29. bře 2013 11:30:58
Bydliště: Liberec

Re: Tarot

Příspěvekod e-Hana » ned 21. dub 2013 2:57:31

Upřímně ani se v těch jednotlivých různých druzích Tarotu vůbec nevyznám a proto je to pro mě tak moc složité..

já svoje karty dokonce na čas odložila úplně..nějak po předpovědi kamarádce - dvojittém štěstí v neštěstí .. a tehdy po následující autohavárii té dotyčné (opravdu měla děsnou kliku a sama vyvázla bez škrábance) a 14 dní na to její (jen) zlomené noze při uklouznutí na blátě na zahrádce...kde se klidně mohla o kameny i zabít..jsem se trochu zalekla...
..A ted je nemohu nikde vůbec najít..už jsem převrátila celý byt....zajímavé co? Asi v nich nemám číst, tak je už nehledám, třeba se objevej sami... :chuckle :mrk
iStick Trim a CUBOID PRO + Digiflavor Siren 22
Aktuálně probíhající testy a recenze na eCF

Vapers Talk
eCF Ústí n.L. Obrázek
Obrázek
Chovejte se k druhým slušně, pak máte i právo trvat na tom, aby se i oni chovali slušně k vám.
Uživatelský avatar
e-Hana
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 11599
Registrován: úte 05. led 2010 21:23:09
Bydliště: Ústí nad Labem
Národní vlajka:
Czech Republic
Nejvyšší skóra: 1

Re: Tarot

Příspěvekod hlehule » ned 21. dub 2013 11:04:55

Tak to bývá. Určitě mají důvod, proč se schovaly :) A u Tarotu je nejlepší se odpíchnout od toho Rider-Waite Tarotu. Za prvé je hodně názorný a za druhé k němu seženeš nejvíc literatury. A pokud ti nesedí zpracování, tak výborný Tarot je od Juliet-Sharman Burke, prodával se v takové modré krabičce. Je jemnější a optimističtější na pohled a krásně k němu sedí všechno o Rideru. Ale vystačí i knížečka, co je k němu přiložená.
Obrázek
Uživatelský avatar
hlehule
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 20
Registrován: pát 29. bře 2013 11:30:58
Bydliště: Liberec

Re: Tarot

Příspěvekod dlouhejbil » ned 21. dub 2013 16:32:21

Hani, počkej až přijede ten němec....to on ti je schoval. :rofl
Uživatelský avatar
dlouhejbil
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 8290
Registrován: pát 18. lis 2011 16:23:20
Bydliště: Hradec Králové
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Tarot

Příspěvekod Děda » ned 21. dub 2013 17:05:39

Když sem byl ještě malej Haryk, tak si matně vzpomínám, že je měl strejda - tuším to ale s někým chodil hrát... nebo si to pletu s Tarokama?? Na karty su jelito, jednou hráli kluci mariáš ve čtyřech a já jako náhradník za čůrajícího oflekoval eso co sem držel v ruce. Stálo mě to pět malejch hopsinek a od tý doby hraju jenom prší... :D
Děda
 

Re: Tarot

Příspěvekod Grif » ned 21. dub 2013 17:14:37

Dědo tohle jsou hodinky a ty máš holínky. Tarot se nehraje, Tarot se vykládá.
Prostě, e-kouřím vše možné.
Všechno se dá vysvětlit. Bohužel ne všem.
Uživatelský avatar
Grif
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 5286
Registrován: pát 08. dub 2011 16:44:25
Bydliště: Jizerské hory
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Tarot

Příspěvekod PetraPitalikova » čtv 06. lis 2014 15:42:57

Přesně tak, hele lidi, mne nejvíc oslovují egyptský tarot a tarot druidů.
U mne vede vanilka.
PetraPitalikova
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 0
Registrován: čtv 06. lis 2014 15:10:17
Bydliště: Plzeň


Zpět na Koníčky a zájmy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník