• Reklama
 
 

Je tu nějaký počítačový expert? RADY

Chcete diskutovat o posledních novinkách ze světa počítačů a Internetu, nebo třeba chcete nějakou radu? Zde je pro to ideální místo.

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Re: Je tu nějaký počítačový expert? RADY

Příspěvekod Grif » sob 29. dub 2017 17:29:55

Ladin píše:@dobrman, dělá mi to u všech vláken, kde jsou blízko za sebou vložena neiméně 2 videa
a nemusí být zrovna od Vlasty.
Zase ta jeho to načítá déle :rofl

Download: 94,2 Mbits
Upload: 10,8 Mbits
Ping 12 ms

Navštěvuji další (nevaperká) fóra. Pokud je na straně víc jak 2 videa, dělá to všude.
Prostě, e-kouřím vše možné.
Všechno se dá vysvětlit. Bohužel ne všem.
Uživatelský avatar
Grif
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 5286
Registrován: pát 08. dub 2011 16:44:25
Bydliště: Jizerské hory
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.

Re: Je tu nějaký počítačový expert? RADY

Příspěvekod dobrman » sob 29. dub 2017 20:05:11

Tak to mě překvapuje! Že Vlasta dává videa i jinam ...... :D :D :D
Obrázek
Uživatelský avatar
dobrman
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3119
Registrován: stř 16. kvě 2012 23:21:12
Bydliště: Jindřichův Hradec
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Je tu nějaký počítačový expert? RADY

Příspěvekod vlastik63 » ned 30. dub 2017 8:05:32

Ještě že jsme chlap dneska by jste mě mohli i upálit jako Vlastu.

Odesláno z mého Apollo Lite pomocí Tapatalk
Mám toho tolik, že jsem to už přestal sledovat :chuckle
Uživatelský avatar
vlastik63
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3945
Registrován: ned 25. bře 2012 15:37:35
Bydliště: Louny
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Je tu nějaký počítačový expert? RADY

Příspěvekod iqwe » pon 15. kvě 2017 7:51:56

Dá se nějak obnovit z paměti PC s W10 omylem zavřená karta prohlížeče Chrome? Na webu už ta stránka není.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.
Pico 75TC+Rocket R, Cloupor mini+Cobra, Koopor mini+Cobra
od 16.11.2012 vaping a 22.11.2012 poslední pyro
eCF Brno - RETROHIPSTER FETIŠISTA
Uživatelský avatar
iqwe
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 901
Registrován: pát 28. zář 2012 1:25:37
Bydliště: Brno

Re: Je tu nějaký počítačový expert? RADY

Příspěvekod Ladin » pon 15. kvě 2017 11:48:18

Pokud nemá chrome nic uloženého v TEMP, tak snad jedině Google Web History https://www.google.com/history/
2x Thinkvape Finder 167 DNA,Presa,Pico,Nemesis,Chi you,eGo,Aromamizer V1,V2,
Supreme Lite,Supreme,NextGen,Nextasis,Skyline,Ammit 22,Kayfun V3 mini,Pico RTA,
Kamikaze,Cheetah,Delivape,Cubis Pro,Mini Protank 3

Neříkej, že to nejde, raději řekni neumím. :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Ladin
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 700
Registrován: stř 11. kvě 2016 19:30:34
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Je tu nějaký počítačový expert? RADY

Příspěvekod dobrman » sob 03. čer 2017 19:43:48

dneska mě dostal support u UPC....
dopoledne přestal jít net, takže první co bylo jsem restartoval modem, několikrát, ale ta mrcha si blikala všelijak, jen ne tak jak má. Po hodině jsem šel volat na podporu. Mám sice i "pevnou" od UPC (pozůstatek z dřívějška), kde mám volání k nim zdarma, ale ta je taky přes modem. Takže za peníze z mobilu.
Po přežití automatu mi hlásili, že jsem druhý v pořadí a čekal jsem dobře 15min. Pak se ozval operátor, oznámil jsem mu co se děje a on mě přesvědčoval, že musím restartovat modem. Když jsem mu to vysvětlil řekl, že na lince nic zvláštního nevidí a že je vše OK. Přesto net nešel a tak prý to předá technikovi.
No a pak přišla ta bomba.
Operátor mě slušně požádal, jestli bych nemohl popis závady poslat technikovi mailem :D :D
Fakt jsem nevěděl, jestli se chechtat, nebo se vzteky kousnout do zadele.....
Ještě že po vysvětlení to prý pošle tedy sám.
Zajímavý je, že pár minut po skončení hovoru se modem sám restartoval a net naběhl....
Obrázek
Uživatelský avatar
dobrman
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3119
Registrován: stř 16. kvě 2012 23:21:12
Bydliště: Jindřichův Hradec
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Je tu nějaký počítačový expert? RADY

Příspěvekod mkoch » ned 04. čer 2017 16:38:00

Co se týká UPC, tak mám vlastní názor o sbírce i...:-).
K dispozici mají opravdu velmi kvalitní HW modemu, ale jejich softaci tam nahráli firmware na prezdrzku a tím je úplně zabili.
Pokud to vypadne, je nejlepší volat na podporu s požadavkem restartu modemu. Technik si stáhne konfiguraci, udělá factory (resp. UPC) reset a konfigurak vrátí.Modem, co mam doma ale umožnuje zálohu konfigurace jen technikům UPC.
Tak jsem ho přepnul na bridge a koupil si vlastní kvalitní router. Pokud mi to vypadne, stačí UPC modem vypnout, podržet reset tlačítko, zapnout a počkat 5 vteřin. Pak ho opět přepnu na bridge a do minuty mi vše jede. O síť doma si mi stará vlastní HW.
mkoch
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob 15. dub 2017 17:32:54
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Je tu nějaký počítačový expert? RADY

Příspěvekod Ragnarocek » pon 26. čer 2017 8:32:00

U nas tiez zacalo UPC rozdavat modemy, na ktorych sa neda nastavit ani LAN :D Proste je natvrdo 192.168.1.0/24 a hotovo... Takze riesenie ako Ty... Bridge, router s 1Gbps WAN a je vystarane. Minuly modem som vedel nastavit kompletne vratane VPN, tieto nove stoja za prd...
Naposledy upravil dlouhejbil dne pon 26. čer 2017 18:04:32, celkově upraveno 1
Důvod: Necituj předchozí příspěvek - přečti si pravidla
Obrázek
Uživatelský avatar
Ragnarocek
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 06. dub 2016 20:18:27
Bydliště: Bratislava
Národní vlajka:
Slovakia

Re: Je tu nějaký počítačový expert? RADY

Příspěvekod iqwe » pát 04. srp 2017 17:27:36

Je toho moc, neorientuji se, pomozte vybrat...obligátní žádost, kterou zde čteme stále. Já jen slíbím, že na rady dám a nekoupím to, co zaujalo při prvním průzkumu na prodejně.

Moje paní se rozhodla, že NUTNĚ POTŘEBUJE MÍT SVŮJ malý notes, na kterém by mohla mj. kouknout na internet a případně si přehrát nějakou hudbu. Tyto činnosti, předpokládám, bude vykonávat především doma. Na radu personálu odborných prodejen a svého též odborného posouzení, kde na prvním místě parametrů výběru figuruje bílá barva... se shlédla v něčem takovém https://www.datart.cz/Notebook-Lenovo-I ... -bily.html (ještě začátkem týdne to stálo o 1000,- víc a nebylo to ve výprodeji). Mně se nezdálo už před tou slevou, že k tomu někteří přidávají různé dárky i v hodnotě 1600,-.

Když jsem mrknul na eshopy, tak v té požedované relaci (kolem 6.500,-) se dají koupit podle mne lepší kousky, např. https://www.euronics.cz/asus-r209ha-fd0 ... gJZqPD_BwE (momentálně neporovnávám nabídky prodejců, ale jen parametry)

Potřeboval bych s výběrem poradit, protože se ve všech parametrech úplně neorientuji a nevím kterému přikládat větší význam. Nedokážu posoudit např.:
- velikost displeje 11,6/14" (pro mě je to všechno malé když mám 17")
- má význam dotykový displej?
- neposoudím podle typového označení procesor, GK a pod.
- hodnocení

Koukal jsem, že i v této cenové kategorii se vyskytuje třeba WIFI-ac, USB 3, BT 4.1 ... Vzhledem k absenci normálního HD by asi bylo vhodné, aby měl čtečku karet (na hudbu, práce s fotkami z mobilu...). Jestli jsem na něco důležitého zapomněl, tak se ptejte. Díky za rady.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.
Pico 75TC+Rocket R, Cloupor mini+Cobra, Koopor mini+Cobra
od 16.11.2012 vaping a 22.11.2012 poslední pyro
eCF Brno - RETROHIPSTER FETIŠISTA
Uživatelský avatar
iqwe
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 901
Registrován: pát 28. zář 2012 1:25:37
Bydliště: Brno

Re: Je tu nějaký počítačový expert? RADY

Příspěvekod m64 » pát 04. srp 2017 18:18:00

Poradil bych ti toto https://www.pocitarna.cz/notebooky/leno ... d-x220-22/, ale problém je ta bílá barva. Ano je to starší repasovaný počítač, ale mnohé současné hravě strčí do kapsy. Mám ho já i manželka a jsme maximálně spokojeni. V každém případě bych nebral nic s 32GB ssd . Je to jen trápení.Je to málo a pak když aktualizuješ např. Win tak to řve, že má málo místa atd. Vidím to okolo sebe, každý kdo si to koupil tak lituje.
Charles:Vy zpochybňujete přirozenou nadřazenost lidí z vyšší společnosti?
Hawkeye: To ne, narodil jsem se nahoře na ledničce.
Uživatelský avatar
m64
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 330
Registrován: stř 01. kvě 2013 16:03:11
Bydliště: Blekfild

Re: Je tu nějaký počítačový expert? RADY

Příspěvekod Ladin » pát 04. srp 2017 18:55:22

To je těžký :D . Zkusíme vylučovací metodu.
Chce jej používat i jako tablet? Ano = dotykový, Ne = co největší displej tedy asi 14".
GK je vždy lepší pokud není integrovaná, což v této cenové kategorii není reálné a všude najdeš stejnou.
Závěrem, ač to píši hrozně nerad, podobný "notebook" bych své ženě nikdy nedoporučil, obzvlášť pokud s ním nebude nikam cestovat.
Vše co má HDD EMMC a procesor typu Atom či Intel Celeron N3060 ji za chvíli začne vytáčet, protože je to zdechlina bez kapacity,
použitelná v nouzi a na cesty.

Raději jí kup nějaký starší, třeba VAIO i3, i5 v podobné cenové relaci a bude spokojená.
Vlastní zkušenost.
2x Thinkvape Finder 167 DNA,Presa,Pico,Nemesis,Chi you,eGo,Aromamizer V1,V2,
Supreme Lite,Supreme,NextGen,Nextasis,Skyline,Ammit 22,Kayfun V3 mini,Pico RTA,
Kamikaze,Cheetah,Delivape,Cubis Pro,Mini Protank 3

Neříkej, že to nejde, raději řekni neumím. :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Ladin
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 700
Registrován: stř 11. kvě 2016 19:30:34
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Je tu nějaký počítačový expert? RADY

Příspěvekod jirkaf » pát 04. srp 2017 21:37:45

Taky se přikládám v této cenové relaci za nějaký repasovany lepší kousek. Sám mám jeden z těch atomových bazmeku se 2gb ram a je to spíš za trest, ale bylo levné a malé a já to mám do práce na filmy
Hcigar VT75C + Vapor Giant V6M , Sxmini Sl + Vapor giant M5, , iStick TC 40W + Kayfun5, Uwell Caliburn
Uživatelský avatar
jirkaf
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 111
Registrován: ned 23. zář 2012 21:01:36
Bydliště: Ostrava
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Je tu nějaký počítačový expert? RADY

Příspěvekod iqwe » sob 05. srp 2017 21:11:41

Díky za rady.
@m64 díky za připomenutí prodejny v Husovicích. Už jsem tam i něco kdysi nakupoval, ale zapomněl jsem. Stejně jsem se nevyhnul tomu, abych si obnovil znalosti a něco si přečetl. Jen jsem trochu nepochopil smysl počínání výrobců směrem k co nejmenší variabilitě. RAMky se nedají rozšířit a když tam nacpou tu eMMC kartu, tak desku neosadí soklem pro HD...

Mezitím jsme navštívili původně vybranou prodejnu na prohlídku původně vybraného "NTB". Paní se trošku divila, když jsem ji upozornil, že přes stejnou barvu i kastli mi ukazuje úplně něco jiného. Výsledek byl, že k parametru "bílý" přibyl ještě druhý, a to "dotykový displej". No, tak jsme se dohodli, že bude muset přidat ještě tak 3.000,- a zajedeme do prodejny do Husovic, kde se budeme snažit najít nějaký repasovaný, co byl jako předváděcí na prodejně. A se slevou 40% se dostaneme na původní prodejní cenu 15-16t, kde už by se jednalo o jinou kategorii a třeba by mohl mít i 128GB SSD.

Jen bych ještě poprosil o radu jak se vyznat v procesorech. Ideálně nějaký odkaz na stránku, kde by byl ucelený přehled srovnání v současnosti používaných procesorů, nebo tak něco.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.
Pico 75TC+Rocket R, Cloupor mini+Cobra, Koopor mini+Cobra
od 16.11.2012 vaping a 22.11.2012 poslední pyro
eCF Brno - RETROHIPSTER FETIŠISTA
Uživatelský avatar
iqwe
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 901
Registrován: pát 28. zář 2012 1:25:37
Bydliště: Brno

Re: Je tu nějaký počítačový expert? RADY

Příspěvekod Thomas » ned 06. srp 2017 12:22:21

SX mini SL classSM Nivel, Fuzze xl2, Kubíček s Googin el., Ares, VaporGiant M5 MTL, Dwarw MTL,SM Kayfun Lite(plus), SQ(R), Kayfun 3,1, SSR 2,0 a 2,1 a RSST tank
Uživatelský avatar
Thomas
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 24
Registrován: pon 24. zář 2012 22:38:24
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Je tu nějaký počítačový expert? RADY

Příspěvekod Suchac » stř 08. lis 2017 13:41:45

Můj telefon Leagoo Kiicaa Mix, Android 7, se mi po připojení USB-C kabelem k PC neobjeví jako externí disk. Vidím ho pouze v průzkumníku, můžu si ho otevřít jako úložiště, kopírovat na něj, ale některé složky v interní paměti telefonu nevidím.
V Total Commanderu telefon v seznamu disků nevidím vůbec.
V telefonu mám volbu "přenos souborů" zatrženou.

př.: do telefonu jsem si nainstaloval emulátor Mame, v telefonu mám v kořen. adresáři složku "Mame4all", ale po otevření v exploreru (W7ultimate) tam tu složku nevidím, ale ostatní (většinu) ano. Takže si tam nemůžu z PC zkopírovat Romky :angry

Dělám něco špatně?
Naposledy upravil Suchac dne stř 08. lis 2017 14:09:47, celkově upraveno 2
HCigar VT75 Nano, Eleaf Istick Pico různé modely (+ Arctic Fox), Smok Alien (rev. B), Joyetech Ego One CT
VandyVape Berserker V2, Digiflavor Siren2 (24mm), Kay. 5 (Coppervape klon), Kay. V3 mini Plus (Noname klon), Digiflavor Siren 22, Augvape Merlin, Joyetech Tron-S (jen CLR hlavy), Kanger Subtank Nano
Suchac
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 284
Registrován: sob 05. lis 2016 15:11:36

PředchozíDalší

Zpět na Počítače a Internet

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník