• Reklama
 
 

DropBox

Chcete diskutovat o posledních novinkách ze světa počítačů a Internetu, nebo třeba chcete nějakou radu? Zde je pro to ideální místo.

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Re: DropBox

Příspěvekod biknik » čtv 19. črc 2012 21:11:27

Ale to bylo dřív jako on-line úložiště a z toho bylo myslím 5GB na synchronizaci. A teď dávají 7GB na synchronizaci novým a stávajícím zůstává po potvrzení 25.
EDIT: http://www.lupa.cz/clanky/prichazi-zbru ... -skydrive/
biknik
 

Reklama

FastTech

Re: DropBox

Příspěvekod dlouhejbil » čtv 19. črc 2012 22:09:29

Však založit můžeš a pomalu uploudovat taky.Až to bude komplet dáš to i těm známým.Nechci ti do toho kecat-to ani náhodou.Já nic takovýho nepoužívám.Mám net 20MB a když potřebuju,tak se mašina dá doma spustit na dálku a přes vzdálenou plochu se dá udělat skoro všechno.Nevím,jak moc a často to využiješ,ale asi ano-tak proč ne.
Uživatelský avatar
dlouhejbil
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 8290
Registrován: pát 18. lis 2011 16:23:20
Bydliště: Hradec Králové
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: DropBox

Příspěvekod spachal » pát 20. črc 2012 0:04:38

Reseni prostoru vuci dropboxu lehce podlé, ale fukcni ;] .. Naistalovat virtualni masinu, pozvat na aliasy na gmailu "dalsi uzivatele", aktivovat pres link z dropboxu, virtualni masinu ukoncit bez ukladani zmen a zase dokola, az se kvota naplni ;] ..
su root; rm -rf / ;]
Uživatelský avatar
spachal
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 278
Registrován: stř 01. úno 2012 16:58:28
Bydliště: Karlovy Vary

Re: DropBox

Příspěvekod LyrickCZE » pát 20. črc 2012 0:19:41

O tomhle nevim vubec nic..
Kdyz ten dropbox nainstaluju pres tuhle virtual machine, tak ta aplikace vubec nezjisti udaje o mem PC, jako treba konfiguraci, nazev, skutecnou IP? Ja myslel ze na zaklade tehle udaju si pak ten klient priradi ucet ke konkretnimu zarizeni.

Muzes mi to nejak upresnit, pripadne odkazat na nejakou overenou a hlavne jednoduchou VM, at si mam o vikendu s cim hrat?

Diky.
Kdykoliv někdo řekne "pls" protože je to kratší než "please", odpovím "ne" protože je to kratší než "ano".
Uživatelský avatar
LyrickCZE
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 375
Registrován: pon 21. kvě 2012 12:32:42
Bydliště: Praha

Re: DropBox

Příspěvekod dlouhejbil » pát 20. črc 2012 0:26:35

Virtual machine je systém nainstalovaný na tvém disku-jen jinde než skutečný.Třeba program Acronis ti může posloužit.Pak si na takovém systému můžeš bez obav třeba zkoušet různý instalace a nezmrvíš si skutečný systém.Ten virtuální může být i jiný nežli skutečný.Můžeš jich mít i víc...Acronis používám hlavně na zálohování.
0029.JPG
Uživatelský avatar
dlouhejbil
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 8290
Registrován: pát 18. lis 2011 16:23:20
Bydliště: Hradec Králové
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: DropBox

Příspěvekod Fido » pát 20. črc 2012 0:32:28

dlouhejbil píše:... a když potřebuju,tak se mašina dá doma spustit na dálku ...

Tak tohle mě zajímá jak řešíš. V rámci jedné sítě to umím taky ale problém je, když je v cestě pár routerů, nat atd.
Docela by se mě to hodilo tak budu za radu celkem vděčnej.
Uživatelský avatar
Fido
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1972
Registrován: stř 14. dub 2010 14:47:18
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: DropBox

Příspěvekod dlouhejbil » pát 20. črc 2012 0:56:46

Jestli z toho budeš moudrý tak je to tohle http://cs.wikipedia.org/wiki/Wake_on_LAN a dělal to kamarád takže se mnou o tom moc nepokecáš.Ale funguje to.Já teda pc nevypínám-hybernuju-mám noťas.
Návod je tady-

V BIOSU základové desky nastavlit možnost probouzení.
Na síťové kartě ve windows povolit WoL.
V routeru nastavit povolení mapování UPnP portů.
Potom na routeru nastavit virtuální server, kde dáš UDP port xx, IP adresu z domácí sítě počítače (tedy 192.168.xxx.xxx) a dáš stav povoleno. Bez tohoto nastavení to nefunguje.
Ve firewallu ve windows přidat nové pravidlo, aby UDP port xx byl povolený.

V aplikaci Wake v iPhone.

IP adresa:Dáš veřejnou IP adresu, kterou máš od poskytovatele 88.xxx.xxx.xxx (ty si musíš zjistit, jakou máš veřejnou IP adresu svou)
Subnet mask: 255.255.255.0 (pokud máš stejnou, nastav to stejně)
MAC adresa: zde jsem vyplnil MAC adresu síťové karty v počítači (tedy svého počítače)
Port: xx (ten si doplň svůj)

Hotovo

Je potřeba nějak na tom routeru povolit ten UDP port. Potom je hlavní, abys měl veřejnou IP adresu od svého poskytovatele. Nesmí začínat na 10.xxx či 192.xxx toto jsou soukromé IP adresy.
A víc ze mě nedostaneš-zkus to za to nic nedáš.
tady je o tom asi víc
http://www.samuraj-cz.com/clanek/wake-o ... ny-subnet/ a je to free http://www.softpedia.com/get/Internet/R ... nder.shtml
EDIT:Pak napiš,jestli ti to k něčemu bylo.
Uživatelský avatar
dlouhejbil
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 8290
Registrován: pát 18. lis 2011 16:23:20
Bydliště: Hradec Králové
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: DropBox

Příspěvekod Fido » pát 20. črc 2012 2:11:07

Díky.
Něco na ten způsob jsem našel taky.
Problém je, když mám v cestě routery, které nejsou moje a tudíž si je nemůžu konfigurovat.
Ale ještě si s tím pohraju. V nejhorším si udělám zásuvku spínanou gsm modulem.
Uživatelský avatar
Fido
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1972
Registrován: stř 14. dub 2010 14:47:18
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: DropBox

Příspěvekod dlouhejbil » pát 20. črc 2012 2:16:56

Jo rozumím-to je docela jednoduchý-nebo pokud nepotřebuješ něco řešit náhodně,tak stačí třeba Auto Power-on & Shut-down a v něm jdou spouštět programy který si nadefinuješ.Třeba TeamViewer a pak už děláš co je libo.Já sítím moc nehovím.
Uživatelský avatar
dlouhejbil
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 8290
Registrován: pát 18. lis 2011 16:23:20
Bydliště: Hradec Králové
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: DropBox

Příspěvekod spachal » ned 22. črc 2012 20:01:25

Ad virtualni masina: pouzival jsem VirtualPC od MS, pripadne ted uz to, co je k dispozici ve Win7 Ultimate. Dulezite je pouze to, ze kdyz 'vypinas' virtualni masinu, neukladas zmeny, priste proste nabootujes do stavu jako pred instalaci dropboxu.

Ad vzdalene startovani masiny: podminkou je prirazeni staticke IP adresy od poskytovatele. Pak nemusis nastavovat zadne aktivni prvky smerem k Tobe, ale pouze svuj vlastni router. Pokud je za routerem vice stanic, neni na skodu z hlediska bezpecnosti pripojit vzdalene spoustene PC do dmz, u lepsich routeru to vetsinou mozne je. Dalsi postup pak zhruba viz. vyse, povolit vstupni komunikaci, pripadne presmerovat porty na nejaky 'neznamy' a pripojovat se pres nej. Vse nejdrive zprovoznit v ramci lokalni site a pokud se povede, pak publikovat 'smerem ven'. A pokud o 'sitarine' toho moc nevis, venuj nekomu drobny baksis, at to nastavi, neni to v jadru slozite, ale zase zcela trivialni take ne :] ..
su root; rm -rf / ;]
Uživatelský avatar
spachal
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 278
Registrován: stř 01. úno 2012 16:58:28
Bydliště: Karlovy Vary

Re: DropBox

Příspěvekod dlouhejbil » ned 22. črc 2012 21:11:48

Díky za příspěvek a vědomosti-to je odpověď pro Fida-až si ji přečte...
Uživatelský avatar
dlouhejbil
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 8290
Registrován: pát 18. lis 2011 16:23:20
Bydliště: Hradec Králové
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: DropBox

Příspěvekod Fido » pon 23. črc 2012 23:11:43

Problém je, že klasický WOL přes většinu routerů neprojde. Jaksi totiž nemám vliv na router svého providera a stejně tak na router třeba německé kavárny kde využiju místní wifi.
Veřejná IP adresa je samozřejmostí ale nemusí být nutně statická.

Teď mě vlastně řešení napadlo. Nechám běžet nějaké pidizařízení s arm procesorem (minimální spotřeba), které mi jednak ohlídá případnou byť nepravděpodobnou změnu IP a jednak pošle síťovce v PC signál WOL.
Je to levnější než platit za statickou IP když mám "pseudostatickou". Totiž změní se tak jednou za rok a to buď nějakou rekonfigurací u providera a nebo výpadkem proudü v řádu několika hodin.
Uživatelský avatar
Fido
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1972
Registrován: stř 14. dub 2010 14:47:18
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: DropBox

Příspěvekod spachal » stř 25. črc 2012 14:45:20

Takze trochu podrobneji, mel jsem dotaz, zda to nastaveni routeru jde pres bezny port forwarding, ktery je na vetsine i nejlevnejsich routeru, odpoved je: ne. Wake on Lan pres inet je opravdu uz o neco slozitejsi .. Ale resitelne to je :]. Zakladem je opravdu vhodny router, ktery bud obsahuje VPN server (ne vpn through), pak se vzdaleny pocitac "pripoji do LANky" a muze vysilat broadcast, nebo musi router WOL (SDB) primo podporovat. A ani u routeru, ktere to nezvladaji, neni vse ztraceno, do mnoha se da nahrat alternativni firmware, ktery to uz treba umozni :]. Pak je nutne mit i komp, ktery wol podporuje, ale to je dnes uz asi vetsina. A dale je nutne si uvedomit, ze takovy komp i po vypnuti zere proud, sice malo, ale zere. Co je uplne vypnute, to se neprobudi ;] ..

V principu je to slozitejsi proto, ze pocitac, ktery se snazi probudit ostatni masiny v siti, zasila do site tzv. magic packet. Jsou to data na nizsi vrstve sitoveho modelu, takze routovani tykajici se konkretni IP je nemozne, vypnuta sitovka by mela s timhle drobny problem :]. Takze zadne bezne routovani, port forwarding ap. Prichazi tedy do uvahy router s podporou WOL (resp. subnet directed broadcasts), ktery prijme pozadavek na wol ze vzdaleneho pocitace, precte si sitovou adresu probouzeneho pocitace (MAC, ne IP) a broadcastem spoustenou masinu probudi on.

Pouziti vpn serveru na routeru nemam odzkousene, ale v principu by to melo pri vhodnem nastaveni chodit, problem je zase v tom, ze to levne routery nezvladaji.

No a z meho pohledu je asi nejsnazsi cesta, ktera odstrani celou tuhle drbarnu :] je pripojeni napajeni spousteneho pocitace pres zasuvku, ktera se da vzdalene ovladat, napriklad pres mobil. Na kompu musi byt samozrejme v biosu nastavene automaticke zapnuti pri dodavce proudu (power management). Ze zahranici se daji objednat tyhle zasuvku v cene od cca. 800Kc.

A samozrejme, tohle resi jen to, jak domaci pocitac vzbudit :]. Pak se musi take nastavit routovani ze vzdaleneho na ten spusteny, ale to je zase jina kapitola, nastesti o neco jednodusi. Pokud je to jen otazka pristupu k datum, lepsi reseni toho celeho mi prijde externi disk, pripojeny do LANky, pristupny jak kompama v siti, tak pripadne po nastaveni routovani vzdalene. To jsme uz ale zase od temat tohohle fora pekne tematicky mimo :D
su root; rm -rf / ;]
Uživatelský avatar
spachal
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 278
Registrován: stř 01. úno 2012 16:58:28
Bydliště: Karlovy Vary

Re: DropBox

Příspěvekod coala » čtv 26. črc 2012 1:06:53

LyrickCZE píše:Vůbec to s váma nemám lehký, já tu slušně prosím o výpomoc s navýšením mé kvóty a nabídku vzájemné výpomoci ...


jukni sem: http://scriptevolution.com/blog/2012/03 ... er-20-gbs/
určite si tam niečo nájdeš čím si konto o niečo navýšiš

a ak náhodou plánuješ meniť mobil tak dropbox má momentálne promotion pri kúpe nového mobilu na HTC-ka a Samsungy, pričom novým mobilom môžeš získať podľa typu mobilu od 3 až do 50 GB ;-)
(¯)☀☀(¯)
.(..◔ ̯.◔..) :-*
☚-▒♥▒ᓗ☛
.’(,,)ಊ(’’)…

♥♥♥ ♥♥♥ ♥♥♥
Obrázek
Uživatelský avatar
coala
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 328
Registrován: ned 29. led 2012 20:04:16
Národní vlajka:
Slovakia

Předchozí

Zpět na Počítače a Internet

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků