• Reklama
 
 

pošta Poštou

Vše co nejde pořádně někam zařadit.

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Re: pošta Poštou

Příspěvekod iqwe » pát 09. bře 2018 4:05:06

Obrázek
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.
Pico 75TC+Rocket R, Cloupor mini+Cobra, Koopor mini+Cobra
od 16.11.2012 vaping a 22.11.2012 poslední pyro
eCF Brno - RETROHIPSTER FETIŠISTA
Uživatelský avatar
iqwe
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 901
Registrován: pát 28. zář 2012 1:25:37
Bydliště: Brno

Reklama

Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.

Re: pošta Poštou

Příspěvekod Dr.Watson » pát 09. bře 2018 11:02:27

:hand
Tohle schvaluji, kdyby to bylo před každým barákem, to by měli doručovatelé život!!!

...ještě přidat řádek "A chci aby "mí" pošťáci měli víc jak 13 tis. hrubého.
Odesláno z mého PC jménem Ráchel III. pomocí drátů a elektriky.

„Musím se červenat, Watsone,“ zašeptala paní Holmesová pohoršeným hlasem.
Jako každý, kdo má světu co říci, píši pouze ve větách holých.
S vloženými souvětími... a sem tam obrázkem který tutově není k věci, zato přísně multikultiincool sluníčově a genderově vyrovnaný.
Dr.Watson
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 453
Registrován: čtv 05. led 2012 19:32:14

Re: pošta Poštou

Příspěvekod Suchac » pát 09. bře 2018 13:40:54

Dr.Watson píše:...ještě přidat řádek "A chci aby "mí" pošťáci měli víc jak 13 tis. hrubého.

Jsi blázen? ...z čeho by pak pan generální bral ty miliony? http://g.cz/ceska-posta-posledni-ostruv ... lendrianu/
HCigar VT75 Nano, Eleaf Istick Pico různé modely (+ Arctic Fox), Smok Alien (rev. B), Joyetech Ego One CT
VandyVape Berserker V2, Digiflavor Siren2 (24mm), Kay. 5 (Coppervape klon), Kay. V3 mini Plus (Noname klon), Digiflavor Siren 22, Augvape Merlin, Joyetech Tron-S (jen CLR hlavy), Kanger Subtank Nano
Suchac
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 284
Registrován: sob 05. lis 2016 15:11:36

Re: pošta Poštou

Příspěvekod babka » pon 12. bře 2018 23:22:40

Najde se někdo se zkušeností posílání balíků do Kanady? Chci poslat balíček (slivovice, knížky, kosmetika) a nevím na co se na poště připravit. Posílám v typizované krabici (zakoupeno na poště) a předpokládám, že příjdu na poštu - podám balíček - zaplatím a hotovo. Nebo jsou nějaké záludnosti?
Uživatelský avatar
babka
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 40
Registrován: sob 19. kvě 2012 9:23:50
Bydliště: Chropyně
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: pošta Poštou

Příspěvekod Dr.Watson » úte 13. bře 2018 13:47:38

Jo, představu máš dobrou akorát se rozhodni zda pošleš Prioritně (letecky) nebo Ekonomicky (lodí), časový i finanční rozdíl je dost drastický. Neposílej to jako Cenný balík ale Standardní. O slivovici nemluv a dej ji do flašky z umělé hmoty - takové ty bezpečnostní. Posíláš běžné věci jak píšeš víceméně DǍRKY - kosmetika, knihy etc., slivovici v žádném případku! Balík zabal, poštovní krabice je ideální a převaž solidním špagátem.
Na poště s Tebou vypíší (asi Ti dají sami vypsat adresy a tak) průvodku co má asi tři nebo čtyři listy, je v tom i celní prohláška (nebo ji dají zvlášť) - tam se právě popisuje oč jde - tuším tři možnosti a popis, jak jsem psal výše (dá se zaškrtnout i VZORKY). No, to podepíšeš a přijdeš o hromadu peněz... podle váhy, kilo slivovice... Kanada je dobrá, letecky to půjde rychle (problém není dostat to z ČR ale aby fungovala pošta na druhé straně, třeba USA to flákaj).

Edit: Dodám- slivovici jen tak posílat nesmíš, na alkohol se vztahují dost přísné celní předpisy stejně jako na tabák - jen pro upřesněnění - Ty rozhoduješ co pošleš.
Odesláno z mého PC jménem Ráchel III. pomocí drátů a elektriky.

„Musím se červenat, Watsone,“ zašeptala paní Holmesová pohoršeným hlasem.
Jako každý, kdo má světu co říci, píši pouze ve větách holých.
S vloženými souvětími... a sem tam obrázkem který tutově není k věci, zato přísně multikultiincool sluníčově a genderově vyrovnaný.
Dr.Watson
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 453
Registrován: čtv 05. led 2012 19:32:14

Re: pošta Poštou

Příspěvekod babka » úte 13. bře 2018 14:42:41

Pošlu to lodí - to je jasné:-) Už jsem se na stránkách pošty dívala na to celní prohlášení - knížky a kosmetika není problém, ale co s tou slivovicí? Mám napsat "aperitiv drink" nebo jak....? Nechci lhát - kdyby to namátkově kontrolovali, nestojí to za to. Posílám hlavně tu slivovici (tam prý je to "tekuté zlato") - ten zbytek je spíš proto, aby ta krabice byla vyplněná.
Uživatelský avatar
babka
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 40
Registrován: sob 19. kvě 2012 9:23:50
Bydliště: Chropyně
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: pošta Poštou

Příspěvekod dlouhejbil » úte 13. bře 2018 16:42:13

Jak napíšeš drink, tak to omrknou a máš stejný průšvih. To raději napsat např. pleťová voda a risknout to.
Nebo doma vypít a bude se ti hned líp balit. :D
Uživatelský avatar
dlouhejbil
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 8290
Registrován: pát 18. lis 2011 16:23:20
Bydliště: Hradec Králové
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: pošta Poštou

Příspěvekod Dr.Watson » úte 13. bře 2018 17:56:09

No... Jak říká Bill...
Nerozepisovat kromě knih a dárků, dají se napsat i vzorky (reklamní), jak je tam tekutina, je to brána do pekel, ostatně, jak o tom přemýšlím, projde to přez rentgen a stejně to prohlédnou ručně - tekutiny jsou tekutiny a předpisy jak na lodích tak letadlech budou podobné.
Celnící a poštovní zmocněnci prolejzaj i sypké látky, teď je to naprdík když to nejde pozemně. Sypké zas pro podezření z drog.
Ono by to bylo blbé chytit krásnou Terez a nechat je to posílat poštou jako sušené mléko...
Za mne slivku neposílat a popsat pitou rozkoš skypem...

Před několika roky byl ten průšvih i u nás, něco se rozsypalo z balíku z ciziny a zasahovalo protidrogový se speciálkou, bylo to i v novinách.
Já zažil jen zásahovku na to že balík tikal (budík) a koukal jsem co z toho bylo za tóčo. I my máme povinnost hlásit podezřelé zásilky :jeep:
Odesláno z mého PC jménem Ráchel III. pomocí drátů a elektriky.

„Musím se červenat, Watsone,“ zašeptala paní Holmesová pohoršeným hlasem.
Jako každý, kdo má světu co říci, píši pouze ve větách holých.
S vloženými souvětími... a sem tam obrázkem který tutově není k věci, zato přísně multikultiincool sluníčově a genderově vyrovnaný.
Dr.Watson
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 453
Registrován: čtv 05. led 2012 19:32:14

Re: pošta Poštou

Příspěvekod dlouhejbil » úte 13. bře 2018 19:23:43

No neriskoval bych to.....
Vloni v Egyptě měla moje touhu dovézt si domů nějaké ty lastury a pod. Je to samozřejmě zakázáno. Tak jsem to balil do alobalu a následně do kosmetické brašničky, společně s pastou na zuby. mýdlem a pod. aby to vypadalo, že je to třeba nějaká karabička....dal jsem tomu ten tvar....no a když viděla na letišti při odletu ty kontroly, tak jsme nakonec zahnuli na WC a tam jsme to vybalili a ponechali. Takže asi tak.

Opravdu bude největší užitek ze samospotřeby. :D
Uživatelský avatar
dlouhejbil
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 8290
Registrován: pát 18. lis 2011 16:23:20
Bydliště: Hradec Králové
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: pošta Poštou

Příspěvekod iqwe » úte 13. bře 2018 19:57:44

Dovézt do Kanady tvrdý alkohol do 70% a 1,14l možné je. Jen se nesmí narazit na provincii, která to má zakázáno nějakým provinčním zákonem. :D
Ještě horší to bude s tou poštou (a tím nemyslím, že skleněná láhev by neopustila ani ČR). Myslím, že průchodnější jsou spedice, jako Fedex a pod. Dotázal bych se u nich nebo si nechal poradit od konzulátu.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.
Pico 75TC+Rocket R, Cloupor mini+Cobra, Koopor mini+Cobra
od 16.11.2012 vaping a 22.11.2012 poslední pyro
eCF Brno - RETROHIPSTER FETIŠISTA
Uživatelský avatar
iqwe
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 901
Registrován: pát 28. zář 2012 1:25:37
Bydliště: Brno

Re: pošta Poštou

Příspěvekod Dr.Watson » úte 13. bře 2018 20:40:18

Možné to je ale musí se proclít, já pochopil, že slečna nebo paní chtěla jen na poštu. Takhle by musela na celní úřad.
Odesláno z mého PC jménem Ráchel III. pomocí drátů a elektriky.

„Musím se červenat, Watsone,“ zašeptala paní Holmesová pohoršeným hlasem.
Jako každý, kdo má světu co říci, píši pouze ve větách holých.
S vloženými souvětími... a sem tam obrázkem který tutově není k věci, zato přísně multikultiincool sluníčově a genderově vyrovnaný.
Dr.Watson
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 453
Registrován: čtv 05. led 2012 19:32:14

Re: pošta Poštou

Příspěvekod babka » úte 13. bře 2018 21:16:46

Aha - tak když to pošlu přes Fedex, tak to bude drahé, ale bez problémů? Pochopila jsem to správně? A je to provincie Ontario - v pohodě.
Uživatelský avatar
babka
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 40
Registrován: sob 19. kvě 2012 9:23:50
Bydliště: Chropyně
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: pošta Poštou

Příspěvekod iqwe » úte 13. bře 2018 22:52:14

Doktore, já jen z odkazu usuzuji, že se do Kanady dá bezcelně dovézt, tedy že není totální zákaz.
https://www.cbsa-asfc.gc.ca/travel-voya ... t-eng.html

Otázka je jakým způsobem poslat. Kanadská pošta si určuje další pravidla
https://www.canadapost.ca/tools/pg/manu ... sp#1378246

@babka
To netvrdím, jen při jejich cenách očekávám lepší servis, tedy třeba, že budou vědět nebo budou umět zjistit, jestli je to vůbec možné. Navíc mají infolinku zdarma.
A co zkusit zavolat na ten konzulát, že bych svým kanadským přátelům rád poslal dárek a nevím jestli je to možné...
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.
Pico 75TC+Rocket R, Cloupor mini+Cobra, Koopor mini+Cobra
od 16.11.2012 vaping a 22.11.2012 poslední pyro
eCF Brno - RETROHIPSTER FETIŠISTA
Uživatelský avatar
iqwe
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 901
Registrován: pát 28. zář 2012 1:25:37
Bydliště: Brno

Re: pošta Poštou

Příspěvekod babka » stř 14. bře 2018 1:30:30

Ach jo - já si to teda představovala opravdu jak Hurvínek válku:-) Zítra zkusím ten Fedex a uvidím...
Moc vám všem děkuju za pomoc.
Uživatelský avatar
babka
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 40
Registrován: sob 19. kvě 2012 9:23:50
Bydliště: Chropyně
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: pošta Poštou

Příspěvekod Soptik81 » pát 16. bře 2018 14:53:19

Česká pošta v rámci zdokonalování služeb, postupuje o další stupínek do zapomnění.
Alespoň v mém žebříčku.
K čemu mají sledování zásilky, když stav zásilky neaktualizují?
Jen v letošním roce mám dvě zásilky z Fasttechu, které mají poslední status výstup z vyměňovací pošty.
Další tři zásilky vnitrostátní, a všechny tři mají poslední status přijata do přepravy a dále se statusy nemění.
Naštěstí dnes dorazila i poslední z pěti těchchto zásilek, takže vlastně nemám nad čím zoufat.
Na fakt, že ČP doručuje balík z Číny v rámci republiky stejně dlouhou dobu, za jakou zásilka cestuje přes půl světa jsem si již zvyknul.
Teď k tomu přidají v letošním roce jako bonus nefunkční sledování zásilek.
Když porovnám poslední zásilku baterek z NKON, přepravovanou GLSkem, tak z Holandska ke mě na stůl necelé tři dny.
PPL, Geis a další v rámci republiky 24 hodin, to se České poště u mých zásilek od loňských vánoc ještě nepovedlo dodržet.
Proto pokud má obchodník v možnosti dopravy k České Poště alternativu, volím vždy raději konkurenci.
Obrázek
Uživatelský avatar
Soptik81
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 256
Registrován: čtv 13. říj 2011 5:19:37
Bydliště: Český Těšín
Národní vlajka:
Czech Republic

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků