• Reklama
 
 

GotVapes VISION ViVi NOVA™ 2.8ml Twist-On Replaceabe Coil TA

Druhy-výrobce, Plnění, Jiné dotazy obecně.

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Re: GotVapes VISION ViVi NOVA™ 2.8ml Twist-On Replaceabe Coi

Příspěvekod fofros » stř 16. led 2013 3:01:59

Profrézoval jsem otvor na knot, tak aby se tam vlezly dva 2mm knoty. Frézoval jsem od té drážky do stran, aby byly oba knoty vedle sebe, pod tou zarážkou na tu silikonovou čepičku. Všechny hrany jsem se snažil zaoblit, aby se mi při nasouvání knoty nepřeřízly, byla to docela piplačka. Umotal jsem na tyto knoty double spirálku z 0,17 kanthalu, 5 závitů s výsledným odporem 1,5 ohmů, konce knotů jsem rozpletl. Nalil liquid, namontoval na Vamo (3,1V, NO1), rozkouřil a teda :O :O :O to je šílená palba. Přes oblaka dýmu, nevidím na monitor, kouř je teplý a ta chuť, to je pohádka. Vivina tímto popošla minimálně o dva levely výš. Sice to žere i trávu kolem cesty, což mi říká, že bych si měl namíchat slabší liquidy, ale je to neskutečná paráda. Nic se nikde nepřipaluje, z obou knotů jsem ještě po rozpletení pro jistotu vytáhl jeden pramen, spirálka je skvěle zásobována liquidem a neprotéká to!!!. Má to trošku větší odpor při potáhnutí, protože kotelna je tím vším docela napěchovaná.
Jakmile to budu čistit, nafotím a hodím sem pro lepší představu, jak na ty drážky.

P.S. sakryš, tohle je opravdu MEGA hulení :smoke :smoke :smoke
Hulím to kvůli zdraví, smradu a prachům!!! A navíc si s tím i pěkně vyhraji.
Obrázek
Uživatelský avatar
fofros
Kuřák
Kuřák
 
Příspěvky: 65
Registrován: pon 17. pro 2012 13:52:07
Bydliště: Kopřivnice
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

FastTech

Re: GotVapes VISION ViVi NOVA™ 2.8ml Twist-On Replaceabe Coi

Příspěvekod cema » sob 26. led 2013 8:33:55

jj to me zajima nemel by si uz cistit?:-D
ego C,CE4+,vivi nova, joyetech mod 18650
cema
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 24. bře 2011 21:20:47
Bydliště: Kutná Hora
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: GotVapes VISION ViVi NOVA™ 2.8ml Twist-On Replaceabe Coi

Příspěvekod Pateyl » sob 26. led 2013 11:41:19

fofros: Taky dávám 2x2mm knoty a aby nebyl tak velkej odpor při potažení převrtal jsem jeden sací otvor a už je to pohoda :mrk Každopádně jsem zvědav na fotky, tak šup sem s nima :D
Joyetech eVic + Oddy / Genesis Cobra / Visiom Vivi Nova, Joyetech upgrade 1000mAh + Kanger T2/T3
E-liquid Dekang - 18 mg Davidoff, Inawera VPG Power Smoke + Wera Garden - 16 mg - Old Havana, Kent, Desert Voyager a další.
Historie: eGo-T - eGo-W - eGo-C - eGo-C (typ B)
eCF Havlíčkův Brod a okolí
Ono je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém.
Uživatelský avatar
Pateyl
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 102
Registrován: stř 29. úno 2012 11:25:35
Bydliště: Jihlava
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: GotVapes VISION ViVi NOVA™ 2.8ml Twist-On Replaceabe Coi

Příspěvekod fofros » pon 28. led 2013 13:05:53

Fotky dohodím, jen se mi tam stala taková podivná věc. Jeden den to hulilo skvěle a druhý den to nehulilo vůbec, po rozebrání jsem zjistil, že se mi závity spirálky svezly k sobě a bylo to prakticky ve zkratu. Někde se stala chyba při motání, anebo měl ten kanthal nějaký paměťový efekt a při zahřátí se začal deformovat. Budu to ale zkoušet dál.
Objednal jsem lepší knoty a jiný kanthal, tak uvidíme.
Hulím to kvůli zdraví, smradu a prachům!!! A navíc si s tím i pěkně vyhraji.
Obrázek
Uživatelský avatar
fofros
Kuřák
Kuřák
 
Příspěvky: 65
Registrován: pon 17. pro 2012 13:52:07
Bydliště: Kopřivnice
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: GotVapes VISION ViVi NOVA™ 2.8ml Twist-On Replaceabe Coi

Příspěvekod Pateyl » pon 28. led 2013 13:13:06

Už to tady někdo psal, tak to jenom zopakuji. Po namotání spirálky na knoty je dobré spirálku i knoty několikrát nažhavit nad sporákem do ruda, spirálka potom perfektně drží namotaný tvar a knoty mají o něco lepší podání chuti. Ozkoušeno a doporučuji :mrk
Joyetech eVic + Oddy / Genesis Cobra / Visiom Vivi Nova, Joyetech upgrade 1000mAh + Kanger T2/T3
E-liquid Dekang - 18 mg Davidoff, Inawera VPG Power Smoke + Wera Garden - 16 mg - Old Havana, Kent, Desert Voyager a další.
Historie: eGo-T - eGo-W - eGo-C - eGo-C (typ B)
eCF Havlíčkův Brod a okolí
Ono je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém.
Uživatelský avatar
Pateyl
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 102
Registrován: stř 29. úno 2012 11:25:35
Bydliště: Jihlava
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: GotVapes VISION ViVi NOVA™ 2.8ml Twist-On Replaceabe Coi

Příspěvekod fofros » pon 28. led 2013 13:20:00

Neboj se, tohle vše jsem udělal. Než se do něčeho vrhnu, tak si to pořádně prostuduji a navíc je mi rádcem velmi zkušený Vaper a motač, takže si myslím, že jsem neopomněl nic, z čeho by později mohly vzniknout problémy. Spirálku jsem měl na můj vkus dostatečně utaženou, spíš si myslím, že to vytažení těch dvou pramenů z knotů po nasazení do hlavy způsobilo tu volnost spirále a její dodatečný pohyb při zahřívání. Příště už prameny tahat ven nebudu.
Hulím to kvůli zdraví, smradu a prachům!!! A navíc si s tím i pěkně vyhraji.
Obrázek
Uživatelský avatar
fofros
Kuřák
Kuřák
 
Příspěvky: 65
Registrován: pon 17. pro 2012 13:52:07
Bydliště: Kopřivnice
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: GotVapes VISION ViVi NOVA™ 2.8ml Twist-On Replaceabe Coi

Příspěvekod Dzouk » pon 28. led 2013 13:20:37

Každý to dělá jinak. Já jsem si otestoval že pro mně je nejlepší kanthal vyžhavit tedy popustit jestě před namotáním.Ztratí paměťový efekt a lepší se to motá.Není to z mojí hlavy někde jsem to vyčetl.
Jenom to co si sám namíchám,moc to neřeším takže něco mezi 9-12 mg.
Jamalalicha i paprťála,chánua,chánua,e hánua,e hánu,džalala,džalala-a,a paprťála. Patláma,patláma,patláma a…žbrluch!
Uživatelský avatar
Dzouk
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 202
Registrován: sob 19. led 2013 12:44:13
Bydliště: Karlovarský kraj
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: GotVapes VISION ViVi NOVA™ 2.8ml Twist-On Replaceabe Coi

Příspěvekod fofros » pon 28. led 2013 15:18:16

Tak tady jsou slíbené fotky:

Plně osazená hlava
280120132441.jpg


Vyjmutá spirálka s knoty- takhle to dopadlo, závity se sjely k sobě a jen se to připalovalo a nekouřilo, Vamo to už nechtělo brát, odpor 0,6ohmů
280120132442.jpg


Detail vyfrézování otvorů na knoty
280120132443.jpg


a ještě jeden
280120132445.jpg


Tak jsem provedl setup v.2.0. Škoda jen, zapomněl jsem to nafotit.
2 knoty 2mm Silica Rope, kanthal 0,18mm (41ohm) bispirála 5 závitů, výsledný odpor 1,2ohmů. Kanthal i knoty jsem řádně vypálil před i po složení hlavy. Vamo mělo problémy a někdy prostě hlásilo zkrat, tak jsem to namontoval na UT a už to jede, čoudí to jak tepelná elektrárna v plném výkonu. Prostě parádička, chuť skvělá, zásobování spirálky jest dostatečné, neboť i dlouhé potahy rychle za sebou nezanechávají v ústech chuť spáleniny.
Jediný problém je ten, že se celá Vivina docela dost zahřívá, pokud tahám tak 2 minuty v kuse, ale stačí na chvilku přestat a ona zchladne. Je v kotelně asi málo místa a stěny kotelny se rychle zahřejí. Nicméně nic se nepálí, takže je to v pohodě. Dým ale není tak teplý, jako byl u předešlého setupu, ale i tak je o dost teplejší, než s klasickou hlavou 2,4ohm.

Toť vše. Snad to vydrží a pojede co nejdéle, kdyby se něco podělalo, tak sem písnu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Hulím to kvůli zdraví, smradu a prachům!!! A navíc si s tím i pěkně vyhraji.
Obrázek
Uživatelský avatar
fofros
Kuřák
Kuřák
 
Příspěvky: 65
Registrován: pon 17. pro 2012 13:52:07
Bydliště: Kopřivnice
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: GotVapes VISION ViVi NOVA™ 2.8ml Twist-On Replaceabe Coi

Příspěvekod panel1 » pon 28. led 2013 19:30:03

vivi nova mini - možná se ptám hodně blbě - omlouvám se dopředu..
vyndal jsem to plastový něco kolem spirálky.. asi se to trochu připalovalo.. je to v pořádku to vyndat ?
Uživatelský avatar
panel1
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 136
Registrován: stř 16. led 2013 19:34:01
Bydliště: Praha

Re: GotVapes VISION ViVi NOVA™ 2.8ml Twist-On Replaceabe Coi

Příspěvekod dobrman » pon 28. led 2013 20:01:36

v poho, já to vyndavám automaticky hned u nových (i u V2)...
Obrázek
Uživatelský avatar
dobrman
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3119
Registrován: stř 16. kvě 2012 23:21:12
Bydliště: Jindřichův Hradec
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: GotVapes VISION ViVi NOVA™ 2.8ml Twist-On Replaceabe Coi

Příspěvekod panel1 » pon 28. led 2013 20:06:16

a když už mám napálenej knot ke spirálce.. jako fakt to smrdí už.. to se tak prostě asi stane ( i když po tejdnu ? - ale kouřil jsem hodně no.. )
suchý pálení asi bylo až moc suchý..
je fakt tak snadný přemotat si novou spirálku?
jakej drát a knot lze doporučit ( průměr ) ? :)

a udělal jsem to správně že jeden drát od spirály jde bokem kolem závitu a druhej tim prostředním kovovým "trnem"?

edit: vřelé díky fofrosovi !
Naposledy upravil panel1 dne pon 28. led 2013 20:42:27, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
panel1
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 136
Registrován: stř 16. led 2013 19:34:01
Bydliště: Praha

Re: GotVapes VISION ViVi NOVA™ 2.8ml Twist-On Replaceabe Coi

Příspěvekod fofros » pon 28. led 2013 20:27:22

Tak pokud je spirálka dobrá, tzn. že žhaví, určitě bych se pokusil to ještě vypálit. Pokud to provedeš pořádně, tak ti to zhnědnutí knotů zmizí, popř. pokud už to bylo hodně napálené, tak alespoň výrazně vybledne.
No a namotání nové spirálky? Jak pro koho, ale žádnou vědu v tom nehledej a ano, jeden drát by měl jít po stěně hlavy, pak vložit silikonový kroužek a druhý drát vést středem kroužku a utěsnit jej tím kovovým trnem.
Odporový drát použij od 0,18 po 0,20 s odporem 40-50ohmů na 1metr (asi bych se držel drátu 0,18 s 41 ohmy na metr) a knot můžeš použít buďto jeden o průměru 2mm, nebo čtyři o průměru 1mm. Záleží, co bude tobě víc vyhovovat, ale na 1x2mm se ti bude spirálka motat mnohem lépe. Spirálku motej 4-6 závitů, podle toho kolik snese tvůj HW a co ti víc chutná. Víc závitů znamená větší odpor a pokud nemáš grip s VV, tak určitě motej 5 závitů, čímž by ses měl dostat, u mnou doporučeného kanthalu, na zhruba 2,4 ohmů.

Pokud by ti nebylo něco jasné, klidně se ptej, nebo mi napiš SZ.
Hulím to kvůli zdraví, smradu a prachům!!! A navíc si s tím i pěkně vyhraji.
Obrázek
Uživatelský avatar
fofros
Kuřák
Kuřák
 
Příspěvky: 65
Registrován: pon 17. pro 2012 13:52:07
Bydliště: Kopřivnice
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: GotVapes VISION ViVi NOVA™ 2.8ml Twist-On Replaceabe Coi

Příspěvekod ZeroZer » pon 28. led 2013 21:04:57

Panel1 :

Než se vrhneš na přemotávání a dopadneš jako Dobrman, který přemotává již před použitim, tak pár rad, také :mrk :
Výdrž spirálky a knotů se ti odvíjí od tří věcí :
1) Použitá baterie, respektive použité napětí - tedy zda se jedná o běžnou EGO nebo o VV
2) Použité příslušenství - když vycházím z tvého podpisu, jedná se o Vivi Nova Mini ? Jestli ano, tak těch je k dnešnímu dni asi tak 25 výrobců, s velice rozdílnou kvalitou.
3) Použitý liquid - čím hustší, tím víc zanáší = čím víc podíl VG, tím menší životnost.

Jsi z Prahy - tak se stav v pátek v R-Baru. Slavím tam narozeniny a to bývám mimořádně vstřícný...přinesu ti tam běžnou vivinu, nebo minivivinu a řeknu, kde je chyba... :mrk Nejen já, i další účastníci. Pak můžeš porovnat a případně napsat zde své závěry... :mrk
ZeroZer
 

Re: GotVapes VISION ViVi NOVA™ 2.8ml Twist-On Replaceabe Coi

Příspěvekod dobrman » pon 28. led 2013 21:27:45

tak ti nevím, slepneš nebo je to něco horšího??
dopadneš jako Dobrman, který přemotává již před použitim


nikdy a nikde jsem nepsal, že přemotávám před použitím...

ju? :mrk

jinak v dalším s tebou souhlasím

(i když nerad ... :D :D :D )
Obrázek
Uživatelský avatar
dobrman
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3119
Registrován: stř 16. kvě 2012 23:21:12
Bydliště: Jindřichův Hradec
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: GotVapes VISION ViVi NOVA™ 2.8ml Twist-On Replaceabe Coi

Příspěvekod ZeroZer » pon 28. led 2013 21:32:32

Dobrmane, Dobrmane...do roka a do dne... :mrk

dobrman píše:v poho, já to vyndavám automaticky hned u nových (i u V2)...


Abych byl tedy akurátní v citacích - nepřemotává, vyndává. Výsledek je stejný...každopádně díky za souhlas v nastíněných bodech. :mrk
ZeroZer
 

PředchozíDalší

Zpět na Cartomizéry

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník