• Reklama
 
 

T2 Clearomizér

Druhy-výrobce, Plnění, Jiné dotazy obecně.

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

T2 Clearomizér

Příspěvekod biknik » ned 19. srp 2012 21:50:25

T2 Clearomizer
Systém: knotový clearomizér s obsahem 2.4ml
Elektrický odpor: 2.4 - 2.6 Ω
Délka tubusu: 35.5mm
Šířka tubusu dole a celková šířka: 15mm
Celková délka 74.3mm
Závit: eGo
Náústek: kulatý
Vnitřní průměr náústku: 0.57mm
Váha: 11g
Výrobce: nezjištěn
K T2 jsou i náhradní hlavy v hodnotách
1,4---1,6 Ohm
2.1---2,3 Ohm
2,7---3,0 Ohm

Někdy bývá označován jako T2 CC (Coil Changeable) což ve volném překladu znamená, že se jedná o systém s vyměnitelnými hlavami. V zahraničí se také nazývá Kanger T2 (dobré do vyhledávače). Závit eGo je kompatibilní se všemi bateriemi typu eGo. Pro užívání se závitem typu 510 nutno použít redukci 510/eGo. Existují dvě verze-s krátkými knoty a silikonovou mističkou pod nimi, která drží trochu liquidu u knotů. Na trh se dostává i verze s knoty dlouhými. Materiál tubusu je plast. Materiál spodního dílu se závitem a vrchního dílu na tubusu je chromovaná směs mědi pravděpodobně s nějakou příměsí. Ve spodním dílu jsou dva sací otvory. Tubus se jeví jako rovný, ale je zde nepatrný rozdíl v šířce spodní a horní části a to 0.4mm. Pro představu je výškově shodný s Vision EGO a přibližně o 6mm vyšší než CE4+ je však širší. Zkušebním měřením obsahu jsem naměřil 2.1ml oproti udávaným 2.4. Vyměnitelná hlava má výšku téměř 28mm. Je vyšší než u populárních např. ViVi NOVA nebo Vision EGO a na rozdíl od nich má vnitřní závit. Závity středové tyčky v těle Clearu a závit hlavy nejsou na rozdíl od zmiňovaných systémů zatěsněny „O“ kroužkem. Mistička pod knoty je z jedné strany sešmiknutá pro snadnější plnění kapátkem či jehlou. Hlava vystupuje nezvykle nad tubus a našroubováním náústku který je u závitu opatřem „O“ kroužkem dochází k zatěsnění celého systému. V nové verzi náústků jsou uvnitř pro zpevnění čtyři žebra a nemělo by již docházet k praskání jako u předchozí verze.

Výrobců tohoto systému je několik. Testovány byly dva kusy po dobu 15dnů. Jeden z nich intenzivněji, při celkové denní spotřebě 3-4ml čiré báze s příchutí, jako celek zlatavé barvy. Zakoupeno u prodejce který je nejdéle na českém trhu. Ve svých příspěvcích však mějte na paměti, že výrobců je několik a můžou zde být rozdíly.

T2
Obrázek

T2 bok
Obrázek

T2 spodek
Obrázek

Moje poznatky-
Kouřivost a chuť jedním slovem - excelentní. Odpor vzduchu při potahování - minimální. Kouř mi přijde teplejší než u všech v součastnosti populárních knotových Clearů. Chuť i teplota mi přijdou nejblíže k eGo-W. Tvar náústku je příjemný. Objem pro mě optimální. Subjektivně mám pocit, že je třeba častěji čistit - proplachovat než např. ViVi nebo eGo-W a to po přibližně 3-4 naplněních, jinak dochází ke snižování síly chuti a dýmu. Ale to může být hodně subjektivní. Suché pálení je jednoduché-není však možno našroubovat samotnou hlavu na baterii.
Bohužel při utažení, které by mi přišlo akorátní docházelo u obou kusů k protékání do středové trubičky a teprve při silném zatažení k protékání nedochází. Různě zkoušeno testováno - je to tak. Je třeba použít relativně velkou sílu na zatažení a přitom dávat pozor aby nedošlo k deformaci hlavy. Optimální se mi jeví ji uchopit co nejvýš přes kus textilie a utáhnout. Otázkou zůstává, co na to po pár utaženích závit a jestli se tím nestírá možnost výměny hlav. Dle mě dostupných informací se už stalo, že závit odešel. Uvidíme, co na to čas. Na druhou stranu je i kopice uživatelů, kterým to neprotéká ani při „běžném“ zatažení. Absence „O“ kroužku mezi dvěma závity v kapalině je ale technickou chybou. Také bude záležet na hustotě použitého liquidu a okolní teplotě. Také na tom, zda systém chceme čistit a nebo to neřešit a rovnou koupit novou hlavu.
U jednoho ze dvou kusů došlo k samovolnému naprasknutí tubusu nad dolní částí horního kovového dílu. Zatím ničemu nevadí uvidíme. O naprasknutí tubusu jsem četl i z více zdrojů. Jako nevýhodu taktéž vidím napevno spojený spodní kovový díl s tubusem. To by měla vyřešit nová verze.
Optimální pracovní napětí na mém gripu VV GS se mi jeví 3.6 - 3.9V. Při vyšším začíná být cítit spálenina a je třeba držet Clear déle vzhůru nohama aby došlo k dostatečnému nasátí knotů. Otáčení je třeba provádět i při pro mě optimálním napětí, ale ne tak často. Tuto nesnáz by měla vyřešit nová verze hlavy s delšími knoty.
Co se týče spotřeby, tak jsem ji nijak neměřil-můj názor je, že to, co spotřebuju, to mám v sobě. Pro kutily Tuňáky - ne pro běžné uživatele je zde možnost i výměny „přemotání“ spirálky, ale je to komplikovanější než u jiných systémů.

Závěr: Pro mě jednička a top systém pro jeho perfektní hulivost a podání chuti, pro někoho mohou být zmiňované problémy s protékáním, nebo naopak občasným pociťováním spáleniny překážkou. Také je tu riziko napraskávání tubusu. Za mě ale můžu doporučit všem.

Zajímavost: Náústek lze našroubovat i na spodní kovový díl, ale moc si nezahulíte.
Také jsem četl, že je dobré občas načechrat knoty.

Rozebrané T2
Obrázek

T2 spirála
Obrázek

Plnění: Odšroubujte a vyjměte náústek. Zkontrolujte zda je vyměnitelná hlava dotažena. Z lahvičky s kapátkem nebo s tupou jehlou naplňte k horní rysce po stěně tubusu. Vyhněte se zatečení e-kapaliny do středové trubičky. Našroubujte náustek zpět na clearomizer. Počkejte minutku dvě,než nasajou knoty. Našroubujte krasavce na baterii a můžete začít s vapováním.

Čištění a suché pálení: Čištění a suché vypalování spirály je u tohoto systému jednoduché.
Po třetím až pátém naplnění odšroubujeme náústek, vytočíme hlavu, sundáme vrchní silikonové těsnění s kovovou vložkou a vše pořádně propláchneme. Vyklepeme, ústy vyfoukáme hlavně středovou trubičku. Nebo stačí po propláchnutí vše nechat oschnout. Poté složíme. Pokud se nám jeví spirála napálená (je na ní krusta) přistoupíme před zkompletováním k suchému pálení, čímž se ona krusta odstraní. Po osušení natočíme hlavu zpět do Clearomizeru a ten nasadíme na eGO baterii nebo grip (u gripu s vv pálím na 3V) a zmáčknutím tlačítka jako při vapování necháme spirálu za současného foukání na ni ústy nažhavit do pomerančova (ne úplně hodně rozžhavovat) přibližně dvě až tři vteřiny. Provedeme dvakrát, třikrát, opět propláchneme vlažnou vodou a po osušení nebo samovolném oschnutí složíme, naplníme liquidem a vesele báníme jako s novou hlavou. Toto lze provést u spirály přibližně 3-5 krát. Většinou je po pár vypalováních už ve špatném stavu knot.
Způsobů je více-toto je můj postup.

Video recenze: http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... my2f4Q2nE#

Video výměna spirálky přemotání - pro kutily: http://www.youtube.com/watch?v=NiHljtY8 ... r_embedded

Pokud naleznete v tomto popisu nějaké nesrovnalosti nebo chybky, což nevylučuji napište mi SZ.
Volná diskuze k produktu viewtopic.php?f=5&t=2798
biknik
 

Reklama

FastTech

Re: T2 Clearomizér

Příspěvekod e-Hana » úte 11. zář 2012 21:46:49

Uvítáme podobné podrobné popisy-recenze, pokud něco takového vytvoříte, písněte nám a váš post rovněž uzamkneme! Následná diskuse se může vést mimo..
iStick Trim a CUBOID PRO + Digiflavor Siren 22
Aktuálně probíhající testy a recenze na eCF

Vapers Talk
eCF Ústí n.L. Obrázek
Obrázek
Chovejte se k druhým slušně, pak máte i právo trvat na tom, aby se i oni chovali slušně k vám.
Uživatelský avatar
e-Hana
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 11599
Registrován: úte 05. led 2010 21:23:09
Bydliště: Ústí nad Labem
Národní vlajka:
Czech Republic
Nejvyšší skóra: 1


Zpět na Cartomizéry

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků