• Reklama
 
 

Vivi Nova (mini), VT, Vivi Tank (SMOK, Vision)

Druhy-výrobce, Plnění, Jiné dotazy obecně.

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Vivi Nova - pískání/závit

Příspěvekod tesla » pát 28. zář 2012 20:18:06

Mám takový problémek, objevil se z ničeho nic-okamžitě:
Používám už delší dobu Vivi Novu (zdířky nasávání v závitu) na gripu Lavatube (1 verze).
Vivina šla dotahovat na závit vždy s odporem, tzn., že jsem ji nemusel dotahovat úplně a přesto držela na pevno, podotýkám, že při potahu nebylo slyšet pískání.
Nyní z ničeho nic se Vivina při utahování na Lavu dotáhne okamžitě bez odporu, prostě ji lehce šroubuji a najednou konec a je dotažená, což nyní i spůsobuje nepříjemné pískání při potahování.
Nevím a zatím mně nic nenapadá, čím to může být oba tyto problémy, tak kdyby jste někdo měl nějaký nápad, nebo podobnou zkušenost, moc rád se nechám přiučit.
Obrázek►►► LavaTube 3000mAh + Vision Vivi Nova
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
tesla
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 48
Registrován: úte 17. črc 2012 18:47:40
Bydliště: Czech West

Reklama

Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.

Re: Vivi Nova - pískání/závit

Příspěvekod Gagarin » pát 28. zář 2012 20:47:53

A není problém v hlavě Lavatube? Zaražený střed, vymletý závit, uvolnění vlastní hlavy, ... ?
Já například, když na Lavatube Vivi Novu dotáhnu na krev, tak ji nejspíš zkratuju a nejde vůbec - nežhaví.
Naposledy upravil Gagarin dne pát 28. zář 2012 20:52:51, celkově upraveno 2
Ten, kdo jde stále rovně, daleko nedojde. (Malý princ)
Uživatelský avatar
Gagarin
Primář eCF
Primář eCF
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 132
Registrován: úte 20. bře 2012 12:07:14

Re: Vivi Nova - pískání/závit

Příspěvekod tesla » pát 28. zář 2012 20:49:26

Zaražený kontaktový střed na Lavě mně taky napadl, ale ještě jsem ji nerozebíral, trošku mám strach.
Obrázek►►► LavaTube 3000mAh + Vision Vivi Nova
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
tesla
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 48
Registrován: úte 17. črc 2012 18:47:40
Bydliště: Czech West

Re: Vivi Nova - pískání/závit

Příspěvekod Gagarin » pát 28. zář 2012 20:52:02

Tak ho zkus něčím jen povytáhnout - vymanipulovat (off režim - baterie ven) :)
Ten, kdo jde stále rovně, daleko nedojde. (Malý princ)
Uživatelský avatar
Gagarin
Primář eCF
Primář eCF
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 132
Registrován: úte 20. bře 2012 12:07:14

Re: Vivi Nova - pískání/závit

Příspěvekod tesla » pát 28. zář 2012 20:59:17

zkusím klasiku, povytáhnout špendlíkem střed ven

Edit:
Tak střed povytáhnut špendlíkem a zdá se, že je to vyřešené, ale je to tedy znatelné to minimální povystrčení, tuhost šroubování se pak chová úplně jinak a otáčky se také jinak projwvují.
Já bych Lavu rozebral a střed klidně více podložil, ale mám strach, kdyby byl nějaký zaručený návod jak na to, bez poškození, jdu do toho.
Obrázek►►► LavaTube 3000mAh + Vision Vivi Nova
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
tesla
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 48
Registrován: úte 17. črc 2012 18:47:40
Bydliště: Czech West

Re: Vivi Nova - pískání/závit

Příspěvekod Gagarin » pát 28. zář 2012 21:30:37

:chuckle No, já si myslím, že když něco funguje, je lepší se v tom nešťourat. :chuckle
Ten, kdo jde stále rovně, daleko nedojde. (Malý princ)
Uživatelský avatar
Gagarin
Primář eCF
Primář eCF
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 132
Registrován: úte 20. bře 2012 12:07:14

Re: Vivi Nova - pískání/závit

Příspěvekod TheSmelly » ned 07. říj 2012 14:39:55

Mám s ViVi taky problém. Namotám si žhavení. (0,18 drát 2mm knot) Dávám 4-5 otoček. Prvních 10 prdů naprostá paráda ale potom přestane čadit, už sem namotal cca 25 spirálek a furt stejný problém. Tak jsem koupil multimetr, abych změřil odpor spirálky, ale nějak mi to nechce změřit. Uměl by mi někdo poradit prosím?
TheSmelly
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned 07. říj 2012 11:32:52

Vivi Nova - protékání liquidu pod nádobkou

Příspěvekod čmoudík » sob 24. lis 2012 0:04:26

Po cca 3 měsících používání mi začala vivina rosit u spodního závitu nádobky. Po rozebrání jsem provedl kontrolu těsnění, které bylo v pořádku, ale preventivně jsem jej vyměnil - opět rosení. Přičítám to tomu, že rozebíráním při údržbě a následným skládáním a dotažením vznikla v závitu vůle , čímž se liquid dostával ve větší míře k těsnění, které jeho drobnému úniku nedokázalo zabránit. Nakonec jsem závadu odstranil tím, že jsem spodek plastové nádobky zabrousil na jemném smirku - šlo jen o kousek, aby se zmenšila výška náběhu a nádobka více stlačila těsnění. Tím byl problém vyřešen a již nikde nic nesákne. Pravděpodobně se jedná o ojedinělou závadu, neboť jsem na fóru na nic podobného nenarazil, možná výrobní vada při opracování plastu nádobky, v každém případě je problém zdárně vyřešen.
čmoudík
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 12. črc 2012 3:13:23
Bydliště: Hradec Králové - Věkoše
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Vivi Nova - protékání liquidu pod nádobkou

Příspěvekod blikblik » sob 24. lis 2012 0:11:42

Já mám v závitech liquid - protýká mi do nich u všech čtyřech tubusů ViVi apod. Musím to vždycky dorvat docela na fest aby se to nedostalo ven. Nevím jaký náběh máš na mysli? Mě u všech tubusů začíná závit hned zkraje.
blikblik
 

Re: Vivi Nova - protékání liquidu pod nádobkou

Příspěvekod ivanivanivan » sob 24. lis 2012 1:45:33

Jde taky asi o výrobce :)

[ Post made via Mobile Device ] Obrázek
Vamo VV/VW, Squape Reloaded klon, Aspire Nautilus

Je tězké aspirovat na hlupáka, když konkurence je tak tvrdá :D
ivanivanivan
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 210
Registrován: pon 14. kvě 2012 22:54:22
Bydliště: Jablonec n. N.
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Vivi Nova - protékání liquidu pod nádobkou

Příspěvekod blikblik » sob 24. lis 2012 1:58:15

Mam tri druhy a u vsech je to stejne.

[ Post made via Android ] Obrázek
blikblik
 

Re: Vivi Nova - protékání liquidu pod nádobkou

Příspěvekod jura-p » sob 24. lis 2012 3:51:41

Blikbliku, u všech Vivi Nova, co jsem kdy měl a mám netěsní závit, ale o-krouzek, který těsní dotažením na sraženou hranu uvnitř zakončení plasové trubičky. Takže těsní vlastně do šikmé (konické) plošky toho sražení. Všechny závity jsou proteklé až k tomu o-kroužku. Jeden ten plast už mám několik měsíců naprasklý, nejspíš právě tím, že tlak při dotažení na ten o-kroužek je šikmo a tedy trubičku i roztahuje, ale spravila to izolepa, kterou jsem omotal asi třikrát těsně u kraje a při namotávání napínal, takže ten tubus stahuje a to stačí k tomu, aby to dál nepraskalo a těsnilo. Trubička je vlastně přes ten o-kroužek a končí po zatažení až na kovu dna a nahoře na kovu čepice.
Náhradní trubičky z plastu se dají navíc koupit.
Já mám všechny Vivi Nova verze pro Hangsena od Vision. Tedy s delším středem a se sáním v závitu.
Úplně stejně mám těsnení u GS-V core, což je vlastně tzv. Vivi Nova- americká verze, s nasáváním vzduchu dírkami v tom dnu až z boku v tom mřížkování.
Mluvíš o velikosti 2,8 ml, předpokládám, protože jak větší, tak menší používají k názvu Vivi Nova ještě vždycky nějaké mini nebo jiné dodatkové slovo nebo míru obsahu.

Vždy, když se řeší těsnění, tak to musí být buď zcela rovné přes rovné, třeba delším nasunutím, nebo silikon proti ploše nebo proti rožku, ale všude rovnému povrchu trubiček nebo ploch. Závit se utěsnit nedá, musí i po stažení závitu někde na začátku nebo konci šroubení těsnit rovina proti rovině, snad by šel závit utěsnit jen nějakou koudelí, co nasakováním zvětší objem a tím vyplní všechny mezírky, které v šroubení vždycky jsou, mohl by to být snad i pramínek z knotu, ale bylo by to vždy nejisté a kdyby to nebylo nafest, tak by jím liquid přímo vzlínal.

Ale vše, co píšu, může být u jiných výrobců jinak. Vždycky ale platí, že závit se fakt utěsnit závitem nedá a vždy se v závitu najde cesta, která bude sama působit vzlínáním vlastně jako knot. Vivi Nova vyrábí dnes snad každá značka. Buď musíš vymyslet, kudy to sákne, nebo obstarat něco jiného od jiného výrobce, který to dělá dobře. Mě se zatím osvědčovaly ty Vision. Ani jedna netekla.
Obrázek
Uživatelský avatar
jura-p
Moderátor
Moderátor
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1021
Registrován: ned 15. črc 2012 12:53:33
Bydliště: CB
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Vivi Nova - protékání liquidu pod nádobkou

Příspěvekod Jack Sparrow » sob 24. lis 2012 8:08:55

jura-p píše:Závit se utěsnit nedá,

A co takhle použít teflonovou pásku, která je z mého hlediska nepostradatelnou součástí mého servisního vybavení na e- :smoke
U plastových tubusů namotám 1-2 otáčky, u kovových třeba i 4, kovové se dají dotáhnout s větší silou proto více té pásky, dělám to od nových tubusů preventivně.
Po 2-3 čištění starou pásku odstraním a namotám novou a mám klid od protékání. Takto to dělám na obou závitech :mrk
Jack Sparrow
 

Re: Vivi Nova - protékání liquidu pod nádobkou

Příspěvekod blikblik » sob 24. lis 2012 9:09:56

Jo díky, už mi to cvaklo. Zbroušením válce - tubusu o kousek na výšku se dosáhne toho že je vnitřní úkos blíž k těsnění když je vnější hrana na doraz ke kovové části.
Jinak pokud si odpočtu cenu hlav při koupi nového kompletu tak mám všechny díly na ViVi za méně než sto Kč takže osobně bych to s těmi opravami nepřeháněl.
EDIT: Stejně nechápu proč ten Číňan když už vymyslí dobrý výrobek nikdy to nedotáhne technicky správně a udělá pár školáckých chyb. Těsnění mělo být správně před závitem. Myslím že by to ani nezvedlo výrobní náklady. Na druhou stranu ViVi mi přijde nejméně údržbový systém a moje zkušenosti jsou takové že je to jediný systém který jsem měl a dožije se výměny hlavy. U jiných se vždy něco rozbilo nebo prasklo dřív než jsem se k té výměně provapoval. Bohužel chuť mě až zas tolik neoslovila, ale to je moje smůla.
blikblik
 

Re: Vivi Nova - protékání liquidu pod nádobkou

Příspěvekod Grif » sob 24. lis 2012 11:43:39

Mě takhle sákne Mini V4 čili se sáním z boku. Nějak jsem to neřešil, není to moc. Ale otravuje to. Udělám rozborku a mrknu jetli s tím jde dle vašich rad něco spáchat. Teflonovou pásku někde mám.
Prostě, e-kouřím vše možné.
Všechno se dá vysvětlit. Bohužel ne všem.
Uživatelský avatar
Grif
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 5286
Registrován: pát 08. dub 2011 16:44:25
Bydliště: Jizerské hory
Národní vlajka:
Czech Republic

Další

Zpět na Cartomizéry

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků