• Reklama
FastTech
 
 

Clearomizéry BDC, BVC, OCC a podobné

Druhy-výrobce, Plnění, Jiné dotazy obecně.

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Re: Clearomizéry BDC, BVC, OCC a podobné

Příspěvekod Schlitze » pát 24. dub 2015 20:05:07

Pupík píše:Neví zde někdo, čím nahradit takovej ten savej proužek "něčeho" který je v těchto hlavičkách? Nevím jak to lépe popsat :mrk


Používám vrchní vrstvu z vaty Koh-gen-do, prostředek protáhnu spirálkou. :smoke
17.03.2012 poslední pyro.
Uživatelský avatar
Schlitze
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 131
Registrován: čtv 03. kvě 2012 18:41:22
Bydliště: Krušnohorské Sudety
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

Re: Clearomizéry BDC, BVC, OCC a podobné

Příspěvekod Foxx5 » úte 28. dub 2015 0:44:34

Tak me dorazil včera GS Air a osobně mám k tomu asi toto...Srovnal bych ho s Nautilem který hulím tak 3-4 měsíce.
Co mám proti...

Menší celkový průtok vzduchu
Hlučnější
Blbá regulace šroubkem (už ho tam nemám)
Menší objem tanku
O něco míň páry (ne o moc)

Na druhou stranu pro hraje...

Cena atíku
Pěkný vzhled
Cena spirálek
Chutná mě (jinak než Nautilus)

Nic to nemění na tom, že je to slušně fungující systém na to moje "žvejkání" a s Nautilem se budou dobře doplňovat. Jo koupil bych ho znova... :yes

Ještě bych doplnil, že je atík "křivý" v horní časti, kde končí sklo a začíná kovová krytka do které se dává tip. Ta krytka je na tom skle napasovaná křivě, takže tip, který je docela dlouhý je vyosený na svém konci asi o 1 mm, ale nikde nic neteče tak neřeším. Pokud se podaří, vyfotím...
Hulím z krabic...
Obrázek
Uživatelský avatar
Foxx5
Kuřák
Kuřák
 
Příspěvky: 64
Registrován: pát 24. říj 2014 1:56:14
Bydliště: U notebooku...
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Clearomizéry BDC, BVC, OCC a podobné

Příspěvekod Profivapers » sob 23. kvě 2015 17:22:07

Jsem dneska u Eleaf GS Air čistil spirálky suchým pálením a už asi po čtvrté a blbě se mi tam už dostával ten savej proužek kolem vnitřní části hlavy tak jsem zkusil mesh podle Pepy, dal jsem přežhavenej proužek, vyšlo to tak třikrát kolem, no moc se mi to nezdálo, ale je to v pohodě, hulím na tom asi hoďku a cajk. Do toho otvůrku v středovým kontaktu jsem nacpal kousek ustřiženýho o-kroužku, ten otvor mi tam přijde na nic, spíš zvyšuje riziko zatečení. A jedem. :smoke Moc dobrej Clear, podle mojí huby může směle s tovární hlavou konkurovat jak chutí tak kouřivostí některým populárním DIY atomizerum. A je malinkej a lehkej akorát to hold bohužel není nerez.
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Clearomizéry BDC, BVC, OCC a podobné

Příspěvekod MartinFrei » čtv 11. čer 2015 10:49:30

Pořídil jsem si "dospěláckého" (pr.22mm) Nautiluse, jsa nalákán vychvalováním jeho chuťového podání. Již dopředu jsem počítal s tím, že si hlavičky budu přemotávat, v čemž mě utvrdilo hned první použití BDC hlavičky, které mají 1.6 ohmu. Krmil jsem to mrzkutými 3.9V, takže výsledný výkon byl nějakých 10W a i tak to nestíhalo zásobovat liquid 40/60 VG/PG. Hlavička má z výroby 4 zásobovací dírky, ale až po její rozborce jsem zjistil, že 2 z nich jsou zaslepené trnem v hlavičce, který má výřez právě jen na ty 2 dírky. Takže hned první úprava byla převrtání na pr.2mm.
První přemotací pokus jsem vygooglil na YouTube. Zásobovací otvory jsou překryté meshkou, která je přichycená mezi obalem hlavičky a tím vnitřním trnem a uvnitř je horizontální spirálka s vatou. No je to vopruz a ta vata se tam strašně špatně ukládá :hammer_head: Tohle mi nefungovalo. Dal jsem hlavu (svojí) dohromady a vymyslel vlastní setup, který je prudce funkční, a hlavně jednoduchý na následnou výměnu vaty, čištění a vypalování spirálky. Vše je, si myslím, patrné z přiložených fotek. Akorát jsem už necvaknul zavedení vaty, ale to je primitivní protažení skrz otvory v hlavičce a následně i spirálkou. Ani náznak protékání, či špatného zásobování, prostě skvěle fungující BCC hlavička. Jo a fakt ta chuť z Nautila má něco do sebe :smoke

Takhle vypadá origoš malá dírka v hlavičce :

Obrázek

Nezbytné nástroje k rozborce hlavičky :chuckle

Obrázek

První pokus přemotání hlavičky s meshem :

Obrázek

Zavedení spirálky (0,25 Kanthal, 6závitů na pr.2mm), následně protažená "hladová" Puffka :

Obrázek

Obrázek
GG sekce : Euforia, Oddy, Ithaka
Vaponaute sekce : Le Magister, Le Zephyr
Genisys sekce : Steamboy 2.3, Avocado, RSST Magneto One kompakt, RSST, Origen
Zvonková sekce : Joyetech Delta II, Taifun GTII, Taifun GS 1 a 2, Kayfun Lite a 3 mini, Aqua 1 a 2, AGA-T7, Squape R
Mrako sekce : Smok TFV4 Mini, Aromamizer RDTA, Fuji GTA
Bafám převážně míchanice do Fichemy.
Uživatelský avatar
MartinFrei
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát 12. zář 2014 9:43:50
Bydliště: Vysočina
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Clearomizéry BDC, BVC, OCC a podobné

Příspěvekod Profivapers » čtv 11. čer 2015 11:24:39

Pěkný no, protáhnout knot a na pár měsíců vystaráno. :yes Přemýšlím (i :chuckle) o něm. Pro všeobecně vychvalovanou chuť a taky se dá pořídit i s P3 závitem (na ProVari) ovšem v případě P3 závitu není cena už moc příznivá (na clearomizer). Tak uvidím, ještě chvíli chvalte. :chuckle

[ Post made via Android ] Obrázek
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Clearomizéry BDC, BVC, OCC a podobné

Příspěvekod MartinFrei » úte 16. čer 2015 13:44:26

Povzbuzen úspěchem přemotání BDC hlavičky do Nautila, viz. příspěvek výše, jsem se jal postoupit na další level :D Druhou origo hlavičku z balení už jsem ani nezkoušel a rovnou jsem jí rozebral a převrtal, tentokrát na pr. 2,5mm. To už není tak jednoduchý, páč se musí ještě propilovat výřez na zátce, který má rozteč pouhých 2mm. No ale je to "bláto", takže slušným pilníkem je to hned. Rovnou jsem tam mrsknul drát NI200, pr. 0,3mm, 8závitů na tyčce 2,5mm dává 0,15ohmy. Ale to není podstatný, páč to jedu na gripu s Evolv DNA TC. I s takhle velkou dírou to absolutně neprotéká, zásobování je luxusní a to i na max. (25W, 450F). Mohl bych tam lejt klidně i 100% VG a díky TC nemusím řešit případné dry hity. S nasazeným kovovým tankem díky tomu poznám, kdy je prázdno. Prostě Profivaping :muscle :rofl

"neoloupaná" vata Puff
Obrázek

Obrázek

Doplnění :

Po několika dnech vapování s těmito upravenými hlavičkami (pr. 2mm a 2,5mm) musím konstatovat, že pro moje potřeby (pohodová šlukovačka) je převrtání na pr.2mm naprosto dostačující. U převrtané hlavičky na 2,5mm je potřeba dostat dovnitř o hodně víc vaty, jinak to bublá. A ve finále je úprava na 2mm i podstatně jednodušší (viz o pár postů výše) :yes Vřele doporučuji všem majitelům Nautila.
GG sekce : Euforia, Oddy, Ithaka
Vaponaute sekce : Le Magister, Le Zephyr
Genisys sekce : Steamboy 2.3, Avocado, RSST Magneto One kompakt, RSST, Origen
Zvonková sekce : Joyetech Delta II, Taifun GTII, Taifun GS 1 a 2, Kayfun Lite a 3 mini, Aqua 1 a 2, AGA-T7, Squape R
Mrako sekce : Smok TFV4 Mini, Aromamizer RDTA, Fuji GTA
Bafám převážně míchanice do Fichemy.
Uživatelský avatar
MartinFrei
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát 12. zář 2014 9:43:50
Bydliště: Vysočina
Národní vlajka:
Czech Republic

Clearomizéry BDC, BVC, OCC a podobné

Příspěvekod kaj13nek » pát 03. črc 2015 12:19:12

Zdravím..chtěl bych se zeptat jestli někdo nemá zkušenost s Eleaf gs16s..já si ho pořídil kvůli doporučení a musim říct že mě moc nenadchnul..má někdo opačný názor?
kaj13nek
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 03. črc 2015 11:49:27

Re: Clearomizéry BDC, BVC, OCC a podobné

Příspěvekod martin.ulrich3 » sob 04. črc 2015 11:50:38

Zdravím, koupil jsem si mitank m1s a mam problem s jeho zhavici hlavou. Na hlave ma napsane greatsmoke bdc, ma 2 spiralky a knoty mu nevystupuji na povrch. Prvnich par dni kouril vyborne ale behem tydne se znacne zmensilo mnozstvi koure, nyni je temer nepouzitelny. Na internetu jsem nenasel zadne recenze nebo videa,ani zminku na tomto foru. Nepodarilo se mi tu hlavu rozebrat takze ji ani nemuzu vycistit,lze vubec pouzit suche paleni u dvou spiralek? Myslite ze mam nejakou sanci na reklamaci kdyz se takhle chova az po tydnu? Cim by to mohlo byt? Baterku vybiji znatelne rychleji nez jedna spiralka s vetsim odporem, spotreba liquidu je taky znacna. Pouze kour tomu neodpovida. Fotky dodam pozdeji,dekuju za odpovedi.
martin.ulrich3
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon 21. dub 2014 16:03:52
Bydliště: Ostrava
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Clearomizéry BDC, BVC, OCC a podobné

Příspěvekod MartinFrei » sob 04. črc 2015 11:58:45

Hlavičkovejch clearů se vyrojilo jak hub po dešti a každej výrobce se snaží bejt originální, aby na těch výměnných hlavičkách vydělal. To je srozumitelnej bussines plán a já na to mám jenom jednu radu ... kupovat prověřený, osvědčený cleary, u kterých je jistota, že za a. fungují v pohodě, za b. hlavičky se dají přemotat, popř. kdo nechce přemotávat, tak se dají aspoň rozumně čistit a nasucho vypalovat. v Tomhle vlákně jich jistě pár najdeš :mrk
GG sekce : Euforia, Oddy, Ithaka
Vaponaute sekce : Le Magister, Le Zephyr
Genisys sekce : Steamboy 2.3, Avocado, RSST Magneto One kompakt, RSST, Origen
Zvonková sekce : Joyetech Delta II, Taifun GTII, Taifun GS 1 a 2, Kayfun Lite a 3 mini, Aqua 1 a 2, AGA-T7, Squape R
Mrako sekce : Smok TFV4 Mini, Aromamizer RDTA, Fuji GTA
Bafám převážně míchanice do Fichemy.
Uživatelský avatar
MartinFrei
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát 12. zář 2014 9:43:50
Bydliště: Vysočina
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Clearomizéry BDC, BVC, OCC a podobné

Příspěvekod Profivapers » čtv 16. črc 2015 21:45:25

Pořídil jsem na zkoušku fejk clearomizeru Aspire Nautilus Mini s hlavou BVC 1,8 ohm. Jo je pěknej docela vakly v závitech, ale nic co by bránilo provozu, kroužek regulace přístupu vzduchu má vůle v obou osách, ale taky to ničemu neva akorát chuť mi přišla taková mdlá a divná tak jsem dnes otevřel hlavu a ta kovová kruhová síťka s otvorem co je shora spirálky byla vzpříčená, ten otvor v ní byl docela malej, trochu bokem a bránila průchodu vzduchu. Tak jsem jí vyhodil a hned je to o něčem jiném. :smoke Nicméně chuť moje huba hodnotí jako ucházející tzn. dá se, ale žádná sláva. Hlava stíhá zásobovat zkoušel jsem do 20W naprosto v poho. Jedu na 14W, clearomizer se docela zahřívá, všechny kovové části zvenčí. Ještě zkusím koupit pro porovnání originální hlavu od Aspire jestli to nebude chuťově (pro mne) lepší a když ne tak se mi docela líbí a na nějakej vlastní námot fajn. :smoke

Obrázek
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Clearomizéry BDC, BVC, OCC a podobné

Příspěvekod Profivapers » sob 25. črc 2015 17:33:14

Jsem vyměnil tu hlavičku z kopírovanýho Nautiluse Mini (původ FastTech) za od Aspire a je to úplně někde jinde, jak kdybych koupil jinej Clearomizer. Tak teď je to fajn. :smoke Až na fotce jsem si všíml že na té nepůvodní je napsáno Ospre, to není okem skoro poznat a savé materiály uvnitř vypadají rozdílně. Ještě musím dobrousit středový kolík na Clearomizeru protože ta Aspire hlava ho víc zatlačuje a už hodně z 510 čučí.

Obrázek

Doufám že se výrobci a dovozci budou činit a k těm populárnějším Clearům budou brzy dostupné hlavy Ti a Ni protože pokud už tyhle materiály na spirály tak myslím že do "komerčních" hlaviček je to nejvhodnější.
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Clearomizéry BDC, BVC, OCC a podobné

Příspěvekod Foxx5 » sob 25. črc 2015 21:16:10

No je problém sehnat dobrou hlavu do Nautiluse, i originální stojej někdy za prd, hlavně ty 1,6 Ohm. Mám zkušenost, že se mě občas utápěj. Potom přes dírky na přísun liquidu lepím papírovou pásku a v ní dělám menší dírky. Pak je to OK.
Hulím z krabic...
Obrázek
Uživatelský avatar
Foxx5
Kuřák
Kuřák
 
Příspěvky: 64
Registrován: pát 24. říj 2014 1:56:14
Bydliště: U notebooku...
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Clearomizéry BDC, BVC, OCC a podobné

Příspěvekod Profivapers » sob 25. črc 2015 21:25:21

Tahle jedna první od Aspire co mám :chuckle 1,8 ohm je v okeji, super. Ještě bych chtěl zkusit ty BDC, ale neměli je tak příště.

Obrázek
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Clearomizéry BDC, BVC, OCC a podobné

Příspěvekod Foxx5 » sob 25. črc 2015 21:38:13

BVC mě jedou lépe a dýl vydržej. Motat to jde na oba způsoby, ale už mě to neba... :skleb tak kupuju z FT...
Hulím z krabic...
Obrázek
Uživatelský avatar
Foxx5
Kuřák
Kuřák
 
Příspěvky: 64
Registrován: pát 24. říj 2014 1:56:14
Bydliště: U notebooku...
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Clearomizéry BDC, BVC, OCC a podobné

Příspěvekod camelka » stř 28. říj 2015 21:50:42

Po rozborce BVC hlavy z Nautila jsem zjistil, že uvnitř byla asi taky vata, vlastně jen dva malinký čtverečky kolem svislé spirálky. Dvojku vrtáček jsem někam zašantročil, zítra koupím a převrtám dírky. Jen chci vědět, kolik tak té vaty dát, hodně a natěsno, nebo jen tak decentně? Nakonec se přece jen odhodlám přemotávat i když jsem se tomu bránil, neb mě to nebaví.
Jestli to dobře chápu, vata se pak dá vyměnit, spirálka vypálit a jedu dál....To by šlo, originál hlava je za cca 50,-, vata za pár kaček.
Obrázek
Aegis Geek vape, HCIGAR Warwolf, Sigelei Minibook TC, Pico Squeeze 2, eVic VTC Mini, Pico TC 75W, Pico Mega, Cuboid Mini, Smoant mini, Wismec Presa 75W TC, Kayfun V5, Skyline, Dwarv, Berserker V2 MTL RDA... Míchám všechno možné.
Uživatelský avatar
camelka
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 203
Registrován: ned 19. říj 2014 17:07:56
Bydliště: Planeta Země

PředchozíDalší

Zpět na Cartomizéry

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků