• Reklama
 
 

Joyetech Cubis 2

Druhy-výrobce, Plnění, Jiné dotazy obecně.

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Joyetech Cubis 2

Příspěvekod Profivapers » stř 12. črc 2017 22:19:44

Revoluční, populární, oblíbený i nenáviděný Clearomizer Joyetech Cubis a jeho následující verze Joyetech Cubis Pro (vlákno) se dočkaly svého povedeného nástupce.

Joyetech Cubis 2 přichází!

Joyetech Cubis 2 využívá nové hlavy ProC-BF a ProC-BFL.

Krom nového Cubis 2 a i nového CuAIO jsou hlavy ProC-BF kompatibilní i s modely využívajícími hlavy BF - Cubis, Cubis Pro, eGo AIO, eVic AIO a Elitar Pipe. Krom hlavy o odporu 0,5 ohm jsou další hlavy z této řady konstruovány pro běžný vaping stylem ústa-plíce. Jak je popsáno u každé z nich včetně doporučeného rozsahu výkonu.

Joyetech Cubis 2 má udaný objem pro e-liquid 2 ml při využití řady žhavících hlav ProC-BFL a 3,5 ml liquidu při využití užších hlav řady ProC-BF.
Jedno a to samé tělo při využití širších hlav vyhovuje 2 ml evropské normě objemu tanku pro náplně obsahující nikotin a při využití hlav ProC-BF a tím zvýšení objemu na 3,5 ml je Clearomizer určen pro náplně bez obsahu nikotinu. Příbalové hlavy jsou v každém případě odporu 0,6 ohm se spirálkou z nerezové oceli i když je možné přikoupit i jiné typy hlav.

Pořídit se tedy dají obě verze balení Clearomizeru s objemem dle využité řady příbalených hlav. Osobně jsem zvolil verzi s hlavami ProC-BF o udaném objemu pro e-liquid 3,5 ml. Reálně naměřeno maximálně 3,2 ml - což je myslím stejně na toho prcka slušné.


Joyetech Cubis Pro a Cubis 2

Obrázek

Obsahem balení je samotný Clearomizer již osazený žhavící hlavou, náhradní sklo, náustek, těsnění, náhradní žhavící hlava a nějaké to čtení.

Obrázek

Konstrukce Clearomizeru Cubis 2. Základna pro vešroubování žhavící hlavy, sklo (již s možností výměny v případě poškození) a vrchní část Clearomizeru s dětskou pojistkou a specifickým šikovným řešením plnění. Provedení je bych řekl relativně dost slušné a celkově poctivé, i materiály. Je to pěkně udělané i skla a s ohledem na cenovku - tady není co řešit, stejně tak jako je fajn slušný příbal. Za mě super!

Obrázek

Hlava v základně, nasazeno sklo. Jen ukázka. Jak už jsem zmínil, Clearomizer je po vybalení již hlavou osazen a v podstatě po prvním zakápnutí žhavící hlavy liquidem, připraven k naplnění a použití.

Obrázek

A šup tam s liquidem. Pootočit otočný prstenec regulace přístupu vzduchu do polohy - uzavřeno. Podle směru natištěných šipek povysunout víko Clearomizeru, následně vyklopit a jedním ze dvou otvorů pro e-liquid Clearomizer naplnit. Zaklapnout víko, zasunout do své pohohy, nastavit vzduch, bafat. Je to případně krásně vidět např. na stránkách Joyetechu, jak již několikrát odkazuji.

Obrázek

Cubis 2 na baterii eGo Twist+ (průměr 22 mm) i když lze samozřejmě využít s jiným typem baterie nebo gripem, BoxModem.

Obrázek

A pro porovnání vlevo nový typ hlavy ProC-BF 0,6 ohm, vpravo starší typ BF.

Obrázek

Jsem s Clearomizerem, jeho celkovou funkčností, obsluhou, chutí a i s přihlédnutím ke kategorii, zatím velmi spokojen. Zkouším to s ním různě, ještě je určitě co dodat třeba podrobněji, ale to zas třeba příště. Není moc co řešit. Má svá specifika, jako v podstatě vše, ale celek - za mě parádní. :smoke
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

FastTech

Re: Joyetech Cubis 2

Příspěvekod Profivapers » čtv 13. črc 2017 21:24:56

Cubis 2 jsem zkoušel v režimu výkonu a přímého výstupního napětí baterie. To proto, abych ozkoušel funkčnost zásobování a lépe celkově cítil funkčnost hlav. To je řekl bych v tomto směru relativně slušné, ovšem dnes už jsem chtěl využívat režim teplotní.

výrobce uvádí u všech ProC-BF hlav krom Clapton „Coil: SS316“ - materiál spirálky nerezová ocel 316, hlavy nefungují v TC!

Vyzkoušel jsem obě hlavy ve dvou Cubis, dva gripy, pak ke spokojenosti starší typ BF SS316-0,6 ohm hlavu, ale ProC-BF 0,6 ohm… :ne

Tak jsem ještě pro kontrolu vyjmul z hlavy drát využitý jako spirálka, uchytil do atomizeru, poctivě otestoval - tak tohle není nerez. :doh

Obrázek
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Joyetech Cubis 2

Příspěvekod pepyn » pát 14. črc 2017 11:49:08

Ahoj, lze hlavy ProC-BF (Cubis 2) nahradit hlavou BF (Cubis), jinými slovy např. mám li provrtanou hlavu z Cubis 1 mohu ji použít na Cubis 2. ProC-BF má dole závit jsem z toho :nech
Milane budeš také vrtat, pokud lze (typ konstrukce) hlavu ProC-BF, ProC-BFL-Cubis 2,
Díky za info.
pepyn
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 167
Registrován: ned 25. říj 2015 14:57:13
Bydliště: Havířov
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Joyetech Cubis 2

Příspěvekod Profivapers » pát 14. črc 2017 12:19:37

ProC-BF jdou využít jak v nových konstrukcích pro které jsou primárně určeny tak v těch starších, které využívají hlavy řady BF.
Hlavy řady BF nelze využít v novém Cubis 2 a CuAIO.
To proto, že novější atomizery využívají vrchní i spodní závit hlavy, která vlastně i drží pohromadě atomizer a tvoří středový sloupek. Těm starším konstrukcím atomizerů stačí jen vrchní závit hlavy a to splňují BF i ProC-BF. Výška je stejná.

Včerejší neplánované vykuchání hlavy nakročilo k brzkému vrtání. :mrk
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Joyetech Cubis 2

Příspěvekod pepyn » pát 14. črc 2017 12:37:36

:yes děkuji za rychlou a vyčerpávající odpověď, :clap
teď mám v tom jasno :hand .
pepyn
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 167
Registrován: ned 25. říj 2015 14:57:13
Bydliště: Havířov
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Joyetech Cubis 2

Příspěvekod Profivapers » pát 14. črc 2017 16:27:08

ProC-BF mají dvakrát širší drážky pro přívod liquidu než BF (4 mm oproti 2 mm) a stejně tak jsou na tom i otvory, kterými vchází liquid do vnitřku hlavy. Jinak výplň i konstrukce vypadají stejně, krom samo venkovního pláště.
Docela mě překvapuje třeba nezájem běžných uživatelů BF hlav a eGo AIO, ale asi beru všechno zbytečně moc logicky.
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Joyetech Cubis 2

Příspěvekod peco » pát 15. zář 2017 12:24:55

Predvčerom mi prišiel Cubis 2. 2ml verzia. Aj v atomizéri, aj ako náhradná je tam použitá hlava ProC-BFL 0,6 Ohm. TC ani TCR nefunkčné, asi to nebude SS. Po dni používania som hlavu vybral a prevŕtal na 7mm od spodného okraja vrtákom 3,2mm. Mám to namotané z SS316L na 2mm tyčke. Merák ukazuje 1ohm. Keďže hlava je dosť široká, nechal som vatu prečnievať len máličko za prevŕtanými otvormi, lebo by sa dotýkala skla tanku. Chuťovo je to z prevŕtanej lepšie ako z neprevŕtanej hlavy. Zajtra ak vyjde čas prevŕtam aj ProC-BF. Predsa len dvojnásobný obsah tanku mi vyhovuje viac. :)

Oproti Cubis Pro sa mi Cubis 2 zdá taká hračička. Ťažšie si zvykám na plnenie liquidu. Najprv uzavrieť prieduch a až potom sa uvoľní poistka viečka. Ale zvyknem si. CubisPro putoval na 101-ku a Cubis 2 skúšam na Evic Primo mini.

/edit:
Neprevŕtané ProC-BF (0,6ohm) vyskúšané na Cubis Pro aj na AIO a sú funkčné a chutné. ProC-BFL sa do CubisPro ani do AIO nevmestí. Je širšia ako ich vnútorný priemer.
Od 11.2.2019 som bez nikotínu a po pár pokusoch s 0mg NIC aj bez vapovania.
-------------------
Evic Primo mini, Evic Primo SE, iStick Pico 25, SMPL
Coppervape Hussar RTA, Origen Genesis V2, Origen Genesis V2 MKII, Coppervape Spica Pro
Uživatelský avatar
peco
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 107
Registrován: pát 23. čer 2017 10:43:12
Bydliště: stredojuh
Národní vlajka:
Slovakia

Re: Joyetech Cubis 2

Příspěvekod pepyn » sob 30. zář 2017 11:19:39

od pepyn » úte 29. srp 2017 22:14:04
Zdar, dnes došel balík od Milana s Cubis 2 tímto ještě jednou děkuji :clap :yes.
Prvotní seznámení (3 tanky odvapováno na vrtnuté hlavě), jsou poznatky veskrze pozitivní. Samozřejmě jsou to pouze prvotní zkušenosti, delší čas vše objasní jestli si vydobyde místo na slunci. (bývá to subjektivní)
Plusy: chuť, (doladěny hodnoty na gripu), rozměry, konstrukce až na plnící víčko, upravená vrtaná hlava nevykazuje žádné anomálie (neprská, neprotéká, vaty jsem dal asi max co šlo provléct a u otvorů krátce střihnutá (jak píše Profivapers)
zásobení likvidem bezproblémové,
Mínusy: plnící víčko které působí rozporuplně, bojím se ulomení nebo jiného poškození
Po nějaké době napíšu, jak a kterým směrem se posunuly mé zkušenosti.

Edit:
Po nějakém čase a nějakých ml navíc moho potvrdit, že vrtnutá hlava ProC-BFL 0,6 Ohm :yes je bezproblémová, viz výše.
Konstrukce Cubis v2 je v pohodě, údržba i plnění, i obava z víčka se rozplynula :clap (víčko je stále stejné a nevykazuje známku opotřebení).
Patří mezi velmi oblíbené :smoke (kombinace chuti, rozměru i designu).
Hezký víkend všem (Milane dík, nemusel jsem vrtat) :chuckle :clap :yes
pepyn
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 167
Registrován: ned 25. říj 2015 14:57:13
Bydliště: Havířov
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Joyetech Cubis 2

Příspěvekod Profivapers » sob 30. zář 2017 18:04:21

Jj, s tímhle kouskem jsem byl po čase moc spokojen a často ho využíval. Celkově k přívětivosti povedená konstrukce a navíc bez rizika protečení. Skvělá chuť plus relativně za pár kaček.
Pro mě patřil mezi ty nej kousky, co jsem měl a to beru v potaz atomizery všech kategorií.
Hezký víkend a díky za report!
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Joyetech Cubis 2

Příspěvekod Muroň » pon 02. říj 2017 14:50:03

Cubis 2 asi dostanu k narozeninám (barvu prý vybíral mladší syn, takže čekám buď modrej policejní nebo červenej hasičskej). Zkoušel jste už někdo ty 1,5 claptony? LVC BF byly výborné, jsou ty nové ProC-BF 1,5 srovnatelné? Že bych si jich paklík z FT objednal... :think
X-Pro,G-Priv,AL85,IPVD3S,Vesta,V-IT,EvicyVTCmini,VTwo,CuboidMini,Pico75,Squeeze1a2,Baby,iPower80,HCigarVT75,iJoyCpt,AspireCF,LuxoticBF,StentorianRAM/ DvarwyMTL,Kayfuny5,Prime,V3mini,Lite'19,BYKAV8,TFGTR,DS2K16,AromacRDTAV2,OBSAce,Crius,Engine,Cheetah,ProfileUnity,Recurve,OdeonV2,FodiF2,Merlin,Siren1+2,Fuji,DropSolo,Etna,TFV8,Manta,LimitlessCE,SquapeXRDA,Entheon,NarCa,WaspNano,HakuPh,GalaxiesRDA
Uživatelský avatar
Muroň
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 435
Registrován: stř 18. lis 2015 13:46:47
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Joyetech Cubis 2

Příspěvekod jendazhor » pon 02. říj 2017 23:25:46

Náhoda. Zrovna včera večer jsem hledal informace o hlavě ProC-BF 1,5 clapton pro CuAIO. A nenašel jsem nic. Všichni zkoušeli jen přibalené 0,6ohmové. Takže nic ani o těch 1ohmových.
"Pářím se" od r. 2011. Nyní na:
ATTY: DIGIFLAVOR Siren 22 | OBS Ace | WISMEC Theorem | ASVAPE Zeta | GEEKVAPE Avocado24 RDTA+Zeus+Ammit25 | VANDYVAPE Berserker RTA 24(or.)+22(kl.) | Derringer RDA klon | Skyline klon -- BOXMODY: JOYETECH VTC mini+Espion+Unimax 22+25 | ELEAF iStick Pico+Kiya+Ikonn total | GEEKVAPE Aegis | ASPIRE Archon | EHPRO Mod101 -- LIQUIDY: Vlastní míchačky
Uživatelský avatar
jendazhor
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 277
Registrován: sob 24. pro 2011 14:42:56

Re: Joyetech Cubis 2

Příspěvekod peco » úte 03. říj 2017 7:14:48

Mne ešte tie 1,5 ohmové ProC-BF z FT neprišli. Od 6.9.2017.
Od 11.2.2019 som bez nikotínu a po pár pokusoch s 0mg NIC aj bez vapovania.
-------------------
Evic Primo mini, Evic Primo SE, iStick Pico 25, SMPL
Coppervape Hussar RTA, Origen Genesis V2, Origen Genesis V2 MKII, Coppervape Spica Pro
Uživatelský avatar
peco
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 107
Registrován: pát 23. čer 2017 10:43:12
Bydliště: stredojuh
Národní vlajka:
Slovakia

Re: Joyetech Cubis 2

Příspěvekod Muroň » úte 03. říj 2017 9:41:09

Vždyť to není ani měsíc...naposledy mi šel atik měsíc a půl, FT opravdu není fast. Určitě napiš, jak je hodnotis, až teda dorazí. Na FT mají zatím tři hodnocení, všechny za plný počet hvězd.

[ Post made via Android ] Obrázek
X-Pro,G-Priv,AL85,IPVD3S,Vesta,V-IT,EvicyVTCmini,VTwo,CuboidMini,Pico75,Squeeze1a2,Baby,iPower80,HCigarVT75,iJoyCpt,AspireCF,LuxoticBF,StentorianRAM/ DvarwyMTL,Kayfuny5,Prime,V3mini,Lite'19,BYKAV8,TFGTR,DS2K16,AromacRDTAV2,OBSAce,Crius,Engine,Cheetah,ProfileUnity,Recurve,OdeonV2,FodiF2,Merlin,Siren1+2,Fuji,DropSolo,Etna,TFV8,Manta,LimitlessCE,SquapeXRDA,Entheon,NarCa,WaspNano,HakuPh,GalaxiesRDA
Uživatelský avatar
Muroň
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 435
Registrován: stř 18. lis 2015 13:46:47
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Joyetech Cubis 2

Příspěvekod peco » čtv 02. lis 2017 10:43:53

Konečne dorazili hlavy ProC-BF 1,5 Ω.
Dal som jednu do Cubis2. Keďže to nie je SS, tak len VW režim. Výkon na 13,5W. Chuťovo super. "Para" je chladnejšia, je jej dostaok a chuť liquidu je jemne iná, jemnejší odtieň, no stále super. Slabší hit. (liqua bright&american 3,5mg v pomere 2:1 nariedené bázou zo 6 na 3,5 mg)
Pre porovnanie som dal jednu ProC-BF 0,6Ω s rovnakým liquidom a výkon zdvihol na 18W. Rovnako bez TC, pretože to nie je SS. Chuťovo tiež super. "Para" je značne teplejšia, tiež je jej dostatok a chuť rovnakého liquidu značne podobná, no so silnejším hitom - to tá teplota.
Obidve hlavy mi vyhovujú. Ráno víťazí 1,5Ω a k večeru zas 0,6Ω.

Keďže som do včera používal aj prevŕtanú ProC-BF s odporom 1Ω a veľmi som si na ňu zvykol, objednal som aj origo ProC-BF 1,0Ω. Podľa referencií na FT by tento typ mal byť SS, a teda bude možné vyskúšať ich v TC. Uvidím a dám vedieť výsledok.

/edit:
Trochu som sa sklamal. Nie v suvislosti s hlavami ProC-BF. Hneva ma to, ze tento tank zacal tiect. Tecie cez vrchne viecko. Vznikla tam vacsia medzera a netesni. Rozobral som, vycistil a zlozil. Tesnenia som zakvapol liquidom, aby neboli suche. Vydrzal tesny do najblizsieho plnenia. Potom zas vznikla vacsia medzera a preteka. Nie velmi, ale vadi to. To sa mi s CubisPro nestalo nikdy. Asi je unaveny mechanizmus odklapania viecka. Este sa s tym popasujem a pripadne vymenim tesnenia. :(
Od 11.2.2019 som bez nikotínu a po pár pokusoch s 0mg NIC aj bez vapovania.
-------------------
Evic Primo mini, Evic Primo SE, iStick Pico 25, SMPL
Coppervape Hussar RTA, Origen Genesis V2, Origen Genesis V2 MKII, Coppervape Spica Pro
Uživatelský avatar
peco
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 107
Registrován: pát 23. čer 2017 10:43:12
Bydliště: stredojuh
Národní vlajka:
Slovakia

Re: Joyetech Cubis 2

Příspěvekod pepyn » čtv 02. lis 2017 21:57:49

Zdarec, Cubis 2 neteče, nikde, fakt je že mechanismus víčka u mě vzbuzuje nedůvěru od prvotního ošahání :chuckle , dá se říct, je to pro mě téměř denní pracant :clap
hlavu 0,6 ohm mám vyzkoušenou :smoke , nic co bych vytkl,
hlavu 1,0 ohm mám v šuplíku, a příjde na řadu až dojede 0,6 . Bude to premiéra, :mrk
Nejvytíženější je u mě vrtnutá od Profivapers, mám ji na SS316L, momentálně na 1,14 ohmu, likvid 50/50.
pepyn
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 167
Registrován: ned 25. říj 2015 14:57:13
Bydliště: Havířov
Národní vlajka:
Czech Republic

Další

Zpět na Cartomizéry

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků