• Reklama
FastTech
 
 

Míchání a domácí výroba liquidů

Zde se můžeme bavit o vlastních receptech.

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod faceless » pon 08. čer 2020 22:27:33

Konečně jsem ochutnal Vampire Vape příchuť, začal jsem u Heisenberg, slečna v shopu tvrdila, že kdo neochutnal jako by nevapoval :) No... Heisenberg tedy zařazen okamžitě mezi total mňamky.

[ Post made via Android ] Obrázek
Patriae fumus igne alieno luculentior.
Uživatelský avatar
faceless
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte 21. led 2020 20:23:37
Bydliště: Brno
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod svopex » úte 25. srp 2020 20:01:38

Rád bych se zeptal na míchání. Obecně, co jsem zjistil, existují dva druhy kalkulacek. Jeden typ počítá nikotin z celkového objemu včetně prichute, druhý počítá nikotin pouze v bázi a příchuť je vynechána z vypoctu. Co je správné? Rozdíl nakonec není moc velký. Pro 3% koncentraci nikotinu dělá rozdíl mezi kalkulačkami asi 0.3% obsahu nikotinu. Ale jaký výpočet je správný?

[ Post made via Android ] Obrázek
svopex
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 25. srp 2020 13:59:59

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod Rumlik » stř 26. srp 2020 9:31:44

Správný je ten, který ti řekne přesnou koncentraci nikotinu ve výsledném liquidu. Používáš vysoce toxickou a návykovou látku, takže vždy chceš mít přehled o jeho přesné koncentraci. Na nikotin stačí jednoduchá trojčlenka a pak ani není potřeba žádný kalkulátor:

Trojčlenka použitá pro výpočet nikotinu ve videu:
6mg - cílová hodnota liquidu
20mg - obsah nikotinu v boosteru
100ml - cílový objem liquidu
6mg:20mgx100ml=30ml(do 100ml je potřeba dát 30ml/20mg boosteru pro dosažení 6mg liquidu)
GeekVape Aegis X + Digiflavor Siren V2 24mm|Wotofo Profile RDA.
Herní streamy na Twitch.tv

eCF Ústí nad Labem
Obrázek
Užívání drog (včetně nikotinu) nesmí být člověku koníčkem.
Uživatelský avatar
Rumlik
Administrátor
Administrátor
Temelín
Temelín
 
Příspěvky: 2284
Registrován: pon 04. led 2010 23:40:47
Bydliště: Ústí nad Labem
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod svopex » stř 26. srp 2020 17:37:04

Dík za vysvětlení. Právě někdo nikotin počítá pouze jako obsah v bázi (nezapočítává vlastně příchuť). Pro mě je důležité, že se bere celkový objem liquidu a nikoli objem báze v liquidu pro výpočet...

Ještě by mě zajímalo, příchuť v shake and vape se bere jako PG? A příchuť samostatně se bere jako PG? I na to se nazory různí. Zajímá mě to z hlediska výsledného poměru PG/VG v liquidu... Někdo shake and vape například při výsledném poměru liquidu 50:50 pouze dolije jednoduše 50:50 bází, někdo dorovná příchuť VG - ckem 1:1 a následně dolije bází 50:50 (pro MTL)... Video jsem viděl, příchuť se bere jako PG. Je to ale vždy takto? Je fakt, že pokud se na dorovnání pomocí VG vykaslu, výsledný poměr je 55:45 (při 10% prichute) což asi není důležité, lze to zanedbat...
svopex
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 25. srp 2020 13:59:59

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod meduza666666 » stř 26. srp 2020 23:47:52

Vubec to neres. Je preci putna, jestli hulis dvanactku nebo jedenactku.
Osobne si micham bazi z cisteho NICu a z Fichemy na 18 mg a ve vysledku hulkam neco pod 17 mg. Neni to zadna veda. Manzelka huli 9 mg, takze ji to redim jeste polovinou ciste baze od voka, takze hulka plus minus 8 mg a nestezuje si, ze by to bylo slabsi nebo silnejsi, i kdyz se mi treba nepodari uplne presna pulka.
Proste ten 1 mg v hube nepoznas.
meduza666666
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 19
Registrován: ned 29. čer 2014 9:10:07

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod Rumlik » čtv 27. srp 2020 10:06:07

svopex píše:Ještě by mě zajímalo, příchuť v shake and vape se bere jako PG? A příchuť samostatně se bere jako PG? I na to se nazory různí.

Většina shake and vape má poměr uveden, případně mají výrobcem doporučený poměr VG:PG pro doplnění, takže pokud ho chceš zachovat nebo pozměnit, tak je z čeho vycházet.
Pokud jde o samotné příchutě, tak je drtivá většina v čistém PG. VG totiž poměrně výrazně chuť pohlcuje a je tak jako nosič chutě méně vhodný(pokud nejde o opravdu výrazný koncentrát).
Kdykoliv si člověk není jistý, tak je vždy vhodné se mrknout, co o složení a poměrech uvádí výrobce.
GeekVape Aegis X + Digiflavor Siren V2 24mm|Wotofo Profile RDA.
Herní streamy na Twitch.tv

eCF Ústí nad Labem
Obrázek
Užívání drog (včetně nikotinu) nesmí být člověku koníčkem.
Uživatelský avatar
Rumlik
Administrátor
Administrátor
Temelín
Temelín
 
Příspěvky: 2284
Registrován: pon 04. led 2010 23:40:47
Bydliště: Ústí nad Labem
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod svopex » sob 29. srp 2020 14:39:33

Díky za vysvětlení. Asi to opravdu není důležité, míchat to tak přesně. Na druhou stranu mě to nic nestojí. Stejně mám PG, VG, nikotin a příchuť pro míchání zvlášť, takže přesné naměření mě nic nestojí...

[ Post made via Android ] Obrázek
svopex
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 25. srp 2020 13:59:59

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod gegooslav » čtv 03. zář 2020 10:59:54

Zdravim , skusal uz niekto namiesat cca stejnu prichut ako boli mentolove winstonky ? aspon sa priblizit , druhy pouzite suroviny a ich kombinacie , nejaka rada ?
gegooslav
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 03. zář 2020 10:54:53

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod svopex » stř 16. zář 2020 8:16:11

Na kolik michate imperia emporio prichute pri PG/VG 50/50? Výrobce doporucuje 5%-7%, takže při daném poměru PG/CG asi na 5%?
svopex
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 25. srp 2020 13:59:59

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod vlastik63 » stř 16. zář 2020 12:58:20

Výrobce tam uvádí doporučenou koncentraci a nepíše to tam jen tak pro srandu takže z toho vždy vycházej. Otázka je zda ti to tak bude vyhovovat a to se nedá dopředu odhadnout protože každý to vnímáme jinak. Takže bych začal na nejnižším doporučeném poměru a uvidíš sám jak ti to bude vyhovovat. Přidat nebo naředit můžeš vždy podle okolností. Doporučuji začínat na co nejmenším objemu tedy 5ml nebo 10ml a až budu mít vypozorováno jaké procento příchutě mi vyhovuje míchat po té ve větším objemu. No vše je to běh na dlouhé trati počítej třeba u tabáků minimálně měsíc na dozrání no, ale samozřejmě ti nic nebrání průběžně ochutnávat takže také doporučuji míchat často a více příchutí aby bylo stále z čeho vybírat.
Mám toho tolik, že jsem to už přestal sledovat :chuckle
Uživatelský avatar
vlastik63
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3945
Registrován: ned 25. bře 2012 15:37:35
Bydliště: Louny
Národní vlajka:
Czech Republic

Předchozí

Zpět na Míchání liquidů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků