• Reklama
FastTech
 
 

Oldování čerstvého liqidu

Zde se můžeme bavit o vlastních receptech.

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Oldování čerstvého liqidu

Příspěvekod Dr.Watson » čtv 10. kvě 2018 21:33:31

Zdravtvujtě druzja, (trochu laškuji s cizím jazyky -igen)

Hledal jsem tu info o staření liquidu ultrazvukem.
Známá pro: čistička pracuje s ultravlnami, mohla by tedy napomoci důkladnějšímu promíchání popřípadě zbavení plynu v liqudu.
(u slivovice se to provádí a je pitná ihned- cca 1/4hoďky ultrazvuku - prý se to zhruba rovná 5-ti letům zrání)

Známá proti: s kapalinou větší viskozity (hustoty) ultrazvuk blbě pracuje, respektive nepracuje - proto liqvid ohřát a vodu v ultračističce dát také teplou.
(zde platí staré římské pravidlo-"Čím větší hustota, tím méně Adidas")

Komponenty:
Ultrazvuková čistička VGT-1613T:-
- Výkon ultrazvukové čističky: 60W
- Frekvence ultrazvukového čistění: 40kHz
- Objem ultrazvukové vany: 1,3litry

Liquidy Black Jack
Jasmínový čaj
Oba si hověli od 19.3.2018, míchány byly 2kapky / 1 ml liquidu
Míchané ligidy Black jack a Jasmínový čaj
Nové liquidy byly namíchány v množství 100 ml (pro šťouraly do lahviček Ibalginu), obé mícháno poměrem 2 kapky / 1 ml liqidu.

Postup:
Liqudy jsem namíchal a protřepal
Liqidy byly dány do vod 60 stupňů Celsiových na 10 minut.
Poté jsem je vložil stylem "Podpor ležmo za rukama" ovšem varianta bez rukou..., do čističky zatíženy byly třešňovou zavařřninou aby byl liquid pod hladinou čističky.
Ihned zalil vodou ohřátou na 60 stupňů Celsiových a zapnul čističku na 15 minut
-dodatek-čistička se má plnit cca 50 st. Celsia, 80st. je hraniční a nedoporučeje se, voda ze zahřívá i prací ultravln)

Toto jsem provedl 3x za sebou.
Srovnával jsem se starými liqidy které jsem vzal jako kalibr
Black Jack 2x VTF8 Baby, Snow Wolf (200 stupňů Celsiových)
Jasmínový čaj 2x VTF8 Big Baby, Sigelei Top1 (50 Watt)

Výsledky:
Oba nové liqidy jsou sravnatelné se starými - za mne úspěch.
Nicméně vše zde napsané jsou mými názory, každý má chuť jinou a dobu stárnutí k vapování také.

Mně se potvrdilo staročeské přísloví "In liqid veritas..."
Dále ultrazvukoéá čistička je ideální na čištění clearů (bez hlavy), lahviček k míchání i k použití a docela dobře to sundává samolepky.
Na můj velmi velký zájem o staření mohou oba díly Methanolu v TV. Před tím to bylo bylo jen nicotným zájmem.
Tož tak.
Odesláno z mého PC jménem Ráchel III. pomocí drátů a elektriky.

„Musím se červenat, Watsone,“ zašeptala paní Holmesová pohoršeným hlasem.
Jako každý, kdo má světu co říci, píši pouze ve větách holých.
S vloženými souvětími... a sem tam obrázkem který tutově není k věci, zato přísně multikultiincool sluníčově a genderově vyrovnaný.
Dr.Watson
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 453
Registrován: čtv 05. led 2012 19:32:14

Reklama

Re: Oldování čerstvého liqidu

Příspěvekod jirkaf » čtv 10. kvě 2018 23:19:35

Dobrá práce milý Watsone, pro milce tabakovek jistě přínosné! (zda rentabilni je už na nich) Jen by mě zajímalo zda je vhodné použít zavareninu ovocnou či zeleninovou. A zda to mělo vliv i na ni. Mám doma archivní višně v rumu a rád bych si případně dopřál nové podobně ostařené :-D

Odesláno z mého STF-L09 pomocí Tapatalk
Hcigar VT75C + Vapor Giant V6M , Sxmini Sl + Vapor giant M5, , iStick TC 40W + Kayfun5, Uwell Caliburn
Uživatelský avatar
jirkaf
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 111
Registrován: ned 23. zář 2012 21:01:36
Bydliště: Ostrava
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Oldování čerstvého liqidu

Příspěvekod Suchac » pát 11. kvě 2018 10:20:59

Ještě by mě zajímalo srovnání vzorků čerstvě namíchaného kontra UZ ostařeného vzorku, samozřejmě z jedné namíchané várky.

Dík :yes
HCigar VT75 Nano, Eleaf Istick Pico různé modely (+ Arctic Fox), Smok Alien (rev. B), Joyetech Ego One CT
VandyVape Berserker V2, Digiflavor Siren2 (24mm), Kay. 5 (Coppervape klon), Kay. V3 mini Plus (Noname klon), Digiflavor Siren 22, Augvape Merlin, Joyetech Tron-S (jen CLR hlavy), Kanger Subtank Nano
Suchac
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 284
Registrován: sob 05. lis 2016 15:11:36

Re: Oldování čerstvého liqidu

Příspěvekod dobrman » pát 11. kvě 2018 16:13:40

jelikož nemám žádnou zavařeninu, tak si musím počkat až to uzraje samo .... :D :D

Můj názor na podobný pokusy o "staření" je, že pořádný vyzrání potřebuje čas a různým urychlováním se nejde dobrat ke stejným, či lepším výsledkům.
Třeba by mě zajímalo, jestli po podobný proceduře získá Virginie (FA) tu typickou chuť a krásnou žlutou barvu jako po půlroce ležení v tmavý láhvi a ve tmě, když je po namíchání téměř bezbarvá.....
Tím ale nechci říct, že mám něco proti experimentování...
Obrázek
Uživatelský avatar
dobrman
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3119
Registrován: stř 16. kvě 2012 23:21:12
Bydliště: Jindřichův Hradec
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Oldování čerstvého liqidu

Příspěvekod e-Mikra » pát 11. kvě 2018 17:15:32

Já mám rád všechno čerstvý. A mladý. Jen hovězí beru od řezníka stařený a doufám, že to nedělá po Watsonovsku v tý pračce na brejle. :chuckle
K pochopení dodávám, že hulím ovoce a ne tabáček. A když se mi nějaká chuť přežere, tak ji odložím někdy i na několik měsíců a když se k ní chci vrátit, tak k tý pozměněný barvě ztratím důvěru a raději si namíchnu novou várku. Pro mě by teda bylo zajímavější, kdyby někdo přišel s metodou omlazování. Jak liquidů, tak i mnoha mých osobních součástek. A taky některých mých nejbližších příbuzných. :angel

EDIT: Soráč, pozdě jsem si všiml, že se tato duchaplná diskuse přemístila do Pokecu. Sypu si popel a škubu roucho ... :hammer_head:
Subvod Mega TC 2300 + Protank 4 - Jablíčko, malina, banán, jahoda, lesní jahoda, kokos, mentol ...
Obrázek
Uživatelský avatar
e-Mikra
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3261
Registrován: úte 17. črc 2012 21:25:40
Bydliště: Velké Hamry
Národní vlajka:
Czech Republic
Nejvyšší skóra: 1

Re: Oldování čerstvého liqidu

Příspěvekod Dr.Watson » pát 11. kvě 2018 18:58:01

ad Suchac: to jsem zasklil ale dnes namíchal po 10-ti ml opět 2 kp/ml.
BlackJack: výroba příchuti Imperia
Jasmínový čaj: výroba příchuti Liqua

BlackJack:
-čerstvá : samá jahoda a nic než jahoda, 2/10
-uměle stařená : v jahodě je znatelný tabák, 9/10
-uleželá : v jahodě je znatelný tabák, 10/10

Jasmínové thea:
-čerstvá : jasmín - chuť poloviční oproti čistému jasmínu, 3/10
-uměle stařená : má to zelenou koncovku (jako když utrhneš trávu), jasmín je slabší a "kulatější" - jako by se to harmonizovalo, 7/10
-uleželá : zde je to podobné jako u stařené ale tak nějak lepšejší - ta tráva (no, on je to asi čaj ale jak příchuti "Černý čaj" nebo "Zelený čaj" mají naprosto odlišnou chuť), 10/10
Odesláno z mého PC jménem Ráchel III. pomocí drátů a elektriky.

„Musím se červenat, Watsone,“ zašeptala paní Holmesová pohoršeným hlasem.
Jako každý, kdo má světu co říci, píši pouze ve větách holých.
S vloženými souvětími... a sem tam obrázkem který tutově není k věci, zato přísně multikultiincool sluníčově a genderově vyrovnaný.
Dr.Watson
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 453
Registrován: čtv 05. led 2012 19:32:14

Re: Oldování čerstvého liqidu

Příspěvekod Suchac » ned 13. kvě 2018 20:37:11

Díky. Jen jsem se chtěl ujistit, jestli má cenu otravovat kolegy z laborky a využít jejich pračku :)
HCigar VT75 Nano, Eleaf Istick Pico různé modely (+ Arctic Fox), Smok Alien (rev. B), Joyetech Ego One CT
VandyVape Berserker V2, Digiflavor Siren2 (24mm), Kay. 5 (Coppervape klon), Kay. V3 mini Plus (Noname klon), Digiflavor Siren 22, Augvape Merlin, Joyetech Tron-S (jen CLR hlavy), Kanger Subtank Nano
Suchac
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 284
Registrován: sob 05. lis 2016 15:11:36

Re: Oldování čerstvého liqidu

Příspěvekod Happy_75 » pát 11. říj 2019 20:46:44

Ahoj fšem, zkusím lehce přispět do diskuze, snad jsem neobjevil Ameriku. Není to z mé hlavy, originální text je z
Kód: Vybrat vše
https://vapingdaily.com/what-is-vaping/how-to-steep-ejuice/
. Docela mě zaujalo tolik způsobů zrychlení zrání e-liquidů. Některé jsou docela kuriózní :D Snažil jsem se to jakžtakž přeložit, snad mi více znalí angličtiny odpustí nepřesnosti.

Metoda č. 1: Horká lázeň
Toto je nejjednodušší a nejběžnější způsob urychlování zrání.
Naplňte hlubokou misku teplou vodou. Vyzkoušejte si teplo loktem, nemělo by to být nepříjemně horké.
Uzavřete své lahvičky do sáčku se zipem a poté je vložte do misky. Když se voda ochladí na pokojovou teplotu, vyjměte lahve.
Sundejte víčko lahvičky a nechte vydýchat, poté lahvičky uzavřete a dobře je protřepejte.

Metoda č. 2: Ptačí koupel
Naplňte nádobu teplou vodou a zkuste teplo loktem. Sundejte uzávěr z lahviček a ponořte je do poloviny do teplé vody.
Nechte je odpočívat, dokud voda nevychladne. Nasaďte uzávěr lahví a dobře protřepejte.

Metoda č. 3: Použijte pomalý ohřev na sporáku
Naplňte kastrol vodou. Vložte lahvičky s e-liquidem do sáčku se zipem a odstraňte co nejvíce vzduchu.
Položte hrnec na malý hořák a vložte lahvičky do hrnce. Nechejte ohřívat 30 minut až 4 hodiny.
Sundejte víčko lahvičky, nechte je vydýchat, pak uzavřete a dobře protřepejte.

Metoda č. 4: Použijte pomalý ohřev na sporáku č. 2
Umístěte misku na dno hrnce a naplňte ji vodou. Vložte lahve s e-liquidem do misky.
Postavte hrnec na malý hořák a nechte je ohřívat 30 minut až 4 hodiny.
Sundejte víčko lahvičky, nechte je vydýchat, pak uzavřete a dobře protřepejte.

Metoda č. 5: Používejte auto (pouze v létě)
Zabalte si lahvičky s e-liquidem do tašky na zip.Umístěte je do odkládací schránky na tři dny.
Sundejte víčko lahvičky, nechte je vydýchat, pak uzavřete a dobře protřepejte.

Metoda č. 6: Použijte topení
Nastavte topení na nízký až střední výkon. Umístěte lahvičky nezakryté asi jednu stopu (cca 30cm :mrk ) před topení.
Uzavřete lahvičky a dobře protřepejte. Opakujte, dokud nedosáhnete požadovaných výsledků.

Metoda č. 7: Použijte topení č. 2
Nastavte topení na nízký až střední výkon. Vložte lahve do sáčku na zip a do poloviny naplňte skleněnou mísu vodou.
Umístěte mísu stopu od topení a vložte lahvičky dovnitř. Nechte ohřát, dokud není e-liquid hotový (toto jsem nějak nepochopil, dámy prominou, asi jsem blondýna :think ).
Otevřete lahvičky, nechte je vydýchat, pak uzavřete a dobře protřepejte.

Metoda č. 8: Použijte sušičku prádla
Vložte lahvičky do sáčku na zip a vytlačte vzduch ze sáčku.Vložte sáček do ponožky a ponožku utěsněte gumičkou.
Umístěte utěsněnou ponožku do sušičky a nechte ji běžet na nízké teplotě po dobu 15–20 minut.
Vyjměte lahvičky, otevřete je, nechte je vydýchat, poté uzavřete a dobře protřepejte.

Metoda č. 9: Použijte mikrovlnný ohřev
Vložte své lahvičky do mikrovlnné trouby a nechte je běžet na vysoký výkon 10 sekund.
Vyjměte lahve, otevřete je, nechte je vydýchat, poté uzavřete a dobře protřepejte.
Nechte vychladnout a v případě potřeby opakujte.

Metoda č. 10: Použijte horkou rýži
Naplňte mísu suchou, nevařenou rýží. Zahřívejte rýži v mikrovlnné troubě, dokud není horká.
Lahvičky s e-liquidem zcela zakryjte rýží. Když je rýže studená, zkontrolujte liquid.
V případě potřeby opakujte. Otevřete lahvičky, nechte je vydýchat, pak uzavřete a dobře protřepejte.

Metoda č. 11: Použijte ohřívač hrnku na kávu
Naplňte kávový hrnek suchou rýží. V suché rýži schovejte lahvičky s e-liquidem.
Umístěte šálek na ohřívač na 8 hodin.
Každé dvě hodiny lahvičku otevřete, nechte ji vydýchat, uzavřete a třepejte 30 sekund.
Opakujte, dokud nebude hotový.

Metoda č. 12: Použijte ultrazvukový čistič
Naplňte ultrazvukový čistič vodou. Vložte lahvičky do vody.
Zapněte na 30 minut. Otevřete lahvičky, nechte je vydýchat a poté uzavřete.
Opakujte, dokud nebude hotový.

Metoda č. 13: Použijte ohřívač svíček
Naplňte kávový hrnek suchou rýží. V suché rýži zasypte lahvičky s e-liquidem.
Umístěte hrnek na ohřívač 8 hodin.
Každé dvě hodiny otevřete lahvičky, nechte je vydýchat, pak uzavřete a protřepte 30 sekund.
Opakujte, dokud nebude hotový.

Metoda č. 14: Zrání ze semínka
Vezměte 10 procent liquidu, která již je vyzrálý. Smíchejte ji s lahvičkou čerstvého liquidu.
Nechte dva dny zrát.

Uf. :party :whew
Když se mi nechce, je to horší, než když nemůžu :coffee
Uživatelský avatar
Happy_75
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned 01. zář 2019 20:31:52
Bydliště: Karlovarský kraj, Sokolov
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Oldování čerstvého liqidu

Příspěvekod Muroň » úte 15. říj 2019 10:47:02

Díky za sdílení a překlad. Některé metody jsou docela kuriózní. U nových aromat jsem párkrát použil topení, jinak používám metodu zvanou čas. Při nově pořízeném aromatu namíchat do více lahviček. Druhá během používání první zestárne a když první dojde, je zralá. Do první hned namíchám. Vychází mi to pěkně, používám nejméně 3 měsíce uleželé tabákovky a buchtovky.
X-Pro,G-Priv,AL85,IPVD3S,Vesta,V-IT,EvicyVTCmini,VTwo,CuboidMini,Pico75,Squeeze1a2,Baby,iPower80,HCigarVT75,iJoyCpt,AspireCF,LuxoticBF,StentorianRAM/ DvarwyMTL,Kayfuny5,Prime,V3mini,Lite'19,BYKAV8,TFGTR,DS2K16,AromacRDTAV2,OBSAce,Crius,Engine,Cheetah,ProfileUnity,Recurve,OdeonV2,FodiF2,Merlin,Siren1+2,Fuji,DropSolo,Etna,TFV8,Manta,LimitlessCE,SquapeXRDA,Entheon,NarCa,WaspNano,HakuPh,GalaxiesRDA
Uživatelský avatar
Muroň
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 435
Registrován: stř 18. lis 2015 13:46:47
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Oldování čerstvého liqidu

Příspěvekod Suchac » úte 15. říj 2019 14:52:21

Já zkoušel UZ (20 min, 60st.) a teda žádnou velkou změnu jsem nezaznamenal...

Jinak používám po namíchání teplou lázeň cca 60 min (dokud voda misce nevychladne), potom zrání cca měsíc "přírodní" cestou. Taky používám systém dvou lahviček jako kolega Muroň
HCigar VT75 Nano, Eleaf Istick Pico různé modely (+ Arctic Fox), Smok Alien (rev. B), Joyetech Ego One CT
VandyVape Berserker V2, Digiflavor Siren2 (24mm), Kay. 5 (Coppervape klon), Kay. V3 mini Plus (Noname klon), Digiflavor Siren 22, Augvape Merlin, Joyetech Tron-S (jen CLR hlavy), Kanger Subtank Nano
Suchac
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 284
Registrován: sob 05. lis 2016 15:11:36

Re: Oldování čerstvého liqidu

Příspěvekod Happy_75 » úte 29. říj 2019 5:16:01

Jsem též pro zrání klasickou metodou nechat zrát v temnu při pokojové teplotě. Jen jsem se u některých výše uvedených metod pobavil. Zatím nejstarší mám 2 měsíce uleželý Desert ship, je to mňamka. Na začátku měsíce jsem namíchal GOLD MZ (tabák s karamelem), včera ochutnal a je to také mňamka. Zatím jsem ve fázi zkoušení nových příchutí. Chtěl bych vyzkoušet nějakou dobrou buchtovku, ale to je do jiného vlákna :-)
Když se mi nechce, je to horší, než když nemůžu :coffee
Uživatelský avatar
Happy_75
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned 01. zář 2019 20:31:52
Bydliště: Karlovarský kraj, Sokolov
Národní vlajka:
Czech Republic


Zpět na Míchání liquidů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků