• Reklama
 
 

Čím ředit bázi

Zde se můžeme bavit o vlastních receptech.

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Re: Čím ředit bázi

Příspěvekod chris_cz » stř 21. čer 2017 22:43:38

@dlouhejbil: jo, já jsem taky zmlsanej tím že mi z kohoutku teče docela kvalitní voda a nemusel bych to řešit...ale jsou města, kde se to pomalu ani nedá pít, natožpak abych to použil do tabákových mixů které pak nechám půl roku zrát.
A člověk jí doma stejně má už od dob křemíkových knotu, kde byl rozdíl v životnosti jedné hlavy destilka (mno dobře, obvykle demi) vs kohoutková voda 5-6 versus 8-9 měsíců.
[eCab | eGo-T batt Upgrade 18650(v3) + CE4(s)]--->
[eVic Easy | SID(s)(v1) + Vision Vivi Nova(s)]--->
[Joyetech eVic-VTC Mini(s) | VTCwo | eLeaf iStick Pico(s) | Geekvape Aegis + Kangertech Subtank(s) Mini(v2) | Toptank(s) Mini | Tobeco KS(s) | DigiFlavor Siren(s) 22 GTA MTL(v1) + (SS316L/∅0,30mm/∅2,5-3,0mm--0,7x-0,9xΩ/15,5W/215ºC--KGD) + (80VG/20PG--12mg)]
chris_cz
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 470
Registrován: ned 24. srp 2014 22:52:49

Reklama

Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.

Re: Čím ředit bázi

Příspěvekod Ladin » čtv 22. čer 2017 0:10:33

Já osobně dávám vodu rovnou do báze a ne až při míchání liquidu. Tak proto demi a ne kohoutkovou.
2x Thinkvape Finder 167 DNA,Presa,Pico,Nemesis,Chi you,eGo,Aromamizer V1,V2,
Supreme Lite,Supreme,NextGen,Nextasis,Skyline,Ammit 22,Kayfun V3 mini,Pico RTA,
Kamikaze,Cheetah,Delivape,Cubis Pro,Mini Protank 3

Neříkej, že to nejde, raději řekni neumím. :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Ladin
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 700
Registrován: stř 11. kvě 2016 19:30:34
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Čím ředit bázi

Příspěvekod dlouhejbil » čtv 22. čer 2017 6:37:43

chris_cz píše:@dlouhejbil: jo, já jsem taky zmlsanej tím že mi z kohoutku teče docela kvalitní voda a nemusel bych to řešit...ale jsou města, kde se to pomalu ani nedá pít, natožpak abych to použil do tabákových mixů které pak nechám půl roku zrát.
A člověk jí doma stejně má už od dob křemíkových knotu, kde byl rozdíl v životnosti jedné hlavy destilka (mno dobře, obvykle demi) vs kohoutková voda 5-6 versus 8-9 měsíců.

Při míchání jsem nikdy nepřidával žádnou vodu - není důvod. Naopak bych se bál při dlouhém uskladnění, že se mi to zkazí. Kapku vody jsem dával až při plnění tanku a to ještě jen těch které při čistém VG nestíhaly. Ono i to VG většinou fungovalo. Mluvím o normálním e kouření, ne o vykuřování lesních včel, kdy se všichni honí za velkým mrakem a přitom na něj VG má vliv max do 50%. A jestli poznáš při hulení ze dvou stejných tanků a stejném obsahu, kde je kapka jaké vody, tak ti koupím panáka. Takže chuť v různých městech nebude mít vliv. Nepiješ tu vodu, ale inhaluješ cosi v čem je jedna až dvě kapky v 10 ml. Nevěřím že poznáš v tak malém množství /dvou kapek/ rozdíl ani pokud bych ti je dal na lžičku samotné. A tady jsou ve směsi, jak sám píšeš s tabákovou příchutí a ta voda se na spirálce odpaří, takže kolik ti z ní přijde na jazyk k ochutnání??? Néé - já prostě nějakou demi považuju pouze za marketing. :D Kdyby mi někdo třeba odlil, tak proč ne, ale abych ji cíleně kupoval, je fakt zbytečné. :angel
Uživatelský avatar
dlouhejbil
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 8290
Registrován: pát 18. lis 2011 16:23:20
Bydliště: Hradec Králové
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Čím ředit bázi

Příspěvekod chris_cz » čtv 22. čer 2017 10:07:11

Opět: souhlasím, nemám vodu v bázi rád, preferuju bezvodé cca VPG 80/20 (viz podpis). Voda mi stačí ta co je v příchutích a ta co se nachytá ze vzdušné vlhkosti.
A také nemám rád pokud přesná % vody nejsou u báze výrobcem uvedena.
A taky jsem toho názoru, že větší než nepatrné množství vody způsobuje né zrovna sympatické chování během procesu odpařování v zákrutech spirálky (o dost víc to střílí).

Nicméně název vlákna, takže buď se dá odpovědět krátce: vodou neřeď, špiritus je lepší, anebo ten kdo chce ředit vodou ví proč to potřebuje udělat, a pak platí co jsem napsal, pokud voda, tak rozhodně demi/destilka, nikoliv kohoutkovka.
V kvalitním medicinském balení vydrží neotevřená garantovaně sterilní několik let (ta neotevřená litrovka co tu mám má expiraci sterility ke konci roku 2021), po otevření (při troše hygieny) díky svému složení taky růst breberek příliš nepodporuje, nemají z čeho žít.
A peníze? Pokud člověk koupí levnou v tenkém plastobalu garantujícím sterilitu jen po dobu 12 měsíců, tak, počkej, podívám se za kolik jsem kupovával (v krámě kam jsem stejně jezdil pro jídlo) v dobách křemíkových knotů, rok 2014, 50,-kč za 1 litr co mi vystačil na cca 1 rok. A pokud bych měl skutečně hluboko do kapsy a spokojil se se stáčenou, tak fichema jí má za 8,-Kč/kg...

p.s. Nikoliv nepodstatným důvodem proč jednou za pár let, když se naskytne přiležitost, dokoupím medicínskou kvalitu sterilní demi/destilky je ta 1 l lahev ve které je balena (né každá, jen ta s víceletou sterilitou). Typ a kvalita plastu, těsnost uzávěru, tlouštka a (ne)pórovitost stěny nezbytná pro zajištění 5 let sterility znamenají že taková lahev je následně naprosto ideální lahví na dlouhodobé uchování báze v mrazáku :-)
[eCab | eGo-T batt Upgrade 18650(v3) + CE4(s)]--->
[eVic Easy | SID(s)(v1) + Vision Vivi Nova(s)]--->
[Joyetech eVic-VTC Mini(s) | VTCwo | eLeaf iStick Pico(s) | Geekvape Aegis + Kangertech Subtank(s) Mini(v2) | Toptank(s) Mini | Tobeco KS(s) | DigiFlavor Siren(s) 22 GTA MTL(v1) + (SS316L/∅0,30mm/∅2,5-3,0mm--0,7x-0,9xΩ/15,5W/215ºC--KGD) + (80VG/20PG--12mg)]
chris_cz
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 470
Registrován: ned 24. srp 2014 22:52:49

Re: Čím ředit bázi

Příspěvekod dlouhejbil » čtv 22. čer 2017 16:02:07

Ladin píše:Já osobně dávám vodu rovnou do báze a ne až při míchání liquidu. Tak proto demi a ne kohoutkovou.

On ten název vlákna je zavádějící. Jednalo se o ředění obsahu z důvodů ztráty chuti. Šlo o to, zda ředit bázi s nikotinem bází nulkou, aby se neředila chuť /doporučuju/ a nebo Fichemou= ztráta chuti. Původní dotaz tedy nebyl jestli ředit bázi vodou.
Proč ředit bázi vodou, /je jedno jakou/ důvod? Mám na mysli proč ředit všechnu bázi k uskladnění.
Jak jsem psal....ředil jsem jen do atíků, které by nestíhali čisté VG a neředil jsem ani při míchání liquidu, který má nějakou dobu zrát. Ředil jsem pouze při plnění.
Jajin píše:
Chci se zeptat, zda se dá VG ředit ještě něčím jiným než demineralizovanou vodou a nebo alkoholem. Popřípadě kolik té vody je možno dát. Našel jsem tady na fóru 5% a 10%.

Chápu dotaz tak, že se neptáš na skladování a jde ti o to nevyhazovat peníze, či se shánět s čímkoliv, když ti doma teče voda z kohoutku.
Odpovídám: Ano, dá se použít obyč. voda a stačí pár kapek při plnění atíku. Dělal jsem to tak 5 let.
Uživatelský avatar
dlouhejbil
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 8290
Registrován: pát 18. lis 2011 16:23:20
Bydliště: Hradec Králové
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Čím ředit bázi

Příspěvekod Ladin » čtv 22. čer 2017 16:13:39

Asi je název vlákna zavádějící, ale já odpovídal Jajinovi kvůli špatnému zásobování:
viewtopic.php?f=87&t=3538&start=75#p398196
Tato krátká OT poznámka byla k Tvé debatě s chrisem a ředím ji, protože mi to nějak líp vyhovuje na dýchací cesty než když jsem ji tam nedával.
Objednal jsem si ji za celých 8,- Kč z fichemy s dodávkou PG a VG, proč taky ne, není to nic proti ničemu.
Těď míchám jen 1 litr a nezkazila se ani když jsem prvně namíchal 2L, které mi vydržely skoro 3/4 roku.
Jo a nevykuřuji lesní včely, aby nebyla nějaká mýlka.
Toť vše.
2x Thinkvape Finder 167 DNA,Presa,Pico,Nemesis,Chi you,eGo,Aromamizer V1,V2,
Supreme Lite,Supreme,NextGen,Nextasis,Skyline,Ammit 22,Kayfun V3 mini,Pico RTA,
Kamikaze,Cheetah,Delivape,Cubis Pro,Mini Protank 3

Neříkej, že to nejde, raději řekni neumím. :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Ladin
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 700
Registrován: stř 11. kvě 2016 19:30:34
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Čím ředit bázi

Příspěvekod dlouhejbil » čtv 22. čer 2017 16:36:15

Nerozumíme si. Otázka není proč ředit, ale proč ředit bázi demi vodou, kterou mu tam doporučuješ? A opakuji ne k uskladnění. Na to se neptal. Všichni nekupují ve Fichemě...Odpovím tedy ještě jinak:
Ne nemusí to být demi voda. Taky nic proti. :angel
Uživatelský avatar
dlouhejbil
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 8290
Registrován: pát 18. lis 2011 16:23:20
Bydliště: Hradec Králové
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Čím ředit bázi

Příspěvekod iqwe » čtv 22. čer 2017 21:50:31

S destilkou i čistým alkoholem jsem laboroval ve svých míchacích začátcích. Vzhledem k tomu, že mně to nepřineslo zlepšení chutě ani množství vytvořené páry a zásobování jsem řešit nemusel, tak jsem se vodou přestal zabývat. Spokojil jsem se s tím množstvím vody, které se dostane do báze ze vzdušné vlhkosti, díky hygroskopicitě báze (mj. to také bude demi voda :D ). Toto absorbované množství nedokážu určit a ani ho neřeším, prostě tam nějaké je. Takže "ředím" jen změnou poměru PG/VG. Na podzim dělám "přechod na zimní provoz" a na jaře zase na letní. 6 týdnů předem. :D Samozřejmě to může mít každý jinak, já rád dobrou chuť, tak používám liquidy s převahou PG nebo max. půl na půl.

Jak už psal Ladin, původní Jajinův dotaz se týkal nedostatečného zásobování Avocada při dudlíkování. A tam bych se zabýval nejen hustotou liquidu, ale i tím, jak ho dopravit co nejúčinnějším způsobem z tanku ke spirálce. A o tom se Jajin nezmínil, jestli používá mesh (a jaký) nebo vatu (a jakou). Ostatně by to tady bylo stejně OT.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.
Pico 75TC+Rocket R, Cloupor mini+Cobra, Koopor mini+Cobra
od 16.11.2012 vaping a 22.11.2012 poslední pyro
eCF Brno - RETROHIPSTER FETIŠISTA
Uživatelský avatar
iqwe
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 901
Registrován: pát 28. zář 2012 1:25:37
Bydliště: Brno

Re: Čím ředit bázi

Příspěvekod Jajin » pát 23. čer 2017 7:32:02

Děkuji všem za odpovědi.
Šlo mi skutečně o zředění již namíchané báze s příchutí k okamžité spotřebě. Přidali jsme cca 10% vody, použili techniku scotish roll na vatu a už vše funguje jak má.
If you know the enemy and know yourself, you need not fear the result of a hundred battles. If you know yourself but not the enemy, for every victory gained you will also suffer a defeat. If you know neither the enemy nor yourself, you will succumb in every battle.
Smok Alien + Limitless XL, Evic VTC Mini + Digiflavor Siren 25 a Kayfun V5, Istick PICO + Avocado 22 RDTA SE, Hadaly klon
Uživatelský avatar
Jajin
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 148
Registrován: úte 21. čer 2011 8:13:40
Bydliště: Petřvald u Karviné, Moravskoslezský kraj
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Čím ředit bázi

Příspěvekod dlouhejbil » pát 23. čer 2017 9:43:14

Takže úkol splněn. :D :yes
Uživatelský avatar
dlouhejbil
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 8290
Registrován: pát 18. lis 2011 16:23:20
Bydliště: Hradec Králové
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Čím ředit bázi

Příspěvekod dlouhejbil » sob 24. čer 2017 9:44:59

quinter píše:Doporučíte nějaký web, kde koupit výhodně 36mg nebo 100mg nikotinovou bázi? Našel jsem akorát jeden web, kde prodávaj 100mg, ale to poštovný :D 20 USD


Přečti si název vlákna, tady jsi OT. V mém podpisu jistě najdeš kde se zeptat.
Uživatelský avatar
dlouhejbil
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 8290
Registrován: pát 18. lis 2011 16:23:20
Bydliště: Hradec Králové
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Čím ředit bázi

Příspěvekod Waine » čtv 21. zář 2017 5:50:02

Ahoj rad bych se zeptal jak je mozne zcela nahradit pg,jelikoz mam na nej slabou alergii.kdyz pouzivam pg tak stale pokaslavam a kdyz jen ciste vg tak se mi to nedeje,tudiz hledam cestu k bazi kterabby odpovidala hustote vg/pg 70/30.najde se tu nekdo kdo to uz resil?

[ Post made via Android ] Obrázek
Waine
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 21. zář 2017 5:27:18

Re: Čím ředit bázi

Příspěvekod dlouhejbil » čtv 21. zář 2017 18:43:28

Mnohokrát. Stačí hledat. Takže ano dá, stačí se tu porozhlédnout. Přečti si i tohle.
viewtopic.php?f=6&t=2775
Uživatelský avatar
dlouhejbil
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 8290
Registrován: pát 18. lis 2011 16:23:20
Bydliště: Hradec Králové
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Čím ředit bázi

Příspěvekod Darth Vaper » čtv 21. zář 2017 20:20:36

Případně hledej báze Atmos Lab Mist. Nebo míchni dle mého receptu Mist Clone viewtopic.php?f=87&t=1965&p=387645&hilit=e+kucha%C5%99ka#p343352
Šplejchadla a kapáky, ty já mám nejvíc radši :cool
Obrázek
Uživatelský avatar
Darth Vaper
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 591
Registrován: pon 07. led 2013 8:47:41
Bydliště: Hanácké Athény
Národní vlajka:
Czech Republic

Předchozí

Zpět na Míchání liquidů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků