• Reklama
 
 

Míchání a domácí výroba liquidů

Zde se můžeme bavit o vlastních receptech.

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod peco » pon 10. zář 2018 13:39:52

Tak PG70/VG30 plus Booster50/50 a máš hotovo na 60/40.
Prípadne si urob vzorky aj hustejeišho aj redšieho liquidu a budeš môcť laborovať čo ti viac vyhovuje. Viac VG by malo robiť viac "dymu". Viac PG zas menej "dymu", ale silnejší hit.
Ja som vodu ešte nepoužil, nebolo treba.
Nezabudni, že pridaním príchuti sa ti výsledná koncentrácia NIC jemne zníži. Záleží na tom, koľko príchute tam dáš.
Od 11.2.2019 som bez nikotínu a po pár pokusoch s 0mg NIC aj bez vapovania.
-------------------
Evic Primo mini, Evic Primo SE, iStick Pico 25, SMPL
Coppervape Hussar RTA, Origen Genesis V2, Origen Genesis V2 MKII, Coppervape Spica Pro
Uživatelský avatar
peco
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 107
Registrován: pát 23. čer 2017 10:43:12
Bydliště: stredojuh
Národní vlajka:
Slovakia

Reklama

FastTech

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod Jirkator » pon 10. zář 2018 13:46:46

Jestli dáš víc PG, tak to bude vyrábět míň páry, bude to mít výraznější chuť a bude to řidší, takže u některých atty hrozí protékání.
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod Muroň » čtv 13. zář 2018 13:16:56

Prosím o pomoc. Hledám dobrou kávovou příchuť, nejlépe espresso bez mlíka (může být slazené, ale není to podmínkou). Chci zkusit presíčko od Cirkusu. Máte s ním zkušenosti? Nebo znáte nějakou nepřekonatelnou kávu typu "must vape"?
X-Pro,G-Priv,AL85,IPVD3S,Vesta,V-IT,EvicyVTCmini,VTwo,CuboidMini,Pico75,Squeeze1a2,Baby,iPower80,HCigarVT75,iJoyCpt,AspireCF,LuxoticBF,StentorianRAM/ DvarwyMTL,Kayfuny5,Prime,V3mini,Lite'19,BYKAV8,TFGTR,DS2K16,AromacRDTAV2,OBSAce,Crius,Engine,Cheetah,ProfileUnity,Recurve,OdeonV2,FodiF2,Merlin,Siren1+2,Fuji,DropSolo,Etna,TFV8,Manta,LimitlessCE,SquapeXRDA,Entheon,NarCa,WaspNano,HakuPh,GalaxiesRDA
Uživatelský avatar
Muroň
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 435
Registrován: stř 18. lis 2015 13:46:47
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod e-Mikra » čtv 13. zář 2018 17:43:17

Jupííí, jsem první reagující. :D
Blbý je, že kafe nehulím, jen piju. Takže neporadím. Ale čárku si za mě udělej. :yes
Subvod Mega TC 2300 + Protank 4 - Jablíčko, malina, banán, jahoda, lesní jahoda, kokos, mentol ...
Obrázek
Uživatelský avatar
e-Mikra
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3261
Registrován: úte 17. črc 2012 21:25:40
Bydliště: Velké Hamry
Národní vlajka:
Czech Republic
Nejvyšší skóra: 1

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod dlouhejbil » čtv 13. zář 2018 18:53:08

Kdyby byl Muroň větší pamětník, tak by pamatoval několik diskuzí, kdy se hledala dobrá káva. Např. Grif ji sháněl vehementně a nakonec to vzdal. Prostě neexistuje, stejně jako příchuť klasiky ne.
Takže druhá čárka, ale nepíšu to kvůli nějakému FB. viewtopic.php?f=69&t=406&p=412721#p412721
Uživatelský avatar
dlouhejbil
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 8290
Registrován: pát 18. lis 2011 16:23:20
Bydliště: Hradec Králové
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod amirinda » pát 14. zář 2018 8:09:01

@Muroň: objednal jsem Imperia Cafe Cubano, ještě jsem jí teda nezkoušel, ale vůně je fakt super.
Sinuous Ravage 230 + Berserker V1, iStick Pico 25 + Dvarw MTL klon, Skyline RTA klon
Uživatelský avatar
amirinda
Kuřák fajnšmekr
Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 97
Registrován: sob 28. črc 2018 22:01:50
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod Muroň » pát 14. zář 2018 15:28:56

Koupil jsem si presíčko od světskejch, večer namíchám, vyzkouším na MTL i DL v různých fázích zrání a dám vědět. Byl to můj původní tip, od cirkusu mi zatím vše chutnalo a navíc ho podpořili i uživatelé na FB a našel jsem tady příspěvek Old Aliena, který ho užívá (takže hnusný bejt nemůže).
Když budu chtít v budoucnu něco mléčnějšího, zkusím na FB opakovaně doporučované Frappe Latte od Tim Juice (od toho mě odrazuje jen to, že je to šejkvejp, což je takový míchačský polotovar, kterému jsem zatím nepřišel na chuť). Případně zde opakovaně chválené Java Juice od T-Juice.
Kdybych chtěl hořké kafe, zvolím opakovaně doporučované Coffee od tradičního Atmos Lab, případně zde chválenou Brazilskou kávu od DV či Arabicu Supreme od Supervape. Pak se objevila několikrát Imperia (ať už Cubano nebo Latte z nové Black Label řady, pak mají ještě turka a kapučíno), ale tu bych si nechal, jen kdybych začal zkoušet všechny kávy (i když třeba Colu od Imperie mám z kol nejradši).
Každopádně vyhledáváním na fóru jsem toho zjistil více než okamžitými reakcemi na FB. A to se vyplatí! :yes
X-Pro,G-Priv,AL85,IPVD3S,Vesta,V-IT,EvicyVTCmini,VTwo,CuboidMini,Pico75,Squeeze1a2,Baby,iPower80,HCigarVT75,iJoyCpt,AspireCF,LuxoticBF,StentorianRAM/ DvarwyMTL,Kayfuny5,Prime,V3mini,Lite'19,BYKAV8,TFGTR,DS2K16,AromacRDTAV2,OBSAce,Crius,Engine,Cheetah,ProfileUnity,Recurve,OdeonV2,FodiF2,Merlin,Siren1+2,Fuji,DropSolo,Etna,TFV8,Manta,LimitlessCE,SquapeXRDA,Entheon,NarCa,WaspNano,HakuPh,GalaxiesRDA
Uživatelský avatar
Muroň
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 435
Registrován: stř 18. lis 2015 13:46:47
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod iqwe » pát 14. zář 2018 22:22:33

S hledáním čisté chuti kávy bude asi problém, který se budu snažit vyjádřit svým názorem na celou věc. A není to jen o kávě, ale o základních chutích surovin obecně. Rád bych tě podpořil v hledání, ale nemůžu a myslím, že můžeš stále vycházet ze starých diskuzí tady na fóru. Proč? Protože výrobců příchutí není zase tak mnoho a žádní noví se kvůli vapingu nevyrojili. Všechny ty nové značky nejsou výrobci, ale míchači (a ať se na mě přívrženci Imperie zlobí nebo ne, platí to i pro tuto značku). A mícháním se dá vyrobit za přidání vhodných ingrediencí třeba dobré kapučíno, ale nikoliv dobrá chuť základní suroviny. Napsal jsem v úvodu, že jde o můj soukromý názor, protože se mi opravdu nechce všechny tyto nové značky lustrovat, jestli mezi nimi nenajdu výjimku. Pokud by někdo z nich náhodou nabízel chuť základní suroviny, tak by zřejmě byl "přebalovačem", tak jako u baterií.

U "Shake and Vape" to platí dvojnásob. Docela jsem se pobavil nad svojí chybou, když jsem to "šejkvejp" původně četl jako "Švejkvejp", protože to plně vystihuje můj přístup k těmto výrobkům. Tím nechci naznačit, že to nejsou kluci šikovní, když namíchají něco, co lidem chutná a prodává se to. Jen nevidím žádný důvod, proč si takový výrobek koupit, abych si vyrobil liquid, co mě bude stát 10x tolik než když si ho namíchám sám. Vůbec celá ta výroba Švejkvejpů mně připomíná spíš dobu po roce 89, kdy vznikaly firmy v garážích a panelácích, nicméně tehdy z nich někteří byli schopni vytvořit za pár let firmy se stovkami zaměstnanců a miliardovými obraty. Ale tento progres u těchto míchačů nevidím, jen mně přijde, že jde o to, jak z lidí vytáhnout peníze.
No, taková je doba a "mladý vítr" na FB si myslí, že jejich použitím se z nich stávají "míchači". Já bych je spíš označil "slívači", protože slití dvou lahviček do jedné nic jiného není.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.
Pico 75TC+Rocket R, Cloupor mini+Cobra, Koopor mini+Cobra
od 16.11.2012 vaping a 22.11.2012 poslední pyro
eCF Brno - RETROHIPSTER FETIŠISTA
Uživatelský avatar
iqwe
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 901
Registrován: pát 28. zář 2012 1:25:37
Bydliště: Brno

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod dlouhejbil » sob 15. zář 2018 8:16:20

Hezky si to napsal Zdendo. :yes
Uživatelský avatar
dlouhejbil
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 8290
Registrován: pát 18. lis 2011 16:23:20
Bydliště: Hradec Králové
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod Muroň » sob 15. zář 2018 13:45:02

Iqwe to vystihl výstižně a pěkně. Nakombinovat příchutě, aby to bylo dobrý, umí leckdo, ale autentická základní surovina bývá nedostižná. Ale jsem s tím smířený, základní surovinu konzumuji v původní podobě a vapuji mokkačíno, meruňkový kompot, rybízový sirup atd. I když nejvíce jedu tabákovky a tabák nežeru, takže mi to u nich nevadí (navíc u tabákovek nehledám co největší přiblížení k pyru ani dýmce).
K tomu švejkování: kromě toho, že se vyrojili kuchyňští míchači, kteří díky sociálním sítím šíří své výtvory na dně hiphopově polepených lahviček, začali tento model používat jak "tradiční" výrobci aromat, tak komerční výrobci hotovek (třeba Liqua). Výrobci aromat na tom více vydělají - třeba Imperia prodává klasická aromata za 99, ze kterých při doporučené koncentraci máš až půlitrovku míchanice, zatímco u žraločího útoku máš za 199,- po dolití 60 ml módní lahvičky liquidu. Výrobci liquidů tím osloví zákazníky, kteří si dříve kupovali větší lahvičky - třeba od Liqua za 229,- máš i po doplnění boosterem a draze koupenou bází 70 ml furt za míň, než dříve 50 ml hotovky (což se z pohledu zákazníka zvyklého kupovat hotovky vyplatí!).

Jinak k mému espressu od světskejch: není to úplně to, co jsem hledal, ale je to dobrý. Chutná to jak oslazené picollo (ne však přeslazené), lahodná chuť kávy doplněná čokoladovo-kakaovým mokkačínovým ocasem. Z kapáka Odeona V2 na DL vyzní víc ta mokkačínová složka, při MTL na utaženém Fodi F2 je víc cítit to kafe. Což mi vyhovuje, přes den si občas dám na MTL sladké espresso, večer na DL ještě sladší mokkačíno. Počkám ještě, co chuť udělá po uzrátí, ale jsem spokojen. V poslední době mám pořád chuť na kafe (které teď konečně můžu pít) a tohle ji ukojí.
X-Pro,G-Priv,AL85,IPVD3S,Vesta,V-IT,EvicyVTCmini,VTwo,CuboidMini,Pico75,Squeeze1a2,Baby,iPower80,HCigarVT75,iJoyCpt,AspireCF,LuxoticBF,StentorianRAM/ DvarwyMTL,Kayfuny5,Prime,V3mini,Lite'19,BYKAV8,TFGTR,DS2K16,AromacRDTAV2,OBSAce,Crius,Engine,Cheetah,ProfileUnity,Recurve,OdeonV2,FodiF2,Merlin,Siren1+2,Fuji,DropSolo,Etna,TFV8,Manta,LimitlessCE,SquapeXRDA,Entheon,NarCa,WaspNano,HakuPh,GalaxiesRDA
Uživatelský avatar
Muroň
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 435
Registrován: stř 18. lis 2015 13:46:47
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod vlastik63 » sob 15. zář 2018 15:31:06

iqwe píše:Tím nechci naznačit, že to nejsou kluci šikovní, když namíchají něco, co lidem chutná a prodává se to. Jen nevidím žádný důvod, proč si takový výrobek koupit, abych si vyrobil liquid, co mě bude stát 10x tolik než když si ho namíchám sám. Vůbec celá ta výroba Švejkvejpů mně připomíná spíš dobu po roce 89, kdy vznikaly firmy v garážích a panelácích, nicméně tehdy z nich někteří byli schopni vytvořit za pár let firmy se stovkami zaměstnanců a miliardovými obraty.

No budu ti oponovat není pravdou, že ve většině případů je to dražší než když si to namíchám sám podívej se třeba tady u kuchařů na jejich ceny za Shake and Vape: https://www.chefsflavours.co.uk/243-one ... nder-shots
Pro příklad třeba ten Chubba Bubba Grape (tedy aroma + obal + popis na 500ml liquidu) pořídíš i z dopravou za 278 Kč. :rofl
Tedy 1/2 Litru liquidu za 278 Kč + cena báze a jsem na cca.350 Kč převedeno ve výsledku 10ml liquidu mám za cca. 7 Kč. :yes
Mám toho tolik, že jsem to už přestal sledovat :chuckle
Uživatelský avatar
vlastik63
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3945
Registrován: ned 25. bře 2012 15:37:35
Bydliště: Louny
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod iqwe » ned 16. zář 2018 3:20:46

vlastik63 píše:...není pravdou, že ve většině případů je to dražší...


No Vlastíku, co si budeme povídat... ve VĚTŠINĚ případů to dražší je. V Česku rozhodně. Kuchaři jsou světlou výjimkou, že dokáží některé produkty nabídnout levněji. Ale stejně s použitím příchutí nakoupených u nich si namíchám za polovinu. Takže i toto je dražší.
A to z odkazu není klasické Shake and Vape o kterém jsem psal, ale nějaké megabalení. Ta stejná odkazovaná příchuť v provedení Shake and Vape tam stojí u 30ml/5£ a 100ml/11£, takže na 1/2l nulkového liquidu cca 2850,- nebo 2000,-. A to je cena jako u nás prodávaných ve vyšší cenové relaci.

To je jedna věc. A druhým neméně podstatným aspektem vlastní výroby je znalost všech složek, ze kterých jsem si liquid namíchal a tím pádem i možnost si vybrat takové, u kterých mám záruku, že neobsahují nějaké látky, které v liquidu mít nechci. :)
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.
Pico 75TC+Rocket R, Cloupor mini+Cobra, Koopor mini+Cobra
od 16.11.2012 vaping a 22.11.2012 poslední pyro
eCF Brno - RETROHIPSTER FETIŠISTA
Uživatelský avatar
iqwe
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 901
Registrován: pát 28. zář 2012 1:25:37
Bydliště: Brno

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod Jirkator » ned 16. zář 2018 16:24:29

iqwe píše:... A druhým neméně podstatným aspektem vlastní výroby je znalost všech složek, ze kterých jsem si liquid namíchal ...

Ty si vyrábíš vlastní aromata? Protože u kupovaných to složení také neznáš a tak stejně nevíš, co to vlastně vapuješ, ale jinak s Tebou souhlasím v tom, že tohle je asi ten nejdražší způsob, jak si pořídit liquid. Stejně jsem si Putina a Norrise na zkoušku koupil, ale použil jsem jen 1/4 dodané příchutě, jinak by mi to utrhlo jazyk. Pak se ale zase náklady dost snižují.

[ Post made via Android ] Obrázek
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod iqwe » pon 17. zář 2018 9:05:59

Ono je potřeba tu větu dočíst do konce. Přesné složení aromatu sice neznám, ale výrobce mi musí garantovat, buď u celé své produkce nebo u toho konkrétního, které hodlám použít, že neobsahuje Diacetyl, Acetyl Propionyl a Acetoin. Je mnoho výrobců, kteří vyrábí některé příchutě ve dvou provedeních, kdy V2 je oproštěna od těchto laskomin. :mrk
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.
Pico 75TC+Rocket R, Cloupor mini+Cobra, Koopor mini+Cobra
od 16.11.2012 vaping a 22.11.2012 poslední pyro
eCF Brno - RETROHIPSTER FETIŠISTA
Uživatelský avatar
iqwe
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 901
Registrován: pát 28. zář 2012 1:25:37
Bydliště: Brno

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod Jirkator » pon 17. zář 2018 10:09:28

Asi jsem Tě pochopil až moc doslova, ale tu "znalost všech složek" jsi tam prostě napsal, ak jsem předpokládal, že přesné složení znáš. Ale už se dostáváme mimo téma topicu. :hand Howgn.
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

PředchozíDalší

Zpět na Míchání liquidů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků