• Reklama
Trika eCF Patron eCFSeznamka eCF

Náplně patron:Čajové pyramidové sáčky - (PTB - Mod)

Co použít do patrony, misto té nefunkční origo vatičky.

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif

Náplně patron:Čajové pyramidové sáčky - (PTB - Mod)

Příspěvekod Rumlik » ned 17. led 2010 2:37:17

Doporučuji všem e-kuřákům.Je to jednoduché, šetří to peníze a hlavně to opravdu funguje.

Psal jsem o tom už i na webu zde: http://www.e-cigaretafans.eu/Obecn%C3%A ... -patronach

Používáte je? :wring

Zde ještě doplňuji foto, jaké sáčky je možné 100% používat:
181547[1].jpg
181710[1].jpg

Jak zjistil krony a Holand, tak sáčky od Liptonu, nejsou nejspíš všechny z nylonu.Pátrání ve vodách Liptonu tedy pokračuje.
Tyto tyto sáčky tedy nebrat:
moto_1118.jpg

Od Holanda potvrzen použitelný Lipton:
Obrázek
Od e-bulby potvrzen další použitelný Lipton:
lipton2_resize.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
MTL: WISMEC Ravage230 + Digiflavor Siren V2 24mm (SS setup pro TC). DL: Wotofo Profile RDA.
Aktuální testy a recenze na eCF
Některé kousky z testů na Aukru

eCF Ústí nad Labem
Obrázek
Užívání drog (včetně nikotinu) nesmí být člověku koníčkem.
Rumlik
Administrátor
Administrátor
Temelín
Temelín

Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

Re: Náplně patron:Čajové pyramidové sáčky

Příspěvekod Rumlik » sob 30. led 2010 22:23:26

Právě testuji trošičku jiný způsob, jak sáčky poskládat do patrony.Zatím se zdá být ještě lepší, než postup z předchozího příspěvku.Postup naleznete zde: http://www.e-cigarette-forum.com/forum/ ... -easy.html , sice je to v angličtině, ale fotografie postupu jsou dostatečné. :mrk

Jak dostat sáček do patrony naleznete, i v tomto vlákně, o stránku dále zde: viewtopic.php?f=88&t=505&start=10#p362

Jen nezapomeňte na to brčko!!!

Video návod:

Tento postup je jednoduchý a opravdu funguje. :mrk
MTL: WISMEC Ravage230 + Digiflavor Siren V2 24mm (SS setup pro TC). DL: Wotofo Profile RDA.

eCF Ústí nad Labem
Obrázek
Rumlik
Administrátor
Administrátor
Temelín
Temelín

Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod petrik » ned 31. led 2010 0:55:32

Nerozumím použítí toho "brčka" .V čem je jeho výhoda ? Dostat do spodní části patrony víc vzduchu ? Videa na youtube od kristin jsem viděl snad všechny ( mimochodem moc sympatická holka ) ,ale tady mi uniká smysl toho dalšího plastu.Osobně PTB nepreferuji,mám raději " modrou pěnu ",takže budu rád,pokud to víc rozvedeš.
petrik

Příspěvekod Míra » ned 31. led 2010 11:52:52

Já jsem to pochopil tak, že to brčko by mělo líp udržovat sáček na místě aby se v patroně neposunoval dolu a měl lepší kontakt s atomizérem....
ale zatim jsem ještě neměl žádnou e-cigaretu v ruce, takže jsem možná mimo mísu.....

Na stejném fóru je i způsob plnění, kdy se do patrony narve fakt asi maximum liquidu
http://www.e-cigarette-forum.com/forum/ ... art-3.html
Míra
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr

Příspěvekod Rumlik » ned 31. led 2010 14:29:44

TO: Pretrik

Jak píše už Míra, jde jen o to, ža tam sáček lépe drží.Když tam není, tak sáček v patroně klouže a občas zůstane přichycen na můstku atomizéru. Ty výstřižky zajišťují, aby u dna nevznikal podtlak a liquid tak může vytékat lépe. :mrk

TO: Míra

S touto variantou jsem také laboroval, ale nakonec jsem jí zavrhl.Když si člověk takto ten sáček rozstříhá, tak je pak velice složité, ten sáček čistit a zase dávat zpět.Bylo by to tedy zase jen o dokupování sáčků a používat 1. sáček, na jedno plnění = plýtvání a zvyšování nákladů. :mrk

eCF Ústí nad Labem
Obrázek
Rumlik
Administrátor
Administrátor
Temelín
Temelín

Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod Míra » ned 31. led 2010 14:48:15

Tuhle reakci berte s rezervou, protože jak jsem řekl praktické zkušennosti zatím nula....
Ale myslel jsem, že ten "vtip" je v tom, že se kápnou ty dvě kapky nahoru na smotaný sáček, pak do patrony a až pak se tam ten sáček nasune, že dojde k většímu, lepšímu nasátí tekutiny než když se zakapává už vložený sáček.Takže by ani nastřihnutý být nemusel.Samozřejmě to bude asi vyžadovat víc času a klidu v autobuse to takhle doplnit nepude.....
Míra
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr

Příspěvekod Rumlik » ned 31. led 2010 15:22:19

Když není nastřihnutý, tak, tak dobře nesaje a zůstává hodně e-liquidu na dně a stěnách patrony.Jen si pak zaexperimentuj :nod :D .Já jsem to také různě testoval. :mrk

eCF Ústí nad Labem
Obrázek
Rumlik
Administrátor
Administrátor
Temelín
Temelín

Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod Míra » ned 31. led 2010 20:08:00

A co ten biomolitan? Proč jsou ty sáčky lepší?
Míra
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr

Příspěvekod Rumlik » ned 31. led 2010 21:04:42

Sáčky jsou lepší hlavně ze zdravotního hlediska.1. musely si projít schvalovacím procesem na zdravotní nezávadnost v potravinách, jako každá součást potravy či jejich obalových materiálů v EU i ČR a z toho vyplývá bod 2. jsou vyráběny tak, aby se z nich neuvolňovala žádná nebezpečná látka, ani při zahříváni(čaj se zalévá vařící vodou), což se v e-cigaretě děje.

Biomolitan není určen do potravin, ani jako jejich obalová součást a tak těmito testy vůbec neprocházel.To platí i o těch molitanech do akvarijních filtrů atd.Na rozdíl od sáčků tedy netušíme, co se z toho může při zahřívání uvolňovat. :mrk

eCF Ústí nad Labem
Obrázek
Rumlik
Administrátor
Administrátor
Temelín
Temelín

Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod Míra » úte 02. úno 2010 20:34:38

Konečně mám 510 doma a hned otázka....na tom videu o skládání sáčků, jak píše Rumlík, že ho používá(pro řadu RN),
vyndavá ten člověk z patrony ještě malou nádobku u mojich patron jsem žádnou neobjevil,takže jsem ten sáček sroloval ohnul nacpal a zastřihnul. Zdá se mi že by se mi tam vešlo toho liquidu mraky, určitě víc než dvacet kapek ?
Nebo je to tím, že není kapka jako kapkta a můj LOW liquid je řidší?
Míra
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr

Příspěvekod Rumlik » úte 02. úno 2010 21:14:39

Udělej to podle těch fotek, na které odkazuji v druhém postu této diskuse.Je to mnohem lepšejší. :mrk

eCF Ústí nad Labem
Obrázek
Rumlik
Administrátor
Administrátor
Temelín
Temelín

Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod petrik » pát 12. úno 2010 0:39:56

Rumliku,dnes jsem jsem skoro celý den zkoušel ten druhý způsob PTB a narazil jsem na problém.Jak poskládat ten materiál tak,aby výsledek vypadal jak u Kritin :
http://i255.photobucket.com/albums/hh15 ... 040166.jpg

Snad jedině,pokud použiji polovinu materiálu z 1 PTB.Pokud sroluji celý PTB a tak je ho prostě moc.Na té fotce to vypadá tak na 3-4 obtočení po vnější straně,ale z celého jich je 11 ,ne li víc.Prostě se mi to nepodařilo takto naskládat,jak to je na fotce.
petrik

Příspěvekod Rumlik » pát 12. úno 2010 2:11:49

Ok nafotil jsem postup.Brčko už je v patroně a teď jak tam dostat ten sáček.Mám tu jeden kousek nastřižený tak to ukážu na něm.Ostatním se to možná bude také hodit.
1. musíte rozstřihnout sáček tak, aby z něj byl obdélník.Ten rozstrihněte přesně napůl a dostanete dva čtverečky. 1 sáčkem naplníte 2. patrony.

2. připravte si špejli, nebo něco o podobném průměru. Nesmí to být na konci ostré, aby to neprotrhlo sáček:
p1.jpg

3.položte sáček přesně středem na patronu:
p2.jpg

4.vezměte špejli, já používám prázdnou náplň od propisky(tlačím tou stranou, kde není psací hrot) a jemně tlačte sáček do patrony:
p3.jpg

5.pokračujte dokud nenarazíte na dno:
p4.jpg

p5.jpg

p6.jpg

p7.jpg

p8.jpg

p9.jpg

5. jakmile narazíte na dno, trošičku zakružte špejlí uvnitř, abyse sáček na dně rozprostřel.Části sáčku co ještě vyčnívají sestřihněte a v jeho středu vyformujte (třeba pinzetou) prostor, do kterého se bude zanořovat můstek atomizéru.
Výsledek bude vypadat takto:
p10.jpg

Vše zatím naprosto perfektně funguje, patrona se kompletně vyprazdňuje a při každém dokapávání, si tam vleze cca 8-12.kapek.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

eCF Ústí nad Labem
Obrázek
Rumlik
Administrátor
Administrátor
Temelín
Temelín

Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod mortyss » pát 12. úno 2010 10:52:45

Zdravim vsechny ekuraky tohoto fora.Vyzkousel jsem vyse uvedeny postup s cajovymy sacky, PTB mam z pickwicku.Nevim co delam spatne ale moc spokojenej s tim nejsem.Kdyz patronu s PTB naplnim tak to skoro nekouri a chut je takova dost silna az skrabe v krku.Po cca 10 - 15 potazeni se zlepsi a chvili jde z toho dobra chut i dostatek dymu(i kdyz ne tolik jako z origo vaty).Eliquid mi pritom ale z naustku netece...Joye 510 mam jiz 14 dni, stale tedy laboruji s naplnemi, zkousel jsem jak PTB tak i biomolitan.Zatim mi nejlepsi vysledky dava origo vaticka, jenze ta zase moc dlouho nevydrzi, protoze liquid v te vate za den dva zacne vytvaret jakoby gel a vata pak spatne propousti.
Chci se zeptat jestli neco nedelam spatne...Az na tyto drobnosti jsem s 510 spokojen, 14 dni jsem bez pyro :-)
Ego W, e-kouřím od 29.1.2010 :-)
Oblíbené liquidy: e-mentolka, liqua - jahoda
mortyss
e-Holátko
e-Holátko

Další

Zpět na Náplně patron