• Reklama
Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.
 
 

Clear Echomizér od Hangsen čištění

Nabíjení baterií, Co dělat, když atomizér dýmá málo, nebo vůbec, Dokapávání e-liquidem, čištění atomizeru - obecně atd....

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Clear Echomizér od Hangsen čištění

Příspěvekod e-Hana » ned 15. led 2012 10:26:09

Re: Clear Echomizér

od Hangsen.cz » sob 14. led 2012 17:15:03

ještě si dovolím informaci ohledně údržby. Pro méně zručné je nejlepší zůstat u proplachování. Stačí proplachovat po dvou naplnění. samotné proplachování (čištění) je snadné. Odšroubujeme baterku, odšroubujeme a jemně vytáhneme náustek a celý clear proplachujeme horkou (né vařicí) vodou přímo z kohoutku. Stačí slabý proud vody. Není kam pospíchat, takže si dáme záležet a průběžně z clearu vylijeme - vyklepeme vodu a tak pořád dokola. Určit dobu je těžké, záleží na tom jaký používáme liquid. V každém případě by se měla měnit barva knotu do bíla. Máme-li pocit, že je vyčištěno, vyklepeme (odstředivou silou) max. množství vody a clear necháme uschnout. Lze použít fen, ale opět s citem - vzduch nesmí být horký ! Pak už nic nebrání tomu, clear opět naplnit, našroubovat náustek, baterku a kouřit. V případě proplachu není rozdíl mezi clear echomizérem pro ECHO a EGO závit.
Suché pálení : tady je situace trochu složitější. Začátek je pochopitelně stejný, ale je nutné navíc dostat z clearu gumovým prstýnek, který je nasazený na středové trubičce a osazenou kovovou podložku, která je položená na středové trubičce a přetažená prstýnkem. Nejdříve je nutné stáhnout prstýnek vhodným nástrojem z trubičky (zubařské nářadí) . Pozor, průměr prstýnku je větší než průměr těsnění, které je umístěno v horní části clearu a těsní náustek. Z tohoto důvodu je nutné nejdříve odstranit kovovou podložku z prstýnku - po stažení prstýnku z trubičky většinou zůstane uvnitř. Je to sice piplačka, ale jde to. Pak protáhneme gumový prstýnek skrz horní otvor ven a kovovou podložku normálně vyklepneme, má menší průměr než výše zmiňované těsnění náustku. Po této operaci se nám otevře pohled na spirálku umístěnou v trubičce, takže nic nebrání tomu, abychom provedli suché pálení. Zde musím opět upozornit - spirálku vypalujte opravdu s citem a nezapomeňte chladit. Pro kontrolu stavu je nutné bodové světlo, dobré oči nebo lupu. Knot by měl zcela zbělet a drátky spirálky by neměly mít nános připáleniny-krusty. Když je vše hotovo, složíme clear zase dohromady. Jde to o poznání lépe, než demontáž. Kovovou podložku položíme na konec trubičky - díky osazení nespadne, otvorem prosoukáme gumové těsnění a nasadíme na začátek trubičky. Pak vhodným předmětem zatlačíme na těsnění a domáčkneme ho na původní místo. Složení zkontrolujeme pohledem z boku a je-li vše v pořádku, údržba je u konce.
Rozdíl mezi ECHO a EGO clearem je pouze v samotném suchém pálení. Clear s EGO závitem to má snadnější, protože Ego baterky jsou manuální a tudíž je snadné zapínat proud do spirálka a současně kontrolovat samotnou spirálku. U ECHO závitu je trochu problém, že Echo baterky jsou automaty - k sepnutí potřebují podtlak sání. Řešení je několik: a) propojit clear kablíky z externího zdroje (baterky) kterou spínáme podle potřeby, b) použít redukci pro upevnění jakékoliv manuální baterky - údajně již taková redukce existuje, ale já ji zatím nemám, c) prováděl suché pálení na slepo - rozebraný clear je našroubován na Echo baterku a citem se potahuje přímo z clearu a po každém potažení chladíme a kontrolujeme stav spirálky a knotu. Zkoušel jsem to, je to otázka cviku a trpělivosti, ale jde to.
Vlasta
iStick Trim a CUBOID PRO + Digiflavor Siren 22
Aktuálně probíhající testy a recenze na eCF

Vapers Talk
eCF Ústí n.L. Obrázek
Obrázek
Chovejte se k druhým slušně, pak máte i právo trvat na tom, aby se i oni chovali slušně k vám.
Uživatelský avatar
e-Hana
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 11599
Registrován: úte 05. led 2010 21:23:09
Bydliště: Ústí nad Labem
Národní vlajka:
Czech Republic
Nejvyšší skóra: 1

Reklama

Re: Clear Echomizér od Hangsen čištění

Příspěvekod Vargas » čtv 16. úno 2012 18:11:21

tak dekuji za tip. zustanu zatim u mokreho cisteni... az se s echem trochu zziju tak se pustim i do vypalovani spiralky

[ Post made via Windows Smartphone ] Obrázek
Pár mechanik s kapákama
Istick Pico, Pikolík od Záva, RKN 3,1 Pikolo, iJoy Tornádo
Uživatelský avatar
Vargas
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 121
Registrován: úte 14. úno 2012 8:22:19
Bydliště: Čáslav/okr. Kutna Hora/ Stredocesky kraj
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Clear Echomizér od Hangsen čištění

Příspěvekod meibo » pon 27. úno 2012 3:26:26

chci se jen zeptat,zda jse oddělit ten ''obal'' od kovového šroubení na baterku jak u cartu W,prostě to celé rozdělat
meibo
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte 10. led 2012 1:24:37

Re: Clear Echomizér od Hangsen čištění

Příspěvekod Reeve » pon 27. úno 2012 5:22:06

Když se na to tak zblízka koukám, dole je rýhovaný okraj a silikonový těsnící kroužek (a nikoliv "nablemcaná" vrstva těsnícího silikonu jako například u CE4), takže by to teoreticky mělo být jen silou zatlačené do sebe, nikoliv přilepené. Teoreticky by to tedy mělo jít oddělit i "za studena", ovšem asi jen s použitím značné síly (a s rizikem rozbití průhledného "plexisklového" obalu). Na základě mých zkušeností to nedoporučuji, pro čištění to vůbec není nutné. Clearomizér lze kvalitně vyčistit jen pouhým vyplachováním (a protřepáváním) a ani vysušení není problém. Prodejce k urychlení doporučuje fén, já použil gumový balónek s nasazenou akvaristickou hadičkou a vnitřek byl vysušený během dvou minut. A k vypálení spirálky není rozborka nutná už vůbec. Na případné kuchání bude čas, až se spirálka úplně přepálí. Bude-li odolná stejně, jako například u klasických clearomizérů CE2, příležitost k pitvě nastane až za pěknou řádku měsíců.
------------------------
Doplněno:
Jedno z videí ukazující kompletní rozebrání je zde: http://www.youtube.com/watch?v=GhA7S839mAI&
Na videu je nejen vidět, jak lze clearomizer bez problémů rozebrat, ale také, jak snadno lze vyměnit knot (i samotnou spirálku, je-li třeba), a to bez jakéhokoliv pájení. Odporový drát totiž není nikde připájený. Uvnitř kovové trubičky je dutý silikonový váleček, který od sebe odděluje vnější kovový plášť trubičky (= vodič od závitového kontaktu baterie) od vložené vnitřní tenké kovové trubičky (= vodič od středového kontaktu baterie). Jeden konec odporového drátu je zasunutý mezi silikon válečku a vnější kovový plášť, druhý konec je zasunutý mezi vnitřek silikonového válečku a povrch středové trubičky. Jednodušší řešení spirálky už existovat nemůže, takovou výměnu zvládne i naprostý jouda bez jakékoliv elektrotechnické zručnosti. Vypadá to tedy jako řešení "na věčné časy". Pouze je třeba hlídat, aby se časem vnitřní izolační váleček nepoškodil (například seškvařením při příliš intenzivním suchém pálení), jinak by mohl nastat zkrat. Jestliže plexisklový obal nebude praskat, pak při pravidelném vyčištění a občasné výměně knotu a spirálky je možné získat skutečně "věčný" clearomizér, před nímž se jít mohou všechna ostatní dosavadní řešení zahrabat.
Od roku 2011 jsem vyzkoušel kdeco, od roku 2012 trvale věrný clearomizérům + jednoduchým gripům (aktuálně eVic Easy).
Uživatelský avatar
Reeve
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 196
Registrován: pon 08. srp 2011 6:20:38

Re: Clear Echomizér od Hangsen čištění

Příspěvekod e-Hana » ned 04. bře 2012 0:11:47

:yes :hand díky, tak tohle je opravdu šikovné video a celé to vypadá opravdu tak snadné, že bych si na to troufla snad i já :D :mrk !!
iStick Trim a CUBOID PRO + Digiflavor Siren 22
Aktuálně probíhající testy a recenze na eCF

Vapers Talk
eCF Ústí n.L. Obrázek
Obrázek
Chovejte se k druhým slušně, pak máte i právo trvat na tom, aby se i oni chovali slušně k vám.
Uživatelský avatar
e-Hana
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 11599
Registrován: úte 05. led 2010 21:23:09
Bydliště: Ústí nad Labem
Národní vlajka:
Czech Republic
Nejvyšší skóra: 1

Re: Clear Echomizér od Hangsen čištění

Příspěvekod Reeve » ned 04. bře 2012 3:46:46

Jenom doplňuji zkušenosti z "částečné speciální očisty":
Úplnou rozborku jsem ještě nedělal, pouze normální výplach a suché pálení. Sice jsem při něm vždy vyndal i svrchní silikonovou čepičku nad spirálkou (bez pevné pinzety to nepůjde), ale spíše jen kvůli vizuální kontrole vnitřku. Pálení lze provést i s čepičkou nasunutou, případně povysunutou o pár milimetrů nahoru (chcete-li mít stoprocentní jistotu, že ji pálením nepoškodíte).
Jak jsem psal výše, na rozdíl od clearomizérů CE2 spirálka neleží v keramickém lůžku a její kontakty nejsou nikam připájené, pouze na těsno zasunuté mezi silikonový váleček a vnější a vnitřní kovovou trubičku. Když jsem se to dočetl, při druhém suchém pálení jsem sledoval, zda se ten vnitřní silikonový váleček (upevňující a zároveň izolující oba konce odporového drátu) nějak teplem nepoškozuje, protože na jeho kvalitě závisí funkčnost celého clearomizéru. Proto jsem úmyslně pálil více, než bylo nutné pro očistu spirálky, žhavil jsem ji téměř do žluta a více než desetkrát za sebou (tohle je pro normální údržbu opravdu zbytečné, každým rozžhavením se povrch spirálky narušuje a zkracuje se tím její životnost). Poté jsem pomocí bodové LED-svítilny zkontroloval vnitřek: Na vnitřním silikonovém válečku jsem nenašel sebemenší stopy po tepelném poškození, a to ani v místech, kde byly k jeho stěnám nasunuty konce odporové spirálky (nezapomínejme, že průchodem proudu se ohřívá nejen samotná spirálka, ale i tyto konce, které se přímo dotýkají silikonu) Vysvětluji si to tím, že konce odporového drátu jsou v přímém kontaktu s vodivými kovovými trubičkami, které účinně odebírají vzniklé teplo.

Suchého pálení se tedy nemusíme bát. Teprve čas ukáže, kolik takových pálení spirálka i samotný silikonový váleček vydrží. Přepálenou spirálku vyměníme velmi snadno. Zničený silikonový váleček pak zřejmě půjde nahradit kouskem vhodné silikonové hadičky, případně ho můžeme zkusit vyrobit z nějakého tepelně odolného plastu (z nich se jako absolutně nejvhodnější jeví tzv. polyimidy, které snášejí i teploty nad 500 °C).
Od roku 2011 jsem vyzkoušel kdeco, od roku 2012 trvale věrný clearomizérům + jednoduchým gripům (aktuálně eVic Easy).
Uživatelský avatar
Reeve
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 196
Registrován: pon 08. srp 2011 6:20:38

Re: Clear Echomizér od Hangsen čištění

Příspěvekod Grif » stř 07. bře 2012 16:07:24

Dnes jsem dělal údržbu Echomizéru.Snažil jsem se ho podle videa rozebrat ale kdepak,nešlo to.Tak jsem jen vypláchl a vypálil.
Prostě, e-kouřím vše možné.
Všechno se dá vysvětlit. Bohužel ne všem.
Uživatelský avatar
Grif
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 5286
Registrován: pát 08. dub 2011 16:44:25
Bydliště: Jizerské hory
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Clear Echomizér od Hangsen čištění

Příspěvekod eusolar » stř 07. bře 2012 16:09:54

Grif píše:Dnes jsem dělal údržbu Echomizéru.Snažil jsem se ho podle videa rozebrat ale kdepak,nešlo to.Tak jsem jen vypláchl a vypálil.

Co ti konkrétně nešlo?
http://www.kurtelevne.cz
od 1.10 do 30.10.sleva
eusolar
Prodejce
Kuřák
Kuřák
 
Příspěvky: 67
Registrován: stř 14. pro 2011 23:11:08
Bydliště: Česká Lípa
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Clear Echomizér od Hangsen čištění

Příspěvekod Grif » stř 07. bře 2012 16:15:46

Našrouboval jsem na Ego a nešlo vytáhnout vnitřek.Bál jsem se že vytáhnu spíš vnitřek Ega.Dal jsem tedy na grip a rval pořádně a nevytáhnul.
Prostě, e-kouřím vše možné.
Všechno se dá vysvětlit. Bohužel ne všem.
Uživatelský avatar
Grif
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 5286
Registrován: pát 08. dub 2011 16:44:25
Bydliště: Jizerské hory
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Clear Echomizér od Hangsen čištění

Příspěvekod eusolar » stř 07. bře 2012 16:20:49

Aha, na videu to vypadá jednoduše :-(
http://www.kurtelevne.cz
od 1.10 do 30.10.sleva
eusolar
Prodejce
Kuřák
Kuřák
 
Příspěvky: 67
Registrován: stř 14. pro 2011 23:11:08
Bydliště: Česká Lípa
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Clear Echomizér od Hangsen čištění

Příspěvekod Grif » stř 07. bře 2012 16:25:24

Ano na videu to vypadá jednoduše.Já to vlastně ani rozebírat nepotřeboval,ale jsem šťoural a chtěl jsem vědět, jak to je pro pozdější výměnu spirálky.
Prostě, e-kouřím vše možné.
Všechno se dá vysvětlit. Bohužel ne všem.
Uživatelský avatar
Grif
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 5286
Registrován: pát 08. dub 2011 16:44:25
Bydliště: Jizerské hory
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Clear Echomizér od Hangsen čištění

Příspěvekod mirda.mrakomor » stř 07. bře 2012 16:40:02

Zdravím přátlelé, rovněž jsem se marně pokoušel rozdělat již takový umrllý Clear Echomizér a zrovna jako Grif, jsem byl neuspěšný :head . Prostě tak snadno, jak ukazuje video to nejde. Ta plastová nádobka je na tom tisícihránku nalisována opravdu festově :hammer_head: . A protože jsem ho již odepsal, použil jsem i sikovky a nic. To bych spíše tu nádobku rozžižlal. Nechci předjímat, ale tudy asi cesta nevede, nebo možná jen u některých. Podotkám, že mně v dobré kondici vydržel minimálně měsíc, pouze při vyplachování. Tedy nemám nejmenší důvod se při jeho ceně, uchylovat k popsanému rozebíracímu servisu :shake . A to nemluvím o tom, že po mém brutálním pokusu stále funguje, i když chuť a kouřivost není optimální. Nicméně jako nouzovka může ještě posloužit. Mirda :hi
Joye eGo a jeho variace + passtrough +USB VV, eGo UPGRADE Bat/Mod, LT-Chrom Lambo 4.0, Clear Echomizer a jeho variace, Vivi Nova, Ismoka BBC Mega
Oblíbený liquid- RY-4, DK- TAB, Dunhill, /Dekang / Cuba Cigar, Turkish /Ritchy/
eCF - Praha
mirda.mrakomor
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 171
Registrován: pát 22. led 2010 9:36:04
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Clear Echomizér od Hangsen čištění

Příspěvekod Grif » stř 07. bře 2012 16:55:10

No nevím jak je to celé zkonstruováno.Už se mi stalo,že při šroubování náustku se točila ta středová trubička.Ale až Echo přestane kouřit,pokusím se to vyndat pomocí podložky.Takový šroubovací stahovák.
Prostě, e-kouřím vše možné.
Všechno se dá vysvětlit. Bohužel ne všem.
Uživatelský avatar
Grif
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 5286
Registrován: pát 08. dub 2011 16:44:25
Bydliště: Jizerské hory
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Clear Echomizér od Hangsen čištění

Příspěvekod mirda.mrakomor » stř 07. bře 2012 17:08:32

Ano Grife, něco podobného mně napadlo rovněž. Mám lis na patrony a chytit to dole přes něco do sklíčidla a obrácenou pákou to vlastně vytáhnout. No a nalisování zpět už je hračka. Ovšem jak jsem výše uvedl, nevím, zda se tím budu chtít zabývat. Mirda :hi
Joye eGo a jeho variace + passtrough +USB VV, eGo UPGRADE Bat/Mod, LT-Chrom Lambo 4.0, Clear Echomizer a jeho variace, Vivi Nova, Ismoka BBC Mega
Oblíbený liquid- RY-4, DK- TAB, Dunhill, /Dekang / Cuba Cigar, Turkish /Ritchy/
eCF - Praha
mirda.mrakomor
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 171
Registrován: pát 22. led 2010 9:36:04
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Clear Echomizér od Hangsen čištění

Příspěvekod eusolar » stř 07. bře 2012 17:13:26

Co ho zkusit trochu předem nahřát v horké vodě? - jen ten spodek?
http://www.kurtelevne.cz
od 1.10 do 30.10.sleva
eusolar
Prodejce
Kuřák
Kuřák
 
Příspěvky: 67
Registrován: stř 14. pro 2011 23:11:08
Bydliště: Česká Lípa
Národní vlajka:
Czech Republic

Další

Zpět na Jak co dělat

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků