• Reklama
FastTech
 
 

e-nádobíčko a jak rozlišovat patrony-příchutě

Nabíjení baterií, Co dělat, když atomizér dýmá málo, nebo vůbec, Dokapávání e-liquidem, čištění atomizeru - obecně atd....

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

e-nádobíčko a jak rozlišovat patrony-příchutě

Příspěvekod motolka » stř 31. bře 2010 19:52:56

Chtěla jsem se zeptat, jako zkušené e-kuřáky, v čem přenášíte svoje e-nádobíčko a hlavně jak rozeznáváte chutě již naplněných patron, popř. prázdné od plných. Nějak mi v tom vládne chaos :doh

Snad budu schopná vysvětlit o co mi jde. Mám již dvě pouzdra na e-cigarety a ještě jednu menší futrálek kam se mi vejdou naplněné patrony, popř. liquid na dokapávání a i nabíječka.

Ráno odcházím do práce, v pouzdříčku mám tři náhradní baterky, jedno kompletní e-cigárko a v menším futrálku mám plné patrony. Většinou mám půlku naplněnou jedním druhem liquidu a druhou půlku nějakým jiným (někdy i vícemi druhy). Můj problém začíná, když mi přestane jeden liquid chutnat a chci převexlovat na jiný. Vezmu naplněnou patronu. Někdy podle vůně zjistím, jaký má obsah někdy ne, což mě štve, protože proto patronu vyměňuju, abych změnila chuť. Známe zákon schválnosti. V 99% si vyberu liquid, který jsem už měla. Málo kdy se mi stane, že vyberu ten, který jsem právě chtěla. Na ulici přece nebudu dokapávát, to dá rozum.

Druhý problém je,že během dne vyprazdňuji patrony. Většinou nevím kam s prázdnými. Pokud si je dám do futrálku k plným, pak nevím, které jsou prázdné a které plné. Většinou si prázdné strkám po kapsách, do baťohu apod. Večer prázdné patrony tahám z různých kapes. Po kapsách mám i prázdné baterky.

Co mě tedy zajímá, jak rozlišujete, čím máte kterou patronu právě naplněnou a jestli je patrona prázdná nebo plná?

Psát si to na patrony nechci (při kouření potom je to trapné :blush). Zkoušela jsem si na ně lepit papírky, ale to nedrželo.

Jsem fakt zvědavá, jestli tohle někdo řešil, popřípadě by měl někdo nějaký úžasný nápad. :party
Uživatelský avatar
motolka
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 28
Registrován: pon 29. bře 2010 13:37:32
Bydliště: Praha

Reklama

Re: e-nádobíčko

Příspěvekod Sleeper » stř 31. bře 2010 20:04:27

takže jak to řeším já zakoupil jsem si v papírnictví různobarevné samolepící archy cca 2kč za kus a nastříhal na proužky každou příchuť mám označenou jinou barvičkou a když je patrona prázdná jednoduše samolepku strhnu a hotovo
Sleeper
 

Re: e-nádobíčko

Příspěvekod e-Hana » stř 31. bře 2010 20:22:41

Obrázek ..tak tohle já opravdu neřeším,ven nosím Joye 510, mám jen jednu nasazenou patronu s vyměněnou vatičkou za pyramidový sáček,tam se mi vejde 10-15 kapek liquidu,na docela pěknou chvíli mi to stačí, baterku 1x mega nasazenou + jednu náhradní v pouzdře.( každá má výdrž tak 7-9 hodin) a kapací lahvičku s Camelem.Venku používám jen ten. Vše se mi vejde do pěkného pouzdra na brýle. Které je pevné.
Jinak pokud rozlišit prázdné a plné kapsle,asi dvě různě barevné kosmetické taštičky??
Lihovou fixou napsat písmenko na patronu doma nebo fakt netuším pokud nedrží nálepky ???Doma sundavám ze sáčků patron ty zlaté oválky a lepím na patronu kterou testuji, je pravda, že ne vždy tam vydrží.tak jsem ti asi moc nepomohla... :mrk
iStick Trim a CUBOID PRO + Digiflavor Siren 22
Aktuálně probíhající testy a recenze na eCF

Vapers Talk
eCF Ústí n.L. Obrázek
Obrázek
Chovejte se k druhým slušně, pak máte i právo trvat na tom, aby se i oni chovali slušně k vám.
Uživatelský avatar
e-Hana
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 11599
Registrován: úte 05. led 2010 21:23:09
Bydliště: Ústí nad Labem
Národní vlajka:
Czech Republic
Nejvyšší skóra: 1

Re: e-nádobíčko

Příspěvekod Míra » stř 31. bře 2010 20:33:14

Mám to podobně jako e-Hana, do práce nosím nabíjecí pouzdro s jednou baterií, v tubičce smontovanou 510 a v zavíracím pvc sáčku kablík k pouzdru a lahvičku (10ml) liquidu. Tak nějak nepředpokládam, že by mi přestal v půlcce dne liqd chutnat....a i kdyby tak bych si vzal dvě (lahvičky). Patrony tedy vůbec neřeším. Když objednávám 50ml liqd tak si ho pak rozlejvam do těch 10ml......
Uživatelský avatar
Míra
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 201
Registrován: úte 26. led 2010 14:56:13
Bydliště: Cheb

Re: e-nádobíčko

Příspěvekod motolka » stř 31. bře 2010 20:37:32

Ahoj Hani, s druhou taštičkou jsem to zkoušela, ale pak se mi zdálo, že mám v batohu už přetaštičkováno. Jinak ten pyramidový sáček musím také zkusit (už ho doma mám - snad je to to správné). Rumlík to tam docela dobře popsal, tak snad si poradím. Pokud je pyram.sáček opravdu o tolik lepší než vatičky, tak třeba potom nebudu potřebovat tolik patron a i ten chaos ukočíruju. Někdy totiž blbě naplním patrony (i když používám inijekční stříkačku) a venku je potom nestačím měnit.
Uživatelský avatar
motolka
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 28
Registrován: pon 29. bře 2010 13:37:32
Bydliště: Praha

Re: e-nádobíčko

Příspěvekod motolka » stř 31. bře 2010 20:48:50

Ahoj Míro, no jo, ty i Hanka máte už svojí oblíbenou chuť. Já jsem ještě u testování. Ale jak vás tady poslouchám ... teda spíš čtu ... tak zjišťuju, že mám asi nějakou divnou baterku. Nebo moc e-hulím? Já mám RS M 401 s dvěmi baterkami a Miniecigaretu 8084 se čtyřmi baterkami. Pokud přes den vůbec nenabíjím, tak všech šest baterek mi tak akorát vydrží, než dorazím z práce domů. Večer, pokud přes den nedokapávám, tak vyprázdním min. 10 patron (ale jak říkám, někdy je mám blbě naplněné, nebo možná promíchané, prázdné s plnými).

Třeba ještě někdo bude mít nějaký nápad, a nebo na něco časem příjdu sama. Sleeper, tvůj nápad už jsem zkoušela, ale mě na těch patronách nálepky zkrátka nedržej. Co to máš za nálepky?
Uživatelský avatar
motolka
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 28
Registrován: pon 29. bře 2010 13:37:32
Bydliště: Praha

Re: e-nádobíčko

Příspěvekod e-Hana » stř 31. bře 2010 21:02:58

No jo Motolko, tvůj problém zatím asi je, že na cestování s e-cígem, máš jen ty malé baterie, které opravdu dlouho nevydrží a brzy se vybijou,.:(
... neboj taky tam dojdeš !!! :)
iStick Trim a CUBOID PRO + Digiflavor Siren 22
Aktuálně probíhající testy a recenze na eCF

Vapers Talk
eCF Ústí n.L. Obrázek
Obrázek
Chovejte se k druhým slušně, pak máte i právo trvat na tom, aby se i oni chovali slušně k vám.
Uživatelský avatar
e-Hana
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 11599
Registrován: úte 05. led 2010 21:23:09
Bydliště: Ústí nad Labem
Národní vlajka:
Czech Republic
Nejvyšší skóra: 1


Re: e-nádobíčko

Příspěvekod motolka » stř 31. bře 2010 21:17:48

Sleepere, s tima tvojema barevnýma samolepkama jsem právě dostala geniální nápad :cool . Už vím, jak si poradím. Vždyť ono by mi vlastně stačilo obmotat každý špuntík nějakou jinou nití. Podle chutí různými barevnými nitěmi. Až bych špuntík vytáhla, tak by obtočená nit na nich zůstala, zbytek patrony by označený nebyl. Sice mi to nevyřeší rozlišení prázdných patron od plných, ale alespoň vždy vytáhnu tu chuť co chci.

Já nad tím přemýšlím už skoro deset dní a nemůžu na to přijít a dneska se zeptám a příjdu na to :hand

Musím to vyzkoušet, ale myslím, že to bude fungovat a bude to dobrý. Hlavně když je večer zase budu plnit, tak nebudu patlat jednu chuť přes druhou. Už se mi totiž několikrát stalo (vlastně stává se mi to téměř pořád), že do patrony už nedám ten liquid, který jsem tam měla předtím. Už mám i patrony, které mají kávovo-citronovo-malboro chuť apod. :D

Ale stejně, jestli ještě někdo máte nějaký tip, sem s ním :sun
Uživatelský avatar
motolka
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 28
Registrován: pon 29. bře 2010 13:37:32
Bydliště: Praha

Re: e-nádobíčko

Příspěvekod Sleeper » stř 31. bře 2010 21:20:37

no vidíš a pak že nevíš jak na to :D :D :D
Sleeper
 

Re: e-nádobíčko

Příspěvekod Renata » stř 31. bře 2010 21:22:25

U Optimy to mám jednoduché, tam beru sebou baterii a patrony a vyhazuji ty použité.
U Joye, kterou si většinou beru do hospůdky nebo mezi kuřáky (Optima mi na takovou příležitost přijde velmi jemná) si beru 3 nabité baterie se třemi atomizéry a třemi různě naplněnými patronami. :hi V podstatě si beru tři kompletní cigarety a to mi vydrží. To jsem ti asi moc nepomohla, co ? Omlouvám se ... :D :D
Co kdyby sis rozlišila prázdnou od plné tím, že na prázdnou nenasadíš klobouček - stejně už je prázdná.
Bafám Optimu, KR808-D, Joye 510, Unicaat a eXtreme :D
Uživatelský avatar
Renata
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 425
Registrován: úte 16. úno 2010 20:30:05
Bydliště: Olomouc

Re: e-nádobíčko

Příspěvekod motolka » stř 31. bře 2010 21:31:01

Renčo, to už jsem taky zkoušela. Ale pak jsem měla plnou taštičku liquidu a tím pádem vše mastné. Sorry, já jsem vopruzka, co? :x
Uživatelský avatar
motolka
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 28
Registrován: pon 29. bře 2010 13:37:32
Bydliště: Praha

Re: e-nádobíčko

Příspěvekod motolka » stř 31. bře 2010 21:32:32

Teda, abych to vysvětlila, umastilo se mi to od toho šputníku, který předtím byl na plný patroně. Takže leda ještě do taštičky utíráček, a utírat špuntíky.
Uživatelský avatar
motolka
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 28
Registrován: pon 29. bře 2010 13:37:32
Bydliště: Praha

Re: e-nádobíčko

Příspěvekod Renata » stř 31. bře 2010 21:38:46

Tak to už pak fakt nevím, jedině si to ještě balit třeba do papírových kapesníčků nebo si koupit víc cigaret :rofl :rofl :rofl
Bafám Optimu, KR808-D, Joye 510, Unicaat a eXtreme :D
Uživatelský avatar
Renata
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 425
Registrován: úte 16. úno 2010 20:30:05
Bydliště: Olomouc

Re: e-nádobíčko

Příspěvekod e-Hana » stř 31. bře 2010 21:58:04

Renato-
Tak já si prázdné patrony schovávám..nic nevyhazuji, pouze nějak propálené, prokouslé apod. :O :O !!!
Každá se dá přeci nějak opět doplnit. :O
Motolka-
Na prázdné igelitový pytlík!! :rofl
iStick Trim a CUBOID PRO + Digiflavor Siren 22
Aktuálně probíhající testy a recenze na eCF

Vapers Talk
eCF Ústí n.L. Obrázek
Obrázek
Chovejte se k druhým slušně, pak máte i právo trvat na tom, aby se i oni chovali slušně k vám.
Uživatelský avatar
e-Hana
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 11599
Registrován: úte 05. led 2010 21:23:09
Bydliště: Ústí nad Labem
Národní vlajka:
Czech Republic
Nejvyšší skóra: 1

Další

Zpět na Jak co dělat

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků