• Reklama
 
 

Baterie-Tipy-Triky-Nabíjení

Nabíjení baterií, Co dělat, když atomizér dýmá málo, nebo vůbec, Dokapávání e-liquidem, čištění atomizeru - obecně atd....

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Re: Baterie-Tipy-Triky-Nabíjení

Příspěvekod jendazhor » pát 01. dub 2016 11:17:40

Úplně laicky bych to vysvětlil tak, že "tvrdá baterie" umí vydat velké množství energie v krátkém čase aniž by ji to nějak poškodilo. Zatímco "měkká baterie" tolik energie naráz nevydá, nebo hrozí její poškození.
Čím menší odpor má spirálka v atomizéru, tím více energie potřebuje na rychlé rozehřátí. Ale pak zase hulí jako sviňa... :) Toť pohled laika.

Přínosná může být i informace (jak už tady bylo vícekrát napsáno), že výrobců kvalitních a prověřených Li-ion baterií nejpoužívanějšího rozměru 18650 zas není tolik. Jestli se nepletu, tak asi jen Sony, LG, Samsung, Panasonic. A ostatní je od nich koupí a jen přebalí do jiného kabátku. Často pak na ten kabátek uvedou optimističtější parametry, než které na své články uvádí skutečný výrobce.
A samozřejmě se také vyskytují fake baterie schovávající se za jména renomovaných výrobců.

Obecně platí: při vapingu raději ruce pryč od všech noname baterií s pestrobarevnými obaly a těch s podivnými názvy začínajícími na trust..., fire..., sure..., ultra.. a jiných "fajrů"
"Pářím se" od r. 2011. Nyní na:
ATTY: DIGIFLAVOR Siren 22 | OBS Ace | WISMEC Theorem | ASVAPE Zeta | GEEKVAPE Avocado24 RDTA+Zeus+Ammit25 | VANDYVAPE Berserker RTA 24(or.)+22(kl.) | Derringer RDA klon | Skyline klon -- BOXMODY: JOYETECH VTC mini+Espion+Unimax 22+25 | ELEAF iStick Pico+Kiya+Ikonn total | GEEKVAPE Aegis | ASPIRE Archon | EHPRO Mod101 -- LIQUIDY: Vlastní míchačky
Uživatelský avatar
jendazhor
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 277
Registrován: sob 24. pro 2011 14:42:56

Reklama

Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.

Re: Baterie-Tipy-Triky-Nabíjení

Příspěvekod Chronic » pát 01. dub 2016 13:11:36

Děkuji oboum za dostačující vysvětlení.
Již nějakou dobu se i mimo jiné řídím výsledky Mooch315, viz. obrázek.

Obrázek

Odesláno z mého ASUS Zenfone 2
Z čeho hulit je, do podpisu to rvát nebudu. Místo na to není :D

Moochem aktualizovaný seznam bezpečnostních limitů 18650 baterií! (od 04.06. - 19.05. 2016)
Aktualizovaný seznam doporučených baterií Moochem

Obrázek

"Which would be worse - to live as a monster, or to die as a good man?"
Uživatelský avatar
Chronic
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 373
Registrován: čtv 12. lis 2015 9:01:55
Bydliště: České Budějovice
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Baterie-Tipy-Triky-Nabíjení

Příspěvekod chris_cz » pát 01. dub 2016 14:37:08

@chronic: díky, neznal jsem. výborný, konečně někdo, kdo to testuje v high-drain mode a i v vaperských pulse modech.
Dva příklady za všechny:
https://www.e-cigarette-forum.com/forum ... gh.711203/
119 stupnů celsia na lithiovým článku....bič a pryč....

https://www.e-cigarette-forum.com/forum ... ng.539921/
wow, neskutečně tvdá baterie.
[eCab | eGo-T batt Upgrade 18650(v3) + CE4(s)]--->
[eVic Easy | SID(s)(v1) + Vision Vivi Nova(s)]--->
[Joyetech eVic-VTC Mini(s) | VTCwo | eLeaf iStick Pico(s) | Geekvape Aegis + Kangertech Subtank(s) Mini(v2) | Toptank(s) Mini | Tobeco KS(s) | DigiFlavor Siren(s) 22 GTA MTL(v1) + (SS316L/∅0,30mm/∅2,5-3,0mm--0,7x-0,9xΩ/15,5W/215ºC--KGD) + (80VG/20PG--12mg)]
chris_cz
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 470
Registrován: ned 24. srp 2014 22:52:49

Re: Baterie-Tipy-Triky-Nabíjení

Příspěvekod camelka » pát 01. dub 2016 17:02:14

Jak je to s tím vnitřním odporem baterie? Některé starší mi ukazuje Liitokala 41-43 a novější hovňáky něco přes 20 mR. Netuším co je to za jednotky, asi miliohmy? Předpokládám, že ty nové baterky jsou v pořádku, starší už mají horší kondici, ani nevím značku. Takže nižší číslo = lepší baterka? Ať aspoň vím, co mi nabíječka ukazuje ;)
Obrázek
Aegis Geek vape, HCIGAR Warwolf, Sigelei Minibook TC, Pico Squeeze 2, eVic VTC Mini, Pico TC 75W, Pico Mega, Cuboid Mini, Smoant mini, Wismec Presa 75W TC, Kayfun V5, Skyline, Dwarv, Berserker V2 MTL RDA... Míchám všechno možné.
Uživatelský avatar
camelka
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 203
Registrován: ned 19. říj 2014 17:07:56
Bydliště: Planeta Země

Re: Baterie-Tipy-Triky-Nabíjení

Příspěvekod MartinFrei » pát 01. dub 2016 17:26:46

jj, menší je lepší (ale jenom v tomhle konkrétním případě :rofl
GG sekce : Euforia, Oddy, Ithaka
Vaponaute sekce : Le Magister, Le Zephyr
Genisys sekce : Steamboy 2.3, Avocado, RSST Magneto One kompakt, RSST, Origen
Zvonková sekce : Joyetech Delta II, Taifun GTII, Taifun GS 1 a 2, Kayfun Lite a 3 mini, Aqua 1 a 2, AGA-T7, Squape R
Mrako sekce : Smok TFV4 Mini, Aromamizer RDTA, Fuji GTA
Bafám převážně míchanice do Fichemy.
Uživatelský avatar
MartinFrei
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát 12. zář 2014 9:43:50
Bydliště: Vysočina
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Baterie-Tipy-Triky-Nabíjení

Příspěvekod meteleskublesku » pát 01. dub 2016 17:37:21

No ale ty 41 - 43 nejsou vůbec špatné, ba právě naopak. To aby se to tu neztratilo v "překladu".
Uživatelský avatar
meteleskublesku
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 238
Registrován: čtv 11. čer 2015 3:40:42
Bydliště: Všude dobře, doma nejlíp

Re: Baterie-Tipy-Triky-Nabíjení

Příspěvekod camelka » pát 01. dub 2016 19:18:22

Aha, takže která hodnota už naznačí, že baterka umírá? Pokud 43 je ještě v pohodě. Třeba kolem 100 už bude špatná? Moc chytrej z toho nejsem.
Obrázek
Aegis Geek vape, HCIGAR Warwolf, Sigelei Minibook TC, Pico Squeeze 2, eVic VTC Mini, Pico TC 75W, Pico Mega, Cuboid Mini, Smoant mini, Wismec Presa 75W TC, Kayfun V5, Skyline, Dwarv, Berserker V2 MTL RDA... Míchám všechno možné.
Uživatelský avatar
camelka
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 203
Registrován: ned 19. říj 2014 17:07:56
Bydliště: Planeta Země

Re: Baterie-Tipy-Triky-Nabíjení

Příspěvekod iqwe » pát 01. dub 2016 19:29:21

Baterka je špatná ve chvíli, kdy to o ní prohlásíš, protože už pro tvé potřeby nevydrží dostatečně dlouho a musíš ji stále nabíjet. To ale neznamená, že je špatná i na třeba svícení.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.
Pico 75TC+Rocket R, Cloupor mini+Cobra, Koopor mini+Cobra
od 16.11.2012 vaping a 22.11.2012 poslední pyro
eCF Brno - RETROHIPSTER FETIŠISTA
Uživatelský avatar
iqwe
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 901
Registrován: pát 28. zář 2012 1:25:37
Bydliště: Brno

Re: Baterie-Tipy-Triky-Nabíjení

Příspěvekod jendazhor » pát 01. dub 2016 19:34:00

Liitokala mi u nejstarších tříletých vykopávek ukazuje vnitřní odpor kolem 80. U slušných, rok starých, kolem 35-40. U nových hnědek LG kolem 20. Tipoval bych, že do 50 je to celkem v pohodě, pokud na nich nechceš provozovat nějaký spirálky s odpory pod 0,5 ohmu. Pro ty jsou pak ideální hnědky LG a jim podobné tvďačky.
"Pářím se" od r. 2011. Nyní na:
ATTY: DIGIFLAVOR Siren 22 | OBS Ace | WISMEC Theorem | ASVAPE Zeta | GEEKVAPE Avocado24 RDTA+Zeus+Ammit25 | VANDYVAPE Berserker RTA 24(or.)+22(kl.) | Derringer RDA klon | Skyline klon -- BOXMODY: JOYETECH VTC mini+Espion+Unimax 22+25 | ELEAF iStick Pico+Kiya+Ikonn total | GEEKVAPE Aegis | ASPIRE Archon | EHPRO Mod101 -- LIQUIDY: Vlastní míchačky
Uživatelský avatar
jendazhor
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 277
Registrován: sob 24. pro 2011 14:42:56

Re: Baterie-Tipy-Triky-Nabíjení

Příspěvekod meteleskublesku » pát 01. dub 2016 19:43:13

Tak tak, svatá pravda. Já teda v tomhle směru jsem pouze trochu poučený laik, snad poradí někdo fundovanej, ale mám nějaké kuchlé notbůkovky co maj okolo 250 a v Cuboidu je honím jak to jde. Pravda trochu mi spílá, ale jede. Je ale tedy pravda, že jakmile mu dám eldžíny tak si přede a je to poznat. Ale i na ty sr....y to jede. Ale už asi trochu extrém. Jo a těch 100 si myslím, že je v pohodě, záleží taky na odporu atíku.
Uživatelský avatar
meteleskublesku
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 238
Registrován: čtv 11. čer 2015 3:40:42
Bydliště: Všude dobře, doma nejlíp

Re: Baterie-Tipy-Triky-Nabíjení

Příspěvekod vlastik63 » pát 01. dub 2016 19:58:57

Ono také záleží jaký test použiješ.Nejpřesnější na vnitřní odpor je ten nejdelší "NOR TEST" na kapacitu stačí "FAST TEST"(u Lii-500)
Čím je vnitřní odpor větší tím je baterie měkčí a pro vaping nevhodnější.Poznáš to i bez měření pokud používáš nízký odpor a vysoký výkon modu baterie ho nebude schopna dodat a mod bude hlásit chybu nebo se vypne.
Mám toho tolik, že jsem to už přestal sledovat :chuckle
Uživatelský avatar
vlastik63
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3945
Registrován: ned 25. bře 2012 15:37:35
Bydliště: Louny
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Baterie-Tipy-Triky-Nabíjení

Příspěvekod camelka » pát 01. dub 2016 20:08:14

iqwe píše:Baterka je špatná ve chvíli, kdy to o ní prohlásíš, protože už pro tvé potřeby nevydrží dostatečně dlouho a musíš ji stále nabíjet. To ale neznamená, že je špatná i na třeba svícení.

To jo, taky jsem už jednu na svícení do čínský svítilny dal :) Jen mě zajímala ta číslíčka spíš pro orientaci. Když nabíječka "něco" ukazuje a já nevím co, je mi to platný jak mrtvýmu zimník :D
Tož dík, už jsem poučenej laik...
Obrázek
Aegis Geek vape, HCIGAR Warwolf, Sigelei Minibook TC, Pico Squeeze 2, eVic VTC Mini, Pico TC 75W, Pico Mega, Cuboid Mini, Smoant mini, Wismec Presa 75W TC, Kayfun V5, Skyline, Dwarv, Berserker V2 MTL RDA... Míchám všechno možné.
Uživatelský avatar
camelka
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 203
Registrován: ned 19. říj 2014 17:07:56
Bydliště: Planeta Země

Re: Baterie-Tipy-Triky-Nabíjení

Příspěvekod iqwe » pát 01. dub 2016 20:24:19

No chtěl jsem tím říct, že to čísílko si podle svých potřeb budeš muset odsledovat tak nějak sám.

Např. budeš-li "parník", co potřebuje z baterky tahat přes 20A, tak po měsíci huntování baterky se může stát, že po zapnutí Fire bude mít baterka pokles 1V a el. grip bude vypínat. A někdo s touto baterkou na knoťáku o odporu spirálky 2 Ohmy ji bude spokojeně provozovat ještě rok.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.
Pico 75TC+Rocket R, Cloupor mini+Cobra, Koopor mini+Cobra
od 16.11.2012 vaping a 22.11.2012 poslední pyro
eCF Brno - RETROHIPSTER FETIŠISTA
Uživatelský avatar
iqwe
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 901
Registrován: pát 28. zář 2012 1:25:37
Bydliště: Brno

Re: Baterie-Tipy-Triky-Nabíjení

Příspěvekod dobrman » pát 01. dub 2016 22:56:41

meteleskublesku píše:...... mám nějaké kuchlé notbůkovky co maj okolo 250 a v Cuboidu je honím jak to jde. Pravda trochu mi spílá, ale jede. Je ale tedy pravda, že jakmile mu dám eldžíny tak si přede a je to poznat. Ale i na ty sr....y to jede. Ale už asi trochu extrém. Jo a těch 100 si myslím, že je v pohodě.........


Tvrdost zdroje záleží na jeho vnitřním odporu.
tzn.
Ideální zdroj má vnitřní odpor (Ri) 0Ω. To by pak hodnota napětí (na svokách, nebo na kontaktech aku) neklesala ani při odběru max. proudu zdroje.

Pokud je Ri článku např. už zmiňovaných 100mΩ pak při zatížení 10A je na kontaktech článku napětí o 1V nižší. A zároveň ta ztráta ( 10W ) se změní v teplo, které ohřívá článek, což ještě o něco zhoršuje hodnotu Ri.

Při hodnotě třeba 40mΩ a proudu 10A je úbytek napětí 0,4V, tím pádem zrátový výkon "jen" 4W

A jak píšeš těch 250mΩ, tak to by (články z NTB mívají většinou max. proud 6A) byl úbytek 1,5V na článku při max. zatížení.......
Obrázek
Uživatelský avatar
dobrman
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3119
Registrován: stř 16. kvě 2012 23:21:12
Bydliště: Jindřichův Hradec
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Baterie-Tipy-Triky-Nabíjení

Příspěvekod angel.CZ » pon 18. dub 2016 0:31:18

Ahoj. Jakou byste mi doporučili baterií 18650 nad 2000mah a do gripu o výkonu 75w? Děkuji

Edit: nejspíš budu brát buď Wismec Presa TC 75W nebo Eleaf pico 75W

[ Post made via Android ] Obrázek
angel.CZ
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 34
Registrován: pát 15. dub 2016 9:23:03
Bydliště: Karviná

PředchozíDalší

Zpět na Jak co dělat

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků