• Reklama
 
 

Baterie-Tipy-Triky-Nabíjení

Nabíjení baterií, Co dělat, když atomizér dýmá málo, nebo vůbec, Dokapávání e-liquidem, čištění atomizeru - obecně atd....

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Baterie-Tipy-Triky-Nabíjení

Příspěvekod e-Hana » stř 17. bře 2010 1:31:12

iStick Trim a CUBOID PRO + Digiflavor Siren 22
Aktuálně probíhající testy a recenze na eCF

Vapers Talk
eCF Ústí n.L. Obrázek
Obrázek
Chovejte se k druhým slušně, pak máte i právo trvat na tom, aby se i oni chovali slušně k vám.
Uživatelský avatar
e-Hana
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 11599
Registrován: úte 05. led 2010 21:23:09
Bydliště: Ústí nad Labem
Národní vlajka:
Czech Republic
Nejvyšší skóra: 1

Reklama

Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.

Re: Nabíjení baterií-Tipy a Triky

Příspěvekod pepe » úte 06. dub 2010 0:43:28

Ještě něco co jsem zjišťoval k bateriím. U Li-on baterií je duležité koncové napětí při nabíjení. Při menším napětí se zcela nenabije, u většího dojde někdy i k nenávratnému poškození. Rovněž baterii velmi škodí hluboké vybití, proto si myslím, že dnešní Joye zablikají a přestanou dodávat, kdežto u starších modelů se dají cucat i dál. Dříve u e-cigar byla dodávána baterie s nominálním napětím 3,7V. Při pozdějším dokupování baterií posílali 3,6V ale i s novou nabíječkou. Proto USB pasport má nápětí přesně 4,2V a je proudově omezen. Optimální nabíjecí proud u Li-on je asi desetina kapacity, ale běžně se dájí dobíjet stejným proudem jako je kapacita.
pepe
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 04. dub 2010 14:56:09

Re: Nabíjení baterií-Tipy a Triky

Příspěvekod Rumlik » úte 06. dub 2010 0:58:59

Super postřehy :yes .
Já mám ještě ty starší baterie, co zablikají a ještě chvilku jedou dál. Každopádně dnes již nečekám ani na to zablikání. Už to tak nějak poznám, že baterie ochabuje a dávám jií rovnou nabít.

S tím napětím také souhlasím. :nod Nemusí to baterii zničit hned, ale postupně jí to bude degradovat na kapacitě až definitivně lehne. :mrk
GeekVape Aegis X + Digiflavor Siren V2 24mm|Wotofo Profile RDA.
Herní streamy na Twitch.tv

eCF Ústí nad Labem
Obrázek
Užívání drog (včetně nikotinu) nesmí být člověku koníčkem.
Uživatelský avatar
Rumlik
Administrátor
Administrátor
Temelín
Temelín
 
Příspěvky: 2284
Registrován: pon 04. led 2010 23:40:47
Bydliště: Ústí nad Labem
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Nabíjení baterií-Tipy a Triky

Příspěvekod boa » pát 14. kvě 2010 20:34:05

co se tyce akumulatoru obecne je vzdy dobre nabijet 1/10 kapacity akumulatoru.ke konci nab cyklu akumulator potrebuje zvysit napeti a to stavajici nabijecky zvladnou(vetsinou) a dojde k napraskani akumulatoru naplno.celkove je tento problem slozitejsi,pro pochopeni tohle vysvetleni podle meho staci.nabijeni nizsim proudem nez je 1/10 kapacity je vzhledem k vydrzi neprukazne.mam odzkouseno nekolik desitek akumulatoru od renomovanych fi (sanyo,atd) v profi ladovacce v nekolika set cyklech.(modelarina)ale i tam se vedli neustale debaty na tema akumulator.pak dorazili spalovaci motory a bylo po srande.off topic-vykonove to bylo nesrovnatelny,lili jsme do toho nitro.vzhledem k e-cigaretam si myslim krok zpet,prece jenom je to dvoutakt:)
kouřím Joye eGo
Obrázek
boa
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 11
Registrován: stř 12. kvě 2010 9:00:10

Re: Nabíjení baterií-Tipy a Triky

Příspěvekod petrik » sob 15. kvě 2010 2:06:45

Tak jak zde bylo řečeno,nabíjení není o tom vezmu jakýkoliv článek a pustím mu jakýkoliv způsob nabíjení,chce to o tom něco vědět . Jsme v sekci Tornado/eGo/Unicaat ,tak přidám něco k tématu. Právě testujeme atomizery 510 s nízkým odporem a výrobce jasně deklaruje,že jsou použitelné jen pro bateriie s více jak 440 mAh a jsou bez záruky, eGo tuto specifikaci splňuje.Ale výdrž ( možná i životnost) baterie se také tímto významně krátí. Prostě úpravy ,kde se zvedá výkon vždy povedou k rychlejšímu opotřebení.Navíc papírové předpoklady oproti praxi občas vedou k naprosto odlišným výsledkům. 3x AAA baterie v serii dá potenciálně 4,5V.u nabíjecích článků 3,6V a mělo by to dostatečně zásobovat 510 atty.Praxe ale ukazuje,že jen některé typy ( značky,modely) baterií jsou schopny dávat souvisle dostatek proudu a jiné ,byť papírově rovnocenné,jsou nepoužitelné. A podobné principy platí i pro nabíjení. Jak psal boa, nabíjení není téma na jednoduchou odpověd.
petrik
 

Re: Nabíjení baterií-Tipy a Triky

Příspěvekod mirda.mrakomor » sob 15. kvě 2010 9:57:45

Jak vyplívá z příspěvků, je tato záležitost co se nabíjení, kapacity, proudů atp., natolik složitá a sofistikovaná, že pokračovat na toto téma dále, by nás zavedlo zcela jinam, než je podstata pro e-kouření. Naprostý souhlas s Petrikem. Je to moc široký záběr a problematika. Jen ještě ve stručnosti. Včera jsem změřil napětí po nabití u tří baterií, změřil jsem výstupní napětí nabíječek, také tří. Otázek bych měl potom čím dále více. :nerd To již vůbec nemluvím o tzv.formování či formátování a přebíjení. Nemám tušení, zda mají některé baterie paměťový mód, atd.,atd. Každopádně asi bude nejlepší moc nebádat, spolehnout na výrobce a jeho návod. Jinak je to potom makačka na bednu a výsledek v podstatě neadekvátní vynaloženému úsilí. :S Všem díky za info na můj dotaz. Mirda :hi
Běžně žižlám Joye510, nyní prubuji eGo
Joye eGo a jeho variace + passtrough +USB VV, eGo UPGRADE Bat/Mod, LT-Chrom Lambo 4.0, Clear Echomizer a jeho variace, Vivi Nova, Ismoka BBC Mega
Oblíbený liquid- RY-4, DK- TAB, Dunhill, /Dekang / Cuba Cigar, Turkish /Ritchy/
eCF - Praha
mirda.mrakomor
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 171
Registrován: pát 22. led 2010 9:36:04
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Nabíjení baterií-Tipy a Triky

Příspěvekod Rumlik » sob 15. kvě 2010 12:52:10

Jinak k tomu formování. U Li-Ion baterie není potřeba. To je nutné jen u NiMH a NiCD baterií. Více na téma formátování zde: viewtopic.php?f=7&t=17 :mrk
GeekVape Aegis X + Digiflavor Siren V2 24mm|Wotofo Profile RDA.
Herní streamy na Twitch.tv

eCF Ústí nad Labem
Obrázek
Užívání drog (včetně nikotinu) nesmí být člověku koníčkem.
Uživatelský avatar
Rumlik
Administrátor
Administrátor
Temelín
Temelín
 
Příspěvky: 2284
Registrován: pon 04. led 2010 23:40:47
Bydliště: Ústí nad Labem
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Nabíjení baterií-Tipy a Triky

Příspěvekod Fido » ned 16. kvě 2010 1:32:01

Ještě přidej olověné a NiFe ale s těmi se u e-kuřiva nesetkáme. Nicméně vyrábí se i malé zapouzdřené jednočlánkové olověné akumulátorky v kapacitách od 500 mAh. Možná by se dvoučlánková olověná baterka dala použít na nějaký tuning.
Uživatelský avatar
Fido
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1972
Registrován: stř 14. dub 2010 14:47:18
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Nabíjení baterií-Tipy a Triky

Příspěvekod hladik2 » stř 23. bře 2011 10:29:34

Možná to zde již je ale nevadí když nechám nabíječku usb baterie zapojenou přes noc????.Myslím že by to nemělo vadit. :sleep
Od 18,1,2011 E-kuřák Grip+Ismoka .,
Obrázek
iStick 50W
Uživatelský avatar
hladik2
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 438
Registrován: čtv 10. úno 2011 10:46:00
Bydliště: Stará Boleslav alias Stará Boule a na tom skůtru to nejsem Já
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Nabíjení baterií-Tipy a Triky

Příspěvekod patriarchf » stř 23. bře 2011 10:33:40

hladik2 píše:Možná to zde již je ale nevadí když nechám nabíječku usb baterie zapojenou přes noc????.Myslím že by to nemělo vadit. :sleep

Dnešní elektronika nabíjecí cyklus zastaví v momentě dosažení požadované kapacity, takže ne, skutečně to (ač občas někdo tvrdí že ano) nevadí .... to si jako kdysi poctivě vyučený mechanik elektronických zařízení dovolím i tvrdit :mrk (platí samozřejmě pro tento konkrétní případ)
Naposledy upravil patriarchf dne stř 23. bře 2011 10:53:36, celkově upraveno 2
S pyrem jsem definitivně skončil 25.12.2010
Obrázek
ViVi NOVA,LavaTube , Camel DesertShip a pár kapek Vanilky ...
Uživatelský avatar
patriarchf
Kuřák
Kuřák
 
Příspěvky: 60
Registrován: úte 01. bře 2011 14:13:11
Bydliště: Praha

Re: Nabíjení baterií-Tipy a Triky

Příspěvekod hladik2 » stř 23. bře 2011 10:46:16

Díky,já se ptal protože jsem ji včera dal nabíjet a vzpoměl jsem si až když jsem vstával :D :D :D
Od 18,1,2011 E-kuřák Grip+Ismoka .,
Obrázek
iStick 50W
Uživatelský avatar
hladik2
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 438
Registrován: čtv 10. úno 2011 10:46:00
Bydliště: Stará Boleslav alias Stará Boule a na tom skůtru to nejsem Já
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Nabíjení baterií-Tipy a Triky

Příspěvekod turby » čtv 18. srp 2011 5:23:38

vsechny nabijecky LiIon a LiPo akumulatoru museji mit vyhodnoceni nabijeciho cyklu, jinak by ta baterie explodovala. takze odpojovat neni treba. Levne nabijecky NiCd nebo NiMh davaji konstantni proud a tudiz je nutne nabijeni ukoncit odpojenim accu. Chytrejsi nabijecky ale umi nabijeni take ukoncit. Takze otazka je spravna, odpoved je nesnadna bez dostatku informaci.
turby
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 18. srp 2011 4:44:04

Re: Nabíjení baterií-Tipy a Triky

Příspěvekod Shortak » úte 17. dub 2012 7:31:44

Koupil jsem novou, náhradní sadu eGO-W.Zatím baterii z ní nepoužívám.Mohu ji nechat delší dobu tak jak je,nebo je lepší ji občas nabít a použít?
Uživatelský avatar
Shortak
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř 26. říj 2011 6:29:35
Bydliště: Lovosice

Re: Nabíjení baterií-Tipy a Triky

Příspěvekod White Dragon » úte 17. dub 2012 8:12:24

I nepoužívané batrie je dobré jednou za cca 3 měsíce nechat dobít. Li-ion baterky sice mají zanedbatelné samovybíjení, ale nějaký pidiodběr má i elektronika v baterkách... Vybíjet před nabíjením není potřeba, u li-ion je to spíše na škodu.
White Dragon
 

Re: Nabíjení baterií-Tipy a Triky

Příspěvekod Vita_Valke » úte 17. dub 2012 8:28:18

Shortak: jestli máš multimetr tak pro baterku je nejlepší jí nabít na cca 3,8-3,9V a uskladnit jí v chladu a jak píše WD elektronika může něco žrát, tak občas překontrolovat, pokud to nemáš na čem změřit, tak doporučuju nabít na plno a chvilku z nich kouřit, aby se trochu vybili, dlouhodobé skladování při plném nabití jí výrazně vadí
Vita_Valke
Kuřák fajnšmekr
Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 92
Registrován: stř 05. říj 2011 7:53:44
Bydliště: Valkeřice - Děčín

Další

Zpět na Jak co dělat

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků