• Reklama
 
 

4nine - úprava spodního tlačítka

Toto téma je hlavně pro technicky zdatné jedince, kteří se nebojí trochu laborovat.Vše co budete provádět na základě obsahu toho tématu, děláte na vlastní nebezpečí.

Moderátoři: Grif, jura-p

Pravidla fóra
Pamatujte že:

Prodávat na tomto fóru je možné pouze v tržnici a musíte mít min. 10 smysluplných přípěvků ve fóru.(tzn. ne vtipy atd). Pokud bude někdo prodávat kdekoliv jinde ve fóru, bude jeho příspěvek odstraněn, bez varování ,buďto Moderátory nebo Adminem. Veškerá debata na téma obchodování(nákup nebo prodej od zdejších šikulů), patří pouze do SZ a ne do vláken(bude opět bez varování mazána). Ve vláknech probírejte pouze technické záležitosti kolem výrobků!
(Cokoliv z tržnice nepatří do podpisu.)

Při opakovaném porušování těchto pravidel bude udělěna antihodnost a může následovat ban.

4nine - úprava spodního tlačítka

Příspěvekod Jirka1111 » pon 11. srp 2014 15:33:35

Je to dobrý mód, magnety jsou sice zbytečně silné, ale nevadí. Nejvíce mi ale vadí, že musím spínací tlačítko zmáčknout opravdu silně, aby se sepnulo. Jakmile povolím byť jen o desetinu milimetru, není kontakt. Taky mi vypadává z izolátoru. Nemáte někdo tip, jak to vyřešit? Přemýšlel jsem, že bych magnet prostě přilepil k izolátoru a přidal nějakou malou podložku.
JM mod + Magma, Sentinel + Trident

Profesionální soptík!
Uživatelský avatar
Jirka1111
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 320
Registrován: pon 10. zář 2012 14:18:53

Reklama

Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.

Re: 4nine - úprava spodního tlačítka

Příspěvekod JX3P » pon 11. srp 2014 15:47:13

To bylo první co jsem na svým mosazným tohle řešil. Spínání nebylo tak jednoznačný jak jsem si přál. Důvodem je nerovnost povrchu spínacích měděných kruhových plošek. Náprava je jednoduchá, nanést na plošky trochu zubní pasty a zabrousit je spínáním za současnýho pootáčení, zabrousí se tím perfektně plochy vůči sobě. Důležitý je taky vyleštit aspon ručně vnitřek trubky u spínače a přelíznout i rantl tlačítka. Jak je to syrový z fabriky furt to někde dře a čekat rok dva než se to ošoupe by mě asi vezli.
Někdy funguje vložení baterky obráceně.
Předpokládám že o funkci nastavení magnetu pootáčením delr. kroužku víš..
Sílu ovlivníš jen těžko reálnou výměnou za slabší magnety.
Vypadáváním z izolátoru myslíš samovolný vytáčení magnetu z delrinu? To by pořešilo jedině zakapnout mikrokapkou chemoprenu po předchozím nastavení.

takhle vypadá "crunchy button", to se odstraní jedině vyleštěním, přál bych ti vidět můj spínač, škoda že to nejde popsat..
http://youtu.be/i5EPJhGkqTo?t=8m17s
Obrázek

P = U²/ R
Uživatelský avatar
JX3P
Temelín
Temelín
 
Příspěvky: 2080
Registrován: čtv 07. čer 2012 1:46:59
Bydliště: Louny

Re: 4nine - úprava spodního tlačítka

Příspěvekod martini » pon 11. srp 2014 16:33:22

Já v něm používám téměř výhradně AW 18490, která tam z těch co mám snad jako jediná pasuje bez nějakých úprav, pro samsungy jsem si musel vystřihnout taky podložku z měděnýho plechu (z žebra chladiče CPU), vytočím trochu magnet z delrinu jak píše JX3P a dám ji mezi magnet a baterku, to samovolný povolování magnetu v delrinu jsem vyřešil kouskem teflonový pásky do závitu. Ten silnej odpor magnetů je pro mě fakt na hranici únosnosti, malý zdvih spínače je prostě nutnost, taky mohly ten spodní magnet uložit do pouzdra se závitem, aby se to dalo aspoň trochu regulovat :S .
Paps+Heron (hybrid) *** 4Nine+Kayfun nano (hybrid) *** Origin+Aqua (hybrid) *** Sigi8+Ithaka (hybrid) *** Sigi20+Oddy *** JoyeMech+Fogger2 *** 69mod+Magma *** Lab65+Kayfun *** iStick 50+Erlkonigin mini *** G3 mini+Kayfun V3 mini *** eGrip+RBA base *** eGrip II

JSEM ZÁVISLÝ A NESTYDÍM SE ZA TO!
Uživatelský avatar
martini
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 376
Registrován: ned 22. črc 2012 10:25:20
Bydliště: Šumperk

Re: 4nine - úprava spodního tlačítka

Příspěvekod pospisilecek » pon 11. srp 2014 16:52:15

Martini, ty mas magnet v delrinu na zavit? Ja ho tam mam jen nalisovanej.

[ Post made via Android ] Obrázek
RADY POUZE ZA POPLATEK..
BLBCUM ZA DVOUNÁSOBEK..


Obrázek
Uživatelský avatar
pospisilecek
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3126
Registrován: sob 27. říj 2012 23:30:03
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: 4nine - úprava spodního tlačítka

Příspěvekod tompca » pon 11. srp 2014 16:56:15

JX3P to napsal úplně přesně, po stejné úpravě tlačítko funguje 100%, tady máš odkaz na nové tlačítko a můžeš experimentovat.
http://focalecig.com/Product/Upgraded-t ... -Mod-19635
Mám 2 ks a oba mají v derlinu závit.
Uživatelský avatar
tompca
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 264
Registrován: pát 01. čer 2012 14:16:07
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: 4nine - úprava spodního tlačítka

Příspěvekod martini » pon 11. srp 2014 17:17:20

Mám SKU: 1757301 z FT a měděný pouzdro magnetu má závit, jeho jedinou výhodou je že se tam pak dá vložit ta podložka a nehrozí, že sklouzne kam nemá, jinak to bylo spíš k vzteku jak se to furt protáčelo. Podle mě měl být prostě na závit ten druhej magnet, tam by to aspoň k něčemu bylo. Na tu upgrade sadu FC jsem už koukal, ale nebude to vhodné pro všechny verze, u mě jde o desetiny mm, ten nový štelovací topcap bych tam nedostal.
Paps+Heron (hybrid) *** 4Nine+Kayfun nano (hybrid) *** Origin+Aqua (hybrid) *** Sigi8+Ithaka (hybrid) *** Sigi20+Oddy *** JoyeMech+Fogger2 *** 69mod+Magma *** Lab65+Kayfun *** iStick 50+Erlkonigin mini *** G3 mini+Kayfun V3 mini *** eGrip+RBA base *** eGrip II

JSEM ZÁVISLÝ A NESTYDÍM SE ZA TO!
Uživatelský avatar
martini
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 376
Registrován: ned 22. črc 2012 10:25:20
Bydliště: Šumperk

Re: 4nine - úprava spodního tlačítka

Příspěvekod Jirka1111 » pon 11. srp 2014 18:45:27

Nerozumím této větě: "Náprava je jednoduchá, nanést na plošky trochu zubní pasty a zabrousit je spínáním za současnýho pootáčení, zabrousí se tím perfektně plochy vůči sobě." Nebo spíše tomu, co myslíš tím zabrousit je spínáním za současného pootáčení. Mám SS verzi z Focalecig s upgradovaným tlačítkem a vrškem.

Magnet je napevno v měděném kroužku. Delrin je ta černá podložka, že jo? A ano, opravdu se mi používáním, poté, co si nastavím magnet přímo doprostřed tak, aby trčel z obou stran stejně, vždycky trošku povytáhne směrem k baterce.

Určitě si zabrousím i tlačítko, protože např. díra vespod je tak blbě vyvrtaná, že je tam malý, ale otravný otřep (vrtali ze vnitřku, takže venku je nezabroušený zbytek).
JM mod + Magma, Sentinel + Trident

Profesionální soptík!
Uživatelský avatar
Jirka1111
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 320
Registrován: pon 10. zář 2012 14:18:53

Re: 4nine - úprava spodního tlačítka

Příspěvekod tompca » pon 11. srp 2014 19:20:49

Je to myšleno tak, aby se mezi dvě plochy na obr. dal brusný materiál (např. pasta, já používám manželčinu na Zepter hrnce).Plochy se otáčením po sobě jemně obrousí do stavu, kdy na sebe dosedají v celé ploše. Můžeš vzít z boku i měděné tlačítko a spodní vnitřek gripu kde tlačítko dosedá.
Obrázek
Uživatelský avatar
tompca
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 264
Registrován: pát 01. čer 2012 14:16:07
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: 4nine - úprava spodního tlačítka

Příspěvekod JX3P » pon 11. srp 2014 22:46:52

jo takhle, to je ale jen půlka procesu..stejnou důležitost mají i veškerý třecí plochy tlačítka jak jsem psal i s videem výše..
Obrázek

P = U²/ R
Uživatelský avatar
JX3P
Temelín
Temelín
 
Příspěvky: 2080
Registrován: čtv 07. čer 2012 1:46:59
Bydliště: Louny

Re: 4nine - úprava spodního tlačítka

Příspěvekod vlastik63 » pát 05. zář 2014 16:07:44

Mě pro bezchybné spínání stačilo vložit na spodní magnet kousek magnetu o síle 0,96 mm byl původně určen pro Nemesis,ale popraskal mi.Zdvih i spínání je nyní OK mám SS verzi SKU: 1772708.
Mám toho tolik, že jsem to už přestal sledovat :chuckle
Uživatelský avatar
vlastik63
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3945
Registrován: ned 25. bře 2012 15:37:35
Bydliště: Louny
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: 4nine - úprava spodního tlačítka

Příspěvekod jendazhor » stř 17. zář 2014 11:53:47

Je to opravdu dost laborování s tímhle gripem (klon z FT SKU 1772708). V původním nastavení mi chodí bez problémů pouze s oranžovými 18350 UltraFire s čudlem nahoře. Pak má tlačítko velmi nízký ale bezproblémový zdvih. Fasttech doporučuje používat pouze baterky s čudlem, jinak hrozí zkrat. Přímo s vystouplým čudlem nemám žádnou baterku velikosti 18650. Zkoušel jsem tedy ty, co mají čudl jen mírně vystouplý a široký. Jde to, ale je tlačítko má velký zdvih a zadrhává. Ta kvalita třecích ploch a tolerance nejsou nic moc a fakt by se to muselo doladit (viz výše). Navíc si pak člověk na tom tlačítku vyláme prst. Je to opravdu asi nejnižší gripík, ale za určitou cenu. A nemyslím tu pořizovací. Taky bude problém s atomizéry, které mají kratší spodní závit a tedy nemusí skrze vrchní víčko gripu dosáhnout na plus pól baterie. Pokud mám grip ve velikosti pro baterii 18350 a namontuju na něj Kayfun lite, pořád si rukou zakrývám otvor přívodu vzduchu do atty a pořád na to musím myslet. Navíc nelze grip zajistit proti nechtěnému zapnutí třeba v kapse. Takže prostě dobrý nápad s magnetem a dobrá velikost i cena, ale za mě celkově trochu pruda.
"Pářím se" od r. 2011. Nyní na:
ATTY: DIGIFLAVOR Siren 22 | OBS Ace | WISMEC Theorem | ASVAPE Zeta | GEEKVAPE Avocado24 RDTA+Zeus+Ammit25 | VANDYVAPE Berserker RTA 24(or.)+22(kl.) | Derringer RDA klon | Skyline klon -- BOXMODY: JOYETECH VTC mini+Espion+Unimax 22+25 | ELEAF iStick Pico+Kiya+Ikonn total | GEEKVAPE Aegis | ASPIRE Archon | EHPRO Mod101 -- LIQUIDY: Vlastní míchačky
Uživatelský avatar
jendazhor
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 277
Registrován: sob 24. pro 2011 14:42:56

Re: 4nine - úprava spodního tlačítka

Příspěvekod JX3P » stř 17. zář 2014 12:06:51

Podle mýho skromnýho názoru je dobrý používat 4nine pouze s jedním permanentním atomizérem a s jedním či dvěma konrétními články. Můj mosaz 4nine z focalu používám jen s Tobhem a LGHE2. Ostaní články nebo atomizéry mají vždy nějaký problém s kontaktem. Navíc jsem musel epoxidem pevně zalepit štelovací magnet v kolečku, samovolný vyšroubovávání mě iritovalo. Takhle jsem to vychytal já a jsem spokojen.
Obrázek

P = U²/ R
Uživatelský avatar
JX3P
Temelín
Temelín
 
Příspěvky: 2080
Registrován: čtv 07. čer 2012 1:46:59
Bydliště: Louny

Re: 4nine - úprava spodního tlačítka

Příspěvekod jendazhor » stř 17. zář 2014 12:18:37

Jo, takhle asi taky dopadnu. O zalepení závitu magnetu na baterii už jsem taky uvažoval. A právě včera jsem si říkal, že tomuhle gripu vyberu kompletní sestavu s aku i atomizérem a tak ho nechám. Zdá se, že je to jediná možnost, pokud s ním člověk nechce pořád do nekonečna laborovat.
"Pářím se" od r. 2011. Nyní na:
ATTY: DIGIFLAVOR Siren 22 | OBS Ace | WISMEC Theorem | ASVAPE Zeta | GEEKVAPE Avocado24 RDTA+Zeus+Ammit25 | VANDYVAPE Berserker RTA 24(or.)+22(kl.) | Derringer RDA klon | Skyline klon -- BOXMODY: JOYETECH VTC mini+Espion+Unimax 22+25 | ELEAF iStick Pico+Kiya+Ikonn total | GEEKVAPE Aegis | ASPIRE Archon | EHPRO Mod101 -- LIQUIDY: Vlastní míchačky
Uživatelský avatar
jendazhor
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 277
Registrován: sob 24. pro 2011 14:42:56

Re: 4nine - úprava spodního tlačítka

Příspěvekod vlastik63 » stř 17. zář 2014 12:35:28

Pro menší přechodový odpor jsem vložil místo původního kousku části magnetu (někdy se to hřálo) kulatý 1mm magnet z FT na spodní magnet tlačítka a jede to naprosto bez problémů.Používám baterie bez niplu.

Obrázek Obrázek Obrázek
Mám toho tolik, že jsem to už přestal sledovat :chuckle
Uživatelský avatar
vlastik63
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3945
Registrován: ned 25. bře 2012 15:37:35
Bydliště: Louny
Národní vlajka:
Czech Republic


Zpět na Technické upravování e-kuřiva a doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků