• Reklama
 
 

Zařízení s čipem Evolv DNA 200 / DNA 75

Vše co je v podstatě krabička s baterií.

Moderátoři: dlouhejbil, Grif, jura-p

Zařízení s čipem Evolv DNA 200 / DNA 75

Příspěvekod buban76 » pon 23. lis 2015 11:28:53

Pojďme plkat sem o gripech a modech s deskou DNA200, ať to máme pohromadě.
V krátkosti, jedná se o elektroniku s výkonem 1-200W s funkcí TC a možností volby teplotní křivky materiálu. Je tedy možné pro TC použít různé druhy drátu, v podstatě cokoli, k čemu je k dispozici křivka. Je zde možnost 8 profilů, které umožňují nastavit parametry buď pro různé materiály nebo atomizéry a pak mezi nimi jednoduše přepínat.
Primárně je napájena napětím 11,1V, tedy třemi 3,7V články, nejčastěji v podobě li-po packu, případně je provoz na 3x 18650, objevují se i mody na 2x 18650 s výkonem omezeným na 133W.
Deska je vybavena nabíjecím obvodem s balančním nabíjením, není tedy třeba speciální nabíječka.
Čip je upgradovatelný, a lze jej připojit k PC i pro potřeby úprav a nastavení. Pomocí programu Escribe, je možné nahrát teplotní křivky, doladit odpor spirály, upravit vzhled jednotlivých obrazovek a položek na obrazovce, možností úprav a personalizace je spousta. Dál umožňuje i monitoring zařízení a baterií.

Důležité odkazy
http://www.evolvapor.com/dna200.php
http://evolvapor.forumchitchat.com/

A pár videí

https://youtu.be/6KQGxsYfG9U
https://youtu.be/Bywx-twQMM8
https://youtu.be/D3vNJRT0uh4
https://youtu.be/86CrL_lLKqo

Těžko se dá vše shrnout v jednom příspěvku, postupně snad nějaký obrázek vytvoříme. Po pár dnech zkušeností s wismec reuleaux DNA 200, musím říct, že jsem ani zdaleka neproniknul do všech tajů a možností, které DNA 200 skýtá, zatím převládá spokojenost, ovládání je jednoduché, jako u všech dna elektronik, s tím, že spoustu věcí je třeba ladit a nastavovat přes PC, jediné, co bych vytknul, je nastavování teploty, které je oproti jiným elektronikám dostupné poněkud hůř, jinak samá pozitiva.
Naposledy upravil buban76 dne pon 20. čer 2016 9:29:26, celkově upraveno 1
Wismec reuleaux DNA 200,Laude DR75 DNA75, Smok X cube II ,Istick Pico, kanger dripbox 160, vandy vape bf mod 80w, coppervape bf mod. Kronos style,Kayfun V3mini style,Cubis, pulse bf rda, fuji,a další spousta squonk rda a mechanických squonk modů ...různé kombinace,náplně vlastní míchanice,zejména RY4

Obrázek
Uživatelský avatar
buban76
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 910
Registrován: ned 19. úno 2012 19:22:52
Bydliště: Jedlová
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.

Re: Zařízení s čipem Evolv DNA 200

Příspěvekod Profivapers » pon 23. lis 2015 12:48:52

Nedostal jsem se na ty křivky zmen odporu s teplotou u různých materiálů a následné využití pro TC i když to mě zatím zajímá nejvíc. Můžeš prosím nějak popsat jak to probíhá prakticky komplet od zdrojů, stažení.. Nevím o tom nic jen si myslím že chápu jak to v principu funguje. Díky.

[ Post made via Android ] Obrázek
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Zařízení s čipem Evolv DNA 200

Příspěvekod buban76 » pon 23. lis 2015 13:14:35

Možností je víc, buď na fóru, které jsem dával výše, pohledáš a vyzkoušíš křivky od uživatelů, nebo na steam-engine.org vygeneruješ podle materiálu křivku sám a stáhneš ve formátu .csv, potom už ji nahraješ přes Escribe do modu. Existuje i aplikace pro Android, Steam engine, kde lze křivku vytvořit taky, ale to mi přijde jako zbytečný krok navíc.
V Escribe se s tím dá potom dál pracovat, ale zatím jsem se do větších akcí nepouštěl.
Wismec reuleaux DNA 200,Laude DR75 DNA75, Smok X cube II ,Istick Pico, kanger dripbox 160, vandy vape bf mod 80w, coppervape bf mod. Kronos style,Kayfun V3mini style,Cubis, pulse bf rda, fuji,a další spousta squonk rda a mechanických squonk modů ...různé kombinace,náplně vlastní míchanice,zejména RY4

Obrázek
Uživatelský avatar
buban76
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 910
Registrován: ned 19. úno 2012 19:22:52
Bydliště: Jedlová
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Zařízení s čipem Evolv DNA 200

Příspěvekod Profivapers » pon 23. lis 2015 22:49:48

Jestli jsem to správně pochopil co jsem koukal tak v tom monitorování na PC když třeba zkoušíš funkci TC na SS a křivky tak si můžeš kontrolovat při potahu jak to drží teplotu a případně křivku materiálu doladit. Jo? :) Jinak teda čím déle na to koukám tím víc čumim jako puk. :chuckle To snad není ani možný co do toho všechno dokázali narvat a jak to umí šlapat. No jsem zvědav. :) :smoke
Edit: Teď o tom přemýšlím, to je asi blbost. To zobrazení teploty v grafu i v monitorování pres PC musí být vždy výpočet z odporu, monitorovat teplota by se dala jedině teploměrem :think a pak ladit.. Teď fakt nevím, zatím odkládám.

[ Post made via Android ] Obrázek
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Zařízení s čipem Evolv DNA 200

Příspěvekod buban76 » úte 24. lis 2015 0:08:51

V grafu si zvolíš, co vše chceš sledovat,teplota, výkon, napětí na spirálce, napětí celého packu, i jednotlivých článků a jejich pokles, i další parametry, vykreslují se potom jejich křivky v grafu, jestli se podle toho dá doladit křivka? Asi ano, ale nebyl zatím čas, to blíž prozkoumat, je to zábava na hodiny a hodiny
Wismec reuleaux DNA 200,Laude DR75 DNA75, Smok X cube II ,Istick Pico, kanger dripbox 160, vandy vape bf mod 80w, coppervape bf mod. Kronos style,Kayfun V3mini style,Cubis, pulse bf rda, fuji,a další spousta squonk rda a mechanických squonk modů ...různé kombinace,náplně vlastní míchanice,zejména RY4

Obrázek
Uživatelský avatar
buban76
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 910
Registrován: ned 19. úno 2012 19:22:52
Bydliště: Jedlová
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Zařízení s čipem Evolv DNA 200

Příspěvekod Profivapers » úte 24. lis 2015 7:53:27

Nu, jo. Šlo mi o to jestli můžeme tu naší TCR křivku poladit (na daném atomizeru a spirále) tak, abychom tu zobrazenou vypočítanou (po stisku tlačítka "žhavení") křivku teploty dostali téměř do roviny. Ona je to vlastně jen logická úloha protože víme co můžeme zobrazit, jaké veličiny má program k dispozici a že s naší křivkou TCR můžeme hýbat. Ovšem při jejím řešení se mi zavařili mozkové závity a šel jsem spát. :chuckle Jo má to sťávu. :) :smoke
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Zařízení s čipem Evolv DNA 200

Příspěvekod buban76 » úte 24. lis 2015 9:29:35

Jdeš na to možná až moc vědecky, co jsem zatím zkoušel, fungují všechny křivky, které jsem zatím nahrál a funkčnost či nefunkčnost je závislá, jako u všech TC gripů, nejvíc na tom, jaký si uzamkneš odpor. To já vnímám jako důležitější bod úspěchu, než je TCR křivka. A je jedno o jakém čipu se bavíme. Výhodou je, když jde poladit a uzamknout odpor někde v menu, nezávisle na tom, co si načte grip. Když je to moc divoké a TC ne a ne zasáhnout, stačí o setinku srazit odpor a hned se projev zklidní a platí to samozřejmě i naopak.
Wismec reuleaux DNA 200,Laude DR75 DNA75, Smok X cube II ,Istick Pico, kanger dripbox 160, vandy vape bf mod 80w, coppervape bf mod. Kronos style,Kayfun V3mini style,Cubis, pulse bf rda, fuji,a další spousta squonk rda a mechanických squonk modů ...různé kombinace,náplně vlastní míchanice,zejména RY4

Obrázek
Uživatelský avatar
buban76
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 910
Registrován: ned 19. úno 2012 19:22:52
Bydliště: Jedlová
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Zařízení s čipem Evolv DNA 200

Příspěvekod Profivapers » úte 24. lis 2015 9:41:12

Myslím si že pokud nastavená křivka TCR koresponduje s TCR křivkou materiálu použitého na spirálu nebo ještě lépe celého obvodu tak je to ten nejoptimálnější stav. Z toho vycházím.

[ Post made via Android ] Obrázek
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Zařízení s čipem Evolv DNA 200

Příspěvekod Profivapers » ned 29. lis 2015 0:09:00

buban76 píše:.. nerez je hledání, ze šesti křivek mi s daným drátem spolupracují dvě, ale jak! Je to úplně odlišný projev než X cube, těžko se to popisuje, je to takové hlaďoučké a hlavně jeden prásk jako druhý.


Můžeš mi dát prosím tip na ty dvě křivky co jedou jako fík? Nebo nějaký vodítko k vygenerování nebo link apod. Pro jaký nerez drát přesně to máš ozkoušeno? Grip mi přijde bohužel až v pondělí a nebudu na to mít v týdnu moc času tak se na něj už vychystávám. :) Díky.
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Zařízení s čipem Evolv DNA 200

Příspěvekod buban76 » ned 29. lis 2015 1:48:54

buban76 píše:Možností je víc, buď na fóru, které jsem dával výše, pohledáš a vyzkoušíš křivky od uživatelů, nebo na steam-engine.org vygeneruješ podle materiálu křivku sám a stáhneš ve formátu .csv, potom už ji nahraješ přes Escribe do modu. Existuje i aplikace pro Android, Steam engine, kde lze křivku vytvořit taky, ale to mi přijde jako zbytečný krok navíc.
V Escribe se s tím dá potom dál pracovat, ale zatím jsem se do větších akcí nepouštěl.

Líp už to asi nepopíšu,křivku vygeneruješ přímo na typ i sílu drátu, ty funkční křivky ti můžu poslat, ale jsou na 0,4 drát. Další poznatek mám ten, že v Escribe v úpravě křivky je i možnost zadání TCR, bez jakéhokoliv generování křivky, ona se vytvoří sama s tím, že má narozdíl od těch ze steam-engine.org, pouze počáteční a koncový bod. A světě div se, funguje to úplně bez problémů taky
Wismec reuleaux DNA 200,Laude DR75 DNA75, Smok X cube II ,Istick Pico, kanger dripbox 160, vandy vape bf mod 80w, coppervape bf mod. Kronos style,Kayfun V3mini style,Cubis, pulse bf rda, fuji,a další spousta squonk rda a mechanických squonk modů ...různé kombinace,náplně vlastní míchanice,zejména RY4

Obrázek
Uživatelský avatar
buban76
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 910
Registrován: ned 19. úno 2012 19:22:52
Bydliště: Jedlová
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Zařízení s čipem Evolv DNA 200

Příspěvekod Profivapers » ned 29. lis 2015 8:01:13

Děkuju za info. Nastavit si v programu TCR bude asi na začátek nejrychlejší a můžu bafat TC-SS. Ten smysl křivek si představuju trochu jinak než Ty píšeš nebo vlastně nepíšeš, ale to si nechám zatím pro sebe než to budu mít v ruce. Kdybych narazil na nějaký zádrhel tak ozvu se. Dík.

Jinak tady je simulator k EScribe kdyby to někoho zajímalo a tady manual.
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Zařízení s čipem Evolv DNA 200

Příspěvekod buban76 » ned 29. lis 2015 11:21:49

Smysl křivky je jasný, zatímco běžně zadáš TCR a podle toho grip pozná, jak strmě bude se vzrůstající teplotou stoupat odpor materiálu, zřejmě tedy zná bod A, což je odpor při pokojové teplotě a pak bod B, což je odpor při maximální teplotě. Vše ostatní je je teoretický dopočet. V křivce pro DNA 200 jsou navíc i body mezi body A a B, které říkají jaký odpor má být při různých teplotách, křivku zpresňují a je možné s nimi hýbat, tím pádem ji pro daný materiál ještě vyladit. V tom vidím smysl křivky já, máš-li jinou teorii, sem s ní
Wismec reuleaux DNA 200,Laude DR75 DNA75, Smok X cube II ,Istick Pico, kanger dripbox 160, vandy vape bf mod 80w, coppervape bf mod. Kronos style,Kayfun V3mini style,Cubis, pulse bf rda, fuji,a další spousta squonk rda a mechanických squonk modů ...různé kombinace,náplně vlastní míchanice,zejména RY4

Obrázek
Uživatelský avatar
buban76
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 910
Registrován: ned 19. úno 2012 19:22:52
Bydliště: Jedlová
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Zařízení s čipem Evolv DNA 200

Příspěvekod Profivapers » ned 29. lis 2015 11:27:15

Ne, myslím si to stejně že to je ta výhoda oproti "pouhé" možnosti nastavit TCR. A předpokládám že se dá vyladit nejen pro daný materiál na spirálu, ale komplet obvod včetně atomizeru. No uvidí se. :)

[ Post made via Android ] Obrázek
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Zařízení s čipem Evolv DNA 200

Příspěvekod pan nikdo » ned 29. lis 2015 12:06:45

Chlapi, stále ještě se tomu říká vapovani? Tzn. macknu, natahnu, sluknu a vyfouknu obláček? :-)
pan nikdo
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 19
Registrován: sob 14. čer 2014 20:07:51

Re: Zařízení s čipem Evolv DNA 200

Příspěvekod Profivapers » ned 29. lis 2015 12:16:33

Tak pro mě určitě jsou to jen hračky a k tomu si bafnu z čehokoli. :chuckle Ale faktem je že regulace teploty smysl má jak po stránce praktičnosti při používání tak po stránce projevů pri vapingu a díky udržování stálé teploty a nepřehřívání je tu i vylepšení chuti. A když ji dneska můžeme využívat s nerezovým drátem tak je to paráda. Záporem je určitě že člověk už musí mít to sestavování atomizérů trochu v ruce a v základu pochopit jak to funguje. To DNA200 už je ale fakt dost hustý :chuckle tak uvidí se jaký to má praktický smysl, však tím softwarem se to dá jednou nastavit a už si s tím člověk nemusí víc hrát, samo pokud nechce. :)

[ Post made via Android ] Obrázek
Naposledy upravil Profivapers dne ned 29. lis 2015 12:32:33, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Další

Zpět na Box Mody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků