• Reklama
 
 

Smok X Cube Ultra

Vše co je v podstatě krabička s baterií.

Moderátoři: dlouhejbil, Grif, jura-p

Smok X Cube Ultra

Příspěvekod Alfator007 » čtv 13. říj 2016 16:38:01

Prosím majitele tohoto boxíku o své skušenosti a poznatky a jak moc jsou spokojeni. Samozřejmě, co tam mají za atík, baterky, jakou mají výdrž atd.
:clap
Obrázek

Tak a zároveň začnu se zkušenostmi, když jsem toto téma založil:
Je to povedenej boxík, parádně padne do ruky( ani malej-ani velkej), prostě akurvát. Povedlo se žhavící tlačítko, které je po jedné celé boční straně a reaguje na stisk jak na hoře, tak dole a samozřejmě i uprostřed.A je docela pěkně podsvícené.Jen pro efekt :-) Je potřeba malinko silnější stisk, ale ne zas moc velkej a má to tu výhodu, že v kapsi nezačne u nezamčeného zařízení, nechtěně žhavit, takže, za mě velké plus! Povrchovou úpravu nemohu posoudit, mám stříbrnou verzi a toto zařízení vlastním teprvě měsíc.Takže, jako novej. Verzi FW 1.1.3. poslední vydaná.
Boxík má tři módy: Power mód, kterej využívám nejvíce, Memory mód, kam si ukládáte nastavení pro atíky. Má jich bejt 16. Nevím, nezkoušel jsem, nepoužívám. A TC režim, kterej jsem uspokojivě rozchodil až dnes. A vysvětlím proč. Tento přístroj disponuje tzv.preheat a to v 5 krocích. MIN, SOFT, NORMAL, HARD a MAX. Prostě dokáže dát víc síly v prvním momentě potažení, než je nastaveno a já se milně domníval, že to hlavně funguje v PW režimu. Omyl, nejvíce je to znát v TC režimu a jelikož jsem měl nastaveno na HARD, nemohl jsem se s tím domluvit a docela mě to připalovalo vatu v atíku. Po větších peripetiích zde na fóru jsem dal předvolbu na SOFT a najednou TC režim fungoval uspokojivě. Na NORMAL už tam na můj vkus cpe moc watů a na MIN předvolbě, zase málo. Takže na předvolbě SOFT je to ono. Používám na tomto boxu atík OBS Ace s vlastnoručně namotanou nerezovou spirálkou 0,85ohmu. Koeficient materiálu nastaven na 095 a teplotu honím kolem 150stupňů Celsia a celkem to uspokojivě funguje. Nejraději mám ale PW režim v kterém jedu na tomto atíku od 17w do 19w. Takže záleží, kdo jaké má preference a rozmlsanou hubu.
Baterie tam mám vložené Aspire 2500mAh. Vydržijou mě spolehlivě celej den, ale jen při používání PW režimu asi do 30w. Testoval jsem jednu keramackou hlavu se třema spirálkama a odporem 0,41ohmu, která jela od 60w do 140w a baterka vydržela cca 11h používání. Takže, čím víc se ždíme výkon, tím míň vydržijou baterky, ale to je asi každému jasné. Takže při mích průměrných 450 potazích denně, nenosím u sebe náhradní baterie. Boxík má asi dobře vyřešené nabíjení, nabíjím nabíječkou 2A od mobilu a bez sebemenších problémů, baterky jsou nabity cca 3hod. Jen se snažím je nevybíjet úplně do mrtě ale aby aspoň trochu ukazatel ještě něco ukazoval, prej to těmto baterkám nesvědčí jít až do úplného vybití.
Povedená je vibrační odezva. Dá se nastavit síla vibrací a taky, na co má boxík upozorňovat. Tuto funkci hodnotím kladně, nesleduju pořád, co se na displeji děje, až když zavibruje :-)
Bluetooth jsem nezkoušel, je požadována v4 a tou můj telefon nedisponuje.
Ještě jsem zapomněl na ukazatel odporu. U všech atíku mi ukazuje při načtení odporu atíku o 0,02ohmu méně, než třeba Cuboid mini. Ale dá se v nastavení odpor korigovat +/- o 0.06ohmu.
Takže závěrem, za ty prachy je to povedená mašinka a jsem s ní max.spokojen! Doufám, že se se mnou podělíte o své postřehy a zkušenosti!


Stránka výrobce a parametry: http://www.smoktech.com/mod/x-cube-ultra
Naposledy upravil Alfator007 dne pát 14. říj 2016 18:18:21, celkově upraveno 3
Kayfun Prime na Think Vape Finder 75C
Alfator007
Kuřák
Kuřák
 
Příspěvky: 54
Registrován: úte 06. zář 2016 17:15:56
Bydliště: modrá planeta Země
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

FastTech

Re: Smok X Cube Ultra

Příspěvekod simsa » čtv 13. říj 2016 19:29:38

Ahoj.Jsem rád,že se toto vlákno založilo.tento mód mám asi měsíc.TC mě někdy zazlobí a to tak,že při potahu,tam pustí hodně wattů.
Jinak TC jede docela v pohodě. Trochu mi vadí,že nejde nastavovat výkon po wattech,ale nastavuje se režimy.
Jinak co se týče povrchové úpravy,tak u mě bída.Na módu jsou známky omaků a úchupů.Dělají se na něm takové prasklinky.To mě docela mrzí.Používám atomizér Crius Plus a nevím jak ostatním,ale pořád mám orosený displej.To mě taky štve.Baterie výdrž v pohodě.
Já mám verzi 1.1.2,kde jsi aktualizoval.V té aplikaci Vaping tour mi to žádnou aktualizaci nenabídlo,tak jsem stahnul prográmek od Smoku a tam taky nic.Aktiualizace by měla upravit možnost výkonu v TC režimu.
Kdybych si mohl dneska vybrat,tak si ho nevyberu.Opravdu,dneska bych si ho nekoupil.
Uživatelský avatar
simsa
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 30
Registrován: sob 02. dub 2011 13:13:45
Bydliště: Teplicko

Re: Smok X Cube Ultra

Příspěvekod Alfator007 » čtv 13. říj 2016 19:48:58

Co se týče rosení displeje, jsme na tom stejně! Mám na tom atík OBS Ace a ten má dole dva podélné otvory na sání vzduchu, které jdou nastavovat. Když potáhnu, tak přisávají vzduch, a potom, když netáhnu, tak z nich jde chvílku pára, která se vysráží na displeji. Řeším to tak, že po šluku ještě krátce na prázdo(bez zmáčknutého žhavení) popotáhnu. Ale samozřejmě na to občas zapomínám a pak utírám displej.
FW jsem aktualizoval v PC přes USB kábl, pomocí té jejich aplikace na stránkách Smoku. Někde jsem četl, že mají časté výpadky, ale mě to šlo na první pokus. Aktuální FW je 1.1.3.
Zde: http://www.smoktech.com/support/upgrade/toolsandfirmware/ispxcubeultra
Stačí jen sosnout tu apku, aktuální FW už má v sobě, jen to někde rozbalíš na disku a spustíš, je tam k tomu obrázkovej návod, tak není potřeba znát jazyk!Mě to šlo v pohodě na první pokus! Hlavně vyndej baterky a podrž žhavení!!!
Jinak máš pěknej atík! Co tam máš namotanýho? Ale dvě spirálky musijou pěkně papat výkon a tekutinu,ne! Jak dlouho vydržíš na jedno nabití a kolikrát denně dolíváš atík?

PS: Koukám, že nás tu moc teda není, kteří vlastníme tuto mašinku :-(
Kayfun Prime na Think Vape Finder 75C
Alfator007
Kuřák
Kuřák
 
Příspěvky: 54
Registrován: úte 06. zář 2016 17:15:56
Bydliště: modrá planeta Země
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Smok X Cube Ultra

Příspěvekod 1AE6308 » čtv 13. říj 2016 20:09:59

Jen se vyjadrim k té Alfatorove nastavené teplotě a zas půjdu. 150°C je až nějak podezřele málo, ve své podstatě by to asi ani nezadoutnalo, okolo 200 a více už je to lepší. Tudíž nastavená teplota absolutně nekoresponduje s teplotou reálnou, na to pozor. Takže šel jsem kolem a řekl jsem své. Popis jinak celkem pěkný, ještě dej do prvního postu pár fotek 640x480 a bude to fajn. Jo a ještě... Ja vím že tě asi naštvu, ale ta čeština je ukrutná :chuckle zkus ji trochu poladit. A už mlčím.

[ Post made via Android ] Obrázek
1AE6308
 

Re: Smok X Cube Ultra

Příspěvekod Alfator007 » čtv 13. říj 2016 20:19:06

Na češtinu .............. jsem moravák!
Konec legrace: jasně, že 150 stupňú je málo, ale když to začnu honit na 210 až 235stupňů, je tam pachuť připálené vaty. Hele, ono je to tam schopný na NORMAL předvolbu krátkodobě prdnout 60w!!!!! Proto jedu na SOFT uspokojivě, žádná hitparáda :cry
Kayfun Prime na Think Vape Finder 75C
Alfator007
Kuřák
Kuřák
 
Příspěvky: 54
Registrován: úte 06. zář 2016 17:15:56
Bydliště: modrá planeta Země
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Smok X Cube Ultra

Příspěvekod simsa » čtv 13. říj 2016 21:04:03

Co se týče Criusu,tak jedu na dvě spirálky.Nevím jak je to možné,ale když tam dám tu ucpávku a chci jet na jednu spirálku,tak to špatně zásobuje.Na dvě v pohodě.Je to trochu náchylnější na vatu.Spotřebu to má jak triskáč.A baterie mi vydrží skoro celý den.Záleží,jak to moc cumlám.A to cumlám dost...
Tu aktualizaci zkusím,dík...
Uživatelský avatar
simsa
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 30
Registrován: sob 02. dub 2011 13:13:45
Bydliště: Teplicko

Re: Smok X Cube Ultra

Příspěvekod Alfator007 » čtv 13. říj 2016 21:25:19

Díky za zpětnou vazbu. Tak jasně, dvě spirálky mají velkou spotřebu, kdysi jsem hulil na atíku Vaporesso Giant Dual a ten měl RTA hlavu na dvě spirálky, nebo se tam dala našroubovat keramická hlava a ta měla dokonce tři spirálky. Ale právě že to jsem zavrhnul, šílená spotřeba vodičky a o baterce ani nemluvím. Na kolik watů jedeš, že ti to ani den nevydrží, počítám, tak kolem 30w a víše? Taky záleží, co tam máš strčenýho za beterky.Já na tom OBSu jedu na 18w, denně vyhulím 3 naplnění skleniček, cirka 450 potahů a baterka je někde kolem 40procent.Odpor mám 0,90ohmů na nerezu. Takže celej den pohodička to to dudlám pořád :angel
Kayfun Prime na Think Vape Finder 75C
Alfator007
Kuřák
Kuřák
 
Příspěvky: 54
Registrován: úte 06. zář 2016 17:15:56
Bydliště: modrá planeta Země
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Smok X Cube Ultra

Příspěvekod Ladin » čtv 13. říj 2016 21:29:37

Jakou ucpávku???
2x Thinkvape Finder 167 DNA,Presa,Pico,Nemesis,Chi you,eGo,Aromamizer V1,V2,
Supreme Lite,Supreme,NextGen,Nextasis,Skyline,Ammit 22,Kayfun V3 mini,Pico RTA,
Kamikaze,Cheetah,Delivape,Cubis Pro,Mini Protank 3

Neříkej, že to nejde, raději řekni neumím. :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Ladin
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 700
Registrován: stř 11. kvě 2016 19:30:34
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Smok X Cube Ultra

Příspěvekod simsa » čtv 13. říj 2016 21:43:40

Je tam silikonová ucpávka a můžeš jet na jednu spirálku.
Já mám odpor 0,20 a jedu okolo 50w.
Jinak jsem aktualizoval a pripadá mi to stejné,jako 1,1,2
Musím se mrknout,jestli je tam napsané,jaké změny má ta nová aktualizace.
A ještě medna poznámka OT, Crius bych už taky nekoupil,teče.
Uživatelský avatar
simsa
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 30
Registrován: sob 02. dub 2011 13:13:45
Bydliště: Teplicko

Re: Smok X Cube Ultra

Příspěvekod Alfator007 » čtv 13. říj 2016 22:05:20

jj, 50w, je ždímačka na baterku, se nedivím, že ti to celej den nevydrží! Jinak Smok nepíše, co ten novej FW opravuje, nebo vylepšuje. No a že ti ten atík protéká, však můžeš zavřít, nebo aspoň přškrtit přívod vodičky do kotelny,ne! To moje OBSo taky už párkrát proteklo. Naučil jsem se na noc to zavírat a málokdy to otvírám naplno, stíhá zásobovat i jen na malé pootevření. Protékají i jiné atíky, třeba velkej problém u Vaporessa! Bejt tebou, tak to asi jedu jen na jednu spirálku. Koukal jsem na recenzi na video a až na ten šílenej průměr, to vypadá na docela povedenej atík! Mě se ty OBSa líbijou a to i dizajnově!!!!!
Jo a na Vaporesu jedu na dvě nerezové spirálky 1,07ohmu a v poho na 20až 23w.Baterka vydrží spolehlivě celej den :yes Ovšem, protýká docela často a nejde přiškrtit nebo zavřít přívod tekutiny jako u OBSa.
Kayfun Prime na Think Vape Finder 75C
Alfator007
Kuřák
Kuřák
 
Příspěvky: 54
Registrován: úte 06. zář 2016 17:15:56
Bydliště: modrá planeta Země
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Smok X Cube Ultra

Příspěvekod simsa » čtv 13. říj 2016 22:27:05

No vidíš,to jsem nezkoušel přivřít přívod liquidu.Pořád jsem řešil jenom vatu.Zkusím to na jednu kanthalovou spirálku.Jak píšeš,někdy mě taky štve,že mi nevydrží baterky.Mám tam Sony VTC4.Ještě přemýšlím,že si pořídím atík na MTL.Prostě někdy vapovat na pohodu...
Uživatelský avatar
simsa
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 30
Registrován: sob 02. dub 2011 13:13:45
Bydliště: Teplicko

Re: Smok X Cube Ultra

Příspěvekod Tempter » čtv 13. říj 2016 22:48:53

XCube Ultra mam cez dva mesiace. Celkovo to je dost podareny mod, ktory sice par chybiciek ma, ale ked clovek vie, ako a co s nim robit, tak pozitiva vyrazne prevazuju. Vdaka velkosti a vahe to nie je mod na bezne nosenie, takze ho pouzivam len doma so sirokymi atikmi. Od SMOKu mam este dalsie 3 mody, najviac pouzivam velmi podareny Quantum, Ultra je druhy v poradi.
Najviac na nom ocenujem moznost manualneho doladenia odporu, aj ked presnost nacitania odporu je vyborna, balancne nabijanie, velky fire-bar, jednoduche nastavenie a prehladny displej.
Vadi mi polnocne resetovanie pocitadla potahov, zlozity upgrade FW (OTA je skor vejicka na hejly, nie je problem z modu spravit briketu, nastastie sa to da pomocou PC fixnut). Katastrofa sama o sebe je aplikacia VapingTour, ktora je tak zabugovana a nedoriesena, a pritom potencial ma obrovsky, len ju doladit.
Ani oroseny displej netesi, no to je skor vec pouzitych atikov so spodnym nasavanim vzduchu. Coskoro by mi mal dorazit OBS Engine, s nim by to rosenie nemalo byt.
Mam ho v ciernej farbe, no polepil som ho potlacitelnou foliou, takze mu skrabance nehrozia :D
Tu su fotky s atikmi Aromamizer Supreme a Griffin 25
Obrázek
Obrázek

[ Post made via iPad ] Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Tempter
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 614
Registrován: stř 20. led 2016 11:50:42
Bydliště: Košice
Národní vlajka:
Slovakia

Re: Smok X Cube Ultra

Příspěvekod Jirkator » pát 14. říj 2016 8:41:03

Tedy tak zaplevelenou první stranu vlákna jsem tu už dlouho neviděl... :chuckle
Nicméně by stálo za to, popsat rozdíly mezi X Cube II a X Cube Ultra. Také jsem se nedočetl jaké má alespoň základní parametry (max. a min. W, teplotní rozsah u TC, počet baterií, ...). Ale zase vím, že si nemám kupovat Crius, protože teče :chuckle . Zaráží mne opakovaná stížnost na orosený displej - mám Cube II a tam žádný problém není, ať nasadím jakýkoliv atty.
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Smok X Cube Ultra

Příspěvekod Ladin » pát 14. říj 2016 9:55:03

Crius NETEČE !!! :head :chuckle
Tu silikonovou ucpávku sháním asi 2 měsíce a nikde ji sehnat nemohu.
Naposledy upravil Ladin dne sob 15. říj 2016 8:48:29, celkově upraveno 1
2x Thinkvape Finder 167 DNA,Presa,Pico,Nemesis,Chi you,eGo,Aromamizer V1,V2,
Supreme Lite,Supreme,NextGen,Nextasis,Skyline,Ammit 22,Kayfun V3 mini,Pico RTA,
Kamikaze,Cheetah,Delivape,Cubis Pro,Mini Protank 3

Neříkej, že to nejde, raději řekni neumím. :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Ladin
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 700
Registrován: stř 11. kvě 2016 19:30:34
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Smok X Cube Ultra

Příspěvekod buban76 » pát 14. říj 2016 11:21:44

@jirkator : asi nemáš atík, s pořádně otevřeným luftem dole mě se to děje taky u xcube 2, ale nenazýval bych to rosením, spíš je to prostě zaprskané. Je dobré se vyvarovat vyfukování páry atíkem ven, opačným směrem, než je obvyklé, to je pak mod zapatlaný hned

Odesláno z mého JY-S3 pomocí Tapatalk
Wismec reuleaux DNA 200,Laude DR75 DNA75, Smok X cube II ,Istick Pico, kanger dripbox 160, vandy vape bf mod 80w, coppervape bf mod. Kronos style,Kayfun V3mini style,Cubis, pulse bf rda, fuji,a další spousta squonk rda a mechanických squonk modů ...různé kombinace,náplně vlastní míchanice,zejména RY4

Obrázek
Uživatelský avatar
buban76
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 910
Registrován: ned 19. úno 2012 19:22:52
Bydliště: Jedlová
Národní vlajka:
Czech Republic

Další

Zpět na Box Mody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků