• Reklama
 
 

ArcticFox (Liška)-alternativní FW pro Joyetech/Eleaf/Wismec

Vše co je v podstatě krabička s baterií.

Moderátoři: dlouhejbil, Grif, jura-p

ArcticFox (Liška)-alternativní FW pro Joyetech/Eleaf/Wismec

Příspěvekod Profivapers » pon 02. led 2017 23:26:42

ArcticFox (Liška) - alternativní FW pro Joyetech/Eleaf/Wismec

U nového kocoura VTwo Mini se mi krom jiného, s čím už jsem tak nějak měl čest dříve u podobných také výborných Módů, zamlouvá nerezový 510 závit, výběr z několika možných barev, silikonové pouzdro jako součást balení a poměrně příznivá cena / užitná hodnota s ohledem i na novější možnost „poliščit“ gripík alternativním Firmware ArcticFox od ruského NFE Team - http://nfeteam.org
S rozšířenými možnostmi i různých vlastních nastavení jak přímo na Módu, tak přes NFE Toolbox taktéž od NFE Team.

Tato možnost se nabízí v podstatě pro všechny moderní Módy Joyetech / Eleaf / Wismec a v současnosti se už dá mluvit o osvědčené záležitosti, která zdá se posouvá naše zařízení zas o kus dopředu. O čemž svědčí i počáteční reakce ve vláknech některých podporovaných i nepodporovaných zařízení.

eVic VTC mini - viewtopic.php?f=56&t=4904&start=855#p384371
Eleaf iPower - viewtopic.php?f=56&t=5771&start=135#p387313
Zařízení s čipem Evolv DNA - viewtopic.php?f=56&p=388059#p387753
Eleaf iStick Pico - viewtopic.php?f=56&t=5256&start=705#p386838

Aktuálně podporované modely jsou vypsány na hlavní stránce tvůrce.

Předmětem tohoto vlákna je všeobecná diskuze k ArcticFox a NFE Toolbox bez ohledu na provozované zařízení.


Nejprve jsem si gripík po vybalení ozkoušel. Naťukal přímo na gripu potřebná nastavení pro funkci TC-SS. :smoke

Obrázek

Avšak Liška na sebe nenechala dlouho čekat. Na stránkách tvůrce Firmware a Software, jsem si stáhl vše potřebné včetně akuálního souboru k aktualizaci - .bin a se vším šup do jedné složky, ať se nám to netoulá. Přes Micro-USB kabel připojil k počítači Mód. Dvouklikl na ikonu, kupodivu s obrázkem lišky (NToolbox.exe)…

Obrázek

Otevře se okno „NFE Toolbox“. Po kliknutí na mnou zeleně označené „Firmware Updater“ se otevře okno „NFirmware Editor Updater“, které je vidět na pravé straně obrázku.
A kliknu na označené „Update from file“.

Obrázek

A vybírám aktuální soubor k aktualizaci (.bin)

Obrázek

Raz, dva, tři a je aktualizováno!

Obrázek

Tím je hotova aktualizace zařízení Firmwarem ArcticFox včetně funkcí, které nabízí.

Zavřel jsem okno k aktualizaci a opět vidím okno „NFE Toolbox“. Teď můžu nebo nemusím pokračovat konfigurací (vlastním nastavením) Módu. Můžu a klikám na „ArcticFox Configuration“. Otevře se mi okno, kde mám spoustu možností vlastního nastavení Módu.

Obrázek

Osobně si na začátek vkládám oblíbené osvědčené nastavení pro materiál (SS 316 a 316L) k využití s teplotními režimy a to dále nastavím do profilu „P2“. Stejně jako jsem to dělal a ukazoval u Eleaf iPower, od kterého si to i vypůjčím k ukázce.

Pro DJaquith V2 TFR jsem si stejně jako u iPower, editoval v materiálech to nastavení, které nevyužiji tj. např. Ti. Přejmenoval dle gusta a importoval .csv soubor.
Tento po rozbalení:
DNA200-UD-SS_316L DJaquith V2.zip

Obrázek

A pak mám i toto nastavení na výběr mezi materiály (Coil Material) při stavbě profilu, který jsem si nazval dle využité křivky a tu i zvolil.

Obrázek

Dál si můžu v profilu (P1 - P8 / zde v ukázce P2), nastavit další hodnoty dle libosti a v konfigurátoru ještě mnoho dalšího. To už budiž předmětem případné diskuze…

…mám nastavený profil včetně osvědčené křivky pro můj materiál a jsem s nastavením přes PC hotov tak „Upload settings“ - nahraji nastavení do Módu.

Mód mám aktualizovaný a i můj nastavený profil po tříkliku hlavním tlačítkem, vidím na displeji k volbě.

Obrázek

A i volím.

Obrázek

A je hotovo. :smoke

Obrázek

Jsem zatím s nastavením spokojen a je to Vaše. :mrk :smoke

......................

Ovládání Módu

Z vypnutého stavu do zapnutého a naopak, přecházíme pětiklikem na hlavní tlačítko.

Ve vypnutém stavu můžeme:

- současným stiskem a podržením tlačítek (+) a (-) nebo i současným stiskem hlavního tlačítka a tlačítka (+) otočit zobrazení údajů na obrazovce o 180'
- současným stiskem a podržením tlačítek (-) a hlavního tlačítka zobrazit napětí baterie

V zapnutém stavu můžeme:

- rychlým pětiklikem hlavního tlačítka vypnout grip
- současným stiskem a podržením tlačítek (-/+) zamknout a nebo odemknout funkci tlačítek (-/+)
- současným stiskem a podržením tlačítek (-) a hlavního tlačítka vypnout zobrazení údajů na displeji při vapování (zhasnutý displej - režim "Stealth")
- současným stiskem hlavního tlačítka a tlačítka (+) přejít do hlavního menu
- po tříkliku na hlavní tlačítko přecházet tlačítky (-/+) mezi profily a hlavním tlačítkem zvolit profil
- po tříkliku na hlavní tlačítko a zobrazení možnosti volby profilu současným stiskem a podržením tlačítek (+) a (-) vynulovat výchozí zapamatovaný odpor
- po čtyřkliku na hlavní tlačítko přejít tlačítkem (-) na řádek s možností volby zobrazení (proud, odpor, napětí, počet potahů.....) a tlačítkem (+) procházet možnosti volby, kterou potvrdíme hlavním tlačítkem nebo i současným stiskem tlačítek (+) a (-) můžeme vynulovat počítadlo

Mimo to můžeme v režimu VW tlačítky (-/+) nastavovat výkon

V teplotních režimech

- tlačítky (-/+) nastavit požadovanou teplotu
- po čtyřkliku na hlavní tlačítko a rozblikání hodnoty výkonu tlačítky (-/+) nastavit požadovaný výkon
- po čtyřkliku na hlavní tlačítko přejít tlačítkem (-) na hodnotu odporu a následně tlačítkem (+) zamknout / odemknout výchozí inicializační odpor

Struktura menu na gripu (v angličtině): https://github.com/maelstrom2001/ArcticFox

Struktura a pohyb v menu. Vytvořen s pomocí předchozího odkazu.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Obsluha ArcticFox-u přes počítač

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil Profivapers dne pát 13. led 2017 0:58:55, celkově upraveno 4
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.

Re: ArcticFox (Liška)-alternativní FW pro Joyetech/Eleaf/Wis

Příspěvekod vlastik63 » úte 03. led 2017 1:40:38

Pěkné Milane. :yes
Mám toho tolik, že jsem to už přestal sledovat :chuckle
Uživatelský avatar
vlastik63
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3945
Registrován: ned 25. bře 2012 15:37:35
Bydliště: Louny
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: ArcticFox (Liška)-alternativní FW pro Joyetech/Eleaf/Wis

Příspěvekod káča » úte 03. led 2017 10:44:37

Skvělá práce Milane.

Odesláno z mého YOGA Tablet 2-1050L pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
káča
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 153
Registrován: stř 26. pro 2012 18:13:01
Bydliště: mělnicko
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: ArcticFox (Liška)-alternativní FW pro Joyetech/Eleaf/Wis

Příspěvekod vlastik63 » úte 03. led 2017 13:16:21

Někde dělám chybu nebo je tam bug.
Když nahraji novou křivku a přejmenuji si ji podle svého vše je OK do té doby než grip odpojím.Po znovu připojení je zpět původní název i křivka.Dělám něco špatně nebo to máte stejné?

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Mám toho tolik, že jsem to už přestal sledovat :chuckle
Uživatelský avatar
vlastik63
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3945
Registrován: ned 25. bře 2012 15:37:35
Bydliště: Louny
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: ArcticFox (Liška)-alternativní FW pro Joyetech/Eleaf/Wis

Příspěvekod VapetalksKarotkou » úte 03. led 2017 13:33:16

Slyšel jsem takové hoaxy, že prý to má TC jak DNA, tvoje zkušenost? Na TC jsi docela machr, tak by mě to zajímalo :).

[ Post made via iPhone ] Obrázek
Uživatelský avatar
VapetalksKarotkou
Kuřák
Kuřák
 
Příspěvky: 62
Registrován: pon 25. dub 2016 15:23:50

Re: ArcticFox (Liška)-alternativní FW pro Joyetech/Eleaf/Wis

Příspěvekod Profivapers » úte 03. led 2017 13:34:09

Díky Honzo. :mrk
Vlasto: A nezapomínáš nastavení pak nahrát do zařízení? Při připojení Ti program načte nastavení z gripu. Tzn. a vypadá to podle popisu, že v gripu tu změnu v nastavení vůbec nemáš.
Naposledy upravil Profivapers dne úte 03. led 2017 13:49:44, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: ArcticFox (Liška)-alternativní FW pro Joyetech/Eleaf/Wis

Příspěvekod OldKalien » úte 03. led 2017 13:35:31

Po odpojení, Ti mód zůstane na tom upravovaném profilu P3, nebo Tě to odstřelí na jiné Péčko?
Když se opět připojíš, tak profil P3, nemá Tebou spáchané nastavení, ale jakési původní?
Uživatelský avatar
OldKalien
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1265
Registrován: pon 26. led 2015 8:48:40
Bydliště: Písek
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: ArcticFox (Liška)-alternativní FW pro Joyetech/Eleaf/Wis

Příspěvekod roberto7 » úte 03. led 2017 13:41:45

Vlasto co to tám máš za verze FW a HW?????????????????????????????????? :wring
Doporučuju udělat upgrade lišky znovu. :mrk
roberto7
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 514
Registrován: ned 22. kvě 2016 7:49:28

Re: ArcticFox (Liška)-alternativní FW pro Joyetech/Eleaf/Wis

Příspěvekod Profivapers » úte 03. led 2017 13:57:50

Teď koukám na ty fotky. Však Ti to píše "neznámé zařízení", ale já mám v horní části okna konfigurátoru název typu zařízení.
http://oi67.tinypic.com/142aptx.jpg
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: ArcticFox (Liška)-alternativní FW pro Joyetech/Eleaf/Wis

Příspěvekod OldKalien » úte 03. led 2017 14:00:40

Bingo!
Má blbě nahraný firmware.
Liška ho nepoznala. Milan má postřeh, jako vlčák. :D
Uživatelský avatar
OldKalien
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1265
Registrován: pon 26. led 2015 8:48:40
Bydliště: Písek
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: ArcticFox (Liška)-alternativní FW pro Joyetech/Eleaf/Wis

Příspěvekod vlastik63 » úte 03. led 2017 14:16:59

No Milane. :chuckle

Tak už je to vyřešené a omlouvám se za mystifikaci.Neměl jsem tam název připojeného zařízení a to mě navedlo, že mám něco špatně.
Na svědomí to měl bug ve starší verzi NFE Toolbox neuvědomil jsem si to že jsem si stáhnul pouze novou verzi bin souboru af_161224.bin bez Toolboxu 1.3.
V novém editoru 1.3 už je vše OK.Jsem to ale ůl!
No a pro Lukáše není to hoax protože funguje použitá křivka TFR a pokud je stejná nenajdeš rozdíl alespoň já ho nenajdu abych byl přesnější za mne je to stejné.

edit: koukám, že než jsem to sesmolil přišli jste na to také.Je vidět, že tu nejsou žádný béčka. :rofl
Mám toho tolik, že jsem to už přestal sledovat :chuckle
Uživatelský avatar
vlastik63
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3945
Registrován: ned 25. bře 2012 15:37:35
Bydliště: Louny
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: ArcticFox (Liška)-alternativní FW pro Joyetech/Eleaf/Wis

Příspěvekod huhla » úte 03. led 2017 15:46:27

Také bych chtěl poděkovat Milanovi, nejenom za dobře zpracovaný úvod vlákna ale i za to CSV od DJaquitha, prosím neobjevil bys někde něco podobného pro nerezovou trubičku Notch coil.

Díky
Informatik = odborník, který vyřeší problém, který vůbec neexistoval, způsobem, kterému nikdo nerozumí...
Ortodoxní elektronik /rasista/
Uživatelský avatar
huhla
Kuřák fajnšmekr
Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 71
Registrován: stř 13. bře 2013 10:23:52
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: ArcticFox (Liška)-alternativní FW pro Joyetech/Eleaf/Wis

Příspěvekod korwin » úte 03. led 2017 15:58:02

Tak za mne také velké díky, dokonce to běží bez problémů i na na WIN8.1 pod Parallels Desktopem na Macu...
Uživatelský avatar
korwin
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 154
Registrován: stř 22. dub 2015 21:56:52
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: ArcticFox (Liška)-alternativní FW pro Joyetech/Eleaf/Wis

Příspěvekod roberto7 » úte 03. led 2017 16:02:45

Já taky poděkoval soudruhům z Ruska peněžním příspěvkem k vývoji SW Arcticfox a Vortex. :cash :cash :cash :cash
roberto7
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 514
Registrován: ned 22. kvě 2016 7:49:28

Re: ArcticFox (Liška)-alternativní FW pro Joyetech/Eleaf/Wis

Příspěvekod chris_cz » úte 03. led 2017 16:31:45

@korwin: dík za nakopnutí, dobrovolně obcuju s widlemi jen po dobu po kterou mne za to někdo platí, takže se mi do toho tak nějak nechtělo, ale asi nastal čas udělat opět po čase vyjimku, jdu pustit vmware :-)

edit: yep, toolbox se chová korektně i ve virtualizovaných widlích (7pro).
btw, pokud máte v gripu nějaký starší komunitní firmware, tak doporučuju před instalací AF nahrát výchozí tovární fw pomocí tovární utility, polární liška se s některými variantami nemá ráda, nedonahraje se, a je pak stejně potřeba udělat reset a náhrát tovární.
Naposledy upravil chris_cz dne úte 03. led 2017 18:38:29, celkově upraveno 2
[eCab | eGo-T batt Upgrade 18650(v3) + CE4(s)]--->
[eVic Easy | SID(s)(v1) + Vision Vivi Nova(s)]--->
[Joyetech eVic-VTC Mini(s) | VTCwo | eLeaf iStick Pico(s) | Geekvape Aegis + Kangertech Subtank(s) Mini(v2) | Toptank(s) Mini | Tobeco KS(s) | DigiFlavor Siren(s) 22 GTA MTL(v1) + (SS316L/∅0,30mm/∅2,5-3,0mm--0,7x-0,9xΩ/15,5W/215ºC--KGD) + (80VG/20PG--12mg)]
chris_cz
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 470
Registrován: ned 24. srp 2014 22:52:49

Další

Zpět na Box Mody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků