• Reklama
FastTech
 
 

A co nože, pánové a dámy

Čímpak se zabavujete? Máte pejska, kočičku, papouška, potkana nebo rybičky? Máte zahrádku, jste kutil? Pojďte se pochlubit.

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Pravidla fóra
Vkládání fotografií:
Na fóru máme mód, který vložené fotografie automaticky zmenšuje na 640x480px. Pokud ale vložíte fotografii, focenou na výšku, kde je hodnota výšky(480px) větší než šířka, tak to mód nedokáže upravit a fotografie bude velikánská jako kr*va. Fotka pak zabírá prostor jako třeba 5-6 postů. Snažte se tedy takové fotografie před vložením upravit, aby jejich výška nebyla větší než oněch 480px. U fotografií focených na šířku, nemusíte dělat úpravy žádné a mód si s jejich úpravou poradí sám.

Další info naleznete zde:Jak vložit foto-obrázek do příspěvku?

Děkujeme

Re: A co nože, pánové a dámy

Příspěvekod vlastik63 » pát 03. bře 2017 9:27:45

Tak už mi Ganzo G727M-W1 Axis Lock Pocket Knife dělá také radost. :chuckle

Obrázek

Reference nelhali jsem spokojen je to určitě jeden z nejostřejších nožů ze sériové výroby.
Mám toho tolik, že jsem to už přestal sledovat :chuckle
Uživatelský avatar
vlastik63
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3945
Registrován: ned 25. bře 2012 15:37:35
Bydliště: Louny
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.

Re: A co nože, pánové a dámy

Příspěvekod MrWhite » čtv 13. dub 2017 11:08:03

Flash Sale on the Jiaheng JH04 $15,29
čepeľ: D2
střenky: G10
Nie je taký veľký ako Ganzo nože (21cm otvorený) tak som ho zobral v tej Green apple lebo mám úchylku na farby takéhoto druhu tak som zvedavý. Recenzie má celkom dobré a jeho starší brat JIN02 je veľmi podarený nôž.

Obrázek

http://www.bestchineseknives.com/2017/0 ... -jh04.html
Uživatelský avatar
MrWhite
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 18. čer 2015 13:32:13
Národní vlajka:
Slovakia

Re: A co nože, pánové a dámy

Příspěvekod vlastik63 » stř 17. kvě 2017 14:06:29

Včera mi udělala radost tahle kuchyňská sada KCASA KC-KF5 https://www.banggood.com/KCASA-KC-KF5-5 ... s=category koupené v akci za 288 Kč.Zatím nemám připomínek a za tu cenu jsou perfektní.

Obrázek Obrázek
Mám toho tolik, že jsem to už přestal sledovat :chuckle
Uživatelský avatar
vlastik63
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3945
Registrován: ned 25. bře 2012 15:37:35
Bydliště: Louny
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: A co nože, pánové a dámy

Příspěvekod pe.ne » úte 17. říj 2017 20:16:33

Udělal jsem si radost a pořídil si Opinel. Ne ovšem onen klasický Opinel, jak ho známe všichni a ke kterému je plný youtube návodů na různé mody, ale Opinel Couteau de Jardin N°8. Tvarem špičky čepele i koncem střenky je to přesně to, čeho dosahují modeři úpravami. Nechybí ani dírka na poutko/šnůru. V ruce sedí dobře, i když mám větší ruku (stejně tak i našemu prvňákovi, který ji má o dost menší :-) ). Pocitově je to hračka, je velice lehký, oproti Victorinox Forester (vlastním raritní provedení jednoručního otvírání s hladkou čepelí), který nosím v kapse denně po několik let kamkoliv a kdekoliv, ho v ruce prakticky necítím. Vyvážený je ale dobře. Jde otevřít, zajistit, odjistit a zavřít i jednou rukou (byť k tomu není určen a trvá to déle). Bezpečně lze chytit i za čepel prsty položenými na boky čepele, pokud je třeba pracovat jemně špičkou nože. Tvar čepele miluju! Tovární broušení je nekalé, je třeba nabrousit. To ovšem není problém, protože každý, kdo nosí v kapse nůž, ho umí taky nabrousit, že jo. Jedinou nevýhodou je, že je nabízen pouze v nerez variantě, nikoliv s uhlíkovou ocelí. Jinak je to nůž s jedním z nejlepších poměrů cena/výkon. Není teda pro ty, co se nožem kochají, co mají rádí, když se na jejich železo ostatní ptají, co že to je za nááádheru. Je to kapesní nůž. Je to archetyp kapesního nože. Pro každou situaci, kdy nůž potřebujete, abyste s ním něco udělali. K tomu je skvělý.
Uživatelský avatar
pe.ne
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 306
Registrován: pon 19. zář 2016 2:34:51

Re: A co nože, pánové a dámy

Příspěvekod jumbo78 » stř 18. říj 2017 17:40:36

Chtělo by to fotky ;-)
EleaF iStick TC60W + Melo 2 + TCNI/TCTI
Brzy si začnu míchat sám, tak hledám návody a rady ;)
Uživatelský avatar
jumbo78
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned 13. bře 2016 20:31:52
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: A co nože, pánové a dámy

Příspěvekod pe.ne » stř 18. říj 2017 19:56:22

Eeehhh, na to jsem líný, navíc jde o provařené kousky, ale když to musí být... :hmm

Obrázek
Uživatelský avatar
pe.ne
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 306
Registrován: pon 19. zář 2016 2:34:51

Re: A co nože, pánové a dámy

Příspěvekod vocilko » pon 13. lis 2017 23:25:15

Nejsem zrovna fanda, kromě Opinelů dvou velikostí je můj "hi-tech" poměrně robusní M-Tech, 4 palce čepel, s klipem, kolíčky a frame lockem. V ruce sedí dobře, ten si chválím a líbí se mi i tvarově. Ocel 440. Jen bych chtěl ukázat mýho veterána, před 20 lety koupenýho v army shopu. Vyklopí se ta spodní pojistka, při zavření se do ní schová ostří a rázem je z toho zavírák s 14 cm čepelí do kapsy. Nic moc praktického a nejspíš pro Vás nic neznámého, ale líbí se mi ten systém se sklopením záštity spolu s čepelí. Taková technická libůstka, ještě jsem to jinde neviděl. A kdyby jste někdo věděl, co je to za nůž, dejte vědět, není nijak označenej. Obrázek Obrázek Obrázek
Joyetech eGO AIO Pro,
Aster TC MOD, Joyetech Cuboid mini, Wismec Presa TC 75W, Wismec Predator, CoV Callisto, Wismec Sinuous, aLeaf Invoke
Kayfun V3 mini, Kayfun 5, Tayfun GT III, Doggy Style, Phenomenon Lite, Zest, Hastur, Centaur, Ares,
Uživatelský avatar
vocilko
Kuřák fajnšmekr
Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 85
Registrován: ned 23. říj 2016 11:23:13
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: A co nože, pánové a dámy

Příspěvekod Brumla » úte 14. lis 2017 11:54:12

:) Nejraději mám příborák, s ním
dokáži úplné zázraky. B :D
eGo
Cler V2.0+T 2
Lig Ovocné
Obrázek
Uživatelský avatar
Brumla
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 322
Registrován: stř 12. pro 2012 15:13:46
Bydliště: Kladensko
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: A co nože, pánové a dámy

Příspěvekod chris_cz » úte 14. lis 2017 21:47:44

@pe.ne: ten opinel je pěknej, dík za fotku, tuhle varinatu jsem neznal.
A btw, díky za připomenutí švýcaráku, už spoustu let si tak jednou za rok-dva říkám že si chci příležitostně nechat předělat u mého Atlase (který mám už asi 20 let) primární čepel na jednoruční otvírání, pak to vždycky odložím-zapomenu-po roce dvou si na to zase vzpomenu...
[eCab | eGo-T batt Upgrade 18650(v3) + CE4(s)]--->
[eVic Easy | SID(s)(v1) + Vision Vivi Nova(s)]--->
[Joyetech eVic-VTC Mini(s) | VTCwo | eLeaf iStick Pico(s) | Geekvape Aegis + Kangertech Subtank(s) Mini(v2) | Toptank(s) Mini | Tobeco KS(s) | DigiFlavor Siren(s) 22 GTA MTL(v1) + (SS316L/∅0,30mm/∅2,5-3,0mm--0,7x-0,9xΩ/15,5W/215ºC--KGD) + (80VG/20PG--12mg)]
chris_cz
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 470
Registrován: ned 24. srp 2014 22:52:49

Re: A co nože, pánové a dámy

Příspěvekod Tempter » stř 23. kvě 2018 12:54:26

Tak som si urobil malu radost... Cinsky damaskovy HX Outdoors

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Tempter
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 614
Registrován: stř 20. led 2016 11:50:42
Bydliště: Košice
Národní vlajka:
Slovakia

Re: A co nože, pánové a dámy

Příspěvekod iso3001 » stř 23. kvě 2018 20:18:57

gerber gator baby, lebo do lode, do lesa. univerzalna vec na nasekanie dreva na ohen, aj na odkrojenie chleba a klobasky. cez bezny den nosim v taske cinsku kopiu s&w locker, ktory sa da otvorit jednou rukou. jablko v praci s tym nakrajam, nic viac neriesim. :cool

Obrázek

[ Post made via iPad ] Obrázek
iso3001
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob 05. kvě 2018 22:01:21

Re: A co nože, pánové a dámy

Příspěvekod Suchac » čtv 24. kvě 2018 6:43:17

Tempter píše:Tak som si urobil malu radost... Cinsky damaskovy HX Outdoors

Proč ta struktura damascénské oceli není vidět i na ostří? Je to jen dojem z fotky, neboje to mramorování jen povrchová úprava? :S
HCigar VT75 Nano, Eleaf Istick Pico různé modely (+ Arctic Fox), Smok Alien (rev. B), Joyetech Ego One CT
VandyVape Berserker V2, Digiflavor Siren2 (24mm), Kay. 5 (Coppervape klon), Kay. V3 mini Plus (Noname klon), Digiflavor Siren 22, Augvape Merlin, Joyetech Tron-S (jen CLR hlavy), Kanger Subtank Nano
Suchac
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 284
Registrován: sob 05. lis 2016 15:11:36

Re: A co nože, pánové a dámy

Příspěvekod Tempter » čtv 24. kvě 2018 17:57:12

Tu strukturu vidiet aj na ostri, len nie je tak vyrazna. Ak robili cepel spravne, tak po dokonceni a zakaleni sa cela cepel namoci do kyseliny, aby sa zvyraznil vzor, a az potom sa ostrie ostri...
Obrázek
Uživatelský avatar
Tempter
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 614
Registrován: stř 20. led 2016 11:50:42
Bydliště: Košice
Národní vlajka:
Slovakia

Re: A co nože, pánové a dámy

Příspěvekod Grif » ned 27. kvě 2018 10:05:21

Jen doplním.Čepele damašků a nejen jich se většinou leptají v chloridu železitém.
Prostě, e-kouřím vše možné.
Všechno se dá vysvětlit. Bohužel ne všem.
Uživatelský avatar
Grif
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 5286
Registrován: pát 08. dub 2011 16:44:25
Bydliště: Jizerské hory
Národní vlajka:
Czech Republic

Předchozí

Zpět na Koníčky a zájmy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků