• Reklama
Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.
 
 

Jak prožívám proměnu na e-kuřáka. Rady-Pocity

Vaše zkušenosti a zážitky, bez ohledu na model e-kuřiva.
SOS dotazy na téma e-kouření-pouze první pomoc!!, E-kuřácký guláš - volná diskuse

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Re: Jak prožívám proměnu na e-kuřáka. Rady-Pocity

Příspěvekod Lubis » pát 27. říj 2017 22:00:16

Vydrz a nevracej se k tomu. Jestli sportujes, tak se ti ta vaha za cas srovna.
Obrázek
Uživatelský avatar
Lubis
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 430
Registrován: sob 09. bře 2013 0:26:47
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

Re: Jak prožívám proměnu na e-kuřáka. Rady-Pocity

Příspěvekod ZaMi74 » ned 29. říj 2017 17:34:03

Ty jsi alespoň přestala kouřit úplně, což je OBROVSKÉ vítězství. Já bohužel výrazně přibral i po přechodu na e-cigarety -> 12 kg za prvních 6 měsíců! Bohužel se to samo neupravilo, já musel kompletně změnit jídelníček, přidat na pohybu a ani po dalších 8 měsících stále ještě nejsem na své původní váze. Už se ale celkem blížím :mrk
Ve Tvém případě, když jíš zdravě a hodně sportuješ, mi ty zdravotní obtíže přijdou dost divné a radši bych se zašel poradit s doktorem.
"Ti, kteří své meče překovali na pluhy, budou orat pro ty, kteří tak neučinili." - Thomas Jefferson

Obrázek

Aktuálně nejvíc používám: SXmini G Class + Vapor Giant M5, Hcigar VT75D + Coppervape Hussar RTA, a Geekvape Aegis Legend + Innokin Ares
Uživatelský avatar
ZaMi74
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 135
Registrován: pon 26. zář 2016 14:45:56
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jak prožívám proměnu na e-kuřáka. Rady-Pocity

Příspěvekod Jesen » ned 29. říj 2017 21:14:29

Ja zas celkom opačne. Po prechode na vaping išla váha dolu, cca 8 kg, tak nejak prirodzene a to vyvolalo záujem o viac času venovanemu športu. Aj fitness, aj ten futbal zvládam o dosť lepšie, než kedykoľvek predtým. Cize max spokojnosť, abstaky neboli žiadne, prechod bol úplne okamžite od prvej ego ecigarety. Zas fajčil som len nejakých 15 rokov, nie 40 :)
Jesen
Kuřák fajnšmekr
Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 86
Registrován: čtv 21. led 2016 21:27:25

Re: Jak prožívám proměnu na e-kuřáka. Rady-Pocity

Příspěvekod Lada1960 » ned 12. lis 2017 1:01:15

Dobrý večer,
Po cca půl roce mého "boje s elektronickou cigaretou" už asi mohu přidat také nějaké rady a pocity,tak zde popíší můj příběh.
Začátek byl v půlce května,kdy jsem se na třídenní pobyt v nemocnici vybavil elaf icare a tak nějak to přežil,ale první co bylo po opuštění nemocnice bylo samozřejmě pyro (hned dvě za sebou).No ještě bych popsal výchozí stav.Věk 57,40 let pyro,poslední roky cca 25-30ks denně red LM tabák do dutinek.Takže kdo zná a ví dost silná zavislost.
Nicméně vzhledem k zdravotním problémům a chuti s tím něco udělat jsem začal navštěvovat zdejší forum a zkoušel to znovu.Jak jsem zde již psal,objevili se i zdravotní problémy a musel jsem si to dost protrpět,než jsem konečně mohl začít naplno vapovat (spálené krčky zubů od moc teplého kouře,afty od nevhodného poměru PG/VG,záněty dásní po přechodu jen na vaping).No snad už je to nejhorší za mnou.Po Icare jsem přešel na ego one V2 s Picem a později přišla siren GTA 22.Postupně jsem začal pyra snižovat,ale pořád se vraceli problémy s afty.Tak to bylo tak týden 10 pyro plus vaping a pak zas týden pyro.Po snížení poměru VG jen na cca 25% se problémy s afty zlepšili
a dostal jsem se postupně na 5 pyro denně.To jsem již vapoval jen "některýmy zatracovaný" Dekang classic line tabákovky 18mg,pro mně ale výhodný poměr 80/20.Dokonce se mi ještě na dovolené podařilo objevit 30ML. Dekangu 25mg. nic,což mi také dost pomohlo.No další postup byl na tři pyra za den a asi bych u nich zůstal,ale kolegové zde z fora mně dost zprdli (oni ví) a i já sám jsem si prostě jedno ráno u kafe řekl,že todle je ta poslední.Za pět dní to budou tři měsíce co jsem opravdu bez pyra.Nejhorší byl ten první měsíc.Myslel jsem,že nejhorší to bude třeba u vínka,ale to kupodivu šlo.Nejhorší to ale bylo ráno u kafe a po obědě.To byla chuť na pyro velká.Nyní už je to lepší.
Je to jak psali kolegové hodně i o "hlavě".
No a teď bych zhrnul pozitiva.Hned zkraje vysazení pyra se mi vrátili chutě a vůně.Přestal jsem úplně solit (a to jsem solil hodně a skoro vše).Sladím také měně (cca o polovinu).Přestal u mně "kuřácký kašel" a až je mi to divné,zatím se u mně žádné "čištění plic" nekoná.Mohu vapovat v podstatě kde chci (kuřáci v práci mrznou teď venku) a já si zalezu na svařovnu,kde to nikdo nepozná.Doma si také vapuju i v obývaku (tedy jen když žena spí).Trochu bych řekl,že se začíná lepšit i fyzička,akorát co měsíc bez pyra,tak kilo váhy navíc (doufám,že se to zastaví).
Jinak jsem teď takový "poloviční míchač".Míchám si bázi 99,9 PG s 50/50 půl na půl a" dochucuju 100mg nic."na cca 16mg sílu.Výsledný produkt míchám půl na půl s origo liquidem tabákovým.Občas přikápnu borůvku,nebo jahodu.Zkoušel jsem i svoje tabákovky,ale pořád to nějak není ono.Dostal jsem se tak na 5ml na den,tak už proti pyru začínám i něco šetřit.
No hlavně bych chtěl poděkovat Jirkovi,Zdeňkovi,Muroňovi a všem,co mi v začátcích radili.
S pozdravem:Láďa.
Zdroje:Joyetech eGo Twist+ 1500mAh,2 ks. Eleaf Pico TC 75W (ArticFox).
"Spotřebiče":Eleaf i Care 140,Aspire CE5S,Ego One V2,Nautilus mini,Digiflavor Siren GTA 22,Digiflavor Siren V2 GTA MTL.
"Co tě nazabije,to tě posílí"Bez pyra od 15.8.2017.
Lada1960
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 30
Registrován: sob 29. dub 2017 14:56:37
Bydliště: Liberecko
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jak prožívám proměnu na e-kuřáka. Rady-Pocity

Příspěvekod Suchac » ned 12. lis 2017 20:00:28

No vidiš člověče, to jsi snad první, kdo hlásí problémy se snášením VG. Většinou negativní reakce vyvolává naopak PG
HCigar VT75 Nano, Eleaf Istick Pico různé modely (+ Arctic Fox), Smok Alien (rev. B), Joyetech Ego One CT
VandyVape Berserker V2, Digiflavor Siren2 (24mm), Kay. 5 (Coppervape klon), Kay. V3 mini Plus (Noname klon), Digiflavor Siren 22, Augvape Merlin, Joyetech Tron-S (jen CLR hlavy), Kanger Subtank Nano
Suchac
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 284
Registrován: sob 05. lis 2016 15:11:36

Re: Jak prožívám proměnu na e-kuřáka. Rady-Pocity

Příspěvekod ZaMi74 » ned 12. lis 2017 21:59:26

Teda Láďo, když tady čtu, s jakými problémy ses musel při přechodu na vaping vyrovnat ty, tak smekám. To bych asi nedal.
Já byl vzteklý už jen kvůli občasným "absťákům" a přibírání na váze.
Takže Ti gratuluji a přeji, ať vydržíš!

[ Post made via Android ] Obrázek
"Ti, kteří své meče překovali na pluhy, budou orat pro ty, kteří tak neučinili." - Thomas Jefferson

Obrázek

Aktuálně nejvíc používám: SXmini G Class + Vapor Giant M5, Hcigar VT75D + Coppervape Hussar RTA, a Geekvape Aegis Legend + Innokin Ares
Uživatelský avatar
ZaMi74
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 135
Registrován: pon 26. zář 2016 14:45:56
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jak prožívám proměnu na e-kuřáka. Rady-Pocity

Příspěvekod Muroň » pon 13. lis 2017 16:40:50

Láďo, gratuluju a hlavně obdivuju, že jsi navzdory komplikacím vytrval. Teď už můžeš jen užívat pozitiv a časem si třeba prosadíš i bafání v obýváku, když žena bdí :mrk
X-Pro,G-Priv,AL85,IPVD3S,Vesta,V-IT,EvicyVTCmini,VTwo,CuboidMini,Pico75,Squeeze1a2,Baby,iPower80,HCigarVT75,iJoyCpt,AspireCF,LuxoticBF,StentorianRAM/ DvarwyMTL,Kayfuny5,Prime,V3mini,Lite'19,BYKAV8,TFGTR,DS2K16,AromacRDTAV2,OBSAce,Crius,Engine,Cheetah,ProfileUnity,Recurve,OdeonV2,FodiF2,Merlin,Siren1+2,Fuji,DropSolo,Etna,TFV8,Manta,LimitlessCE,SquapeXRDA,Entheon,NarCa,WaspNano,HakuPh,GalaxiesRDA
Uživatelský avatar
Muroň
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 435
Registrován: stř 18. lis 2015 13:46:47
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jak prožívám proměnu na e-kuřáka. Rady-Pocity

Příspěvekod Jirkator » úte 14. lis 2017 7:41:03

Tvůj příspěvek budu ukazovat všem, kteří tvrdí, že vaping je na nic a že je s tím moc problémů, které za to nestojí. Není to pravda a Tys toho důkazem. Gratuluji :yes
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jak prožívám proměnu na e-kuřáka. Rady-Pocity

Příspěvekod iqwe » úte 14. lis 2017 8:37:45

Vzhledem k tomu, že ostatní jmenovaní již popřáli, tak se také připojuji s gratulací k úspěchu. :hand :yes
A ať Ti to vydrží!
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.
Pico 75TC+Rocket R, Cloupor mini+Cobra, Koopor mini+Cobra
od 16.11.2012 vaping a 22.11.2012 poslední pyro
eCF Brno - RETROHIPSTER FETIŠISTA
Uživatelský avatar
iqwe
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 901
Registrován: pát 28. zář 2012 1:25:37
Bydliště: Brno

Re: Jak prožívám proměnu na e-kuřáka. Rady-Pocity

Příspěvekod Lada1960 » stř 15. lis 2017 21:56:20

Zdravím,
Všem díky moc za podporu.Dnes jsem završil první čtvrtinu roku bez pyra.No a aby toho nebylo málo objevily se po "odplavení dehtu" z dásní i problémy s paradentozou.Tak jsem si za ušetřený peníz dal návštěvu u dentální hygienistky (také nic moc příjenmného) a další mě ještě čeká.No snad to pomůže a časem se to zlepší.Přesto už pošilhávám po nové Siréně 2 a ještě jednom Picu do zásoby.Díky absenci pyra už začínám mít i podporu rodiny v mých nákupech.
Láďa.
Zdroje:Joyetech eGo Twist+ 1500mAh,2 ks. Eleaf Pico TC 75W (ArticFox).
"Spotřebiče":Eleaf i Care 140,Aspire CE5S,Ego One V2,Nautilus mini,Digiflavor Siren GTA 22,Digiflavor Siren V2 GTA MTL.
"Co tě nazabije,to tě posílí"Bez pyra od 15.8.2017.
Lada1960
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 30
Registrován: sob 29. dub 2017 14:56:37
Bydliště: Liberecko
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jak prožívám proměnu na e-kuřáka. Rady-Pocity

Příspěvekod Mirr » pát 17. lis 2017 16:53:04

Ahoj, ....cca po dvou měsících e-cigarety ještě bojuju s drobnými potížemi. Pořád velké sucho v puse, i když mezi prásky po loku popíjím. Taky vysušená pokožka ve tváři a ve vlasech, několikrát za den se musím mazat nějakým krémem a moc to nepomáhá. E-kouřím přes den dost, 4 - 6 ml, hotovky nebo vlastní v bázi 60/40 a 50/50, ředění příchutí držím v doporučeném rozpětí spíš blízko horní hranice, nicotin v hotovkách 3mg a ve vlastních 0mg. Občas nepravidelně vsunu mezi e-kouření pyro (cca tři dny žádnou pak dvě nebo tak nějak). Žádné jiné potíže, jen to "sušení". Přejde to někdy nebo dělám něco blbě ?
Joyetech Elitar - Clapton LVC 1,5 ohm, MTL
Uživatelský avatar
Mirr
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 17
Registrován: ned 22. říj 2017 10:19:05

Re: Jak prožívám proměnu na e-kuřáka. Rady-Pocity

Příspěvekod Lada1960 » pát 17. lis 2017 23:17:00

To Mirr,
Nepíšeš zda vapuješ MTL,nebo do plic.Zkus přidat nic,tak minimálně 6,tím bys nemusel vapovat tolik a zkus vysadit pyro úplně.Já měl ty samé probémy.Chce to vydržet,ono se to časem srovná.Zkus změnit poměr PG/VG.každému sedne něco jiného.Já mám třeba teď trochu problém s vysycháním rtů při vapování,ale pomáhá balzám.A zkus teď ,když je venku už chladněji vapovat jen v teple.Ono se to dá vydržet bez i třeba hoďku dvě.
Láďa.
Zdroje:Joyetech eGo Twist+ 1500mAh,2 ks. Eleaf Pico TC 75W (ArticFox).
"Spotřebiče":Eleaf i Care 140,Aspire CE5S,Ego One V2,Nautilus mini,Digiflavor Siren GTA 22,Digiflavor Siren V2 GTA MTL.
"Co tě nazabije,to tě posílí"Bez pyra od 15.8.2017.
Lada1960
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 30
Registrován: sob 29. dub 2017 14:56:37
Bydliště: Liberecko
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jak prožívám proměnu na e-kuřáka. Rady-Pocity

Příspěvekod Mirr » sob 18. lis 2017 14:52:43

Ahoj. Díky za reakci. Jen MTL. Nicotin nepotřebuji, mám takový ten "psychodynamický" návyk - pokud sedím tak jsem zvyklý kouřit, nemám problém nekouřit půl dne i víc, když mám co dělat rukama nebo když řídím. Asi nemám ambice přestat kouřit, pořídil jsem si e-cigaretu na přežití v baru a hospodě, po zákazu kouření. Liquidy mají mnohem příjemnější chuť než pyro a teď na začátku experimentuju s liquidy a nastavením, hodně vapuju, takže je to reálně tak, že na pyro mi nezbývá čas :-) Suché rty mám taky, k tomu sliznice a pokožka. Pročetl jsem kdeco, jestli jsem to správně pochopil, tak sušení je spíš standartní vlastnost p.glykolu/glycerolu. Poměr složek nevím kam posunout, jestli víc PG nebo víc VG. Kompenzovat tyhle potíže ošetřováním a mazáním několikrát za den, se mi opravdu nehodí, překáželo by mi to v práci. Vypadalo to, že vapování celkem přirozeně vytlačí pyro na okraj zájmu ale pokud bych musel kompenzovat fyziologické obtíže ošetřováním, tak už to natolik zmnožuje doprovodné operace vapování (celý ten servis okolo - nabíjení, plnění, čistění, míchání, pitný režim atd), že už by to pro mne úplně ztrácelo účel. Jasně, že to rozhodnutí vapovat/nevapovat je na mně, jen hledám nějaké zkušennosti jestli to sušení fakt přetrvává.
Joyetech Elitar - Clapton LVC 1,5 ohm, MTL
Uživatelský avatar
Mirr
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 17
Registrován: ned 22. říj 2017 10:19:05

Re: Jak prožívám proměnu na e-kuřáka. Rady-Pocity

Příspěvekod mirpet5 » sob 18. lis 2017 16:01:07

Tak u mě trvaly různé neduhy po přechodu na ecigaretu cca měsíc. Pak si všechno sedlo a už sem o tom ani nepřemýšlel. Nvm, ale myslím, že to dělá částečně i psychika.

[ Post made via iPad ] Obrázek
mirpet5
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 27
Registrován: úte 10. kvě 2016 7:24:01

Re: Jak prožívám proměnu na e-kuřáka. Rady-Pocity

Příspěvekod Ladin » sob 18. lis 2017 17:33:59

Souhlasí změny cca měsíc až 2. Základ je pitný režim a masáž dásní, tedy častější čištění zubů. Ostatní si většinou sedne.
2x Thinkvape Finder 167 DNA,Presa,Pico,Nemesis,Chi you,eGo,Aromamizer V1,V2,
Supreme Lite,Supreme,NextGen,Nextasis,Skyline,Ammit 22,Kayfun V3 mini,Pico RTA,
Kamikaze,Cheetah,Delivape,Cubis Pro,Mini Protank 3

Neříkej, že to nejde, raději řekni neumím. :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Ladin
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 700
Registrován: stř 11. kvě 2016 19:30:34
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná diskuse o e-kouření.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků