• Reklama
 
 

Baterie-Tipy-Triky-Nabíjení

Nabíjení baterií, Co dělat, když atomizér dýmá málo, nebo vůbec, Dokapávání e-liquidem, čištění atomizeru - obecně atd....

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Re: Baterie-Tipy-Triky-Nabíjení

Příspěvekod jendazhor » úte 09. led 2018 19:24:52

Pěkné udělátko. Jen mi to nechce vzít požadovanou část kódu z jedněch mých "hnědek" LG DBHG. Fejky to asi nebudou, jsou z ověřeného zdroje.
Spíš bude problém ve znacích "0" (nula) a "O" (písmeno o). Na začátku kódu na baterkách je uvedeno 0209. Žádná z těchto nul není přeškrtnutá. Ale s nulama to ten web nesežere.
Nechce ani jako o2o9. Ale sežere to jako o209 a pak vyplivne datum výroby na červen 2015, což by odpovídalo.
"Pářím se" od r. 2011. Nyní na:
ATTY: DIGIFLAVOR Siren 22 | OBS Ace | WISMEC Theorem | ASVAPE Zeta | GEEKVAPE Avocado24 RDTA+Zeus+Ammit25 | VANDYVAPE Berserker RTA 24(or.)+22(kl.) | Derringer RDA klon | Skyline klon -- BOXMODY: JOYETECH VTC mini+Espion+Unimax 22+25 | ELEAF iStick Pico+Kiya+Ikonn total | GEEKVAPE Aegis | ASPIRE Archon | EHPRO Mod101 -- LIQUIDY: Vlastní míchačky
Uživatelský avatar
jendazhor
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 277
Registrován: sob 24. pro 2011 14:42:56

Reklama

Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.

Re: Baterie-Tipy-Triky-Nabíjení

Příspěvekod iqwe » úte 09. led 2018 19:53:34

Tak ono i z toho vzoru nad tabulkou je zřejmé, že první znak je písmeno. To písmeno označuje rok, podobně písmenem to řeší většina výrobců, i u autobaterií.

@MrWhite Jsi mi to přirovnání vzal z úst. :D

Kdysi jsem si baterie, které čekaly ve frontě, kontroloval, aby se samovybíjením nepodbily. Když jsem zjistil, že po roce skladování v pokojové teplotě se napětí sníží jen o několik setin voltu, tak jsem si jich přestal všímat.

Motivovali jste mě, abych se podíval na poslední 2 nepoužité HG2, co mám v šuplíku. Jsou vyrobené 3/2016, koupené z nkon v 8/2016 a mají 3,64V. Takže OK, protože na ně už brzy přijde řada.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.
Pico 75TC+Rocket R, Cloupor mini+Cobra, Koopor mini+Cobra
od 16.11.2012 vaping a 22.11.2012 poslední pyro
eCF Brno - RETROHIPSTER FETIŠISTA
Uživatelský avatar
iqwe
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 901
Registrován: pát 28. zář 2012 1:25:37
Bydliště: Brno

Re: Baterie-Tipy-Triky-Nabíjení

Příspěvekod vlastik63 » stř 10. led 2018 11:29:18

ZaMi74 píše:Čirou náhodou jsem našel hezkou utilitku, která umí zobrazit stáří značkových 18650 baterií.

:yes
Dovolil jsem si odkaz sdílet dál doufám, že ti to nevadí.
Mám toho tolik, že jsem to už přestal sledovat :chuckle
Uživatelský avatar
vlastik63
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3945
Registrován: ned 25. bře 2012 15:37:35
Bydliště: Louny
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Baterie-Tipy-Triky-Nabíjení

Příspěvekod Ladin » stř 10. led 2018 12:25:36

[quote="ZaMi74"]Čirou náhodou jsem našel hezkou utilitku, která umí zobrazit stáří značkových 18650 baterií.

https://batterybro.com/pages/18650-date-code-lookup-tool

Čirou náhodou to tu už několikrát někde je, ale je fajn to občas oživit :D , jsme lidé a zapomínáme.
2x Thinkvape Finder 167 DNA,Presa,Pico,Nemesis,Chi you,eGo,Aromamizer V1,V2,
Supreme Lite,Supreme,NextGen,Nextasis,Skyline,Ammit 22,Kayfun V3 mini,Pico RTA,
Kamikaze,Cheetah,Delivape,Cubis Pro,Mini Protank 3

Neříkej, že to nejde, raději řekni neumím. :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Ladin
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 700
Registrován: stř 11. kvě 2016 19:30:34
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Baterie-Tipy-Triky-Nabíjení

Příspěvekod chris_cz » čtv 11. led 2018 2:19:42

Nelze než souhlasit, zalistovat celých 18 stránek zpět v TOMTO vlákně, kde je to url naposledy uvedeno, to není nic jineho než naprostá, čírá náhoda :-) :-)
[eCab | eGo-T batt Upgrade 18650(v3) + CE4(s)]--->
[eVic Easy | SID(s)(v1) + Vision Vivi Nova(s)]--->
[Joyetech eVic-VTC Mini(s) | VTCwo | eLeaf iStick Pico(s) | Geekvape Aegis + Kangertech Subtank(s) Mini(v2) | Toptank(s) Mini | Tobeco KS(s) | DigiFlavor Siren(s) 22 GTA MTL(v1) + (SS316L/∅0,30mm/∅2,5-3,0mm--0,7x-0,9xΩ/15,5W/215ºC--KGD) + (80VG/20PG--12mg)]
chris_cz
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 470
Registrován: ned 24. srp 2014 22:52:49

Re: Baterie-Tipy-Triky-Nabíjení

Příspěvekod ZaMi74 » čtv 11. led 2018 12:22:31

to Ladin a chris_cz: Máte pravdu, dohledal jsem si to a tento odkaz sem už 31.5.2016 dával uživatel Chronic, takže jej jen opakuji, za což se jemu i vám velmi omlouvám. Jak je ale vidět z některých reakcí, nebyl jsem sám, kdo o tom nevěděl ....
A jen pro informaci, já na tuto utilitku skutečně narazil čirou náhodou při hledání něčeho úplně jiného na jednom zahraničním fóru.

Obvykle než na toto fórum něco postnu, tak nejdřív použiju funkci Hledání. Na procházení třeba 50 a více stránek u některých dlouhodobých vláken mívám čas a chuť jen velmi zřídka, obzvášť když je zde skoro pravidlem, že po zalistování více než nějakých 12-13 stránek zpět, už se dostáváme skoro do vaperského pravěku ...
Hledal jsem i v tomto případě, ale nenapadlo mě hledat přímo link. Holt moje chyba ...

Ještě jednou se tedy omlouvám, už se to nestane. Myslel jsem, že postuji něco užitečného, ale příště radši budu mlčet, protože na takovéto reakce jako od vás dvou fakt nemám náladu!
"Ti, kteří své meče překovali na pluhy, budou orat pro ty, kteří tak neučinili." - Thomas Jefferson

Obrázek

Aktuálně nejvíc používám: SXmini G Class + Vapor Giant M5, Hcigar VT75D + Coppervape Hussar RTA, a Geekvape Aegis Legend + Innokin Ares
Uživatelský avatar
ZaMi74
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 135
Registrován: pon 26. zář 2016 14:45:56
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Baterie-Tipy-Triky-Nabíjení

Příspěvekod jendazhor » čtv 11. led 2018 12:49:24

Jako dlouholetý, byť ne moc aktivní, přispěvatel do tohoto fóra si dovoluji ZaMi74 vzkázat: "Nenech se odradit a znechutit".
Sice tu ten odkaz někde byl, ale tys ho postnul v dobré víře a byl navíc i stručný. Nelze sledovat všechno a pořád. A hledat ve starých příspěvcích je někdy dost vopruz. Já ten odkaz uvítal. A asi nebudu sám.
Poprosím admina, ať to tady případně pročistí včetně tohoto mého příspěvku. Vím, že je OT. Ale cením si každého, kdo se snaží ostatním vaperům pomoci a ne si jen honit tričko...
Nebylo by tu tolik plevelných příspěvků, kdyby nebyl post s náhodou opakovaným užitečným odkazem okomentovaný ještě několika dalšími posty od mravokárců.
"Pářím se" od r. 2011. Nyní na:
ATTY: DIGIFLAVOR Siren 22 | OBS Ace | WISMEC Theorem | ASVAPE Zeta | GEEKVAPE Avocado24 RDTA+Zeus+Ammit25 | VANDYVAPE Berserker RTA 24(or.)+22(kl.) | Derringer RDA klon | Skyline klon -- BOXMODY: JOYETECH VTC mini+Espion+Unimax 22+25 | ELEAF iStick Pico+Kiya+Ikonn total | GEEKVAPE Aegis | ASPIRE Archon | EHPRO Mod101 -- LIQUIDY: Vlastní míchačky
Uživatelský avatar
jendazhor
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 277
Registrován: sob 24. pro 2011 14:42:56

Re: Baterie-Tipy-Triky-Nabíjení

Příspěvekod Jirkator » čtv 11. led 2018 13:59:12

Jestli tu ten odkaz byl už dřív, vážně netuším, já ho na vědomí vzal až teď. Díky za něj. Ověřil jsem si, že baterie, které používám jako dvojčata do módů, jsou opravdu stejně staré, což je dobré vědět. :yes
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Baterie-Tipy-Triky-Nabíjení

Příspěvekod Ladin » čtv 11. led 2018 18:37:08

ZaMi74 píše:to Ladin a chris_cz: Máte pravdu,
Ještě jednou se tedy omlouvám, už se to nestane. Myslel jsem, že postuji něco užitečného, ale příště radši budu mlčet, protože na takovéto reakce jako od vás dvou fakt nemám náladu!


Neomlouvej se a nechovej se jako prvnička, které někdo udělal, něco co nechtěla.
Má zmínka vážně nebyla myšlena ironicky, je dobře občas něco zopakovat, právě protože to časem zapadne.
Já si tuhle stránku hodil do záložek už tenkrát a občas ji použiji, jinak bych si na to také nevzpomněl.
2x Thinkvape Finder 167 DNA,Presa,Pico,Nemesis,Chi you,eGo,Aromamizer V1,V2,
Supreme Lite,Supreme,NextGen,Nextasis,Skyline,Ammit 22,Kayfun V3 mini,Pico RTA,
Kamikaze,Cheetah,Delivape,Cubis Pro,Mini Protank 3

Neříkej, že to nejde, raději řekni neumím. :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Ladin
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 700
Registrován: stř 11. kvě 2016 19:30:34
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Baterie-Tipy-Triky-Nabíjení

Příspěvekod dlouhejbil » čtv 11. led 2018 21:10:46

ZaMi74 píše:to Ladin a chris_cz: Máte pravdu, dohledal jsem si to a tento odkaz sem už 31.5.2016 dával uživatel Chronic, takže jej jen opakuji, za což se jemu i vám velmi omlouvám

Není třeba. Občasné zopakování odkazu není vůbec chybou.
Uživatelský avatar
dlouhejbil
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 8290
Registrován: pát 18. lis 2011 16:23:20
Bydliště: Hradec Králové
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Baterie-Tipy-Triky-Nabíjení

Příspěvekod chris_cz » čtv 11. led 2018 23:54:29

ZaMi74: hele zas omlouvat se nemusíš, to já jen proto že ta vyhledávací stránka je poměrně unikátní, hlavně ta práce kterou si dali u bbros a ten nejmenovaných zdroj v asii posbíráním interních kódů výrobců, tak jsem měl zato že tohle kde kdo má v aktivní paměti, už třeba proto že si tam kontroluje baterky při nákupu.
Tedy ty které tam jsou, od doby spuštění do provozu bohužel další podkladová data nepřibyla, takže např. 30Q jsou stále nefunkční.
Prostě že to je tak profláknutá věc, jako svého času bylo rozdělení 18650 do kategorii A-D které udělal pegasusvaporacademy aby se v tom nováčci mohli rozumně rychle zorientovat a odlišit možnou realitu od zjevných marketingových podvodů....

...a víš co, tak já se "toho dopustím" taky, určitě jsem to sem někdy někam dával ale dám sem aktuální, rozšířenou verzi znovu :-)
Obrázek
[eCab | eGo-T batt Upgrade 18650(v3) + CE4(s)]--->
[eVic Easy | SID(s)(v1) + Vision Vivi Nova(s)]--->
[Joyetech eVic-VTC Mini(s) | VTCwo | eLeaf iStick Pico(s) | Geekvape Aegis + Kangertech Subtank(s) Mini(v2) | Toptank(s) Mini | Tobeco KS(s) | DigiFlavor Siren(s) 22 GTA MTL(v1) + (SS316L/∅0,30mm/∅2,5-3,0mm--0,7x-0,9xΩ/15,5W/215ºC--KGD) + (80VG/20PG--12mg)]
chris_cz
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 470
Registrován: ned 24. srp 2014 22:52:49

Re: Baterie-Tipy-Triky-Nabíjení

Příspěvekod chris_cz » sob 10. úno 2018 19:57:33

Měl jsem dneska nějakou rekapitulační náladu, počasí či co, tak jsem si mezi jiným procházel statistiku mého vapingu.
A fakt mám potřebu pochválit baterky 18650, né až tolik věcí v dnešní době funguje takto spolehlivě a dlouhodobě.

Moje nejstarší co ještě používám: 1841 dní od výroby, 1511 dní od nákupu.
Klasika zelený Panas NCR B. Na vaping už je dnes měkká, v čelovce stále dobře slouží.

Moje nejstarší co ještě používám na vaping: 1003 dní od výroby, 870 dní od nákupu.
Dnes už taky klasika, LG HG2, z té první, nejkvalitnější generace.

Celkový počet 18650 baterek: 15
Počet baterek které jsem musel vyřadit kvuli nefukčnosti či problematickému chování: 0

Ze všech 18650 co jsem za 7,5 let používal (nejen na vaping) jsem vyřadil: pouhých 5

Dvě první zelený panas z doby ještě před mým vapingem, jedna byla už příliš měkká i mimo vapingové zátěže, a jednu čistě preventivně, kvuli mechanickému poškození, mým zaviněním.
Pak dvě, 2200 mAh, a 2600 mAh, co mohli bezproblémů sloužit i dál, ale cíleně jsem přecházel na větší kapacitu a taky opouštěl ICR chemii, takže darovány kolegovi co zrovna začínal vapovat.
A před půl rokem jednu relativně novou Sams 30Q, opět mým zaviněním, plně funkční, čistě preventivně, kombinace mechanického poškození a slané vody.

Kéž by třeba povrchovky gripů měli podobnou výdrž jakou vykazují 18650 články solidních výrobců.
[eCab | eGo-T batt Upgrade 18650(v3) + CE4(s)]--->
[eVic Easy | SID(s)(v1) + Vision Vivi Nova(s)]--->
[Joyetech eVic-VTC Mini(s) | VTCwo | eLeaf iStick Pico(s) | Geekvape Aegis + Kangertech Subtank(s) Mini(v2) | Toptank(s) Mini | Tobeco KS(s) | DigiFlavor Siren(s) 22 GTA MTL(v1) + (SS316L/∅0,30mm/∅2,5-3,0mm--0,7x-0,9xΩ/15,5W/215ºC--KGD) + (80VG/20PG--12mg)]
chris_cz
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 470
Registrován: ned 24. srp 2014 22:52:49

Re: Baterie-Tipy-Triky-Nabíjení

Příspěvekod garen » pon 18. čer 2018 11:22:44

Jakou doporučíte levnou nabíječku na 2ks 18650?
Nitecore i2, D2, LiitoKala Lii-300 nebo něco jiného?
Díky.
garen
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 15
Registrován: úte 12. čer 2018 15:17:17

Re: Baterie-Tipy-Triky-Nabíjení

Příspěvekod pe.ne » pon 18. čer 2018 16:02:21

S Nitecore new i2 trávím druhý rok a funguje stále stejně dobře. Pokud chceš základní, ale kvalitní "hloupou" nabíječku, mohu doporučit.
Kdybych na začátku věděl to, co teď, koupil bych rovnou nabíječku na 4 kousky a 4 baterky k tomu, přestože z 98% používám mod na 1 aku.

[ Post made via Android ] Obrázek
Uživatelský avatar
pe.ne
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 306
Registrován: pon 19. zář 2016 2:34:51

Re: Baterie-Tipy-Triky-Nabíjení

Příspěvekod jendazhor » pon 18. čer 2018 16:16:09

Mám už asi 3 roky LiitoKala Engineer Lii-500 4slotovou. Zhruba po roce přestal fungovat jeden slot, jinak jede v pohodě dál.
Umí články až do rozměru 26650, volitelně 0,5; 0,75 nebo 1A nabíjecí proud a informativně ti poskytne info o "tvrdosti" a stavu baterie prostřednictvím orientačního změření vnitřního odporu článku.
A nevydává zvuky.
Takže mohu taky doporučit. Nebýt toho jednoho vadného slotu.
Už bych taky šel rovnou do 4 slotů, pokud nezáleží na velikosti nabíječky.
Dá se koupit od 18 $, což je celkem pakatel.
"Pářím se" od r. 2011. Nyní na:
ATTY: DIGIFLAVOR Siren 22 | OBS Ace | WISMEC Theorem | ASVAPE Zeta | GEEKVAPE Avocado24 RDTA+Zeus+Ammit25 | VANDYVAPE Berserker RTA 24(or.)+22(kl.) | Derringer RDA klon | Skyline klon -- BOXMODY: JOYETECH VTC mini+Espion+Unimax 22+25 | ELEAF iStick Pico+Kiya+Ikonn total | GEEKVAPE Aegis | ASPIRE Archon | EHPRO Mod101 -- LIQUIDY: Vlastní míchačky
Uživatelský avatar
jendazhor
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 277
Registrován: sob 24. pro 2011 14:42:56

PředchozíDalší

Zpět na Jak co dělat

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků