• Reklama
 
 

E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Vaše zkušenosti a zážitky, bez ohledu na model e-kuřiva.
SOS dotazy na téma e-kouření-pouze první pomoc!!, E-kuřácký guláš - volná diskuse

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod Jirkator » pon 14. kvě 2018 17:14:20

Třeba Joyetech Espion. Zatím na něj liška není, ale věřím, že jednou bude.

[ Post made via Android ] Obrázek
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

FastTech

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod Profivapers » pon 14. kvě 2018 17:30:45

Však vašu p*ču jsem taky neviděl a věřím, že ju máte!
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod peco » úte 15. kvě 2018 7:31:51

Aha, ta p.ča sa volá panda. :)

Espion je zaujímavý, no trochu ma mätie väčší a hlavne farebný displej. Skôr som rozmýšľal o WISMEC REULEAUX RX 2/3.
Od 11.2.2019 som bez nikotínu a po pár pokusoch s 0mg NIC aj bez vapovania.
-------------------
Evic Primo mini, Evic Primo SE, iStick Pico 25, SMPL
Coppervape Hussar RTA, Origen Genesis V2, Origen Genesis V2 MKII, Coppervape Spica Pro
Uživatelský avatar
peco
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 107
Registrován: pát 23. čer 2017 10:43:12
Bydliště: stredojuh
Národní vlajka:
Slovakia

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod Jirkator » úte 15. kvě 2018 9:06:14

Dneska jsem si do dvouválcového Espiona nahrál Lišku (vlastně se to teď jmenuje Red Panda) a funguje dobře. Tady je odkaz na Pandu: https://nfeteam.org/forum/threads/p1-re ... 0510.2169/ .
Ale je to Tvá volba a Tvé peníze, já jen tvrdím, že ten větší Špion je dobrá volba, netvrdím však, že ta nejlepší. Vybrat si nakonec musíš sám.
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod Profivapers » úte 15. kvě 2018 9:36:44

Mě se líbil a líbí malej Špion (Solo), ale nakonec vyhrál Colossal. Mimochodem na Solo Špiona je funkční Liška? Moc to už nesleduji, ani nemám momentálně ještě zprovozněn počítač. Dík.
Jo a ten Colossal jede v TC s SS pěkně, ale na Joyetechy s Liškou to podle mě nemá a tím i ani náhodou na Evolv případně lepší YiHi. Ale zas jako fajn no. :chuckle
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod peco » úte 15. kvě 2018 9:56:20

Jirkator píše:Dneska jsem si do dvouválcového Espiona nahrál Lišku (vlastně se to teď jmenuje Red Panda) a funguje dobře. Tady je odkaz na Pandu: https://nfeteam.org/forum/threads/p1-re ... 0510.2169/ .
Ale je to Tvá volba a Tvé peníze, já jen tvrdím, že ten větší Špion je dobrá volba, netvrdím však, že ta nejlepší. Vybrat si nakonec musíš sám.

V pohode, ďakujem za tip. Je možné, že vyskúšam oba. :)
Od 11.2.2019 som bez nikotínu a po pár pokusoch s 0mg NIC aj bez vapovania.
-------------------
Evic Primo mini, Evic Primo SE, iStick Pico 25, SMPL
Coppervape Hussar RTA, Origen Genesis V2, Origen Genesis V2 MKII, Coppervape Spica Pro
Uživatelský avatar
peco
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 107
Registrován: pát 23. čer 2017 10:43:12
Bydliště: stredojuh
Národní vlajka:
Slovakia

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod Jirkator » úte 15. kvě 2018 12:09:31

Profivapers píše:... Mimochodem na Solo Špiona je funkční Liška? ...

Není. Dnes jsem na to zrovna koukal. A můj názor je, že to bude ještě chvíli trvat, ale třeba překvapí. Je to přece jenom s tím dotykáčem něco jiného.

Špión sólo je opravdu povedená věc, ale dost žere baterii a pokud už se jedná o nějakou nedostatečně "tvrdou" baterii, tak s ní poměrně brzo odmítá spolupracovat.
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod peco » pon 21. kvě 2018 8:50:54

Ladin píše:@peco, na fastechu mají Nextasis, za pár vočí, myslím, že je to ideální do začátku, akurát na MTL.
https://www.fasttech.com/products/0/100 ... k-atomizer


Včera som sa pohral s tým Nextasis. Pršalo a nechcelo sa mi ísť von, tak som skúsil namotať Nextasis. Mesh 400, kanthal A1 28GA, home made liquid LT Maryland.
Nextasis som rozobral, vyčistil v horúcej vode a vysušil. Natočil som mesh na pribalenú tyčku a vypálil. Potom som namotal 4 otáčky Kanthal A1 drôtu, s ktorým som mal trochu problém, pretože na tom centrovom kolíku je malá drážka a drôt sa tam takmer nevošiel. No a nastúpilo blikanie, ktoré bolo v pohode, až na popálený ukazovák s palcom :) . Zakvapol liquid, poskladal, dolial do polovice a paráda. No paráda..., len dovtedy, kým som si nepotiahol zhoreného kovu; to bolo na šabľu. Ale vyblikal som zas a už je to zas super. Chuť na pletive je naozaj iná dimenzia oproti vate. No potom sa opäť dostavil hotspot a šabľa už bola naozaj. Je mi treba takto sa trápiť?
Problémom tohto konkrétneho klonu je nefunkčná regulácia AF. Píšu to ja na FT, ale prečítal som si to až keď som ho mal doma. Takže síce MTL áno, ale dosť voľné. Zvyknúť sa na to dá. Ďalšou nevýhodou je použitie drôtu len 29GA a tenších. 28GA som tam ledva narval.

Malá otázka: Skúsili ste namiesto kanthal použiť na mesh SS316-ku drôt? Ja len, či sa mi to oplatí, alebo je to slepá ulica. Ď.
Od 11.2.2019 som bez nikotínu a po pár pokusoch s 0mg NIC aj bez vapovania.
-------------------
Evic Primo mini, Evic Primo SE, iStick Pico 25, SMPL
Coppervape Hussar RTA, Origen Genesis V2, Origen Genesis V2 MKII, Coppervape Spica Pro
Uživatelský avatar
peco
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 107
Registrován: pát 23. čer 2017 10:43:12
Bydliště: stredojuh
Národní vlajka:
Slovakia

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod Profivapers » pon 21. kvě 2018 9:15:53

Jo mám na NextGen-u 316L. Funguje mi i TC.
Začátky jsou bolestnější, ale časem to jde samo.. :mrk
Namotám, vybliknu a pak už bez hotspotů. Občas akorát pro vyčištění přežhavím a jen hulím. Fajn. :smoke Pořídil jsem včera druhý klon NextGen a celkově už čtvrtý. :chuckle
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod iqwe » pon 21. kvě 2018 9:23:26

No jo, to je holt vyšší dívčí. :D

A na fóru se díky zařazení vláken špatně hledá info. Tady je vlákno Nextgen
viewtopic.php?f=195&t=4806&hilit=NextGen#p336970

A případně na dlouhé večery i Genesis :D
viewtopic.php?f=195&t=3715&hilit=genesis#p241917
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.
Pico 75TC+Rocket R, Cloupor mini+Cobra, Koopor mini+Cobra
od 16.11.2012 vaping a 22.11.2012 poslední pyro
eCF Brno - RETROHIPSTER FETIŠISTA
Uživatelský avatar
iqwe
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 901
Registrován: pát 28. zář 2012 1:25:37
Bydliště: Brno

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod Ladin » pon 21. kvě 2018 11:55:17

peco píše:Problémom tohto konkrétneho klonu je nefunkčná regulácia AF. Píšu to ja na FT, ale prečítal som si to až keď som ho mal doma. Takže síce MTL áno, ale dosť voľné. Zvyknúť sa na to dá. Ďalšou nevýhodou je použitie drôtu len 29GA a tenších. 28GA som tam ledva narval.


Jedu 0,3 SS304 a SS316, regulace AF je trochu na prd, ale pokud otáčíš trubičkou pod náustkem dost citlivě, vychytáš si ten správný průchod vzduchu a sám se ti nehne ani náhodou.
Vyrrrž prtka, vydrž, stojí to za to, mesch na ostro chce čas. :rofl
2x Thinkvape Finder 167 DNA,Presa,Pico,Nemesis,Chi you,eGo,Aromamizer V1,V2,
Supreme Lite,Supreme,NextGen,Nextasis,Skyline,Ammit 22,Kayfun V3 mini,Pico RTA,
Kamikaze,Cheetah,Delivape,Cubis Pro,Mini Protank 3

Neříkej, že to nejde, raději řekni neumím. :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Ladin
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 700
Registrován: stř 11. kvě 2016 19:30:34
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod peco » pon 21. kvě 2018 12:22:49

V poho. Ja to nevzdávam, to len tak aby reč nestála, som si povzdychol. :)
Večer sa s tým pohrám. Vďaka chalani za support.
Od 11.2.2019 som bez nikotínu a po pár pokusoch s 0mg NIC aj bez vapovania.
-------------------
Evic Primo mini, Evic Primo SE, iStick Pico 25, SMPL
Coppervape Hussar RTA, Origen Genesis V2, Origen Genesis V2 MKII, Coppervape Spica Pro
Uživatelský avatar
peco
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 107
Registrován: pát 23. čer 2017 10:43:12
Bydliště: stredojuh
Národní vlajka:
Slovakia

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod iso3001 » pon 21. kvě 2018 15:25:29

hola ;) mozem mat par vsetecnych otazok amatera po ~tyzdni vapovania? :) mam smok al 85 + nautilus 2 (kit 1.8ohm hlava), setnute to mam na regulaciu Wattov (12.5W momentalne) a rezim "N"ormal, liquid tovarensky joyetech daf, a moja predsatava o pouzivani je zatial MTL na tovarenskych hlavach, ako ekvivalent ku pyro, proste instantny prijem nikotinu :) kedze som uz stary pes a nemusim vsetko vyskumat sam na sebe, tak vas chcem poprosit o par informacii, aby som to trochu doladil ;)

a teraz tie nejasnosti, ktore mam :)

- ako rychlo treba spotrebovat tovarensky liquid, ako ho treba uchovavat? v chlade a tme, alebo to je jedno, ze tych 10ml budem cumlat par tyzdnov?

- ak som doteraz fajcil ~5-7 cigariet za den (narazovo pomedzme 15 max), bude mi koncentracia 6mg nikotin stacit? je to nejako "citit", ak dam silnejsie/slabsie?

- kedze sa nechcem zatial zamotavat s inymi prichutami, tak idem v "tabakovkach", viete mi prosim z vlastnej skusenosti odporucit nejake kvalitne tovarenske tabakovky? ten spominany joetech som kupil tri druhy (DAF, DesertShip a Tabak), najviac mi chuti ten DAF, DesertShip menej a Tabak mam dojem, ze to su koberce a stare ponozky :) co mi vadi najviac na celom je ta sladkasta pachut liquidov, ak mi to obcas preprskne alebo prvych par puffs po naplneni :-/

- kdesi na forach som si nastudoval, ze existuju aj "organicke" aromy, konkretne La Tabaccheria (ine som tu nevidel v ponuke), su ok? nejake odporucania na konkretny model? chapem, ze to treba miesat, preto sa rovno pytam na nejake konkretne znacky pre bazu a booster na tieto pokusy? radsej drahsie a kvalitnejsie atd., pomer pg/vg na moj HW a MTL je 50:50, alebo to nejko upravovat?

- tahanie do ust: neviem, ci niekde robim chybu, ale ked dam puff, ktory trva dlhsie ako ~1.5sec, tak mam pocit, ze v tej hlave nieco skvrci, prska? ak potiahnem razantnejsie, tak to robi menej, vzduch mam otvoreny na 2-3/5 dierky. zistil som, ze ked si chcem dat fakt poriadny sluk, tak to musim potiahnut na 2-3 krat :) to je ok, alebo zla technika hulenia? :) da sa toto nejako ladit, cojaviem inou hlavou s mensim odporom, pomerom pg/vg liguidu, privodom vzduchu, zvysenim vykonu, nasetovanim gripu?

- ak som dobre rozumel popisom ku hlave tak neviem pouzit v tejto zostave TC rezim? potrebujem to? da mi to nieco navyse? a aka teplota je +/- pri tejto cfg vhodna?

- ako riesite, ak chcete dat iny liquid, inu prichut atd, mate viac clearomizerov? alebo to proste nalejete do toho isteho clearomizera? cistite to medzitym, ak ano, cim?

dakujem vopred za akukolvek info, ktora ma posunie dalej :cool
iso3001
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob 05. kvě 2018 22:01:21

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod roberto7 » pon 21. kvě 2018 20:51:42

Profivapers píše:Jo mám na NextGen-u 316L. Funguje mi i TC.
Pořídil jsem včera druhý klon NextGen a celkově už čtvrtý. :chuckle

Milane proto mám taky 2x NextGen ,2x NexTiny a 1x Nextasis. :yes :yes
roberto7
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 514
Registrován: ned 22. kvě 2016 7:49:28

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod martelius » úte 22. kvě 2018 1:31:26

iso3001:

Ahoj, jistě Ti poradí též daleko zkušenější uživatelé, nicméně vzhledem k tomu, že mám v živě paměti řešení přesně shodných dilemat, nabídnu pár postřehů:

- liquid uchovávej mimo světlo a vysoké teploty (třeba šuplík), vydrží dlouho (většinou i po oficiální expiraci)
- při samotném vapování ovlivňuje síla nikotinu charakteristický kopanec v krku (throat hit), vedle toho pak samozřejmě rychlost a intenzitu vnímání účinku 'drogy.' Jednak je důležité, aby Ti inhalace byla příjemná (tj. throat hit ani příliš slabý, ani příliš silný), rovněž jde o to, aby ti vapování nahradilo potřebu cigarety, tedy abys stále dokola netahal z elektroniky a zároveň neměl pořád absťák. Vzhledem k tomu, žes kouřil relativně málo, 6mg může stačit. Na druhou stranu Nautilus hlavy jsou relativně slabé, takže bych klidně zkusil 12mg. Předávkování nikotinem se není třeba obávat - zkrátka ti začne trochu třeštit hlava a ty na chvíli přestaneš vapovat. Tedy zkoušej, co ti bude nejpříjemnější.
- "ideální tabákovku" hledám já (a hromada dalších vaperů) od té doby, co jsem skončil s cigaretami. Má-li to být nevtíravé a málo sladké, zkus Liqua American Blend. Pokud bažíš po tabákovém aroma, zkus Dekang Classic VA Blend, Vegas Blend, nebo BH Son. Nicméně u mainstreamových liquidů to není žádná sláva.
- organické tabákové příchutě se označují jako NET (naturally extracted tobacco). Z mé zkušenosti jsou opravdu dobré. Chuti cigarety nedocílíš bohužel nikdy, protože tam je podstatná složka ovlivněna spalováním. Rovněž vůně hořícího tabáku z liquidu nikdy nebude. Na druhou stranu ale NET liquidy nabídnou jemnější, pouze málo sladké chutě, které jsou unikátní a nepřipomínají tak ořechy, karamel, vanilku či starou izolepu, což je společným znakem většiny syntetických 'tabáků.' V Československu, pokud vím, NET hotový liquid nekoupíš, ale je možno objednat Black Note z Nizozemí (http://www.blacknoteshop.com/) nebo Drake's NET z Anglie (https://drakeseliquid.com/). V Anglii se dá sehnat ještě pár značek. Nákup mimo EU je problematický, protože NET liquidy nabízejí převážně v USA, kde platíš vysoké poštovné a riskuješ zabavení na celnici.
- druhou cestou je vlastní míchání a tak tebou zmiňovaná La Tabaccheria patří ke zde dostupné špičce. Poměr PG/VG pro MTL buď 50/50 či 70/30 (ve prospěch PG). Čím více PG tím menší mraky, více chuti a rovněž řidší liquid, což je ohleduplnější k malým hlavám jako Nautilus.
- praskání je v pořádku (pokud to zároveň neteče či ti nestříkají horké kapky na jazyk), nicméně potažení je třeba volné a delší (třeba 4 sekundy); čím menší přívod vzduchu, tím intenzivnější potah a kopanec. Záleží i na tvaru hlavy a komínu atomizéru - čím užší, tím intenzivnější.
- TC nelze používat u hlav s kanthalovým drátkem (tj. třeba Nautilus hlavy). Výhoda TC je, že by měla zabránit spálení vaty. Na druhou stranu, pokud budeš u MTL atíku vapovat na nízkých wattech, dodržovat odstupy mezi potaženími a hlídat, že máš uvnitř dost liquidu, obejdeš se bez. Ty odstupy jsou poměrně důležité, říká se kolem 30 sekund (většina modů po takovém úseku zapne screen saver, takže se to nemusí stopovat), za tu dobu se do hlavy nasákne liquid jako náhrada za ten odpařený. U Nautilových hlav je z mé zkušenosti 12.5 W už moc, respektive hlava rychle odejde. Já ho používal na 10.5 W, což Ti ale zase může přijít slabé, zvláště když máš malou sílu nikotinu. Více nikotinu naopak může kompenzovat slabší téplotu a menší produkci páry.
- Výměna liquidu možná je, ale už to nebude ono. Já zkoušel Nautilácké hlavy vyvářet v čisté vodě a pak po úplném vysušení recykloval; to vše se smíšenými výsledky. Rozhodně se hodí mít víc atomizérů; vedle chuti tak máš náhradní kusy a ty jsou zapotřebí, chceš-li mít vaping jako plnohodnotnou náhražku cigarety. Nicméně pokud to s vapingem myslíš vážně, nejlepší je začít motat vlastní spirály na RTA atomizérech. Je to mnohem jednodušší, než se zdá. Stačí koupit základní nářadí, vatu, drát (do začátku třeba kanthal 0.3, kde to nekomplikuje TC) a atomizér jako např. Digiflavor Siren 2, Innokin Ares, či Cthulhu Hastur (a mnoho dalších, tyto jsou však výjimečně beginner-friendly). Po zkouknutí jakéhokoliv youtube videa to zvládne každý. Vedle toho, že nový námot tě vyjde na zlomek ceny nové hlavy (není pak líto vyhodit starou spirálu k nové příchuti), máš daleko lepší kontrolu stavu opotřebení spirály, kterou zkrátka přemotáš, kdykoliv ti přijde, že je příliš zanesená.
Obrázek

Ares, Berserker, Cthulhu (Hastur, Mini), E-Phoenix (Firebird, Hurricane v2), Kayfun (3,4,5,Prime,Lite), Rose, Siren (22,v2), Skyline, Squape (E, X)
Uživatelský avatar
martelius
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 18. kvě 2017 2:48:16
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná diskuse o e-kouření.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků