• Reklama
Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.
 
 

Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Máte jistě plnou hlavu otázek ohledně e-cigaret a ekouření obecně.Zde je místo, kde je můžete v klidu položit.

Abecední seznam důležitých vláken fóra eCF.

Moderátoři: e-Hana, dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod garen » stř 13. čer 2018 15:55:38

Děkuji všem za rady.

Nakonec se budu asi rozhodovat mězi Eleaf iStick Pico 25 a Joytech Evic Primo mini
Asi pořídím samotný mod a k tomu nějaký atomizér, ke kterému se dělají hlavy jak na MTL tak na DL. Kouknu na ty, které jste zde doporučovali.
Na MTL i DL jsou např.:
Joytech Cubis 2
Joytech Cubis Pro (mini)
Když na to tak koukám, tak to jsou všechno 22mm, na což by mi teoreticky stačil i klasický Pico.... Nebo mám jít raději do Pico 25 kvůli pozdějšímu většímu výběru atomizérů?
garen
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 15
Registrován: úte 12. čer 2018 15:17:17

Reklama

FastTech

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod e-Mikra » stř 13. čer 2018 16:19:08

Já bych jen připoměl jednu maličkost. Nezačínej výběr nářadí podmínkou vapování MTL nebo DL. To se teprve vivine, co ti bude víc vyhovovat. Já osobně jsem 5 let vapoval MTL a ani ve snu by mě nenapadlo cíleně přecházet na DL. Jenže koupí výkonnějšího HW než eGo + clearomizer to během týdne přišlo samo. Ta lehkost potahu s mrakem páry mi tak nějak nedovolila cucnout si jen do pusy. To je otázka půl sekundy, kdy ji máš plnou. To by bylo spíš zobání než potahování. Prostě ty dnešní stroje hulí daleko víc, daleko snadněji bez usilovnýho tahání, podávají mnohem lepší chuť díky mnohem větším oblakům a tak to DL není nic, co by bylo nějak extrémní. Míchám díky výkonnějšímu HW a DL mnohem slabší liquid, přidávám mnohem míň příchutě a užívám si chuť plnýma douškama bez naběhlých žil na krku.
Chci tím říct, že začínáš, budeš se to v podstatě učit a tak není třeba trvat na nějakým záměru. Když si pořídíš něco výhradně na MTL, mohl by ses o hodně ošidit. A samozřejmě to platí i naopak.
To co jsem ti navrhnul na začátku v podstatě splňuje vše, o čem jsi psal. To že tam nejsou hlavy na MTL není až tak pravda. Ty s větším odporem nebudou tak moc topit a když si přiškrtíš airflow, tak je to na MTL určitě použitelný. Ale nic ti nevnucuju, sám to nevlastním a zkušenost s tím nemám, jen mám Subvod a ten atík je vlastně skoro stejnej, tak vím, jak se z něj vapuje.
Subvod Mega TC 2300 + Protank 4 - Jablíčko, malina, banán, jahoda, lesní jahoda, kokos, mentol ...
Obrázek
Uživatelský avatar
e-Mikra
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3261
Registrován: úte 17. črc 2012 21:25:40
Bydliště: Velké Hamry
Národní vlajka:
Czech Republic
Nejvyšší skóra: 1

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod garen » stř 13. čer 2018 16:26:03

No však právě :-)
Většina těch kitů k těm modům na který koukám umožňují právě jen DL, což určitě nechci.
Jelikož kouřím klasiku, určitě budu začínat klasikou.
Ten Kanger vůbec nevypadá špatně, akorát že nikdo o něm moc nepsal, tak možná radši bych šel do zde lety prověřených...což by mi mohli splnit mnou zmíněné mody + nějaké univerzální atomizéry (cubis,...)
Naposledy upravil dlouhejbil dne stř 13. čer 2018 16:46:53, celkově upraveno 1
Důvod: Necituj předchozí příspěvek - přečti si pravidla
garen
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 15
Registrován: úte 12. čer 2018 15:17:17

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod Muroň » stř 13. čer 2018 16:36:57

e-Mikra pravdu dí. Ale je to individuální. Já jedu jak MTL (většinu dne a tabákovky), tak DL (nápojové a koláčové příchutě i nějaké to ovoce).
Z okolí mi přijde, že kdo najel na DL, tak se zbavil cigaret.
Cubisy nejsou žádný chuťový zázrak, ale třeba s 1,5 ohm clapton hlavičkou podávají chuť dobře (MTL) a 0,5 ohm hlavy taky umožní představu o utaženějším DL, na nějaké velké mraky nenasávají dost vzduchu. Hlavy s nerezovou spirálkou umožní získat představu o tom, jak funguje kontrola teploty (TC resp. TCR). Jen mají problémy s hustším liquidem, už 50/50 PG/VG je tak na hraně.
K tomu Picu: klasický pico je velmi kompaktní, funkční a spolehlivé, ale těch 22 mm jsou limitující. Kdybys třeba chtěl Siren 2 (jak jsi psal), tak 22 mm má jen 2 ml kapacitu a tu ještě nevyužiješ úplně (za chvíli o tom snad napíšu do vlákna k Siren), takže Siren 2 24 mm je určitě praktičtější
K modům od Kangeru - na rozdíl od divize Joyetech (Eleaf, Wismec) neumí tak dobře teplotní režimy. Jinak určitě nejsou špatné z hlediska kvality a spolehlivosti.
X-Pro,G-Priv,AL85,IPVD3S,Vesta,V-IT,EvicyVTCmini,VTwo,CuboidMini,Pico75,Squeeze1a2,Baby,iPower80,HCigarVT75,iJoyCpt,AspireCF,LuxoticBF,StentorianRAM/ DvarwyMTL,Kayfuny5,Prime,V3mini,Lite'19,BYKAV8,TFGTR,DS2K16,AromacRDTAV2,OBSAce,Crius,Engine,Cheetah,ProfileUnity,Recurve,OdeonV2,FodiF2,Merlin,Siren1+2,Fuji,DropSolo,Etna,TFV8,Manta,LimitlessCE,SquapeXRDA,Entheon,NarCa,WaspNano,HakuPh,GalaxiesRDA
Uživatelský avatar
Muroň
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 435
Registrován: stř 18. lis 2015 13:46:47
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod e-Mikra » stř 13. čer 2018 17:14:39

Já vím, že každý ze začátku říká, že ho pár stovek ročně za hlavičky nezabije a tak nechtějí řešit RBA a podobný motací systémy. Ale skutečnost je taková, že jednak se časem hlavičky ztratí z prodeje a druhak už jen pomyšlení, že musím jít nějaký nakoupit, protože mi už docházejí a navíc dvě z těch posledních několika co jsem nakoupil tekly, nebo nehulily apod., to dokáže člověka přimět k přemýšlení o vlastním motání. To je taková pohoda, mít třeba jen jednu parádně vyladěnou funkční RBA hlavu a dát si do ní novou vatu kdykoli si vzpomenu. Spirálka dokáže vydržet i roky a tak není absolutně potřeba nic nakupovat, nic hlídat či plánovat. U toho Kangeru byla jak RBA hlava, tak náhradní spirálky a dokonce i vata možná na rok či dva. Jedním nákupem máš na léta vystaráno.
A znova! Nepřemlouvám tě, nemám žádný zájem na tom, co si koupíš, ale v podstatě popisuju svou zkušenost. Za mě je takový nákup "vše najednou" obrovská výhoda. Vše je sladěný a funguje to. Cokoliv k tomu dokoupíš později už nemusí být tak funkční. Ale může, to zas nepopírám. A už mlčím. :x :)
Subvod Mega TC 2300 + Protank 4 - Jablíčko, malina, banán, jahoda, lesní jahoda, kokos, mentol ...
Obrázek
Uživatelský avatar
e-Mikra
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3261
Registrován: úte 17. črc 2012 21:25:40
Bydliště: Velké Hamry
Národní vlajka:
Czech Republic
Nejvyšší skóra: 1

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod garen » stř 13. čer 2018 20:55:05

Sakra to je cena: censored
Škoda, že atík Ello umí jenom DL hlavy :-(
Naposledy upravil dlouhejbil dne stř 13. čer 2018 20:57:49, celkově upraveno 1
Důvod: Nedávej odkaz na prodejce-přečti si pravidla
garen
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 15
Registrován: úte 12. čer 2018 15:17:17

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod Jirkator » čtv 14. čer 2018 6:28:01

garen píše:...Já bych pak nerad za měsíc měl potřebu kupovat něco s více funkcemi...

Jestli to s vapingem myslíš vážně, tak si to druhé zařízení stejně kup. Co budeš dělat, když Ti to Tvé jediné zařízení odejde v sobotu večer do křemíkového nebe? Půjdeš si do večerky pro krabičku pyra, nebo vydržíš bez nikotinu do pondělí a pak si koupíš novou e-cigaretu? Zkus si sám sobě upřímně odpovědět.

Pico 25 je skutečně dobrá volba. Když do něj nahraješ alternativní FW ArticFox, tak nemá s TC problém a za ty peníze moc lepších nekoupíš. Na něj bych dal asi ten Cubis. Lze na něl používat LVC claptonové hlavy určené přímo pro MtL a ty mají dobré podání chutě, nebo DL hlavy. Na motání si pak pořiď třeba Kayfun5, Kayfun mini v3, nebo Siren 2 (radím jen to, s čím mám zkušenost). Všechny jsou snadno osaditelné, chutná z nich dobře a pro další atík platí to samé co pro mód. Až Ti spadne na zem a praskne sklo, tak sice můžeš dát náhradní, ale to máš jen jedno (někdy ani to ne) a někdy se další špatně shání a ne vždy ho lze koupit hned.

Mít dvě komletní funkční zařízení a jednu nabitou baterii navíc, je prakticky nutnost. A navíc můžeš mít k dispozici dvě různé příchutě v jednu chvíli.
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod garen » čtv 14. čer 2018 7:30:32

Hezká odpověď, děkuji.

Ohledně toho druhého zařízení: Jasně, vím, že je potřeba mít vše dvakrát. S tím se do budoucna počítá, nebudu ale kupovat dva mody hned na začátek :-) Ta sobota je ale pravda k zamyšlení :-D

Právě jak jsem psal, do budoucna určitě počítám s motáním, takže případný Cubis (nebo něco jiného) bude sloužit jako náhrada kdyby náhodou).

Jinak co se týče toho atíku, mám možnost koupit levně Pico 25 s Ello atíkem.
Že bych si pak mohl koupit nějaký atík přímo na MTL, nějaké doporučení? Žádné však ceny 900 Kč apod.
Respektive kdyby bylo Pico 25 a Primo mini za stejnou cenu, který byste si vzali?
Díky.
garen
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 15
Registrován: úte 12. čer 2018 15:17:17

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod Jirkator » čtv 14. čer 2018 12:10:59

Výběr Eleaf iStick Pico 25 vs. Joyetech eVic Primo mini je už v podstatě věcí osobního vkusu, ale Joyetech je obecně trochu lepší třída. Ale to neznamená, že značka Eleaf je špatná. Stejně je to všechno jeden výrobce.
Také se koukni na Joyetech Espion solo.
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod korwin » čtv 14. čer 2018 14:15:04

Na klasické kapesní MTL zkus kouknout na Joytech AIO ECO - výborná chuť, příjemný hit, levné, vydrží v pohodě půl dne, nabitý za hodinku. Mám plno HW, ale tohle poslední tři měsíce mám pořád s sebou, leju do toho hotovky od Emporio a max spokojenost...
Uživatelský avatar
korwin
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 154
Registrován: stř 22. dub 2015 21:56:52
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod Muroň » čtv 14. čer 2018 16:15:15

@garen Mezi Primem a Picem 25 bych si za stejnou cenu vybral Primo, protože je obecně dražší :chuckle Oboje jsem si zkoušel a Pico25 mi tak hezky nepadne do dlaně, jako staré Pico.
Pěkně se Ti to vyvíjí, jen co je pravda. Jestli máš možnost koupit Pico 25 s Ellem za nějakou neodolatelnou cenu, klidně to vem a místo mtl tanku si zatím kup něco kapesního, jak radí korwin. Budeš mít rovnou záložní zařízení a v klidu si můžeš vybírat kvalitní motací mtl tank, pokud teda rovnou nepropadneš DL.
X-Pro,G-Priv,AL85,IPVD3S,Vesta,V-IT,EvicyVTCmini,VTwo,CuboidMini,Pico75,Squeeze1a2,Baby,iPower80,HCigarVT75,iJoyCpt,AspireCF,LuxoticBF,StentorianRAM/ DvarwyMTL,Kayfuny5,Prime,V3mini,Lite'19,BYKAV8,TFGTR,DS2K16,AromacRDTAV2,OBSAce,Crius,Engine,Cheetah,ProfileUnity,Recurve,OdeonV2,FodiF2,Merlin,Siren1+2,Fuji,DropSolo,Etna,TFV8,Manta,LimitlessCE,SquapeXRDA,Entheon,NarCa,WaspNano,HakuPh,GalaxiesRDA
Uživatelský avatar
Muroň
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 435
Registrován: stř 18. lis 2015 13:46:47
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod garen » čtv 14. čer 2018 17:03:01

No nevím jestli se mi to pěkně vyvíjí po vašich dvou posledních příspěvcích :D
Joytech AIO ECO? To jako vážně?
Já jsem se vlivem zdejších diskuzí zaměřil na trochu jiný kategorie :-D
To když už tak radši třeba Joytech Mega Twist Plus, ne?
Primo jsem taky sehnal levně...ještě levněji než pico 25...
K tomu jsem myslel ten Cubis Pro - ale zase hodně lidí psalo, že prská do pusy :-/

Edit:
Hmmm...asi to vidím na ten Primo mini, líbí se mi víc :-)
Tak ještě jedna otázka:
Jaký je Procore Aries na MTL?
Trochu mě zaráží ten malý odpor na tuto hlavu.
Jaké to má podání chuti atd.? Je lepší Procore Aries Nebo Cubis Pro, respektive Cubis 2?
Nikde jsem nenašel žádné hodnocení této MTL nízkoodporové hlavy.
Díky.
garen
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 15
Registrován: úte 12. čer 2018 15:17:17

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod Muroň » čtv 14. čer 2018 22:46:06

No co, AIO ECO je levný a na tahání s sebou praktičtější. Ale je to jiná kategorie, to jo.
Mega Twist Plus je drahý na to, co nabízí. TC to neumí a při rozbití skla to celé vyhodiš. To u prvního AIO taky, ale to stojí třetinu (u nás).
Procore Aries jsem nezkoušel. Konstrukce je stejná jako Cubis 2, kdy hlava drží pohromadě celý atík. Ale přijde mi, že je to primárně na DL a na MTL hlavu bude asi moc vzdušný. Když je na ně doporučovaný výkon 30-40 W, rychle to požere baterku. Bude to asi chtít skoro uzavřít přívod vzduchu a potáhnout hodně urputně, aby se vata nepřipalovala. Ale jen spekuluju, nemám s tím zkušenost.
X-Pro,G-Priv,AL85,IPVD3S,Vesta,V-IT,EvicyVTCmini,VTwo,CuboidMini,Pico75,Squeeze1a2,Baby,iPower80,HCigarVT75,iJoyCpt,AspireCF,LuxoticBF,StentorianRAM/ DvarwyMTL,Kayfuny5,Prime,V3mini,Lite'19,BYKAV8,TFGTR,DS2K16,AromacRDTAV2,OBSAce,Crius,Engine,Cheetah,ProfileUnity,Recurve,OdeonV2,FodiF2,Merlin,Siren1+2,Fuji,DropSolo,Etna,TFV8,Manta,LimitlessCE,SquapeXRDA,Entheon,NarCa,WaspNano,HakuPh,GalaxiesRDA
Uživatelský avatar
Muroň
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 435
Registrován: stř 18. lis 2015 13:46:47
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod Profivapers » pát 15. čer 2018 6:18:49

Muroň píše:Mega Twist Plus je drahý na to, co nabízí. TC to neumí a při rozbití skla to celé vyhodiš.

Celé ne. Má 510 závit. Tzn. při rozbití skla je k vyhození Cubis Pro, který tvoří vrchní část. :mrk
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod korwin » pát 15. čer 2018 7:18:05

garen píše:Joytech AIO ECO? To jako vážně?
.

:D no když jsem ho viděl, tak jsem taky nevěřil. Ale vyhrál jsem ho v nějaké soutěži na netu, tak jsem si řekl, že mu dám šanci. Od té doby na něj nedám dopustit... primárně je určeno na vapovani liguidů s vyšším obsahem NIC, aby jsi si na místech, kde není vapovani podporováno někde v koutku dal pár potahů na doplnění, ale já z něj jedu 0-3mg a při výborném podání chuti, relativně dobré výdrži (na jedno nabití 2-3 naplnění), neteče, jednoduše se plní, náhradní díly jsou, dokonce i driptip s utaženějším přívodem vzduchu se dá dokoupit - kolega si naopak přívod vzduchu trochu zvětšil, takže i DLko z něj dostaneš :D
Samozřejmě, ze mám i jiný HW různého kalibru, ale tohle mi prostě sedlo a už mám po dlouhém čekání na naskladnění na cestě druhy kousek ;)
Takže jako záložní a tahací kousek pro mne super, ale jsem schopen ho klidně jet i celý den v práci.
Uživatelský avatar
korwin
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 154
Registrován: stř 22. dub 2015 21:56:52
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

PředchozíDalší

Zpět na Pro všechny nově příchozí.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků