• Reklama
 
 

Míchání a domácí výroba liquidů

Zde se můžeme bavit o vlastních receptech.

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod wicca » úte 16. říj 2018 9:24:52

Včera přišli příchutě. Hned jsem se nadšeně vrhla na Primo Verde - příchuť T-Juice, namíchala a hned nalila, ochutnala a… jako něco tak hnusného jsem si fakt nepředstavovala. Já nevím, jestli je to tím, že to nebylo uležené, nebo 15% bylo moc, ale fakt hnus… myslela jsem, že to nechám uležet a dám tomu ještě šanci, ale ne.. to už do pusy nikdy nechci. Té pachutě jsem se nemohla několik hodit zbavit, myslela jsem, že budu muset vyměnit i hlavu, ale večer už to bylo konečně pryč... A najednou je Bright Tobacco od LIQUA hrozně dobré. :D Ale včera na metru jsem objevila stánek s nejmenovaným prodejcem a koupila jsem hotovku ECOLIQUID ECODAV a kupodovu docela dobré a chutná mi ten čokoládový ocas. Takže Primo Verde bylo k něčemu dobré, na kouření ne, ale na to abych zjistila, že to co jsem si myslela, že mi vadí, je vlastně hrozně dobré. :D Ale na celodenní kouření ten ECODAV nebude, takže jsem za 260 Kč objednala ještě jedno AIO ECO (jako za ty prachy) a budu mít u sebe dvě, abych mohla přes den střídat chutě.

Doma jsem večer namíchala do 10ml Cirkus RY4 8%, T-Juice TY4 10%, Panter 2% a do 20ml Dusk 3% a Karavanu 3%. Pak mi došel booster, takže Levian až při další zásilce. Teď to mám nechat jak dlouho zrát, 14 dní? Mám to protřepávat průběžně? Musím koupit menší jehlu, která bude po 0,1ml, ta co mám je po 0,2ml a to je na prd, takže ty příchutě myslím přesně na % nebudou…
Jo a po očuchání mi nejvíc voní Panter a Dusk.
wicca
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 27
Registrován: pon 08. říj 2018 22:31:24
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

FastTech

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod Jirkator » úte 16. říj 2018 11:57:32

To Primo Verde nevyhazuj, dej mu čas, kllidně i několik měsíců a chuť bude jiná. Hodně tabákovek to tak má. A vylít to můžeš kdykoliv.
Objednala sis 2. ECO? Jo, tak jsme začínali všichni, kteří toho už máme v řádu desítek kusů (Vlastík už je ale opravdu extrém :chuckle ). Ale vážně, dva kusy je naprosté minimum, když Ti jeden odejde, a vždy se tak stane v sobotu večer, tak nemáš po čem sáhnout. Tedy kromě pyra.
Z vlastní zkušenosti vím, že ten Panter nejen pěkně voní, ale i dobře chutná. Zvlášť po roce zrání. Dávám ale 3%.
Já s tím nijak netřepu, jen to pořádně protřepu po namíchání a dám to do šuplíku k ostatním, než na to dojde řada. Ale vím, že někteří s tím třepou pořád. Čím déle ty tabákovky necháš zrát, tím budou lepší, ale tak po 14 dnech můžeš zkusit ochutnat.
Na odměřování aromat používám 1ml "inzulínku", která má stupnici po 0,05 ml. Ale nehroť ty % až tak moc.
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod wicca » úte 16. říj 2018 13:02:49

Jirko já už ho vyhodila. To byla fakt šíleně brutální pachuť, kterou jsem měla několik hodit pořád v puse, až mi z toho bylo zle... Takže ta už šanci nedostane...

A druhé ECO jsem vzala, protože ho mají v akci za 260 kč, to mám za tři dny zpět s tím omezením pyra. Vím, že jsem pak chtěla něco lepšího, mě ale na něm baví, jak je maličké a vydrží mi den a půl baterka. Ale chci jich mít víc kvůli koštování, nechci být celý den na jednom, a jak to pořád přelévám, tak se ty chutě mísí a to není ono. Takže budu mít u sebe pořád dvě, abyxch mohla střídat chutě. A pak asi koupím nějakou třetí. :D :D :D

A ten panter voněl fakt luxusně, ale i Dust, tan byl takový jemný, úplně roztomilá vůně k sežrání. Mě se líbí, jak na to jen když přivoním mám chuť. Třeba Karavana ta mi moc nevoněla. A mám toho pantera zvednout na 3% ? 2% budou teda asi málo... a když to přidám až po ochutnání cca za 14 dní, tak pak zase budu muset čekat až dozraje znovu?

Dneska jedu do lékárny, a inzulínku koupím. Nechci to moc hrotit, ale tou stříkačkou co mám to fakt moc přesně není... A ani se mi nějak nedaří vychytat ten nikotin... buď je to moc slabé, nebo moc silné... takže si hraju a hraju...
wicca
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 27
Registrován: pon 08. říj 2018 22:31:24
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod Lubis » úte 16. říj 2018 18:26:07

Jehla je pro sraby :-) Používám jen kapátko v lahvičce s příchutí, dám 5 kapek na 10ml a buď chutná, nebo příště upravím.

Odesláno z mého D5803 pomocí Tapatalk
Obrázek
Uživatelský avatar
Lubis
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 430
Registrován: sob 09. bře 2013 0:26:47
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod Jirkator » úte 16. říj 2018 20:58:54

Některých příchutí se dávají 3% a jiných třeba 10% a Ty dáš vždy 5 kapek? To je tedy rada začátečníkovi...

[ Post made via Android ] Obrázek
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod peco » stř 17. říj 2018 9:24:46

Ja tiež nepoužívam ihlu. Priamo z fľaštičky kvapkám. Držím sa pravidla 20k=1ml (overil som si to a sedí to). Ak dám 6k, mám 3% koncentráciu príchute na 10ml liquidu. Pri väčšom množstve liquidu pridávam príchuť v ml a nie kvapky. Ak chcem 100ml, tak dám 60k=3ml. Pri vyššej požadovanej koncentrácii si to upravím. Pri 10% koncentrácii je tých kvapiek 20, čiže presný 1ml. Načo ihla? :)
A propo, väčšinou miešam s menšou koncentráciou ako udáva výrobca.
Od 11.2.2019 som bez nikotínu a po pár pokusoch s 0mg NIC aj bez vapovania.
-------------------
Evic Primo mini, Evic Primo SE, iStick Pico 25, SMPL
Coppervape Hussar RTA, Origen Genesis V2, Origen Genesis V2 MKII, Coppervape Spica Pro
Uživatelský avatar
peco
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 107
Registrován: pát 23. čer 2017 10:43:12
Bydliště: stredojuh
Národní vlajka:
Slovakia

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod Jirkator » stř 17. říj 2018 10:28:43

Velikost kapky se tu už řešila a hledat to nehodlám, ale je jisté, že průměr otvoru v kapátku se u jednotlivých výrobců liší a tím i velikost kapky. Pokud jich dáváš jen pár, tak to asi takový rozdíl nebude, ale když míchám do 30ml flašky 10% příchutě, tak už velikost jedné kapky hraje velkou roli. U Clara-T od T-Juice nám vyzkoušeno dávkování 13kp/10ml a vůbec netuším kolik je to ml, ale radit že od jiného výrobce bude stačit také 13 kapek si netroufnu.
Tím netvrdím, že to děláš špatně, jen že je víc správných způsobů. Já někdy prostě kapu a jindy stříkám :)
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod Muroň » stř 17. říj 2018 11:27:32

@wicca To jsi vyhodila celou lahvičku aromatu Tantum teda Primo Verde nebo jen co sis namíchala? Celé lahvičky by byla škoda, třeba bych ti ji za něco jiného, co mi nechutná, vyměnil...
Jehlu taky nepoužívám, většinou poprvé od oka respektuji doporučené dávkování výrobcem (vycházejíce z toho, že 1 % je velmi zhruba 2-3 kapky a že kapátka různých značek aromat kapou různě), pak podle zkušenosti počet kapek přidám či uberu. Třeba Duska, co Ti tak pěkně voní (mně taky a navíc chutná, jak je to hezky jemná a přitom bohatá chuť), dávám na 10 ml 10-15 kapek, podle toho, jak to chci silné. Silnějších chutí stejného výrobce dávám míň (do 10 kapek na 100 ml).
Imperia a Flavour Art mají doporučené dávkování podobné (2-3 %, což zhruba odpovídá 6-10 kapek na 10 ml), T-Juice 15 %, což by bylo až 45 kapek, což je strašně moc a v praxi jsem dával třeba Gold'n'Brown max. 20 kapek na 100 ml.
X-Pro,G-Priv,AL85,IPVD3S,Vesta,V-IT,EvicyVTCmini,VTwo,CuboidMini,Pico75,Squeeze1a2,Baby,iPower80,HCigarVT75,iJoyCpt,AspireCF,LuxoticBF,StentorianRAM/ DvarwyMTL,Kayfuny5,Prime,V3mini,Lite'19,BYKAV8,TFGTR,DS2K16,AromacRDTAV2,OBSAce,Crius,Engine,Cheetah,ProfileUnity,Recurve,OdeonV2,FodiF2,Merlin,Siren1+2,Fuji,DropSolo,Etna,TFV8,Manta,LimitlessCE,SquapeXRDA,Entheon,NarCa,WaspNano,HakuPh,GalaxiesRDA
Uživatelský avatar
Muroň
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 435
Registrován: stř 18. lis 2015 13:46:47
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod wicca » stř 17. říj 2018 15:40:22

Celou ne, já měla jen tester. A ten šel i s 10ml co jsem namíchala... no asi jsem mu mohla dát šanci, ale mě to přišlo tak strašně hnusné, že jsem si neuměla představit, že bych to měla ještě někdy ochutnávat...

Dneska testnu Pantera, jsou to jen dva dny, ale mám na něj hroznou chuť. A na Dusk se taky těším, ale tomu chci dát aspoň 14 dní. Nebo myslíš, že mám čekat dýl? Zatím mám co kouřit, jen že se těším. :-)
wicca
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 27
Registrován: pon 08. říj 2018 22:31:24
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod dlouhejbil » stř 17. říj 2018 17:14:07

Kup si nějaký kapací atomizer viewtopic.php?f=195&t=4020&hilit=IGOL
a můžeš ochutnávat hned a kdykoliv. A jako premii máš to, že můžeš střídat i příchutě. :clap Já na něm jel doma u PC a ostatní plnící atíky jsem bral jen na ven.
Uživatelský avatar
dlouhejbil
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 8290
Registrován: pát 18. lis 2011 16:23:20
Bydliště: Hradec Králové
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod vlastik63 » stř 17. říj 2018 20:43:29

Na míchání je nejlepší pořídit si přesnou váhu a vážit. Samozřejmě používat doporučenou koncentraci od výrobce (alespoň tedy při prvním míchání) a používat procenta. Kapky nejsou přesné, ale jen přibližné a hlavně je to hodně zdlouhavé. Míchám běžně i přes 20 % aroma do třeba 60ml či 100ml a to bych se z těch kapek zbláznil. Kvalitní váha se dá pořídit třeba zde: https://www.chefsflavours.co.uk/diy-sup ... cales.html

Odesláno z mého Apollo Lite pomocí Tapatalk
Mám toho tolik, že jsem to už přestal sledovat :chuckle
Uživatelský avatar
vlastik63
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3945
Registrován: ned 25. bře 2012 15:37:35
Bydliště: Louny
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod Ladin » stř 17. říj 2018 20:50:38

@wicca Nenech se oblbovat kapkama. :mrk Už jsme tu řešili i půl kapky :rofl Jak psal Jirkator, velikost kapky se u různých výrobců liší.
Já jsem línej, tak jedu na ml a neřeším to. Není problém si kapku přidat, pokud se ti to zdá slabé.
Imperii jedu na 2%, FA 1-2%, T-Juice Red Astaire 3% i když výrobce doporučuje 10%. Jenže já jsem homeopatik :chuckle
2x Thinkvape Finder 167 DNA,Presa,Pico,Nemesis,Chi you,eGo,Aromamizer V1,V2,
Supreme Lite,Supreme,NextGen,Nextasis,Skyline,Ammit 22,Kayfun V3 mini,Pico RTA,
Kamikaze,Cheetah,Delivape,Cubis Pro,Mini Protank 3

Neříkej, že to nejde, raději řekni neumím. :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Ladin
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 700
Registrován: stř 11. kvě 2016 19:30:34
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod Muroň » čtv 18. říj 2018 9:24:33

@wicca Dusk se dá tak hned, ale tu svou jemnou lahodnodnost získá až zráním. Mělas dát Primu Verde ještě šanci, nechat pár měsíců ležet, případně naředit. Mám jednu tabákovku (Wild West od Flavourtec), která je první týdny po namíchání strašně hnusná, ale po vyzrátí patří k oblíbeným.
Domácí DL jedu taky převážně z kapáků, rád střídám chutě a obecně z nich lépe chutná. V poslední době se vyrojilo i dost zajímavých na MTL.
X-Pro,G-Priv,AL85,IPVD3S,Vesta,V-IT,EvicyVTCmini,VTwo,CuboidMini,Pico75,Squeeze1a2,Baby,iPower80,HCigarVT75,iJoyCpt,AspireCF,LuxoticBF,StentorianRAM/ DvarwyMTL,Kayfuny5,Prime,V3mini,Lite'19,BYKAV8,TFGTR,DS2K16,AromacRDTAV2,OBSAce,Crius,Engine,Cheetah,ProfileUnity,Recurve,OdeonV2,FodiF2,Merlin,Siren1+2,Fuji,DropSolo,Etna,TFV8,Manta,LimitlessCE,SquapeXRDA,Entheon,NarCa,WaspNano,HakuPh,GalaxiesRDA
Uživatelský avatar
Muroň
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 435
Registrován: stř 18. lis 2015 13:46:47
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod dlouhejbil » ned 25. lis 2018 14:04:57

leningrad37 píše:Ahoj, chci se zeptat jestli se dá někde koupit nikotinová báze na míchání 1000ml, já vím že u nás se dá koupit max. po 10ml. Jestli někdo kupuje v zahraničním e shopu. Díky za odpověď.
Nákupy se řeší tady viewtopic.php?f=210&t=4250
Uživatelský avatar
dlouhejbil
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 8290
Registrován: pát 18. lis 2011 16:23:20
Bydliště: Hradec Králové
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod flacek » stř 28. lis 2018 15:39:47

Muroň píše:Náhradu jsem našel, a to Karavanu od Imperie. Dokonce mi chutná víc, než původní tabáková báze. Ale je trochu jiná, jemnější a nemá ten desertshipovský říz.

[ Post made via Android ] Obrázek
Tak dnes namichano 20ml, a je pravda ze voni stejne, barva zatim svetle zluta ale necham to uzrat. Tak jako tak si myslim ze by to mohlo vyjit. Diky za tip.
Mlhostoje - Joyetech 18650 MOD V3.5, Joyetech eVic Easy, VAMO V1 + V3, Z-Max, Bcc Evod, Pro Tank, Pro Tank X10
Palivo - Tankuji pouze a výhradně u Gaston13
Ortodoxní elektronik /rasista/

Obrázek
Uživatelský avatar
flacek
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 208
Registrován: pon 14. led 2013 5:47:51
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Míchání liquidů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků