• Reklama
 
 

Jsem tu nový-nová, tak vás pozdravím

Máte jistě plnou hlavu otázek ohledně e-cigaret a ekouření obecně.Zde je místo, kde je můžete v klidu položit.

Abecední seznam důležitých vláken fóra eCF.

Moderátoři: e-Hana, dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Re: Jsem tu nový-nová, tak vás pozdravím

Příspěvekod Rumlik » úte 26. úno 2019 2:26:29

Vítej na fóru eCF. :hi

No a teď k té tak trochu nešťastné volbě:
Chce to co nejrychleji se oprostit od toho, že to musí vypadat jako normální cigareta, protože v takovém případě se k žádnému slušnějšímu strojku již dnes nedostaneš. KR808 - xxxxxx je již dávno překonaná záležitost a jde doslova o "muzejní" exemplář. Já jsem to recenzoval v lednu 2012(http://www.e-cigaretafans.eu/recenze/el ... 1-s-xl-pcc) a za tu dobu je již vaping opravdu někde úplně jinde. Mimochodem již tenkrát jsem jí doporučoval pouze pro slabší a středně silné kuřáky, viz závěr článku. Jako silné kuřáky vás nemá sebemenší šanci uspokojit. Z dnešního pohledu již tyto elektronické cigarety "takřka" postrádají smysl a to jak s ohledem na dýmivost, výrž atomizérů/cartomizérů i kapacity baterií. Do začátku dnes doporučuji sáhnout po nějakém POD systému:

Příklady:
http://www.e-cigaretafans.eu/recenze/exceed-edge
http://www.e-cigaretafans.eu/recenze/jo ... os-aio-pod
popřípadě nějaký AIO MTL mód(např.: Joyetech eGo AIO atd.)

KR808D byla ve své době(před cca 6ti roky) slušná e-cigareta, ale dnešním modelům již opravdu nemůže ani v nejmenším konkurovat.
GeekVape Aegis X + Digiflavor Siren V2 24mm|Wotofo Profile RDA.
Herní streamy na Twitch.tv

eCF Ústí nad Labem
Obrázek
Užívání drog (včetně nikotinu) nesmí být člověku koníčkem.
Uživatelský avatar
Rumlik
Administrátor
Administrátor
Temelín
Temelín
 
Příspěvky: 2284
Registrován: pon 04. led 2010 23:40:47
Bydliště: Ústí nad Labem
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.

Re: Jsem tu nový-nová, tak vás pozdravím

Příspěvekod Doubi » úte 26. úno 2019 4:34:11

Týýýjo, to je celá věda, tohleto e-kouření. :DDDDDD. Ty zkratky :DDD AIO MTL eGo eCF a POD :DDDDD
To mi připomnělo písničku Zkratky od Mládka:
„Tohle IA VHJ dělá kromě DKW, BMW a NSU, KDF i MG.“ :DDDDD

Inu tedy dobrá, budu se muset do toho pustit podrobněji a všechno nastudovat. Ale vkrádá se otázka - jak mohli lidé před 6 lety dokázat přejít z Pyra (tohle slovo už znám, héč) na e-cigaretu, když v té době zřejmě nebylo na výběr nic lepšího, než co jsme si dnes objednali my? Ha?!!
Každopádně děkuju za rychlou odpověď, rady a odkazy. Když už je ale balíček na cestě, zkusíme to. Vůli máme!! Ještě mám nějaké technické dotazy, ale pokusím se najít správné vlákno, abych tade nevytvářela OT.
Ještě jednou děkuji Rumlikovi. :)
Doubi
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon 25. úno 2019 18:11:51

Re: Jsem tu nový-nová, tak vás pozdravím

Příspěvekod Dr.Watson » úte 26. úno 2019 12:39:30

Doubi píše:Týýýjo, to je celá věda, tohleto e-kouření. :DDDDDD. Ty zkratky :DDD AIO MTL eGo eCF a POD :DDDDD
To mi připomnělo písničku Zkratky od Mládka:
„Tohle IA VHJ dělá kromě DKW, BMW a NSU, KDF i MG.“ :DDDDD

Inu tedy dobrá, budu se muset do toho pustit podrobněji a všechno nastudovat. Ale vkrádá se otázka - jak mohli lidé před 6 lety dokázat přejít z Pyra (tohle slovo už znám, héč) na e-cigaretu, když v té době zřejmě nebylo na výběr nic lepšího, než co jsme si dnes objednali my? Ha?!!
Každopádně děkuju za rychlou odpověď, rady a odkazy. Když už je ale balíček na cestě, zkusíme to. Vůli máme!! Ještě mám nějaké technické dotazy, ale pokusím se najít správné vlákno, abych tade nevytvářela OT.
Ještě jednou děkuji Rumlikovi. :)

Vítej, vítej, vítej... A keď Tě zde provází Štěstěna... ...repredrozd... taky.

Ahoj, po pročtení zjistíš, že pravidla stará pár let platí víceméně stále. Pořád je to o spirále, elektrice, liquidu a chuti, případně nadstavba šikovných rukou.
Nejdříve si ujasni, co od ecig očekáváš a pak se vrhni na zkratky aŤ víš o čem je řeč. Vybereš záíklad a když Tě nepustí, budeš laborovat jako valná většina z nás. ----A pak budeš.... E-Kuřák! neboj se ptát, neboj předhazovat problémy ale vždy dej do dotazu co nejvíc informací o tom kterém problému. Per aspera ad astras- aneb latinsky --ecíg na Hrad!!!
Odesláno z mého PC jménem Ráchel III. pomocí drátů a elektriky.

„Musím se červenat, Watsone,“ zašeptala paní Holmesová pohoršeným hlasem.
Jako každý, kdo má světu co říci, píši pouze ve větách holých.
S vloženými souvětími... a sem tam obrázkem který tutově není k věci, zato přísně multikultiincool sluníčově a genderově vyrovnaný.
Dr.Watson
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 453
Registrován: čtv 05. led 2012 19:32:14

Re: Jsem tu nový-nová, tak vás pozdravím

Příspěvekod Rumlik » úte 26. úno 2019 13:02:42

Doubi píše:. Ale vkrádá se otázka - jak mohli lidé před 6 lety dokázat přejít z Pyra (tohle slovo už znám, héč) na e-cigaretu, když v té době zřejmě nebylo na výběr nic lepšího, než co jsme si dnes objednali my? Ha?!!

Inu bylo to tehdy o dost těžší(navíc zde nebyla TPD omezení), viz ono video 10 let vapingu. :mrk
GeekVape Aegis X + Digiflavor Siren V2 24mm|Wotofo Profile RDA.
Herní streamy na Twitch.tv

eCF Ústí nad Labem
Obrázek
Užívání drog (včetně nikotinu) nesmí být člověku koníčkem.
Uživatelský avatar
Rumlik
Administrátor
Administrátor
Temelín
Temelín
 
Příspěvky: 2284
Registrován: pon 04. led 2010 23:40:47
Bydliště: Ústí nad Labem
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jsem tu nový-nová, tak vás pozdravím

Příspěvekod dlouhejbil » čtv 28. úno 2019 16:40:53

Nedělete tady z toho guláš. viewtopic.php?f=6&t=1211#p35172
Příspěvky jsem přesunul právě tam.
viewtopic.php?f=5&t=2295&start=3045#p415443
Uživatelský avatar
dlouhejbil
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 8290
Registrován: pát 18. lis 2011 16:23:20
Bydliště: Hradec Králové
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jsem tu nový-nová, tak vás pozdravím

Příspěvekod Jirkator » čtv 28. úno 2019 18:26:47

Doubi píše: ...Ale vkrádá se otázka - jak mohli lidé před 6 lety dokázat přejít z Pyra (tohle slovo už znám, héč) na e-cigaretu, když v té době zřejmě nebylo na výběr nic lepšího, než co jsme si dnes objednali my? Ha?!! ...

Na to je jednoduchá odpověď: Chtěli jsme.
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jsem tu nový-nová, tak vás pozdravím

Příspěvekod Lachim62 » pon 11. bře 2019 21:05:02

Ahoj, tak jsem se po 4 měsících bez pyra a čtení zde na foru, rozhodl přihlásit. Chci Vám všem poděkovat za rady kterých se mi zde dostalo. Jinak přechod od cigaret byl až překvapivě snadný. Kouřil jsem 30 - 40 cigaret denně, nebo 50 g golden virginia na 2 - 3 dny. Koupil jsem na doporučení prodavače a rad zde na foru Aio Eco a byl to dobrý tah. Ze začátku mi to přišlo dost sladké, ale na to jsem si rychle zvykl. Po dvou dnech jsem udělal test a šel na pivko, pří něm víc kouřím, tak jsem chtěl zjistit zda budu mít chuť na pyro a jestli to vydržím. A ono uplně v pohodě, jediné co byl problém, byla výdrž baterky a že jsem se překouřil :) Tak jsem si pořídil ještě jednu Aio Eco a snížil z 18 na 12 mg a vše už bylo v pohodě. Ale to mi dlouho nevydrželo, jsem jak jsem zde někde četl "dudlikář" :)) a tak jsem si po 3 měsíců bez pyra koupil Asmodus Colossal a tank Nautilus 2S. Bomba, chuť, výdrž, super plnění atd i tak jsem radši koupil 3 baterky :) Jinak preferuji tabákové liquidy, ovocným jsem zatím na chuť nepřišel, ještě jednou Vám děkuji Michal :)
Lachim62
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon 11. bře 2019 20:39:58
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jsem tu nový-nová, tak vás pozdravím

Příspěvekod Jirkator » pon 11. bře 2019 22:00:12

Gratuluji. Jen tak dál.

[ Post made via Android ] Obrázek
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jsem tu nový-nová, tak vás pozdravím

Příspěvekod Muroň » úte 12. bře 2019 18:27:18

@Lachim62 Podle mého laického názoru (neprovozuji atíky na tovární hlavy a nic od Asmodus jsem si zatím nepořídil), sis vybral možná nejlepší možnou kombinaci. S tím už Tě vaping bavit nepřestane.
X-Pro,G-Priv,AL85,IPVD3S,Vesta,V-IT,EvicyVTCmini,VTwo,CuboidMini,Pico75,Squeeze1a2,Baby,iPower80,HCigarVT75,iJoyCpt,AspireCF,LuxoticBF,StentorianRAM/ DvarwyMTL,Kayfuny5,Prime,V3mini,Lite'19,BYKAV8,TFGTR,DS2K16,AromacRDTAV2,OBSAce,Crius,Engine,Cheetah,ProfileUnity,Recurve,OdeonV2,FodiF2,Merlin,Siren1+2,Fuji,DropSolo,Etna,TFV8,Manta,LimitlessCE,SquapeXRDA,Entheon,NarCa,WaspNano,HakuPh,GalaxiesRDA
Uživatelský avatar
Muroň
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 435
Registrován: stř 18. lis 2015 13:46:47
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jsem tu nový-nová, tak vás pozdravím

Příspěvekod Lachim62 » úte 12. bře 2019 21:52:42

Ahoj, jj zatím naprostá spokojenost, taky jsem dlouho srovnával a vybíral. Ale už mě lakájí motací tanky, tak ten kolotoč začne znova :)
Lachim62
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon 11. bře 2019 20:39:58
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jsem tu nový-nová, tak vás pozdravím

Příspěvekod Happy_75 » úte 10. zář 2019 19:42:15

Ahoj,
jmenuji se Martin, je mi 44 járů. Už měsíc jsem bez pyra, a ženu jsem ukecal o den později :cool . Naše denní spotřebě já 20-30 velbloudů a žena 20 mentolek mluví za vše. Upřímně, minimálně 14 dní předem jsem se velice intenzivně teoreticky připravoval na vstup do světa vapingu a tak jsem zde. Nyní mám(e) pro začátek Joyetech eVic Primo Fit kit na tovární MTL hlavy, po prvních koupených e-liquidech jsem už ve stádiu míchání, zatím tedy jen "jednoduché" chutě :whew (pro ženu je jasný favorit Heisenberg, já zatím zkouším tabákovky jako Desert ship od Flavouritu, Karavany od Imperie a dnes jsem rozmíchal RY4 od Premium Tobacco - uvidíme). Začínám jako manuálně zručný elektrotechnik pokukovat po RTA tancích na MTL :P . DL jsem zkoušel též, ale asi to bude chtít čas a ten správný atík :-) Tož asi tak :rock
Když se mi nechce, je to horší, než když nemůžu :coffee
Uživatelský avatar
Happy_75
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned 01. zář 2019 20:31:52
Bydliště: Karlovarský kraj, Sokolov
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jsem tu nový-nová, tak vás pozdravím

Příspěvekod Jirkator » stř 11. zář 2019 6:36:53

Tož vítej v klubu. :hand
Koukám, že teoretickou přípravou jsi prošel úspěšně a máš ve všem celkem jasno - podobně zasvěcený první příspěvek jsem tu už dlouho neviděl. :yes
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jsem tu nový-nová, tak vás pozdravím

Příspěvekod Muroň » stř 11. zář 2019 9:30:39

@happy_75 Po takovéto kvalitní přípravě a rychlému přechodu na míchání jsi na nejlepší cestě se ve vapingu najít. Podle mého je nejlepší RTA na začátek Kayfun Lite 2019. Buď originál (2 tis. Kč) nebo klon (za 10 USD). Jednoduše a velmi intuitivně se osazuje, je Ti hned jasné, jak funguje a v chuti (zejména tabákovek) na MTL není moc lepších atíků. Kdybys chtěl tip na klon, napiš mi SZ.
X-Pro,G-Priv,AL85,IPVD3S,Vesta,V-IT,EvicyVTCmini,VTwo,CuboidMini,Pico75,Squeeze1a2,Baby,iPower80,HCigarVT75,iJoyCpt,AspireCF,LuxoticBF,StentorianRAM/ DvarwyMTL,Kayfuny5,Prime,V3mini,Lite'19,BYKAV8,TFGTR,DS2K16,AromacRDTAV2,OBSAce,Crius,Engine,Cheetah,ProfileUnity,Recurve,OdeonV2,FodiF2,Merlin,Siren1+2,Fuji,DropSolo,Etna,TFV8,Manta,LimitlessCE,SquapeXRDA,Entheon,NarCa,WaspNano,HakuPh,GalaxiesRDA
Uživatelský avatar
Muroň
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 435
Registrován: stř 18. lis 2015 13:46:47
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jsem tu nový-nová, tak vás pozdravím

Příspěvekod iqwe » stř 11. zář 2019 16:58:56

Také Tě tady vítám. Postup jsi zvolil správný, já to měl podobně. Je to vidět z dat, kdy jsem se registroval a kdy začal vapovat. Ti, co nečtou jsou sami proti sobě. Nechuť se předem seznámit s množstvím nových informací, má za následek spoustu zbytečně vyhozených peněz. Koupí to, co jim doporučí na prodejně a potom teprve hledají pomoc. Tak ať se daří!
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.
Pico 75TC+Rocket R, Cloupor mini+Cobra, Koopor mini+Cobra
od 16.11.2012 vaping a 22.11.2012 poslední pyro
eCF Brno - RETROHIPSTER FETIŠISTA
Uživatelský avatar
iqwe
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 901
Registrován: pát 28. zář 2012 1:25:37
Bydliště: Brno

Re: Jsem tu nový-nová, tak vás pozdravím

Příspěvekod Happy_75 » úte 24. zář 2019 14:13:57

Opožděně děkuji fšem za vlídná slova přijetí. Muroňovi děkuji za doporučení, mám objednány atíky, jeden na MTL a jeden na DL, vata zakoupena, drátky také, nářadí nějaké mám. Spirálky už jsem nějaké při dlouhé noční směně namotal. :rofl
IMG_20190924_140821.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Když se mi nechce, je to horší, než když nemůžu :coffee
Uživatelský avatar
Happy_75
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned 01. zář 2019 20:31:52
Bydliště: Karlovarský kraj, Sokolov
Národní vlajka:
Czech Republic

PředchozíDalší

Zpět na Pro všechny nově příchozí.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník