• Reklama
 
 

Čištění atomizéru eGo-C

Nabíjení baterií, Co dělat, když atomizér dýmá málo, nebo vůbec, Dokapávání e-liquidem, čištění atomizeru - obecně atd....

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Čištění atomizéru eGo-C

Příspěvekod kubice » úte 13. pro 2011 1:13:37

Tak mám za sebou první - a úspěšnou očistu atomizéru eGo-C (resp. výměnné hlavy atomizéru)
Jelikož se jednalo o první pokus, tak jsem zatím nepořizoval fotodokumentaci (foťák ssebou nemaje), ale příště jí určitě udělám.

Potřeby:
- pinzeta
- jehla, nebo kus pevnějšího drátku, nebo roztažená kancelářská sponka
- malé kleštičky
- otevřený plamen (jen malý, ne táborák), svíčka, kahan, sporák ... co je libo

Takže postup:
Výměnnou hlavu atomizéru (dále jen atty) neproplachujem vodou, je to zbytečné a blbě by se sušil vnitřek.
Uchopíme attyho do ubrousku (kapesníčku) aby ten umaštěnej váleček neklouzal v prstech, kleštičkami uchopíme trn (to je ta čouhající dutá a šikmo seříznutá tenká trubka) a opatrně vikláme a taháme, až ho vyndáme (ten trn i s víčkem, jehož je součástí). V attym (tom válečku) uvidíme začernalou spirálku, nataženou naštorc porcelánové mističky.
Z trnu, kterýžto jsme viklaje sundali, čučí na nás ohavně zející připálený knot. Tento jest třeba z trnu vyndati. Za účelem tímto, připravenou jehlou, drátem či sponkou tlačíme knot ze strany šikmo seříznuté, až úplně ven vyšťouchnut jest. Tahati chlupatou část knoutu ven pinzetou nedoporučuji, páčto dosti pelichá.
Nýčko vše k velké očistě řádně zpraveno jest. Potom knot do ubrousku zlehka osušíme a dbáme na to, abychom nepolámali vlákna a nezdeformovali kovový oplet knotu. Nad plamenem pak pálíme knot ze všech stran, držíce jej jemně, ale jistě pinzetou (není dobré upustiti knot do roztaveného vosku). Poté, co je knot jako padlý sníh, jmeme se páliti spirálku v attym. Spirálku attyho můžem zlehka otřít rohem ubrousku, aby na něm zbytečně nezůstal liquid.
K účelu pálení musíme attyho (ten mastej váleček) umístit do držáku na baterii (ve kterém je normálně) a zašroubovat kónusovej kryt, který zajišťuje kontakt. Takže je vlastně úplně normálně poskládanej, jako při provozu, jen mu chybí ten trn s víčkem - a samozřejmě nenasazujem patronu ( tank ). A teď příjde ta nejnebezpečnější věc - pro atomizér, ne pro vás. Musíme koukat a foukat na tu spirálku zkrze díru, ve které je jindy zastrčen tank (patrona). Opatrně, raději v kratších intervalech mačkáme tlačítko a zíráme na spirálku a foukáme na ní. Ponejprv bude jen syčeti, dýmiti a praskati, jakmile ale uvidíme, že se část spirálky rozžhaví hned pustíme tlačítko a stále foukáme. Jakmile už zase nevidíme žhavé, můžeme opakovat. Chce to trochu citu, málo žhavé se moc nevyčistí a když to přeženete, tak ho chudáka umaštěnýho můžete hodit do haj.. vlastně do koše.
Až budete mít pocit, že spirálka vypadá čistě (úplně na koncích spirálky bude vždycky trochu spáleno, tak moc žáru nedosáhne), můžete vše složit dokupy.
Pinzetou uchňapnete opatrně knot a vrazíte jej do trnu ze strany palcaté (z té druhé, než jste šťouchali) a to omotáním napřed (prostě tak, jak tam původně byl).
Jestli se vám klepou pazoury jako mně, tak máte na půl hodiny o zábavu postaráno. A taky si vemte brejle, protože je to fakt mrňavý.
Až tam bude, kápněte na ty trčící chlupy kapku liquidu a na spirálku taky, bude se lépe rozkuřovat. Ták, a teď je potřeba zase kleštičkama opatrně nasadit trn na attyho.
Je potřeba koukat, aby ty chupy knotu šli co nejvíce na spirálku. Čím více camfrňousků se bude spirálky dotýkat, tím lépe to bude kouřit.
No a teď už stačí smontovat, naplnit jedeme dál. Já jedu.

Video od Rumlika:
Joye eGo - C + čištění
Obrázek
Přešel jsem z M401 na eGO-A potom na eGo-T a naposled na eGo-C
eCF Praha
Uživatelský avatar
kubice
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 952
Registrován: pon 11. říj 2010 19:06:57
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Antigua & Barbuda
Nejvyšší skóra: 1

Reklama

FastTech

Re: Čištění atomizéru eGo-C

Příspěvekod Fido » úte 13. pro 2011 1:29:27

Tenhle atty nemám tak se možná zeptám blbě.
Je potřeba vyndavat knot z trnu? U normálního téčka ho nevyndavám. To co je uvnitř trnu je čísté. To co čouhá a je černé to opálím. Zatím mi to vždycky fungovalo.
Uživatelský avatar
Fido
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1972
Registrován: stř 14. dub 2010 14:47:18
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Čištění atomizéru eGo-C

Příspěvekod kubice » úte 13. pro 2011 15:39:50

Vpodstatě je to dobrá otázka.
Vyndávám knot z trnu (i u Téčka), protože jinak čistá část knotu v trnu je nasáklá liquidem a na ohni se připeče.
Sice to na knotu není moc vidět, ale hůře pak saje liquid. Nespíše se to stane pod omotanou částí knotu.
Uvnitř trnu je knot příliš ochlazován a nedosáhne tak teploty potřebné k pořádnému vypálení.
Tak proto. Jinak samozřejmě zjednodušení postupů se nebráním, vítám cokoliv.
Myslím ale, že u tohoto malého prcka bude zajištění dobré nasákavosti knotu zásadní.
Obrázek
Přešel jsem z M401 na eGO-A potom na eGo-T a naposled na eGo-C
eCF Praha
Uživatelský avatar
kubice
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 952
Registrován: pon 11. říj 2010 19:06:57
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Antigua & Barbuda
Nejvyšší skóra: 1

Re: Čištění atomizéru eGo-C

Příspěvekod Reeve » úte 13. pro 2011 21:01:42

Je-li celý atomizérek kovový a ohnivzdorný, možná by ho stačilo vcelku uchopit do kleští, vložit do prudkého plamene a komplet vypálit. Frajeři použijí hořák svářečky, my ostatní plynový sporák.
Ani nevím, jestli to myslím vážně...
Od roku 2011 jsem vyzkoušel kdeco, od roku 2012 trvale věrný clearomizérům + jednoduchým gripům (aktuálně eVic Easy).
Uživatelský avatar
Reeve
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 196
Registrován: pon 08. srp 2011 6:20:38

Re: Čištění atomizéru eGo-C

Příspěvekod kubice » úte 13. pro 2011 21:05:28

Izolace drátků a spodní silikonové těsnění patrně nebude žáruvzdorné, ale není se čeho bát - rozebrat jde velice snadno.
Obrázek
Přešel jsem z M401 na eGO-A potom na eGo-T a naposled na eGo-C
eCF Praha
Uživatelský avatar
kubice
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 952
Registrován: pon 11. říj 2010 19:06:57
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Antigua & Barbuda
Nejvyšší skóra: 1

Re: Čištění atomizéru eGo-C

Příspěvekod Reeve » úte 13. pro 2011 21:18:19

kubice píše:Izolace drátků a spodní silikonové těsnění patrně nebude žáruvzdorné...

Aha, no jo. Když tam jde plus a mínus, nějak to od sebe být izolované musí...
Od roku 2011 jsem vyzkoušel kdeco, od roku 2012 trvale věrný clearomizérům + jednoduchým gripům (aktuálně eVic Easy).
Uživatelský avatar
Reeve
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 196
Registrován: pon 08. srp 2011 6:20:38

Re: Čištění atomizéru eGo-C

Příspěvekod Jarolobo » sob 21. led 2012 13:35:37

Práve som to vyskúšal podľa návodu a podarilo sa mi to.
Joy eGo-C
Obrázek
Jarolobo
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát 20. led 2012 16:26:51
Bydliště: Trenčín
Národní vlajka:
Slovakia

Re: Čištění atomizéru eGo-C

Příspěvekod Jarolobo » ned 29. led 2012 22:58:26

Chcel by som sa opýtať, či sa dá ktot v ati eGo-C niečim nahradiť. Poškodil som dva knoty tým, že som si pár krát nevšimol že mám prázdnu náplň a pravdepodobne sa tým tak opálil že je úplne krátky. Alebo sa spálil pri čistení, keď som robil suché pálenie?
Ďakujem
Joy eGo-C
Obrázek
Jarolobo
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát 20. led 2012 16:26:51
Bydliště: Trenčín
Národní vlajka:
Slovakia

Re: Čištění atomizéru eGo-C

Příspěvekod Thums » pon 30. led 2012 0:13:52

Knot můžeš nahradit třeba z clearu CE2 nebo podobného systému s knoty a ten knot spálit jen tak nejde, vydrží dost přes 1000 stupňů
Thums
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1333
Registrován: stř 28. zář 2011 20:14:06

Re: Čištění atomizéru eGo-C

Příspěvekod e-Hana » pon 30. led 2012 0:16:39

Jarolobo-
nebo se dají pořídit i u prodejců vím např.o tomto... viewtopic.php?f=23&t=8
iStick Trim a CUBOID PRO + Digiflavor Siren 22
Aktuálně probíhající testy a recenze na eCF

Vapers Talk
eCF Ústí n.L. Obrázek
Obrázek
Chovejte se k druhým slušně, pak máte i právo trvat na tom, aby se i oni chovali slušně k vám.
Uživatelský avatar
e-Hana
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 11599
Registrován: úte 05. led 2010 21:23:09
Bydliště: Ústí nad Labem
Národní vlajka:
Czech Republic
Nejvyšší skóra: 1

Re: Čištění atomizéru eGo-C

Příspěvekod Jarolobo » pon 30. led 2012 20:02:34

Knot by veru mal vydržať veľa stupňov, no vyzerá to že nie je večný, teda aspoň nie pri mojom nešikovnom zaobchádzaní. No veď som e-fajčiar ešte len 17 dní, takže na chyby mám právo.
Ďakujem za radu, ten knot som v tom obchode videl, ale akosi som prehliadol že je zo sklených vlákien. Cena toho knotu je výborná, ale poštovné na Slovensko je 5 x drahšia ako cena knotu. Musím nájsť predajcu na Slovensku.
Ešte raz ďakujem.
Joy eGo-C
Obrázek
Jarolobo
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát 20. led 2012 16:26:51
Bydliště: Trenčín
Národní vlajka:
Slovakia

Re: Čištění atomizéru eGo-C

Příspěvekod kanara5 » ned 19. úno 2012 4:45:41

zdravim, mam ego c, chvilu som tahal s prazdnym tankom a po naplneni mam pocit ze dym/para je studensia a aj chut sa z jablka zmenila na vanilku s bielou kavou, nieco take, proste ine ako predtym s tym istym liquidom, je mozne ze sa nieco prepalilo alebo vysusilo? efajcim asi len 5 dni zatial
kanara5
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 15
Registrován: sob 18. úno 2012 4:13:59

Re: Čištění atomizéru eGo-C

Příspěvekod e-Hana » ned 19. úno 2012 5:46:01

Je možné,že se ti trochu spálil knot ve spirálce. Jen je mi záhada ta chut z jablíčka na vanilku s bílou kávou..to by možná i někdo uvítal? Většinou to pak spíš chutná po spálenině.. :) Jinak možné to je, že po cca týdnu je cítit divná pachut..a hlavně pokud to kouříš do sucha.. :angel
Zhruba po 2-3 týdnech bývá pak cítit dost.
iStick Trim a CUBOID PRO + Digiflavor Siren 22
Aktuálně probíhající testy a recenze na eCF

Vapers Talk
eCF Ústí n.L. Obrázek
Obrázek
Chovejte se k druhým slušně, pak máte i právo trvat na tom, aby se i oni chovali slušně k vám.
Uživatelský avatar
e-Hana
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 11599
Registrován: úte 05. led 2010 21:23:09
Bydliště: Ústí nad Labem
Národní vlajka:
Czech Republic
Nejvyšší skóra: 1

Re: Čištění atomizéru eGo-C

Příspěvekod kaesy » pát 02. bře 2012 4:15:15

Ego-C mám asi týden a moc spokojený nejsem. Když si chci dát pořádnýho praska, tak musím aspoň půl hodiny počkat a ještě má dým příchuť spáleniny.
Atomizér jsem dal jiný a chvilku se to zlepšilo. Pokoušel jsem ho dle Vaší rady vyčistit, ale nějak to nejde rozebrat. Mám pocit že malá trubička (ta seřízlá) je z jednoho kusu s tou větší. Je to možné že už je několik provedení ? Přikládám pokus o foto. Dík
kaesy
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 02. bře 2012 2:55:10

Re: Čištění atomizéru eGo-C

Příspěvekod santo » sob 03. bře 2012 16:39:52

2kubice:

Zdar, právě jsem céčko koupil na zkoušku. Vím, že kouříš na téčku PG/VG liquidy, utáhne céčko také míchané liquidy nebo budu muset zůstat na kupovaném Dekangu? Mně se zdá to céčko celkově méně výkonnější než téčko. Je to jen můj pocit?
eLeaf iStick 100W + Kanger Subtank Mini V2
Smoktech SID + Kanger Protank 2
Uživatelský avatar
santo
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 22. led 2012 3:36:25
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Další

Zpět na Jak co dělat

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků