• Reklama
Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.
 
 

Oxidace, oxidovaný mesh prostě „na ostro“

Sem patří pouze atty, které jsou již z výroby určeny pro vlastní úpravu.
Příklady:
Phoenix, Mini Did Genesis, VISION Eternity atd.

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Oxidace, oxidovaný mesh prostě „na ostro“

Příspěvekod Profivapers » pon 06. dub 2015 22:25:34

Protože mi už několik lidiček psalo nebo se ptalo jak na tu oxidaci meshe, jak to dělám a že by to chtěli zkusit tak volně navazuji na sestavení s opletem touto snahou o ucelený návod. Ukážu to tak jak si myslím že i když je to krapet pracnější než motat přímo na mesh tak je to pro toho začínajícího s tímhle sestavením nejsnažší. Těch způsobů a různých přístupů k tomu je několik.. někdo motá přímo na mesh, někdo motá na vrták mimo atty, někdo ještě máčí ruličku meshe v liquidu a pak zapaluje, někdo neoxiduje vůbec a rovnou vyblikává, vlastně ty přesné postupy nejsou nijak dané, všem nám jde o to abychom dosáhli stejného výsledku.. :chuckle :mrk

Obrázek

Připravím si ruličku meshe aby mi šla volně vsunout do otvoru pro mesh. Můžu plnou nebo dutou jako tady, to už je na každém jak si vyřeší zásobování a není to předmětem tématu. Já použil plnou bez otvoru i když tuhle ilustrační fotku jsem si půjčil z toho vedlejšího tématu.

Obrázek

Vyzkoušel jsem jak mi rulička meshe pasuje do otvoru pro mesh, pak ji vyjmul a vsunul vrták stejného průměru jako je otvor pro mesh - vyzkoušel si jaký vrták mi tam pasuje.

Obrázek

Kanthal v tomto případě A1 0,28 mm jsem přežhavil a pak jsem si ho u konce upravil pinzetou pro tvar pod šroubek a uchytil ho aby byl ve směru - lajnoval s krajem otvoru pro mesh.

Obrázek

Uchytil dotažením šroubku a vsunul vrták do otvoru pro mesh.

Obrázek

A namotal spirálku, pět závitů pěkně na kontakt s vrtákem. Když nevím, namotám otáček víc - ubrat se dá snadno. Vhodný průměr Kanthalu na oxidovaný mesh je kolem 0,30.

Obrázek

Dorovnal spirálku a dotáhl kolem vrtáku. Utáhl šroubek plus pólu. Vrták opatrně vyjmul a přežhavil spirálku. Teď se dá i změřit odpor, příp. po opětovném vsunutí vrtáku upravit - odebrat otáčku pokud se nám zdá odpor vysoko. Pokud se spirálka po takovémto přežhavení trošku hne, zbortí tak opět vsunu vrták, dorovnám. Podstatné je aby se spirálka ještě před vsunutím meshe přežhavila aby se na ní udělali oxidy. Osobně se snažím mít otočky spirálky co nejvíce proti hulvátovi - vzduchovému otvoru aby byla co nejlépe ofukovaná spirálka, ale není to dané.

Obrázek

Rozžhavil jsem ruličku meshe, následně ji ihned zchladil vodou, vysušil ubrouskem a zase.. To jsem provedl třikrát, ale edituji podle Jury: Mesh není třeba mezi žhaveními zchlazovat, vychladne rychle sám. Tvorba kysličníků, co nám mesh izolují je funkcí teploty a času.

Obrázek

Opatrně vsunul ruličku meshe do připravené spirálky a otvoru pro mesh. Zkontroloval spirálku zda sedí na kontakt s meshem nikde by neměl drát "odstávat" od meshe - k tomu aby to bylo "tak akorát" by mělo právě dopomoci to motání spirálky na vrtáku.

Obrázek

Našrouboval atomizer na mechanický grip a ťuk, ťuk, ťuk. Lehce poťukat tlačítko gripu, vidíme hotspoty - pokud se dělají, nesmí se dlouho žhavit aby se nepřepálil drát. Nejčastěji se dělají na té horní otočce takže mezi tím probíjením do meshe a plus pólem by se ten drát mohl lehko přepálit při delším žhavení. Vyblikávám přerušovaným žhavením, příp. trošku drbnu do toho drátku v místě hotspotu a zase pokračuji. Tohle chce trochu cvik, když už člověk ví co a jak tak je to automaticky pic pic a hotovo. Docela zábava ty hotspoty fotit. :) Edit: Vyblikávání je vhodné provádět na mechanickém gripu. U elektronických je riziko poškození elektroniky.

Obrázek

Když žhaví celá spirálka pěkně odprostřed tak je to cajkóza..

Obrázek

..natankovat a bafat. :smoke

Obrázek

Stává se že se v průběhu než se odvapují tak dvě nádržky udělá hotspot. To je okamžitě poznat na chuti. Je proto vhodné plnit ze začátku jen do poloviny nádržky a pokud se ten hotspot udělá, stačí naklonit atomizer do horizontální polohy tak aby byl e-liquid mimo mesh a může se ten hotspotík (místo kde drát probíjí do meshe) přebliknout. Po těch dvou odkouřených nádržkách se to zpravidla "usadí" pokud se ty hotspoty dělali a takový sestavení vydrží v řádu měsíců, třeba i rok. Spirálku je potřeba občas přežhavit na sucho aby na ní nezůstávaly napáleniny z e-liquidu - známe jako suché pálení. Tak asi vše. :smoke

Předmětem tématu je oxidace meshe a oxidovaný mesh příp. řešení problému s tímto sestavením co se týče oxidace. Na to další je tu všeobecné téma systémů Genisis i dalších kde lze oxidovaný mesh použít.
Naposledy upravil Profivapers dne sob 02. kvě 2015 9:18:56, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

FastTech

Re: Oxidace, oxidovaný mesh prostě „na ostro“

Příspěvekod jura-p » pon 06. dub 2015 23:37:47

Pohodlnější je namotat si spirálku na vrtáku drženém v prstech mimo atty. Nezavazí přitom španěl. Pak vrták i se spirálkou strčit do díry na mesh, dolní konec, který jsme měli mezi palcem a ukazovákem při navíjení chytit do šroubku ve dně kotelny, porovnat si spirálku a horní konec připevnit ke španělovi. Znovu porovnat a vytáhnout vrták takovým tím vrtěním, abychom si spirálku neponičili.
Mě to tak jde lépe. Fakt je těch způsobů mnoho. (Dokonce se na motání spirálky prodávají udělátka). Já mám to štěstí, že ty dva křížové šroubováčky, co používám, mají jak z udělání jeden 2,5 mm a druhý 3 mm, což jsou průměry dírek na meshe, co mám na všech atíkách. Kde nebyla taková díra, tam jsem to na tyto průměry převrtal.
Mesh není třeba mezi žhaveními zchlazovat, vychladne rychle sám. Tvorba kysličníků, co nám mesh izolují je funkcí teploty a času, tak ať je klidně o pár vteřin déle teplý. Na kanthalu je izolace lepší než na meshi, protože kanthal obsahuje hliník, jehož kysličníky jsou velmi dobrými izolátory (nakonec se z porcelánu izolátory dělají).
Já bych před důkladným vyžhavením jakékoli máčení v liquidu nedoporučoval, může po liquidu zbýt uhlík v té vrstvičce, když ho zhavením dokonale nespálíme tak uhlík není dobrým izolátorem. No ale když vyžhavíme pěkně do světla, tak je to jedno, protože odejde ve formě kysličníků uhlíku, které jsou plynné a bude fuč.
Ale, Milane, znáš mě, proč tam přidávat něco, co bez toho je rychlejší, jednodušší. Když dva postupy vedou ke stejnému výsledku, tak je ten nejjednodušší z nich ten správný.
/Occamova břitva/

A teď jeden postup, který nikomu neradím.
V nouzi, což se mi už stalo, lze prostě namotat mesh i spirálku na něj bez jakéhokoli vyhřívání a vyžhavit na mechanice poťukáváním (vyblikat doslova), na elektronice se mi to nepovedlo nikdy, ukazovala, vypínala, zesilovala a tak. Ten postup s kvalitním vyžhavením, co dal v úvodu Milan, můžete v pohodě dělat i na elektronice, někdy se přihodí, že vlastně ani není co vyblikávat.
Trvá to asi jen tak půl hodiny až hodinu. Takže v takovém případě ťukat a ťukat, jak datel, akorát déle, než průměrný datel vydrží.
Zpočátku to vypadá na katastrofu, neděje se nic, pak se z toho začne kouřit, pak to na horním konci meshe začne černat, pak se objeví žhavené místo na styku meshe a kanthalu. Dalším jemným ťukáním se začne žhavící se místo zvětšovat, jakoby lezlo po spirálce dál a dál a máte pocit, že se to přece jen povede. Alespoň do dvou závitů buďte jemní a poťuky neprodlužujte. Občas se to zarazí a vy si musíte dát pozor, aby jste to místo nepřehřáli do jiskření. Tak chvíli přestaňte. Když je hotspot vytvalý a vyblikané místo se neposouvá podél spirálky, je třeba jemně pohnout kanthalem v místě hotspotu. Při jakékoli poruše trpělivosti se začíná znovu po přepálení kanhalu nebo se dělají velké krátery na meshi. S těmi se dá v nouzi pokračovat, dokud kantha nepřehoří, můžete pokračovat, ale vězte, že tam máte v meshi díry. Nakonec doma se to pak udělá znovu a pořádně.
Dnes kdybych se dostal do stejné nouze, s jedním atíkem v místech bez plynu, bych to dělal tak, že bych namotal na mesh na mašince, pak mesh se spirálkou vyšrouboval, sundal spirálku z meshe, nainstaloval spirálku bez meshe, vyžhavil, sundal, vrátil spirálku na mesh, i s meshem zasunul, přišroubkoval a znovu přeblikal. Na horní konec ruličky se spirálka přidělá (navrtí) snadněji, než když se má protahovat celá skrz spirálku a díru na mesh. S vyžhavenou spirálkou jsou sice také ťukací orgie, ale jen tak pět až deset minut. Přiznám se, že i doma někdy mesh vůbec nevyžhavuju.
Obrázek
Uživatelský avatar
jura-p
Moderátor
Moderátor
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1021
Registrován: ned 15. črc 2012 12:53:33
Bydliště: CB
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Oxidace, oxidovaný mesh prostě „na ostro“

Příspěvekod JX3P » úte 07. dub 2015 0:11:00

chybí podstatná informace..drát min. 0.3..radši 0.35
s takovou tlouštkou je hotspotů minimum, ne-li nula
Obrázek

P = U²/ R
Uživatelský avatar
JX3P
Temelín
Temelín
 
Příspěvky: 2080
Registrován: čtv 07. čer 2012 1:46:59
Bydliště: Louny

Re: Oxidace, oxidovaný mesh prostě „na ostro“

Příspěvekod jura-p » úte 07. dub 2015 0:29:47

Je to tak, to je fakt důležité.
Jen jednou jsem si udělal 0,18 a bylo to na zbláznění i v dalším používání (hotspoty kliďo i po pátém naplnění, zkažená chuť, vycucnout, přeblikat, naplnit) a nevydrželo to dlouho, od 0,2 do 0,25 jen pro fakt psychicky odolné a vlastně není ani důvod.
Já používám taky už jen 0,3 a 0,4 mm.
Obrázek
Uživatelský avatar
jura-p
Moderátor
Moderátor
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1021
Registrován: ned 15. črc 2012 12:53:33
Bydliště: CB
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Oxidace, oxidovaný mesh prostě „na ostro“

Příspěvekod Profivapers » úte 07. dub 2015 5:26:10

Pravda. Já momentálně 0,28 - 0,32 (a Clapton). S tou sílou drátu to tam nějak přidám.

[ Post made via Android ] Obrázek
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Oxidace, oxidovaný mesh prostě „na ostro“

Příspěvekod Grif » úte 07. dub 2015 9:19:46

Jen bych k tomu zdůraznil pro méně pokročilé. Tyhle věci provádějte na mechanickém gripu. Na elektronických gripech typu Vamo apod., hrozí zničení elektroniky.
Prostě, e-kouřím vše možné.
Všechno se dá vysvětlit. Bohužel ne všem.
Uživatelský avatar
Grif
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 5286
Registrován: pát 08. dub 2011 16:44:25
Bydliště: Jizerské hory
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Oxidace, oxidovaný mesh prostě „na ostro“

Příspěvekod Profivapers » úte 07. dub 2015 9:36:57

Ještě je taky v některých případech vhodne, chladit pri vyblikavani praporek (což uživatelé WP systémů s praporkem to znaj), středovou tyčku pokud je treba v plastove izolaci odvest to teplo kovovym předmětem, taky se muze ta izolace zakapnout liquidem nebo vodou, taky vorazit když se treba nedari to rychle prebliknout aby ten atty trochu vychladl. Je to podle situace a konstrukce atomizeru, ale je treba brat na vedomi ze se atomizér a hlavne stredova tycka muze ohřát od té spirálky na vyšší teplotu.
Nejaky důležitý poznatky tady v tématu za čas vyberu a dám to i do úvodu. :smoke

[ Post made via Android ] Obrázek
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Oxidace, oxidovaný mesh prostě „na ostro“

Příspěvekod OldKalien » sob 02. kvě 2015 9:08:59

My Ti věříme. Jako zkušební pilot jsi nepřekonatelný:-)
Jenom trochu uber na výrazech, že je z toho chuť:
šťavnatá
barevná
bohatá
atd.
Edit: královsky prokreslená, je také přidána do seznamu neprofesiónálních výrazů, týkající se chutě liquidu. Je to matoucí a zavádějící, jelikož každému chutná něco jiného. :D
Naposledy upravil OldKalien dne sob 02. kvě 2015 12:49:01, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
OldKalien
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1265
Registrován: pon 26. led 2015 8:48:40
Bydliště: Písek
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Oxidace, oxidovaný mesh prostě „na ostro“

Příspěvekod Profivapers » sob 02. kvě 2015 12:29:23

Chuť je královsky prokreslená, ale to je všeobecná výsada sestavení s oxidovaným meshem. :smoke

Obrázek
Naposledy upravil Profivapers dne ned 07. úno 2016 21:27:30, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Oxidace, oxidovaný mesh prostě „na ostro“

Příspěvekod MartinFrei » sob 02. kvě 2015 13:01:06

Pro správné fungování TC je nutné mít co nejnižší přechodový odpor na atíku, což Ti to na h...o uchycení drátu na plus pólu bohužel nesplňuje. Zkoušej to s nějakým konstrukčně lepším atíkem.

tapu z Tapatalku na WP8
GG sekce : Euforia, Oddy, Ithaka
Vaponaute sekce : Le Magister, Le Zephyr
Genisys sekce : Steamboy 2.3, Avocado, RSST Magneto One kompakt, RSST, Origen
Zvonková sekce : Joyetech Delta II, Taifun GTII, Taifun GS 1 a 2, Kayfun Lite a 3 mini, Aqua 1 a 2, AGA-T7, Squape R
Mrako sekce : Smok TFV4 Mini, Aromamizer RDTA, Fuji GTA
Bafám převážně míchanice do Fichemy.
Uživatelský avatar
MartinFrei
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát 12. zář 2014 9:43:50
Bydliště: Vysočina
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Oxidace, oxidovaný mesh prostě „na ostro“

Příspěvekod pe.ne » ned 05. bře 2017 11:20:52

V tématu o In'axu jsem četl o nakládání meshe do peroxidu pro lepší oxidaci. Jak se to osvědčilo? Jde k tomuto účelu úspěšně použít i běžněji dostupný 3% roztok? Díky.

[ Post made via Android ] Obrázek
Uživatelský avatar
pe.ne
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 306
Registrován: pon 19. zář 2016 2:34:51

Re: Oxidace, oxidovaný mesh prostě „na ostro“

Příspěvekod roberto7 » ned 05. bře 2017 11:24:40

Nevím co zas spekuluješ.Peroxid jsem nikdy nepoužíval a ani nebudu!Pořádně zoxidovat mesh a no problem.
roberto7
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 514
Registrován: ned 22. kvě 2016 7:49:28

Re: Oxidace, oxidovaný mesh prostě „na ostro“

Příspěvekod suky » ned 05. bře 2017 11:52:21

O peroxidu jsem nikdy neslysel, poctive vypaleni meshe a hotovo nedelal bych z toho vedu.
Uživatelský avatar
suky
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 101
Registrován: úte 10. dub 2012 10:42:21
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Oxidace, oxidovaný mesh prostě „na ostro“

Příspěvekod pe.ne » ned 05. bře 2017 12:36:00

Nešpekuluju ve smyslu jak s tím vydrbat a ulehčit si práci, ale pokud by měl méněkrát vypálený mesh chutnat lépe, jsem pro to to zkusit. Toť vše.

[ Post made via Android ] Obrázek
Uživatelský avatar
pe.ne
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 306
Registrován: pon 19. zář 2016 2:34:51

Re: Oxidace, oxidovaný mesh prostě „na ostro“

Příspěvekod MartinFrei » ned 05. bře 2017 12:52:50

Zkus to a podej report. Neslyšel jsem o tom a rád se přiučím.

Odesláno z mého LG-P760 pomocí Tapatalk
GG sekce : Euforia, Oddy, Ithaka
Vaponaute sekce : Le Magister, Le Zephyr
Genisys sekce : Steamboy 2.3, Avocado, RSST Magneto One kompakt, RSST, Origen
Zvonková sekce : Joyetech Delta II, Taifun GTII, Taifun GS 1 a 2, Kayfun Lite a 3 mini, Aqua 1 a 2, AGA-T7, Squape R
Mrako sekce : Smok TFV4 Mini, Aromamizer RDTA, Fuji GTA
Bafám převážně míchanice do Fichemy.
Uživatelský avatar
MartinFrei
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát 12. zář 2014 9:43:50
Bydliště: Vysočina
Národní vlajka:
Czech Republic

Další

Zpět na Atomizéry(pouze DIY!)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků