Přepnout na klasickou verzi fóra · FAQ


Předchozí téma | Následující téma
Stránka 12 z 17 [ Příspěvků: 248 ]
Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Další
Odeslat nové téma Odeslat odpověď
Verze pro tisk

Avocado RTA


stř 18. led 2017 23:01:17 Příspěvek
Pro mě zásadní otázka. Na MTL joo nebo na MTL nee?

[ Post made via Android ] Obrázek
Poslední příspěvek Odpovědět s citací. Ponechejte jen tu část na kterou reagujete a ostatní odstraňte.  


Re: Avocado RTA

Offline
Nezbedný kamna
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Příspěvky: 4187
Bydliště: Na louce
Profil 
čtv 19. led 2017 9:47:59 Příspěvek
Vzduch mám přivřen přibližně jako bych měl 1,5 mm vzduchový otvor u Genesisky a ofuk jen přímo proti spirále.
Dvě ruličky meshe 400 bez středního otvoru, ale ne úplně fest utažené a poměrně volněji v otvorech pro přívod liquidu. Aby sestavení mohlo dýchat.
Devět otáček Osteo drátu chirurgického 0,30 mm na průměr 2,5 mm. Spirálka výškově proti ofuku. Tu ještě trochu poopravím pro dobrý pocit z pravidelných rozestupů, fotka vidí více než mé oko za šera. :drunk
Protažena vata, konce posazeny na ruličky meshe.
Nastaveno 230 Cesia / 17 W a chuťově ňamka i když nastavuji někdy i trochu nižší teplotu, podle chuti.
S trochou nadsázky bych řekl šťavnatá chutná prosycená pára, jako by částečně člověk ten liquid i trochu pil, čemuž u mne zatím ale odpovídá i oproti mým zvyklostem "rychlejší ubývání liquidu". Měl jsem už napodobeninu Avocada 24. Vím o dobré chuti těchto atomizerů a možnosti využití i na běžný vaping, ale i tak jsem byl pozitivně překvapen. :smoke
Funkčně jsem byl v očekávání, zásobování / neprotékání a vypadá to na trefu. Pro můj vaping i díky velkým vstupním otvorům průměru 4,5 mm a tím mase meshe, zásobuje bravurně. A dvacet minut v batohu na kole v různých polohách plus dalších asi dvacet mi v batohu sestavička ležela... nikde ani kapka navíc.
Plnění z boku dna kotelny je prakticky velká parádička ovšem je třeba na přítomnost bočního otvoru přivyknou, aby si člověk třeba pak při naklonění a prohlížení spirálky, nevylil část obsahu tanku na koberec. :chuckle
Atomizer mi přijde pocitově relativně lehký i když váhu jsem nedohledával.
I když nejsem úplně příznivcem tohoto způsobu ukotvení spirálky, přítlakem šroubů v otvorech, tak zde je toto provedeno ukázkově a prakticky bez problému.
Zatím moje jediná výtka směřuje ke konstrukčnímu řešení vzduchové regulace, kdy díky konceptu máme uvnitř kotelny mezi dvěma díly otevřený nezatěsněný šev, za který může zavzlínávat liquid. Prakticky se mi to zde ale děje minimálně a zaznamenatelnější toto je až při hodně přivřeném přístupu vzduchu, na což však není atomizer primárně konstruován i když i tak se velmi osvědčuje. Beru jako zápor, není mi to řešení sympatické, ale není to zde ani problém. A máme aspoň taky nějaký zápor, protože moc jich není. :)
Líbí se mi balení, příbal. Náhradní o-kroužky, šroubky, náhradní keramický reducer, tříprofilový klíč, čiré i matné sklo jako možnost volby a jedno záložní.
Líbí se mi i dostupnost některých základních náhradních dílů, v případě potřeby dokoupení.
Též vidím jako slušnou TC konektivitu. Provedení s relativně minimem rizikových míst ke vzniku nechtěných přechodových odporů.
Celkově slušné, což už není u Avocad všeobecně asi žádné tajemství. :mrk :smoke
Odpovědět s citací. Ponechejte jen tu část na kterou reagujete a ostatní odstraňte.  


Re: Avocado RTA

Offline
e-Kuřák
Registrován: úte 21. čer 2011 8:13:40
Příspěvky: 148
Bydliště: Petřvald u Karviné, Moravskoslezský kraj
Profil 
pon 30. led 2017 9:58:07 Příspěvek
1AE6308 píše
Pro mě zásadní otázka. Na MTL joo nebo na MTL nee?

Odpověď zní ANO.
Jelikož můj bratr vapuje pouze MTL stylem, tak jsme se včera snažili naladit jeho nové Avocado 22 RDTA SE přesně pro něj. Nakonec se podařilo. Namotána a osazena single spaced spirála z SS 316L 0,4 mm, cca 7 otoček na 3,5mm trn (vlezla by i 4 a 4,5 mm). Airflow nastaven na jednu malou dírku pouze z přední strany. Posazena na PICO s liškou, nastaveno TFR od DJAquith a teplota 245°C. A poslední a VELMI důležitý krok, byla výměna driptipu za tento z Kayfunu lite (dá se použít i MTL driptip ze Sirenu).
Při tomto sestavení se dá Avocado používat na pohodové MTL.
Odpovědět s citací. Ponechejte jen tu část na kterou reagujete a ostatní odstraňte.  


Re: Avocado RTA


pon 30. led 2017 10:51:34 Příspěvek
No paráda. Děkuji za odpověď. :yes

[ Post made via Android ] Obrázek
Odpovědět s citací. Ponechejte jen tu část na kterou reagujete a ostatní odstraňte.  


Re: Avocado RTA

Offline
Nezbedný kamna
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Příspěvky: 4187
Bydliště: Na louce
Profil 
pon 30. led 2017 11:31:32 Příspěvek
Však jsem Ti před čtrnácti dny odpověděl. Je pravda, že jsem to nenapsal přímo a byl skromný na zahraniční výrazy a zkratky, ale myslím že "jako bych měl 1,5 mm vzduchový otvor u Genesisky a ofuk jen přímo proti spirále" jasně napovídá o způsobu využití spolu se spirálkou z 0,30 mm drátu na průměr 2,5 mm při nastavení 230 Cesia / 17 W. Ale určitě nejsem první kdo se i zde zmiňuje o slušném využití Avocad i pro běžný vaping stylem ústa-plíce. A je to dobré. Pro toto využití jako každá lepší chutná Genesiska, která se sestaví s vatou. Ovšem konstrukcí mě osobně trochu víc vyhovují ty, na které jsem už déle zvyknutý. Chuťově ale moc dobré a zlá ta konstrukce určitě není. :smoke :yes


Naposledy upravil Profivapers dne pon 30. led 2017 13:11:46, celkově upraveno 2
Odpovědět s citací. Ponechejte jen tu část na kterou reagujete a ostatní odstraňte.  


Re: Avocado RTA


pon 30. led 2017 11:34:20 Příspěvek
Však já vím, já chtěl napsat, akorát jsem na to v běhu událostí nějak pozapomnel. Takže i tobě díky Milane. :D

[ Post made via Android ] Obrázek
Odpovědět s citací. Ponechejte jen tu část na kterou reagujete a ostatní odstraňte.  


Re: Avocado RTA

Offline
Nezbedný kamna
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Příspěvky: 4187
Bydliště: Na louce
Profil 
pon 30. led 2017 14:14:42 Příspěvek
Mě přece nešlo o projevy díků. Jen mi to přišlo, že zde dochází k znovuobjevování Ameriky a i se ptáš na to, co se už mnohokrát probralo. Ale je fakt, že to šlo o jiné verze Avocad. Toto "Special Edition" je velmi podobné Avocadu 22, byť má pár vylepšení a je tedy také dobře využitelné i pro vaping ústa-plíce. Takže hurá do něj.
Odpovědět s citací. Ponechejte jen tu část na kterou reagujete a ostatní odstraňte.  


Re: Avocado RTA

Offline
e-Kuřák fajnšmekr
Registrován: pon 24. srp 2015 15:46:56
Příspěvky: 241
Profil 
pon 30. led 2017 14:18:33 Příspěvek
Já četl pár recenzí, kdy si borci stěžovali, že jde špatně rozebírat a skládat. Počítám, že s tím u tebe profíku problém nebyl. Ale přece jen, šlo to nějak ztěžka? O té limitované edici taky přemýšlím. Líbí se mi ta červená barva.
Odpovědět s citací. Ponechejte jen tu část na kterou reagujete a ostatní odstraňte.  


Re: Avocado RTA


pon 30. led 2017 14:33:43 Příspěvek
Víš co, mě jde o to jak to má tu redukci na single coil, ta má v sobě díru pro vzduch. Tedy nezabranuje ofuku spiralky z obou stran coz by třeba z mého pohledu bylo kontraproduktivní na úkor chuti. Takže pokud lze čepici otočit tak aby dovolila jen jeden přívod vzduchu z jedné strany místo ze dvou pak ok...

[ Post made via Android ] Obrázek
Odpovědět s citací. Ponechejte jen tu část na kterou reagujete a ostatní odstraňte.  


Re: Avocado RTA

Offline
Nezbedný kamna
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Příspěvky: 4187
Bydliště: Na louce
Profil 
pon 30. led 2017 14:48:07 Příspěvek
Jasně, proto i píši "ofuk mám jen přímo proti spirále" (rozuměj airflow direkt proti single coilu). Takže vzduch lze otevřít i pouze z jedné strany.
Hans82: Později.. :mrk
Odpovědět s citací. Ponechejte jen tu část na kterou reagujete a ostatní odstraňte.  


Re: Avocado RTA

Offline
e-Kuřák
Registrován: úte 21. čer 2011 8:13:40
Příspěvky: 148
Bydliště: Petřvald u Karviné, Moravskoslezský kraj
Profil 
pon 30. led 2017 14:49:26 Příspěvek
Hans82 píše
Já četl pár recenzí, kdy si borci stěžovali, že jde špatně rozebírat a skládat. Počítám, že s tím u tebe profíku problém nebyl. Ale přece jen, šlo to nějak ztěžka? O té limitované edici taky přemýšlím. Líbí se mi ta červená barva.

Samozřejmě poprvé, než promázneš okroužky liquidem, tak to jde z tuha. A konkrétně driptip jde vyndat hodně ztuha i po promazání. Jinak není žádný problém.
Odpovědět s citací. Ponechejte jen tu část na kterou reagujete a ostatní odstraňte.  


Re: Avocado RTA


pon 30. led 2017 15:03:39 Příspěvek
Profivapers : all right, thank you for answering my question.
I Really do not need to use americanisms...
Jako píšeš ty odpovědi jinak krásně ale většinou je z toho skoro až filosofický elaborát a to už pak člověk fakt nemá chuť číst dál. Nebylo by lepší napsat : jo jde to?
A nerejpej :D

[ Post made via Android ] Obrázek
Odpovědět s citací. Ponechejte jen tu část na kterou reagujete a ostatní odstraňte.  


Re: Avocado RTA

Offline
Nezbedný kamna
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Příspěvky: 4187
Bydliště: Na louce
Profil 
pon 30. led 2017 17:37:18 Příspěvek
Tak hlavně, že už se snad povedlo..

Hans82 píše
Já četl pár recenzí, kdy si borci stěžovali, že jde špatně rozebírat a skládat. Počítám, že s tím u tebe profíku problém nebyl. Ale přece jen, šlo to nějak ztěžka?

Rozebírat ztuha bych neřekl. Jasně, první rozebrání a namazat o-kroužky. Chod těch částí na o-kroužcích kolem regulace průchodu vzduchu a i sundavání pláště kotelny pro plnění je celkově tužší. Ale ono musí zas proto, aby se třeba nestáhla omylem kapuce (plášť kotelny) nebo si omylem člověk za chodu nerozhodil snadno regulaci. To už je dané řešením. Nejde to vyloženě hodně ztuha a s přihlédnutím k řešení je to myslím udělané dobře a "tak akorát".
Odpovědět s citací. Ponechejte jen tu část na kterou reagujete a ostatní odstraňte.  


Re: Avocado RTA

Offline
e-Kuřák
Registrován: úte 21. čer 2011 8:13:40
Příspěvky: 148
Bydliště: Petřvald u Karviné, Moravskoslezský kraj
Profil 
úte 31. led 2017 11:15:48 Příspěvek
Ještě k tomu rozebírání. Prošly mi rukama 3 Avocada SE a první dvě stačilo rozebrat, namazat a všechno šlapalo parádně. U třetího i po namazání šla čepice hodně těžce nasazovat i sundávat. Příčinou byl jeden z okroužků na základně. Byl moc velký, nebo tlustější nebo tak něco a byl to s ním docela boj. Po výměně jde čepice sundávat a nasazovat stejně v pohodě jako u předchozích dvou.

A můj poznatek k zásobování. Osazenou vatu jsem zastřihl tak, aby konce byly v tanku, ale aby nevyčuhovaly za kovovou část a nebyly tedy vidět v prosklené části tanku. Zásobování zatím funguje super. Bude to asi i tím, že u použití originálního driptipu musí člověk při potažení držet mod i s avocadem v podstatě horizontálně aby mohl tahat pohodlně. A tohle vlastně udržuje vatu pořád nacucanou.
Odpovědět s citací. Ponechejte jen tu část na kterou reagujete a ostatní odstraňte.  


Re: Avocado RTA

Offline
e-Sentinel
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Příspěvky: 1912
Profil 
úte 31. led 2017 18:21:59 Příspěvek
Už jsem si myslel, že jsem tu jediný, komu ty dlouhé vatové licousy v kotelně vadí. Zastřihávám je tak 3mm pod kotelnou a nemám problém, i když ke konci musím tank už naklánět.

[ Post made via Android ] Obrázek
Nahoru Odpovědět s citací. Ponechejte jen tu část na kterou reagujete a ostatní odstraňte.  

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Další
Stránka 12 z 17 [ Příspěvků: 248 ]
Předchozí téma | Následující téma

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků





Přejít na