• Reklama
FastTech - Android tablets, phones, and TV sticks at great prices.
Trika eCF Patron eCFSeznamka eCF

Asmodus Colossal

Vše co je v podstatě krabička s baterií.

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Asmodus Colossal

Příspěvekod Profivapers » ned 13. kvě 2018 0:26:36

Asmodus Colossal

Při volbě menšího Módu na jeden článek jsem dal přednost Colossal-u před výrobky s čipy Joyetech (Joyetech, Eleaf, Wismec) jako slušnou ekonomičtější variantou či finančně náročnější s čipy Evolv, o kterých jsem uvažoval. Přivedly mě k němu pozitivní ohlasy k výrobkům Asmodus všeobecně, relativně slušná cena a při osobní prohlídce vyhovující ergonomie, bytelnost, zpracování i zvědavost. Udělal jsem dobře?

Dojmy byly zprvu lehce rozpačité.
Ovládání (krom hlavního jediného tlačítka) přes dotykový displej jsem za pomoci manuálu pobral vcelku rychle, ale problémy s nepřesnými doteky se při nastavování občas objevovaly i když je to už mnohem lepší. Problém mám i s odemykáním displeje a funkcí - pohybem dolů. Na první pokus málokdy se zadaří tak přejedu, případně znovu a hlídám si na displeji "odemknutý zámek", až se povede. A pak musím hned přestat přejíždět jinak si přehodím v TCR a TFR nastavení pamětí "M". Dá se na to zvyknout.
Horší je to se zapamatováním výchozího odporu pro TC, kam se do menu s funkcemi, včetně zmiňované, přechází pětiklikem na hlavní tlačítko a je téměř nemožné trošku "neprožhavit" a neohřát spirálku. Dělám to teď tak, že se dostanu pětiklikem do menu funkcí a pak prstem chvíli funkce projíždím, abych počkal až spirálka vychladne. Pak teprve potvrdím detekci odporu a nechám načíst výchozí odpor. Jiné řešení neznám, i když člověk to používá jen občas, ale bacha na to. :chuckle
Taky trošku škoda, že nezobrazuje změny hodnot v reálném čase.
Při správně načteném odporu mi režim TC se spirálkou z SS 316L funguje slušně v režimu TCR při nastavení hodnoty 0,00100 a v režimu TFR při vložení hodnot křivky Djaquith V2. V přednastaveném Temp režimu pro SS316 je to horší, brzo utíná potahy i s dobrým zásobením.
Zpracování těla je velmi slušné i povrch, bytelnost - jsem spokojen. Ovšem u prvního kusu vypadnutá podložka (pravděpodobně pod hlavní tlačítko) nacházející se v oblasti displeje a po výměně druhý kus s mírně nakřivo nalisovaným 510 závitem, moc důvěry nebudí. Ale nijak zvlášť neva a to ostatní, co se týče provedení, je pro mě vlastně super.

Po té stránce ovládání je pro mě Asmodus úplně něco jiného, než jsem měl kdy z Módů v ruce - dotykový displej má své klady i zápory, nerezové vapovací spouštěcí hlavní tlačítko je ale vymazlené. Jsem spokojen i s funkcí teplotní kontroly i když s pro mě mírně krkolomným nastavením. Na druhou stranu si to stačí nastavit jen jednou. Pochvaluji si i možnost režimu TFR. Nadstandardní je i výdrž baterie.

Nějaký výhrady tedy jsou, stejně jako záležitosti, který se mi hodně zamlouvaj. Za mě fajn, ale myslím, že spíš pro pokročilejší. Nelituji. :mrk

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna

Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

GearBest APP Download Page

Re: Asmodus Colossal

Příspěvekod zoublu » ned 13. kvě 2018 13:56:33

Uzamykání odporu řeším uzamčení módu tříklikem, nasadím atík a bez problému a bez jakéhokoliv zažhavení pětiklikem do menu na načtení a uzamčení odporu

Odesláno z mého LG-H870 pomocí Tapatalk
zoublu
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik

Příspěvekod Profivapers » ned 13. kvě 2018 14:55:18

Super. :yes Je pravda, že i tím tříklikem se "zažhaví", ale počkat chvilku nečinně po uzamčení je to o dost praktičtější než jak jsem to řešil předtím. :mrk
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna

Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod zoublu » ned 13. kvě 2018 15:32:37

Jako tohle dělám převážně, když atíky měním. Uzamknu, vyměním atík, pětiklik a uzamknu odpor. Při nevýměně atíku jen povyšroubuji.

Ale mám problém, že se mi občas na TFR přepne druh drátu (zjistím až kontrolou přes TC) a tím pádem poté mod nereguluje správně teplotu. Nevím, jak se to může stát, ale je to tak. Někdy se též změní M1-5, přičemž neustále ukazuje M1 a též nereguluje teplotu. Možná je to ale jen mým kusem. FW V16.

Odesláno z mého LG-H870 pomocí Tapatalk
zoublu
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik

Příspěvekod Profivapers » ned 13. kvě 2018 16:50:53

Mám taky verzi firmware 16 a samovolně se mi toto zatím neděje i když uvidím co čas.
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna

Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod Profivapers » pát 18. kvě 2018 8:43:33

Absolutně bez problému. Už si "nehraji" a jen hulím a hulím v režimu TFR s pro 316L nastavenou osvědčenou křivkou. :smoke :mrk

212F =1.1000
302F =1.1400
392F =1.1800
482F =1.2230
572F =1.2590
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna

Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod zoublu » pát 18. kvě 2018 15:15:24

Osvědčená a také nejlepší

Ale zpátky k tomu hlídání teploty na TFR. Nastav všechny hodnoty, potáhni, na zkoušku hoď nízkou teplotu, jestli funguje regulace, teplotu hoď zpět na původní. V tento moment by mělo být vše v pořádku. Zkus na TFR jet třeba půl dne či den a poté zkus jen stáhnout teplotu do extrému (třeba 120 °C). Mě to prostě po delší době prostě nereguluje. Materiál správně, W dobře, teplota dobře, odpor nezměněn a M1 stále aktivní. Přepnu M1 na M2 a poté hned zpět a najednou mod výkon na tu extrémně nízkou teplotu reguluje....

Odesláno z mého ALE-L21 pomocí Tapatalk
zoublu
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik

Příspěvekod Profivapers » ned 20. kvě 2018 11:52:47

Zatím se mi to nepovedlo. :chuckle :mrk Používám prakticky přes den stále stejné nastavení (i teploty) tak ještě občas zkusím tu teplotu stáhnout, zda reaguje správně. Ale vypadá to, že vše dobré. :smoke
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna

Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod Profivapers » čtv 24. kvě 2018 7:43:16

Vše funguje dobře, TC spolehlivě, nicméně nemůžu si pomoct, ale Joyetech čipy (a samo i ty nákladnější DNA, vyšší YiHi, Dicodes.. ) jedou v TC-SS tak nějak líp. Měl jsem ten pocit hned, ale nechal uzrát a teď mám navíc i přímé srovnání a vyzkoušeno více atíků. Jo i Joyetech (i bez Lišky) je tak nějak o kus dál. Alespoň pro mě. :mrk :smoke
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna

Národní vlajka:
Czech Republic

Zpět na Box Mody